Teplice ztratily výhru v závěru z penalty. Byla jasná, přiznal Grigar

David Jablonský (vlevo) z Teplic se snaží zastavit Libora Doška ze Slovácka. | foto: ČTK

18 2015
Fotbalisté Teplic dvakrát vedli, o vítězství přišli z penalty tři minuty před koncem, přesto brankář Tomáš Grigar po remíze 2:2 tvrdil: „Slovácko si zasloužilo minimálně vyrovnat.“

Pondělní prvoligová předehrávka v Uherském Hradišti bavila. „Vzrušující utkání, které bralo dech trenérům i divákům,“ zvolal domácí kouč Svatopluk Habanec.

Teplický trenér Petr Rada jen na lavičku posadil Afričany Nivalda s Litsingim. Naopak od začátku nastoupil záložník Vůch, útočník Salami a po karetním trestu i stoper Lüftner.

Krásná rána Hory z hranice vápna, která dostala hostující skláře do vedení, začala fotbalovou show. Slovácko pak po 320 minutách prolomilo střeleckou nouzi, Valenta po přestávce z přímého kopu překonal zeď i brankáře Grigara.

A pak zběsilý finiš. Krob proměnil penaltu po faulu na Vůcha a Teplice znovu vedly. Horův gól vzápětí rozhodčí neuznal kvůli ruce. V 85. minutě hostující Takács za zákrok ve vápně viděl červenou kartu a Kalouda dorovnal na 2:2. „Jasná penalta, Takács Doška zatáhl za dres,“ nemlžil Grigar. „Jen nevím, jestli předtím nebyl ofsajd.“

Habanec tvrdil: „Byli jsme lepší než Teplice.“ Grigar přikývl: „Bylo to jako při tréninku, hodně střelby, centrů. Slovácko na nás nastoupilo a my nebyli schopni udržet balon. Takhle nemůžeme hrát.“

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28