Slavia v generálce na ligu jenom remizovala s druholigovou Olomoucí

NA ZEMI. Momentka z přípravného duelu mezi Teplicemi (žlutá) a Vltavínem | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

19 2014
Fotbalisté pražské Slavie remizovali v posledním přípravném klání na novou ligovou sezonu s Olomoucí 1:1. Červenobílí vedli v Kroměříži od 33. minuty, kdy se poprvé po návratu do Edenu trefil záložník Milan Černý, čtvrt hodiny před koncem ale srovnal Černohorec Denis Cana.

Slavia - Olomouc 1:1 (1:0)

Slavia týden před startem ligy postrádala několik hráčů. Kvůli zranění nenastoupila nová posila záložník Jakub Petr, stále chyběl také gólman Martin Berkovec, který ale už naplno trénuje a v sobotu hrál za juniorku.

Branky: 33. M. Černý - 75. Cana.

Sestava Slavie: Hrubeš - Mikula (62. Nitrianský), Latka, Bílek, Juhar - Dobrotka (76. Gecov), Gecov (62. Prošek) - M. Černý (76. Hrubý), Mil. Škoda (62. Maicon Douglas), Zmrhal (76. Piták) - Balaj. Trenér: Beránek.

Příbram - Domažlice 3:0 (3:0)

Naopak vítězství 3:0 nad třetiligovými Domažlicemi uhrála Příbram, která se tak pozitivně naladila na těžký start sezony v podobě zápasů s Plzní, Libercem, Spartou a Mladou Boleslaví.

Příbram nastoupila na hrotu s útočníky Řezníčkem a Slepičkou a oba se po rychlých přechodech do útoku gólově prosadili. Ještě do poločasu zvýšil Pilík. Po změně stran a řadě střídání se sice už Středočeši neprosadili, ale nadále se prezentovali rychlým útočným fotbalem a dávali najevo, že v nové sezoně nechtějí mít starosti se záchranou.

Branky: 27. Řezníček, 36. Slepička, 37. Pilík.

Sestava Příbrami: I. poločas: Boháč - Hnaníček, Hájovský, Zápotočný, Neves - Sus, Tarczal, Tregler, Pilík - Slepička, Řezníček. II. poločas: L. Krbeček - Hnaníček (69. Matějů), Zápotočný, Neves, Husár - Fillo, Tarczal, Volešák, Danoski - Kraut, Švancara. Trenér: Čuhel.

Hradec Králové - Převýšov 5:0 (2:0)

Soupeře z ČFL přehrál i Hradec Králové, který doma porazil 5:0 Převýšov. Už ve 4. minutě otevřel skóre Halilovič, do poločasu zvýšil z penalty Dvořák a po změně stran se trefili Chleboun, Kosak a Prokeš, který skóroval 30 vteřin po svém vystřídání.

Branky: 4. Halilovič, 36. Dvořák z pen., 62. Prokeš, 68. Chleboun, 88. Kosak.

Sestava Hradce: Koubek (46. Kuciak) - Holeš (67. Plašil), Chleboun, Rolko (46. Križko), Mareš (67. P. Čermák) - Štípek (67. Malinský), A. Čermák, Hable (46. Janoušek), Halilovič (67. Kosak) - Černý (61. Kulič), Dvořák (61. Prokeš). Trenér: Prokopec.

Teplice - Loko Vltavín 3:0 (1:0)

Vítěznou generálku nad třetiligovým soupeřem za sebou mají i Teplice. Ty vyhrály 3:0 nad Vltavínem, přestože jim chyběli oba elitní útočníci Litsingi a Mahmutovič. Gólově je zastoupili Vůch, Táborský a Chukwuma.

Branky: 42. Vůch, 74. Táborský, 76. Chukwuma.

Sestava Teplic: Grigar - Jablonský, Matula (72. Takács), Hošek (52. Lüftner) - Vondrášek, Ljevakovič (46. Krátký), Jirásek (74. Richtr), Krob - Nivaldo (46. Táborský), Vůch - Salami (46. Chukwuma). Trenér: Ščasný.

Zlín - Brno 2:0 (1:0)

Branky: 42. Poznar, 53. Železník z pen.

Sestava Brna: Doležal - Hyčka, Buchta, Malík (46. Keresteš), Lutonský - Sedlák, Kaščák, Mezlík - Brigant (46. Doumbia), Omelčenko, Slančík. Trenér: Kotal.

Slovácko - Třinec 2:2 (0:1)

Branky: 58. Kerbr, 75. Došek - 4. Ceplák, 64. Motyčka.

Sestava Slovácka: Heča - Šimko (67. Reinberk), Košút, Rada, Kuncl - Šumulikoski - Kerbr, Valenta (63. Kalouda), Trávník (76. Havlík), Diviš (62. Galuška) - Došek. Trenér: Habanec.