Teplice angažovaly záložníka Mozola, chtěla ho i Ostrava

Teplický kapitán Milan Matula stíhá Furhgilla Zeldenrusta z Drážďan v přípravném utkání v Pirně. | foto: Petr Bílek, MF DNES

24 2015
Další posila pro fotbalové Teplice, po podzimu šesté v 1. lize. Na přestup získaly ofenzivního záložníka Václava Mozola, oporu druholigového Frýdku-Místku. Mozol na Stínadlech přesvědčil během testů a v sobotu před přípravným zápasem s Dynamem Drážďany hlásil: „Ráno jsem podepsal smlouvu na 3,5 roku. Jsem nadšený, že můžu trénovat s tak kvalitním týmem.“

Teplice upřednostnil Mozol před Baníkem Ostrava, který o něj také stál. Kvůli zánětu achillovky sice v sobotu nehrál, ale do přípravy se zapojí už během soustředění na Kypru, kam Teplice vyrážejí v neděli. I s dalším zkoušeným hráčem, brozanským střelcem Romanem Potočným. „Vnímám ho hodně pozitivně, možná si o místo v klubu řekne,“ uvedl teplický trenér Zdeněk Ščasný o kmenovém hráči Bohemians 1905.

Teplice přípravu v Pirně s třetiligovým Dynamem ztratily 1:3, korigoval Laňka právě po Potočného přihrávce. Zápas sledovalo 1 500 diváků a Ščasný káral: „První poločas byl upachtěný, z naší strany těžkopádný. Na začátku 2. půle jsme nevyužili tři šance a pak přišly hrubé chyby nejzkušenějších hráčů.“

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39