Góly z dálky odrovnaly Ústí, Varnsdorf doma jasně vyhrál

Daniel Procházka (vlevo) a Richard Veverka slaví gól Ústí nad Labem. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

8 2016
Nepovedené entrée fotbalistů Ústí nad Labem do nové druholigové sezony. Ačkoli v sobotním zápase ve Frýdku-Místku vedli, nakonec padli 1:2. „Úplně zbytečná prohra. Utkání, které se dalo zvládnout, dokonce i vyhrát. Měli jsme větší a vyloženější šance,“ řekl ústecký sportovní manažer Stanislav Pelc.

Nový ústecký kouč Jiří Skála nasadil čtyři posily: Kateřiňáka, Poučka, Moulise a Jindráčka. A právě posledně jmenovaný dostal hosty do vedení, když doklepl dělovku Zemana, kterou brankář Mihálek neudržel.

Jenže jen co se změnily strany, změnilo se i skóre. Slovák Willwéber z přímého kopu z pořádné dálky zaskočil ústeckého gólmana Zachardu. Běžela 47. minuta. A jen dalších devět nato už domácí vedli, když se opět z velké vzdálenosti trefil Šumský, někdejší supertalent, který v mládežnických letech kopal ve Francii a Argentině.

„Brankář takových kvalit by alespoň ten druhý gól pustit neměl,“ vyčítal Pelc. „Škoda, že jsme před oběma góly udělali chybu v rozehrávce.“

Minutu před koncem Ústí dostalo míč do sítě zásluhou Peterky po přímém kopu Kateřiňáka, ale rozhodčí odmávali ofsajd a protesty hostů k ničemu nevedly. „Regulérní gól,“ čertil se Pelc. „Radši nemluvit.“

Do soutěže naopak suverénně vletěli fotbalisté Varnsdorfu, kteří v neděli na domácím stadionu porazili Pardubice jednoznačně 3:0. Skóre otevřel ve 21. minutě Jakubov, jenž se po rohu nejlépe zorientoval a zblízka napálil míč do sítě.

Klíčový moment přišel těsně po změně stran, kdy byl vyloučen hostující Zavadil a Daníček nařízenou penaltu jistě proměnil. V závěru pak pojistil tříbodový zisk střídající Houser.

Ústí v pátek doma uvítá Sokolov, Varnsdorf den nato vyrazí na hřiště Táborska.

1. Slezský FC Opava 3 2 1 0 12:5 7
2. Dynamo České Budějovice 3 2 1 0 6:3 7
FC Hradec Králové 3 2 1 0 6:3 7
4. Fotbal Třinec 3 2 0 1 3:2 6
5. Graffin Vlašim 3 2 0 1 5:5 6
6. FK Olympia Praha 3 1 2 0 5:4 5
7. Frýdek - Místek 3 1 1 1 2:2 4
8. FK Ústí nad Labem 3 1 1 1 4:6 4