FORTUNA:LIGA 2023/2024

Bod ze Slavie očima brankáře Millera

• 3
Praha - Mladoboleslavští fotbalisté se před pondělní dohrávkou 19. kola první ligy netajili tím, že si k zápasu s domácí Slavií jednou pro bod. A stalo se. Na dobrý výsledek měli zaděláno nejen vedoucím gólem už po čtvrthodině utkání, ale hlavně výborným výkonem, kterým favorizovaného soupeře školili půlhodinu.

Nakonec se nováček prvoligové soutěže remízy dočkal sice až po gólu v nastaveném čase, ale kdekdo tenhle souboj hodnotil slovy, že zejména slávisté mohou být za bod hodně vděční.

A jak některé klíčové momenty tohoto souboje viděl mladoboleslavský brankář Miroslav Miller, jedna z významných opor mužstva?

15. minuta - Matějovský dává na 1:0 pro Boleslav
"To bylo moc dobré, řekl jsem si, ten bod tady prostě uhrajeme. Mužstvu vždycky pomůže, když dá gól jako první. Jen mi ale blesklo hlavou, že je to přece jen moc brzo. Tak deset minut před koncem by mi tohle vedení bylo mnohem příjemnější."

37. minuta - domácí Fořt vyrovnává na 1:1
"Nemohl jsem nic dělat. V obraně jsme byli trochu rozhození, Fořt zůstal volný a ještě to nádherně trefil do šibenice. I když mi v tom momentu bylo jasné, že to kopne právě do těch míst, bylo to moc zblízka a neměl bych to i kdybych se rozkrájel.

40. minuta - Miller robinzonádou vyráží přesně mířenou Pitákovu střelu z dálky
"Tenhle Pitákův pokus mi pomohl k sebevědomí. Do té doby jsme si na míč pořádně nesáhl, protože až na ten Fořtův gól kluci slávisty k ničemu vážnějšímu nepustili."

42. minuta - z přímého kopu střílí Sedláček a Miller opět tygřím skokem vytlačuje míč konečky prstů na tyč
"Tady mi hodně pomohlo, že Sedláčka znám. Věděl jsem, kam to kopne, tak jsem si do té levé strany udělal úkrok. No a Sedláček mě nezklamal. Ale bylo v tom i kus štěstí, na tu tyč jsem to vyhrábl jen tak tak."

58. minuta - Z přímého kopu střílí Koloušek a Miller míč tečovaný zdí vyráží ekvilibristicky nad břevno
"Na brankovišti už byl hodně rozbitý terén, tak jsem hlavně měl strach, abych neuklouzl. Navíc zeď směr Kolouškovy střely změnila, měl jsem to do protipohybu. Ale i na tom blátě jsem zabral, neuklouzl a stačil jsem to vyrazit na roh."

69. minuta - do vápna si nabíhá Zbončák a Miller jeho střelu z úhlu vyráží
"Tohle bylo docela v pohodě. Při takových situacích si brankář musí hlídat bližší tyč, to je prostě zákon. Tak jsem si na to dával pozor a střelu jsem u té bližší tyče vykryl."

75. minuta - Latka míč v šestnáctce protlačuje mezi protihráči a nadvakrát Millera zblízka prostřeluje; Slavia vede 2:1
"V takových situacích jste prostě bezmocní. Bylo to moc blízko, přitom vyběhnout v takové situaci bylo riskantní. Navíc první Latkovu střelu dobře blokoval Brunclík. Jenže smůla, míč se odrazil Latkovi k nohám a ten už pak nezaváhal. Měl jsem v té chvíli vztek, protože na prohru jsme v tomhle zápase rozhodně nebyli."

85. minuta - z patnácti metrů střílí nikým neobsazený Krátký, brankář Kozáčik zasahuje konečky prstů, míč se kutálí těsně vedle slávistické tyče
"Já už zvedal ruce nad hlavu, protože jsem byl přesvědčený, že je vyrovnáno. Ale nebylo..."

86. minuta - Jarolím z hranice šestnáctky vysoko přestřeluje
"I tohle byla gólová pozice. V té chvíli jsem si už říkal, že nevyrovnáme. Když nedáme takové dvě šance za sebou."

89. minuta - Jarolím tísněný obránci přehazuje brankáře Kozáčika kolenem, ale míč končí vedle
"Vždyť jsem říkal, teď už góla nedáme ani z metru."

90. minuta - už v nastaveném čase zahrává Baranek přímý kop z hloubi pole a do chumlu hráčů ve slávistické šestnáctce se vypravuje i brankář Miller
"Říkal jsem si, že Míra to pošle do ohně, tak jsem se tam rozběhl. Jestli se má prohrát o gól, nebo o dva, to už je v takových okamžicích jedno. A neškodí, když v soupeřově vápně uděláte svou přítomností aspoň trochu zmatku."

90. minuta - ve třetí, tedy poslední minutě nastaveného času se mezi dvěma slávistickými obránci probíjí Rojka a nad vyběhnuvším brankářem Kozáčikem posílá míč do sítě; je vyrovnáno 2:2
"Zadáci Slavie se asi špatně domluvili, připadalo mi, že si dávali přednost a šli do toho napůl. Zatímco David šel za míčem jako tank, což ho vyneslo do dobré střelecké pozice, ve které nezaváhal. A víc než zasloužený bod byl na světě."

1. AC Sparta PrahaSparta 34 27 5 2 81:29 86
2. SK Slavia PrahaSlavia 34 25 7 2 72:24 82
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 34 21 6 7 75:39 69
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 34 13 8 13 51:55 47
5. FC Baník OstravaOstrava 34 13 7 14 50:48 46
6. 1. FC SlováckoSlovácko 34 12 8 14 45:50 44