Manchester United přehrál na americkém turné i Barcelonu

Andreas Pereira (vpravo) z Manchesteru United v souboji a barcelonským Rafinhou. | foto: Reuters

26 2015
Fotbalisté Manchesteru United zdolali v přípravě na novou sezonu Barcelonu 3:1, a uspěli tak i ve třetím zápase svého amerického turné.

O góly anglického klubu, který nastoupil bez zraněné posily Bastiana Schweinsteigera, se postarali Wayne Rooney, Jesse Lingard a Adnan Januzaj. V dresu vítězů Ligy mistrů korigoval skóre Rafinha.

Na stadionu týmu amerického fotbalu San Francisco 49ers v Santa Clara otevřel Rooney před 68.416 diváky skóre hlavou už v osmé minutě po rohovém kopu Ashleyho Younga. Druhou branku přidal mladík Lingard v 63. minutě krátce poté, co trenér Louis van Gaal vystřídal podle plánu kompletní základní jedenáctku. Na Rafinhovu trefu z 90. minuty odpověděl v nastavení belgický záložník Januzaj.

Šampioni Ligy mistrů nechali v přípravě odpočívat největší hvězdy Lionela Messiho a Neymara, další hráči ovšem měli proti United problémy s proměňováním šancí. V jasných situacích neuspěli Luis Suárez, Ivan Rakitič ani Sergi Roberto.

Generálku na start anglické ligy, který je čeká 8. srpna proti Tottenhamu, absolvuje Manchester United ve středu v Chicagu s Paris St. Germain. Katalánský velkoklub, který v úterý před rekordní návštěvou 93.226 diváků porazil Los Angeles Galaxy, uzavře americké přípravné turné v úterý proti Chelsea.

Brankář Courtois dal penaltu v rozstřelu a zařídil výhru Chelsea

Belgický brankář Thibaut Courtois zařídil fotbalistům Chelsea výhru 2:1 nad Paris St. Germain na přípravném turnaji v USA, když zazářil v penaltovém rozstřelu. Nejprve chytil dva pokusy soupeře a nakonec sám proměnil rozhodující kop.

Courtois, který z pozice jedničky Chelsea vystrnadil v minulé sezoně Petra Čecha, přišel do hry na začátku druhé půle místo Begoviče za stavu 0:1 po gólu Ibrahimovice. Sám už gól ze hry nedostal a Moses vyrovnal. Rozhodovaly penalty, v nichž na straně Chelsea zklamal jen Cuadrado, naopak na Courtoise nevyzráli Bahabeck a brazilský stoper Thiago Silva.

V sedmé sérii si vzal míč sám Courtois a nechytatelnou tvrdou střelou do horního rohu branky nedal šanci svému protivníkovi Salvatoremu Sirigovi, kterému se pak šel z kolegiality omluvit.

1. Chelsea FC 22 18 1 3 47:15 55
2. Arsenal FC 22 14 5 3 50:23 47
3. Tottenham Hotspur 22 13 7 2 45:16 46
4. Liverpool FC 22 13 6 3 51:27 45
5. Manchester City 22 13 4 5 43:28 43
6. Manchester United 22 11 8 3 33:21 41
7. Everton FC 22 10 6 6 33:23 36
8. West Bromwich Albion 22 9 5 8 30:28 32