Fotbalová Plzeň dostala od Stuttgartu šest gólů, skóroval i Kliment

Plzeňská posila Egon Vůch (vpravo) v přípravě proti ZČE Plzeň. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

5 2015
Fotbalisté Plzně v úvodním utkání na soustředění v Rakousku propadli v obraně. Bundesligovému Stuttgartu podlehli 3:6. Mezi střelce se zapsal i český reprezentant do 21 let Jan Kliment, který debutoval za německý celek po nedávném přestupu z Jihlavy.

Plzeň se trápila hlavně v obraně, kde nechávala soupeři hodně prostoru. Už ve 2. minutě nepokryla standardní situaci, navíc rakouský reprezentant Harnik zahodil dvě velké šance. Toho využil Ondřej Vaněk a hlavou po rohovém kopu srovnal.

Jenže pak plzeňská defenziva znovu neuhlídala Harnika a ten už tentokrát nezaváhal. Do poločasu zvýšil na 3:1 svým druhým gólem v utkání Kiesewetter.

Do druhé půle v dresu Stuttgartu vyběhli i dva čeští hráči Kliment a Adam Hloušek. Také Plzeň prostřídala téměř celou sestavu, ale hernímu projevu to příliš nepomohlo.

Obrana nejprve nezachytila náběh Feratiho, který si po obloučku za obranu poradil i s brankářem Bolkem. Další pěknou kombinační akci pak úspěšně zakončil Gruezo.

Plzeň sice po dobrém napadání snížila zásluhou Egona Vůcha, jenže vzápětí utekl Kliment a přehozením Bolka vstřelil první gól za Stuttgart, který ho koupil po vydařeném představení na ME jednadvacítek.

V závěru si Plzeň vylepšila náladu alespoň hezkou kombinační akcí, do které se zapojili všichni hráči a na konci byla posila z Příbrami Aleš Matějů. Levý bek udělal kličku brankáři a zamířil do odkryté branky. Stuttgart si ještě sám nastřelil břevno.

Fotbalová příprava - výsledky

Plzeň - Stuttgart 3:6 (1:3)

Branky: 18. Vaněk, 67. Vůch, 87. Matějů - 2. a 40. Kiesewetter, 28. Harnik, 52. Ferati, 62. Gruezo, 69. Kliment.
Sestava Plzně, I. poločas: Kozáčik - Rajtoral, Hejda, Procházka, Limberský - Hořava, Vaněk - Kopic, Kolář, Kovařík - Mahmutovič. II. poločas: Bolek - Rajtoral, Baránek, Hubník, Matějů - Kučera, Vaněk - Petržela, Ďuriš, Vůch - Holenda. Trenér: Koubek.

Slavia - Duisburg 1:1 (0:0)

Branky: 54. Bílek - 90. Dum.
Sestava Slavie: Hrubeš - Michal Švec I., Latka (65. Souček), Bílek, M. Dostál - Mičola (46. Diop), Baéz, R. Hrubý (75. M. Vukadinovič), Jablonský (46. M. Červenka) - Piták (46. Bazal) - Voltr (62. Mikula). Trenér: Uhrin ml.

1. SK Slavia Praha 29 19 9 1 61:22 66
2. FC Viktoria Plzeň 29 19 7 3 45:21 64
3. AC Sparta Praha 29 16 8 5 46:25 56
4. FK Mladá Boleslav 29 13 10 6 47:33 49
5. FK Teplice 29 13 9 7 38:24 48