Siegla trápí hra bez efektu

Staré Město - Střelecká bezmocnost Příbrami na hřištích soupeřů vrcholí, mužstvo vyšlo naprázdno také v neděli ve Starém Městě. Jednobranková porážka protáhla čekání na zásah na 799 minut, to je téměř 9 celých zápasů neboli 13 hodin a 19 minut hry. Poslední gól za Příbram venku vstřelil záložník Pergl 13. dubna při vítězství 1:0 v Drnovicích.

Včera vyhasla dvojice útočníků Siegl - Gomes, v domácím prostředí obávaná úderka.

„Dřeme, ale bez efektu. Nevím, co říct. Možná se o tom moc bavíme, a to nás svazuje,“ divil se dalšímu výpadku Horst Siegl, jehož osobní bilance je ještě horší než celého týmu. Bývalý kanonýr spotřeboval bez efektu už dvanáct utkání.

„Něco podobného nepamatuju. Ale každý ví, že nic netrvá věčně.“ Siegl s Gomesem se včera rozdělili rovným dílem o pouhé dvě přímé střely na brankáře Drobisze. Oba se svými pokusy vyčkávali až do poslední půlhodiny.

Příbrami nepomohlo ani to, že dohrávala se čtyřmi útočníky. Výsledek 1:0 vydržel i po příchodu Kuliče a Tumy.

„Věděl jsem, že Kulič střílel góly Starému Městu pravidelně už v době, kdy hrál za Drnovice. Jenomže tentokrát nebyl stoprocentně fit. Snad se chytíme příště,“ řekl smutný trenér Jozef Chovanec. Tuhle větu už pár zápasů opakuje...

KDO SE TRÁPÍ V PŘÍBRAMSKÉM ÚTOKU?

HORST SIEGL

Mezi aktivními hráči není v českém fotbale úspěšnějšího: 152 gólů, jen dvanáct střelců v historii je lepších. V sezoně zatím vždy v základní sestavě, ale gól žádný!
Včera? Dvě střely, jedna zblokovaná hlavička v úvodu, ránu v 76. minutě chytil staroměstský brankář Drobisz.

FABIO GOMES

Brazilský technik dvěma góly porazil Zlín, minulé kolo čtyřikrát asistoval u gólu Bohemians. Z útočníků má zatím nejlepší bilanci.
Včera? Jediná přímá střela, v 62. minutě jasná šance. Kdyby se opřel do rány o trochu víc, byl to gól.

VÍTĚZSLAV TUMA

Skvělý hlavičkář, nejlepší ligový střelec z předminulé sezony, to byl v Drnovicích nezastavitelný. Patřil i Spartě. V sezoně zatím hrál jedinkrát od začátku.
Včera? Náhradník na posledních deset minut, nevystřelil.

MAREK KULIČ

Svérázný muž, uličník s velkým talentem. Je rychlý i technický, ale v sezině dal jediný gól.
Včera? Střídal v 77. minutě, nevystřelil.