Dva vyloučení, šest gólů, 457 diváků

Praha - Až v nastaveném čase zajistil Šebestův gól žižkovským fotbalistům bod v duelu s poslední Plzní. Před ostudnou návštěvou 457 diváků hosté už vedli 2:0 a hráli přesilovku, jenže pak se srovnal počet hráčů na hřišti i skóre. Díky výsledkům z jiných stadionů musí Pražany domácí ztráta mrzet dvojnásob, v případě vítězství se totiž mohli senzačně vrátit do boje o Ligu mistrů. "Hráči nastoupili, jako kdyby hráli proti soupeři z A-třídy a za jejich výkon jsem se styděl," zlobil se žižkvoský kouč Zdeněk Ščasný. "Vyrovnání v samotném závěru byla otázka štěstí a náhody. Na mém úsudku to ale nic nemění, hráči mě zklamali. Na střídání jich bylo zralých osm až devět."

Největší šanci první půle měl plzeňský Šedivec, jenž se po špatné hlavičce Hunala řítil sám na branku, ale domácí gólman stihl jeho střelu vytlačit na roh.

Do druhého poločasu nastoupili domácí již pouze o desíti, neboť těsně před odchodem do šaten byl po druhé žluté kartě vyloučen Mlejnský. Plzeňští výhody jednoho hráče v poli využili velice rychle. V 48. minutě Fabio pohotově přeloboval Pižanowského, jenž se vracel z hranice velkého vápna, o dvě minuty později obešel Smíšek Šmardu a hosté vedli 2:0.

"Jsem hlavně rád, že se nám v posledním utkání podařilo vymazat nulu, kterou jsme měli na kontě ze zápasů na soupeřových hřištích. Už jsme ale myslel, že získáme tři," prohlásil plzeňský trenér Miroslav Koubek.

Až poté se Žižkovští probrali, začali se tlačit do útoku a podařilo se jim snížit, když Prášil využil zmatku v západočeské obraně. Vzápětí mohl vyrovnat Hunal, ale jeho tečovaná střela z velkého vápna skončila vedle levé tyče. "Až  tehdy se mi naše hra začala líbit, kdy byla vidět vůle po vítězství," dodal Ščasný.

Dvě žluté karty Zapoměla v rychlém sledu poté znamenaly vyrovnání poměru sil na hřišti a domácí trenér Ščasný na tento fakt reagoval posílením útoku.

V infarktové koncovce se poté děly až neuvěřitelné věci. Šebesta nejprve vyrovnal, když po centru Straceného přeskočil Šilhavého, a vzápětí mohl dokončit obrat z penalty Stracený.

Šilhavý však jeho pokus vyrazil a po rychlém protiútoku a následném rohu dal Švejnoha třetí gól Plzně. Pižanowski se totiž špatně dohodl se Šmardou a Švejnoha střílel do prázdné branky. V nastaveném čase ale nakonec Šebesta svým druhým gólem zajistil domácím alespoň bod.

ŽIŽKOV - PLZEŇ 3:3 (0:0) hráno 18.5. 16:30
Góly: 59. O. Prášil, 77. M. Šebesta, 90. M. Šebesta
Góly: 47. F. Montezine, 49. P. Smíšek, 80. M. Švejnoha
Sestavy: P. Pižanowski - T. Hunal - A. Mlejnský, M. Mikulík (46. P. Holota) - L. Stracený, M. Ščasný (69. R. Janoušek), K. Chihuri, A. Pikl (37. O. Prášil), M. Šmarda - M. Pospíšil, M. Šebesta
Sestavy: M. Šilhavý - P. Bartoš, J. Novák, B. Vomáčka - M. Švejnoha, M. Horák, F. Montezine, L. Pleško, O. Zapoměl - P. Smíšek (75. Z. Bečka), J. Šedivec (90. P. Fořt)
Náhradníci: P. Kučera, R. Frank, K. Sechovec
Náhradníci: J. Chrijenko, T. Marek, O. Král, V. Pěchouček, V. Chaloupka
Žluté karty: 3. M. Mikulík, 20. A. Mlejnský, 82. M. Pospíšil
Žluté karty: 19. L. Pleško, 20. F. Montezine, 66. P. Bartoš, 67. O. Zapoměl, 79. M. Švejnoha