Fotbalisté Boleslavi zdolali Varnsdorf i díky Ďurišově výstavní trefě

Michal Ďuriš se raduje z gólu | foto:  František Vlček, MAFRA

13 2015
Gól Michala Ďuriše patičkou v akrobatické poloze pomohl fotbalistům Mladé Boleslavi k výhře 2:0 v utkání Tipsport ligy s druholigovým Varnsdorfem. Jako první se zapsal do listiny střelců Lukáš Magera.

Středočeši napravili úvodní zaváhání s Hradcem Králové a vrátili se do boje o postup do semifinále přípravného turnaje.

Mladá Boleslav podobně jako proti Hradci Králové nastoupila v první půli v nejsilnějším složení a brzy se dočkala gólu. Z pravé strany se dostal do vápna Magera a technickou střelou na zadní tyč otevřel skóre. Krátce na to přišla Ďurišova paráda.

Domácí zahráli rohový kop, slovenský útočník hostující z Plzně na přední tyči vyskočil a akrobaticky patičkou usměrnil míč lobem do branky.

Po změně stran trenér Karel Jarolím udělal řadu změn v sestavě, což se projevilo na souhře. Další branky už se favorit nedočkal, blízko však byl Adam Pajer, který trefil břevno.

Tipsport liga

Skupina C (Mladá Boleslav):
Mladá Boleslav - Varnsdorf 2:0 (2:0)
14. Magera, 22. Ďuriš
Sestava M. Boleslavi, I. poločas: Hruška - Kysela, Navrátil, Hůlka, Bořil - Ščuk, Charizopulos - Skalák, Magera, Ďuriš - Wágner.
II. poločas: Šeda - Thalamy, Pajer, Kúdela, Mendy (77. Malpon) - Šisler, Milla - Štohanzl, Albina, Končal - Subbotin. Trenér: K. Jarolím.

1. Mladá Boleslav 2 1 0 1 3:2 3
2. Hradec Králové 1 1 0 0 2:1 3
3. Varnsdorf 2 1 0 1 1:2 3
4. Pardubice 1 0 0 1 0:1 0