FORTUNA:LIGA 2023/2024

Brno neumí dávat góly

B r n o - Bezbranková remíza s Blšany prohloubila jarní brněnské trápení, fotbalisté Stavo Artikelu už ve čtyřech ligových zápasech v řadě nevstřelili branku. Naposledy skóroval v brněnském dresu začátkem prosince loňského roku středopolař Polák v podzimní dohrávce právě proti Blšanům a dopomohl svému týmu k vítězství 1:0. "Určitě bylo utkání velice bojovné, jenže terén se postupně zhoršoval. To vyhovovalo hráčům Blšan, která nás v kontaktních soubojích přehrávali. Blšany nastoupily s vynikající obranou, pokryly Doška s Musilem a pohlídaly Poláka. Hra do plných nám nejde," posteskl si domácí kouč Pavel Tobiáš.

BRNO - BLŠANY 0:0 (0:0) hráno 18.3. 15:00 - podrobnosti
Sestavy: L. Přibyl - M. Zúbek - P. Křap, J. Palinek - Z. Houšť (54. M. Pěnička), M. Krško, J. Polák, T. Návrat (46. M. Živný) - P. Musil (65. M. Zbončák), L. Došek, P. Šustr
Sestavy: P. Čech - V. Drobný, K. Tichota, J. Velkoborský, I. Zbožínek - M. Pazdera, P. Gedeon, J. Sýkora (86. J. Jirásek), J. Bureš - J. Zušťák (90. R. Hogen), D. Sourada (84. L. Zákostelský)
Náhradníci: R. Vlasák, P. Baštař, L. Jiříkovský, K. Kroupa
Náhradníci: T. Obermajer, J. Vorel, M. Kufa, P. Devátý
Žluté karty: 83. M. Pěnička
Žluté karty: 41. I. Zbožínek, 90. L. Zákostelský
Rozhodčí: Vidlák - Hanovský, Ing. Pokorný

Už ve čtvrté minutě dnešního měření sil zahrozil Velkoborský, který bez přípravy trefil ze dvaceti metrů břevno brněnské branky. Po tomto výpadu se Blšany stáhly do defenzívy, kombinační souhra domácích ale skřípala na nepřesnostech a bezradnosti. Jediným výsledkem územní převahy byly dvě střely - Musila a Kršek z větší vzdálenosti nenadělali brankáři Čechovi problémy.

Chmelaři ale brzy poznali, že je jejich soupeř neškodný, a stále častěji se odhodlávali k protiútokům. Ve 25. minutě vyhrál Sourada souboj s brněnským stoperem Zúbkem a jeho sólo zachytil až v poslední chvíli brankář Přibyl. Technická a důrazná hra Blšan ostře kontrastovala se zoufalým projevem Brňanů, kteří měli
velké potíže se založením útoku.

"Od dvacáté minuty jsme hráli v křeči. Mám pocit, že se hráči bojí ohrozit branku. Se štěstím a za přispění Přibyla jsme už dvě utkání nedostali branku. Náš výkon byl velmi špatný a nutí nás k zamyšlení, co bude dál. Jsme jeden z nejvážněji sestupem ohrožených týmů," dodal Pavel Tobiáš.

Dalším dvěma střelám blšanských hráčů Sýkory a Gedeona chyběla přesnost. Ve 42. minutě unikl aktivní Sourada Palinkovi a také jeho druhé sólo stačil zachránit brankář Přibyl, který umístěnou střelu k tyči vytáhl na rohový kop. Trenér Tobiáš se pokusil po změně stran oživit hru Brna postupným zařazením Živného, Pěničky a Zbončáka za nevýrazné Návrata, Houště a Musila.

Projev domácího týmu se sice o poznání zlepšil, územní převaha ale nestačila, snaha dát gól končila na zadácích Blšan a vyústila pouze v časté rohové kopy. Při absenci zraněného domácího obránce Křivánka však něměl kdo zakončit
standardní situace.

Nejvážněji ohrozil branku Blšan kuriózně jejich obránce Tichota, jenž v tísni hlavičkoval v 57. minutě tak nepřesně, že nebezpečí vlastního gólu zažehnal na brankové čáře až útočník Zušťák. V závěru opět převzali iniciativu hosté, ale také
zápolili s nepřesnou koncovkou, a tak diváci gól neviděli.

"Hrálo se na těžkém terénu a obě mužstva se vydala ze spousty fyzických sil. Z naší strany jsem mnohem spokojenější s prvním poločasem, kdy jsme k bezchybné
defenzívě přidali i útočnou hru a vytvořili si celou řadu šancí. Bohužel jsme selhali v koncovce. Sourada se umí do šancí dostat, ale zatím je neumí proměnit," řekl blšanský kouč Miroslav Beránek.

1. AC Sparta PrahaSparta 34 27 5 2 81:29 86
2. SK Slavia PrahaSlavia 34 25 7 2 72:24 82
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 34 21 6 7 75:39 69
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 34 13 8 13 51:55 47
5. FC Baník OstravaOstrava 34 13 7 14 50:48 46
6. 1. FC SlováckoSlovácko 34 12 8 14 45:50 44