Za Blšany chce Boleslav kontumaci

• 65
Mladá Boleslav - Mladá Boleslav se nehodlá smířit s nedělní porážkou v Blšanech (0:2) v 6. kole fotbalové ligy a požaduje kontumaci ve svůj prospěch. "Výsledku bylo dosaženo způsobem, který odporuje principu poctivého sportovního soutěžení," píše se v prohlášení, které vedení prvoligového nováčka zaslalo do redakce ČTK.

Mladá Boleslav zároveň protestuje proti výkonu hlavního rozhodčího Jaroslava Járy i jeho asistenta Luďka Lhotáka. "Hrubým způsobem zápas ovlivnili."

Co hosty rozčílilo? Nejvíc situace ze 16. minuty, kdy domácí dali první gól. Útočník Zelenka se do střelecké pozice hnal, když dva hráči hostí leželi zraněni na zemi. Bezmocného Gábu dokonce obíhal.

"Na zemi už byl dávno a Boleslav předtím rozvíjela útok. Od nich to nebylo fér. Já jim jen oplatil stejně," sebejistě prohlásil Luděk Zelenka.

"Naši hráči nevěděli, co se děje za jejich zády, když měli míč. Gól měl do fair play hodně daleko," řekl boleslavský trenér Luděk Zajíc.

Den po zápase Mladoboleslavští požadují kontumaci výsledku utkání ve svůj prospěch na základě soutěžního řádu. "Při zápase došlo k porušení hned několika článků, které jasně stanovují podmínky, za kterých musí být zápas uskutečněn," píše se v prohlášení.

Poražení si nestěžují jen na situaci ze 16. minuty. Vadí jim také, že se závěr zápasu dohrával bez umělého osvětlení, ačkoliv při výkopu v 17:00 je v řádech jeho zapnutí stanoveno.

"V článku 32 soutěžního řádu je jasně řečeno, že se za umělého osvětlení hrát mělo."

1. AC Sparta PrahaSparta 34 27 5 2 81:29 86
2. SK Slavia PrahaSlavia 34 25 7 2 72:24 82
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 34 21 6 7 75:39 69
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 34 13 8 13 51:55 47
5. FC Baník OstravaOstrava 34 13 7 14 50:48 46
6. 1. FC SlováckoSlovácko 34 12 8 14 45:50 44