Barcelona dala Almeríi čtyři góly, Real dál ztrácí čtyři body

Luis Súarez (vlevo) z Barcelony v souboji s brankářem Julianem Cuestou z Almerie. | foto: AP

9 2015
Fotbalisté Barcelony zdolali v duelu 30. kola španělské ligy Almeríi 4:0 a v čele tabulky mají stále čtyřbodový náskok před Realem Madrid. Ten zvítězil 2:0 na půdě Vallecana, když se během pěti minut v průběhu druhé půle trefili Ronaldo a Rodríguez.

Barcelona, která vyhrála podeváté za sebou,  měla po celé utkání jasnou převahu a odpor hostů zlomil po půlhodině hry Messi, když brankáře zaskočil technickou střelou na vzdálenější tyč z rohu pokutového území. Ve druhé půli ho napodobil Suárez, který si rovněž z křídla navedl míč do vápna a zamířil tvrdou ranou pod břevno.

Vedení potvrdil po rohovém kopu stoper Bartra, který se v posledních pěti zápasech přidal i tři asistence. V nastavení pak přidal druhý gól Suárez.

Na výhru Barcelony zareagoval Real, který se však na hřišti Vallecana dlouho trápil s domácí obranou i s vlastní nepřesností: za úvodních 68 minut jen jednou trefil branku. Pak však utekl po pravé straně Carvajal, našel ve vápně Ronalda a portugalský kanonýr hlavičkou v pádu navázal na svých pět gólů z minulého utkání.

Krátce nato navíc Ronaldo přihrál na druhou branku Kolumbijci Rodríguezovi a Real už si vítězství pohlídal.

Fotbalisté Valencie remizovali ve španělské lize v oslabení na hřišti Bilbaa 1:1. Sérii zápasů bez porážky sice protáhli na osm, ale na čtvrté příčce tabulky tak po 30 kolech ztrácejí tři body na Atlético Madrid, které drží třetí místo, zaručující přímý postup do Ligy mistrů.

Valencii poslal do vedení po hodiny hry De Paul, který v průběhu prvního poločasu vystřídal zraněného Piattiho. Osm minut před koncem však hosté přišli o vyloučeného Otamendiho a Bilbao přesilovku využilo. V poslední minutě se o to dorážkou postaral Aduriz.

Poslední Córdoba zahodila zřejmě poslední šanci na záchranu, když neudržela vedení nad La Coruňou, přestože hrála v početní převaze. Tři minuty před koncem si dal vlastní gól Andone, který předtím poslal svůj tým do vedení. Córdoba tak čeká na výhru už 12 utkání, z nichž deset prohrála, a na posledním místě tabulky ztrácí na 17. příčku La Coruni osm bodů.

Výsledky - 30. kolo:
FC Barcelona - Almería 4:0
(55. a 90.+3 Suárez, 33. Messi, 75. Bartra), La Coruňa - Córdoba 1:1 (87. vlastní Andone - 55. Andone), Granada - Vigo 1:1 (3. Ibaněz - 90.+4 Bongonda), Vallecano - Real Madrid 0:2 (68. Ronaldo, 73. Rodríguez), Bilbao - Valencie 1:1 (90. Aduriz - 61. De Paul), Elche - Getafe 0:1 (84. Hinestroza), Villarreal - Espaňol Barcelona 0:3 (24. a 68. Caicedo, 79. V. Sánchez).