Američané na medaili nedosáhli, bronz slaví na Zlatém poháru Panama

Fotbalisté Panamy se radují po úspěšném penaltovém rozstřelu v duelu s USA ze třetího místa na Zlatém poháru. | foto: Reuters

26 2015
Fotbalisté Panamy zdolali na Zlatém poháru v Chesteru v boji o třetí místo domácí Američany 3:2 na penalty a slaví bronz. V normální hracím čase i po prodloužení skončil duel 1:1.

V repríze minulého finále Panama vedla, v 55. minutě se trefil Roberto Nurse. Nejlepší střelec turnaje Clint Dempsey svým sedmým gólem vyrovnal dvacet minut před koncem.

Hrdinou penaltového rozstřelu byl panamský náhradní brankář Luis Mejia, který Američanům zneškodnil tři pokusy. Nedokázali ho překonat Johnson, Breadley ani Beasley a trenér Američanů Jürgen Klinsmann musel spolknout další hořkou pilulku.

O zlato se  v noci na pondělí ve Philadelphii utkají Mexiko a Jamajka.