První výhru zařídili Zelenka s Devátým

• 3
Blšany - Blšany se dočkaly prvního vítězství ve fotbalové lize. V 6. kole porazily nováčka z Mladé Boleslavi 2:0 góly útočníka Zelenky a náhradníka Devátého. Boleslavský nováček naopak prohrál potřetí za sebou venku. "Pro nás bylo nejdůležitější vyhrát a to se povedlo. Takže jsem spokojen," řekl blšanský trenér Michal Bílek.

Domácí v podprůměrném utkání za vítězstvím nasměroval Zelenkův gól ze 16. minuty, ale hosté po něm cítili křivdu.

V momentě, kdy Zelenka běžel s míčem po pravém křídle do gólové šance, leželi na hřišti dva zranění hostující hráči. Domácí útočník kolem jednoho z nich, Gáby, proběhl a bombou pod břevno skóroval.

"Míč měli zakopnout už hosté, kteří dobře věděli, že Gába leží na zemi. Kdyby moji hráči míč zakopli do autu, tak bych jim za to vynadal. Ničím jsme se neprovinili," tvrdil Bílek.

"Naši hráči nevěděli, co se děje za jejich zády, když měli míč v držení. Gól Zelenky hodně ovlivnil utkání a do fair play měl hodně daleko. Od rozhodčího Járy bych čekal, že jako zkušený sudí by takové situace pouštět neměl," zlobil se hostující kouč Luděk Zajíc.

V nezáživné první půli se jinak hra utápěla v nepřesnostech a šancí bylo na obou stranách málo. Pouze v 26. minutě mířil po rychlé akci mimo Polodna a na druhé straně prováhal největší šanci hostů devět minut před poločasem hlavičkující Rojka.

Zápas dostal spád až po přestávce. Už tři minuty po poločase se v tísni neprosadil domácí Šelicha a hosté vzápětí na druhé straně promarnili jedinečnou možnost na vyrovnání.

Střídající Sedláček totiž po Čuprově přiťuknutí mířil z malého vápna vysoko nad  Chvalovského branku.

Hosté se tlačili za vyrovnáním, ale domácí mohli svůj náskok pojistit po hodině hry. Šelicha našel obloučkem z přímého koupu Pleška a jeho ránu, mířící do branky, na poslední chvíli vyhlavičkoval Wozniak.

Mladá Boleslav přitlačila soupeře na jejich polovinu a držela dál domácí tým v nejistotě. Za domácí obranu si dvakrát zaběhl Sedláček, ale ani jednou se přes obránce Zachariáše nedokázal prosadit.

Hosté byli v koncovce bezzubí a Blšanští je definitivně ztrestali tři minuty před koncem. Hostující kapitán Wozniak na polovině zaváhal, střídající záložník Devátý mu míč vypíchl a po dlouhém sólu a kličce brankáři Millerovi s přehledem zpečetil první letošní vítězství blšanského týmu.

"Sehráli jsme solidní utkání, i když nám chyběli Matějovský a Bednář, v minulých zápasech naši nejlepší hráči. Naše hra nebyla špatná. Občas tam byla hluchá místa, ale od prvního inkasovaného gólu jsme Blšany přehrávali a měli jsme trvalou převahu. Jen je škoda, že jsme ji nedokázali zúročit ve vyrovnání, přestože jsme šancí měli dost," dodal hostující trenér.

BLŠANY - ML. BOLESLAV 2:0 (1:0) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 16. L. Zelenka, 87. P. Devátý
Góly:
Sestavy: A. Chvalovský - M. Zachariáš, M. Müller, R. Šourek, L. Pleško - M. Polodna (88. L. Michal), J. Bílek, J. Vorel (83. J. Sýkora), R. Šelicha - L. Zelenka, T. Pešír (76. P. Devátý)
Sestavy: M. Miller - P. Krátký, O. Švejdík, R. Wozniak, M. Palát (80. T. Cigánek) - M. Jarolím, L. Volešák, J. Gába, L. Pecka (46. T. Sedláček), M. Čupr (66. T. Čáp) - D. Rojka
Náhradníci: M. Kýček, M. Horáček, J. Krejčí, T. Buldra
Náhradníci: P. Kučera, J. Skoupý, J. Vít, D. Brunclík
Žluté karty: 28. L. Pleško
Žluté karty: 16. L. Volešák, 43. O. Švejdík, 44. R. Wozniak, 54. D. Rojka