Fotbalové Slovácko hrálo 2:2 s Holanďany, Koné podepsal smlouvu

Veliče Šumulikoski ze Slovácka v utkání domácího poháru s Mladou Boleslaví | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

15 2015
Fotbalisté Slovácka remizovali v narychlo domluveném utkání s FC Eindhoven 2:2. Svěřenci kouče Svatopluka Habance na hřišti v Trenčianských Teplicích s druhým týmem druhé nizozemské ligy ve druhé půli dvakrát prohrávali, o srovnání se ale postarali Valenta a Havlík. Navíc Kerbr ještě neproměnil penaltu a v závěru mu sudí gól neuznal pro těsný ofsajd.

Ve slovácké sestavě se objevil mladý stoper z Plzně Marek Šíša - člen reprezentační devatenáctky přišel do týmu na zkoušku. Naopak stále ještě scházeli marodi Kuncl, Kalouda, Došek i čtyřiadvacetiletý útočník Francis Koné.

Tomu stačil jeden poločas utkání proti Karviné, kdy vstřelil jednu branku a na další dvě přihrál, aby si ve Slovácku vysloužil smlouvu na tři roky, kterou v pondělí podepsal.

„Je to typ hráče, který jsme hledali. Doufám, že nám ukáže jinou kulturu pohybu a budeme spokojeni,“ uvedl Habanec na adresu Koného.

Ten pochází z Pobřeží Slonoviny, za svou nedlouhou kariéru už ale prošel portugalskou, ománskou a také thajskou ligou, kde byl dokonce vyhlášen nejlepším zahraničním hráčem. Naposledy hrál v Maďarsku. „Momentálně je zraněný. Počítám ale, že by měl být do týdne v pořádku,“ poznamenal kouč.

Zlín před odjezdem na soustředění do Luhačovic porazil na svém stadionu třetiligovou Kroměříž 2:0 góly osvědčených střelců Poznara se Železníkem. K týmu se připojil slovenský záložník Kamil Kuzma, opustil ho naopak zraněný Stratil.

Generálky na ligu sehrají oba týmy v sobotu od 17 hodin doma: Zlín se střetne s Nitrou a Slovácko ve stejném čase s Třincem.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28