Jihočeši urvali jeden bod

Uherské Hradiště, České Budějovice - Se zřetelnou změnou v sestavě, ve které zůstali vzadu jen tři obránci, ale doplnili je dva defenzivní záložníci, uhrály České Budějovice v I. fotbalové lize venku první bod. Remizovaly 0:0. Hosté slibovali bojovnost a náladu na stejné vlně: bez bodu se domu vracet nebudeme.

1. FC Slovácko doma v sezoně poprvé nedalo gól. Stále se trápí v zakončení. S pěti góly patří mezi nejhůře střílející tým. Špatnou koncovku potvrdili Moravané také o víkendu.

Na rozdíl od předchozích tří domácích zápasů této sezony, které shodně domácí vyhráli 1:0, se tentokrát neprosadili ani jednou. Protože ani hosté svoje šance nevyužili, zápas skončil bezbrankovou remízou.

Útočník domácích Nezmar si vytvořil obrovskou šanci v 52. minutě. Jeho střelu, jež směřovala pod břevno, však českobudějovický gólman Filipko bravurně vyrazil na roh. „Už jsem si myslel, že míč skončí v brance. Ale musím smeknout před gólmanem, udělal to výborně,“ ocenil protivníka Jan Nezmar.

Později se střetl s brankářem Filipkem a utrpěl tržnou ránu na hlavě. Potom ho trenér Slovácka Karel Jarolím vystřídal.

Hosté si ještě do přestávky vytvořili velkou šanci, ale Lafatovu střelu vyrazil brankář domácích Drobisz na tyč. „Ve druhé půli až na šanci Nezmara domácí gólovku neměli,“ všiml si útočník hostů Marek Kulič.

Sám se dostával do velké příležitosti, když mu nahrával Lafata. „Ten míč jsem nestihl, to byla škoda,“ okomentoval moment. Balon se dostal ke Grznárovi, ale ani jemu se nepovedlo skórovat.

„Další šanci jsem měl ze strany,“ vybavil si Marek Kulič třetí velkou příležitost hostů. Šel neatakovaný brance domácích a nahrál Lafatovi. „Asi jsem to měl vyřešit střelou, měl jsem to zkusit,“ přemítal.

Hosté, kteří poprvé nastoupili pod novým trenérem Robertem Žákem.

Do té doby dali také pět gólů jako Slovácko. Tentokrát se neprosadili i proto, že v brance měl soupeř spolehlivého Drobisze.

„Snažili jsme se dostat domácí pod tlak brejky, což se nám třikrát povedlo. Mohli jsem skórovat, ale tak jsem rád za bod,“ poznamenal Žák, který po zápase skoro nemohl mluvit.

„Když jsme tam jeli, bod jsme brali,“ ujistil Kulič. „Po zápase nám bylo líto, že jsme nevyhráli.“

1. AC Sparta PrahaSparta 35 27 6 2 82:30 87
2. SK Slavia PrahaSlavia 35 26 7 2 76:24 85
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 35 21 7 7 76:40 70
4. FC Baník OstravaOstrava 35 14 7 14 56:48 49
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 35 13 8 14 51:59 47
6. 1. FC SlováckoSlovácko 35 12 8 15 45:56 44