Nezmar zarmoutil bývalé spoluhráče

• 14
Opava - Až v nastaveném čase, brankou bývalého opavského útočníka Nezmara, zvítězili fotbalisté Liberce ve 20. kole první ligy na půdě poslední Opavy 2:1. Na body se však favorit nadřel. Ještě v půli prohrával 0:1, ale zlepšený výkon mu po změně stran nakonec přinesl úspěch. Kdo čekal hru kočky s myší, nevycházel z údivu. Senzační čtvrtfinalista Poháru UEFA utkání sice zahájil sebevědomě, ale nabuzený soupeř mu dával jen minimum prostoru pro kombinaci.

Opavští naopak sami rychle setřásli ostych a když do hry vložili maximální bojovnost, zahnali hosty na jejich polovinu.

Sebevědomí favorita pak rychle dostalo první trhlinu. Ve 20. minutě přistrčil Baránek míč na hranici velkého vápna Šlachtovi, který levačkou, i když mu rána vůbec nesedla podle představ, se štěstím prostřelil shluk hráčů před Kinským.

Liberec hned z protiútoku mohl kontrovat, ale bývalý opavský fotbalista Nezmar poslal Štajnerův centr hlavou nad břevno. Hosté znervózněli. V držení míče sice zřetelně kralovali, ale nic se jim nedařilo podle představ.

Ani obávaná zbraň, standardní situace, Libereckým v Opavě dlouho nešla a sami při nich naopak v první půli trnuli strachem. Minimálně dvakrát byli Opavané po rohových kopech blízko druhému gólu, ale ze závarů nikdo z nich nedokázal balón dopravit do sítě.

Favorita nastartovaly až poločasové úpravy v sestavě. Trenéři vyměnili oba krajní záložníky a jeden z noviců Zbončák zažehnal už po devatenácti minutách pobytu na hřišti hrozící blamáž. Mezi váhající Mikulu se Šlachtou se vřítil na Štajnerovu uličku a levačkou nekompromisně vyrovnal.

Teprve potom Liberec zahájil mohutnou tříbodovou ofenzívu. S přibývajícím časem nápor Severočechů konstantně sílil, hosté hrozili zejména z křídelních prostorů a uvadající Opava s vypětím všech sil bránila remízu.

Nejméně tři situace zaváněly brankou v opavské síti, ale v 69. minutě Zbončák volejem špatně trefil míč, v 77. minutě se po hlavičkovém pokusu Nezmarově vyznamenal robinzonádou gólman Baránek a vzápětí Koloušek vystřelil těsně vedle odkryté domácí svatyně.

Opava přesto neuhájila ani bod. Tlak Liberce korunoval až v nastaveném čase Nezmar, který zblízka do sítě hlavou usměrnil Kolouškův centr z přímého volného kopu.

OPAVA - LIBEREC 1:2 (1:0) hráno 3.3. 14:30 - podrobnosti
Góly: 20. M. Šlachta
Góly: 64. M. Zbončák, 90. J. Nezmar
Sestavy: V. Baránek - D. Mikula, M. Šlachta, D. Kutty, P. Harazim - F. Metelka (65. O. Švejdík), J. Baránek (89. J. Diepold), A. Rozsypal, J. Černý (82. A. Gula) - Z. Pospěch, L. Suchánek
Sestavy: A. Kinský - P. Johana, M. Holeňák, J. Valachovič, T. Janů - I. Hodúr (46. R. Neumann), D. Langer, V. Koloušek, R. Jůn (46. M. Zbončák) - J. Štajner (90. G. Baffour), J. Nezmar
Náhradníci: P. Vašek, D. Gill, R. Jašek, M. Hampel
Náhradníci: M. Šilhavý, B. Pilný, T. Hudec
Žluté karty: 60. F. Metelka, 81. Z. Pospěch
Žluté karty: 24. J. Štajner, 57. M. Holeňák
Rozhodčí: Vidlák - Talpa, Holub

Opavský brankář Vít Baránek chytá míč před dotírajícími útočníky Liberce Nezmarem (nahoře) a Štajnerem