Olomouc vyhrála v Boleslavi a je druhá

• 16
Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli s Olomoucí 1:2 a diváci v ochozech žádali rezignaci trenéra Bokši. Ligový nováček nedokázal vyhrát poosmé za sebou. Trenér Bokša je ve složité situaci, bude muset své působení u týmu obhájit. Hanáci udávali od začátku v Mladé Boleslavi tempo hry, ale gólově se prosadili až ve druhém poločase.

Hosté mohli jít do vedení už v sedmé minutě, jenže Bednář sám před Millerem hledal místo u vzdálenější tyče a branku minul. Jeho zaváhání mohl napravit Reiter, ale ani on hlavou mezi tyče zamířit nedokázal.

Domácí se probrali až po čtvrthodině, kdy vzal taktovku do svých rukou záložník Matějovský. Hosté měli najednou problémy se soupeřovým přechodem do útoku, ten však většinou končil před šestnáctkou.

"Chybí nám štěstí, tomu ale musíte pomoci zkušenostmi a ty my nemáme," pokrčil rameny bezmocně nad údělem ligového nováčka.

Jedinou nebezpečnou akci svému brankáři připravili sami olomoučtí zadáci, když tečovali ve 20. minutě Matějovského střelu a ta k Vaniakovu překvapení orazítkovala tyč.

Herně byli domácí před poločasem lepší, ale největší šanci měli znovu chytřejší hosté. Ve 26. minutě zůstal Babnič zcela osamocen před Millerem a jeho hlavička pod břevno měla přesnost i tvrdost, jenže domácí brankář čaroval a míč vyboxoval nad.

O tom, že Olomouc je vyzrálejším týmem svědčila i první šance z druhého poločasu: domácí stoper Vít si asi vzpomněl na své olomoucké začátky a hrubkou vyslal soupeře do další jasné šance. Babnič našel před brankou Reitera, jenže ten minisouboj s Millerem znovu prohrál.

Domácí věděli, že jim teče do bot a po necelé hodině hry spustili ofenzivu, která přinesla další velké šance. Do té největší se dostal v 56. minutě po přihrávce Čápa z levé strany Cigánek, ale Vaniak ho vychytal. O pět minut později měl podobnou šanci Volešák, ale znovu zklamal: jeho slabý pokus hlavou hanácký gólman stáhl do náruče.

V 67. minutě uhodilo na druhé straně. Kobylík posadil centr přesně na hlavu Bednáře, který přeskočil Krátkého a hosté vedli. "Už v prvním poločase jsme měli dvě slibné možnosti, ale kdyby domácí proměnili některou ze svých několika jasných šancí po změně stran, asi bychom těžko odpovídali. Po brance Bednáře jsme se ale uklidnili a zápas dotáhli do radostného konce," usmíval se hostující trenér Uličný.

Domácí se nevzdávali, ale jejich střelecké trápení nebralo konce. Třináct minut před koncem Pecka z bezprostřední blízkosti v pádu trefil jen břevno a fanoušci si poprvé zaskandovali "Bokša ven". Jejich zoufalství vystupňoval střídající Vyskočil, jenž zvýšil na 2:0 pro Olomouc. Peckovo snížení v předposlední minutě už porážku domácích jen zmírnilo.

Domácí trenér Luděk Zajíc tušil, že dnešní prohra jemu i jeho kolegovi Milanu Bokšovi podle všeho podtrhla trenérské křeslo. I proto se mu zápas hodnotil velmi špatně. "Zvlášť po pauze jsme
měli velkou možnost strhnout výhru na svou stranu, ale neproměnili jsme čtyři velké šance a bez efektivity v koncovce se vyhrávat nedá," hodnotil výkon svého týmu.

ML. BOLESLAV - OLOMOUC 1:2 (0:0) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 89. L. Pecka
Góly: 67. A. Bednář, 86. M. Vyskočil
Sestavy: M. Miller - P. Krátký, J. Vít, J. Gába, M. Palát - T. Cigánek, M. Matějovský (90. T. Sedláček), J. Skála (75. R. Bednář), L. Volešák, T. Čáp (65. L. Pecka) - D. Rojka
Sestavy: M. Vaniak - R. Hubník, M. Kovář, M. Hudec, R. Kučera - T. Randa, D. Kobylík (90. J. Prekop), A. Bednář, R. Špiláček - L. Reiter (65. R. König), P. Babnič (79. M. Vyskočil)
Náhradníci: P. Kučera, M. Čupr, M. Jarolím, D. Brunclík
Náhradníci: M. Blaha, T. Bouška
Žluté karty: 62. L. Volešák