Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

Fotbalová kauza před soudem
Líčení je odročeno na 5. června. Predvolaní svědci Damková, Pelta, Křetínský.
Zatím je líčení přerušeno, je přestávka a po ní by mělo zaznít datum, kdy bude soud pokračovat.
Svědkyně Damková a svědci Pelta s Křetínským se omluvili. Státní zástupce požaduje osobní slyšení. Líčení tak je odročené kvůli slyšení svědků.
"Znám ho dvanáct let, jsem kamarád, ne partner, takže nevím, v jaké byl finanční situaci. Ale předpokládal jsem, že má vytvořen budget, aby nějakou dobu přežil bez zaměstnání," pokračoval Šádek.
"Jsme v kontaktu pořád, téměř každý den si telefonujeme. Jednou dvakrát týdně se potkáme, když mám cestu do Prahy," uvedl Šádek.
Šádek vysvětluje prodej auta Svobodovi: "Prodej vozidel je v mé kompetanci. Pan Svoboda auto sháněl. Auto bylo vyřazené s ohledem na ujeté kilometry a ekonomickou nevýhodnost. On si ho koupil za obvyklou cenu."
"Věděl jste, že měl Svoboda zájem nastoupit v nějakém klubu?" zeptala se soudkyně.

Šádek odpověděl: "Chtěl někde pracovat. Jeho kvality a znalosti nasvědčovaly k tomu, že by mohl pracovat v klubech první a druhé ligy. Kdyby bylo místo volné, třeba bych mu práci nabídl. Ale my jsme měli místo personálně obsazené."
Co spolu řešili? "Považuju ho za jednoho z nejlepších sportovních manažerů. O rozhodčích jsme se bavili, když nás některý poškodil. Jinak o fotbale," uvedl Šádek.
Podle Šádka nikdy nikdo z klubu nepožádal, aby obstarával záležitosti ve prospěch Viktorie Plzeň: "Nikdy se nic takového nestalo. K Plzni není v žádném vztahu. Je to můj kamarád."


Předvolán svědek Adolf Šádek, generální manažer Plzně.
Říkal jste, že je to účelová zátěž. Kdo má zájem vás poškodit?

"Už od roku 2011, kdy jsme vyhráli titul, pan doktor Křetínský činí celou tu dobu činnost, aby nás pomluvil před sponzory, tohle je jen vrchol. Že mluvil o systematickém uplácení ze strany Plzně? Chtěl poškodit a doslova zlikvidovat konkurenta," odpověděl Paclík.
Zástupci obžalovaných se ptají Paclíka, co znamenají kontrolní mechanismy. A majitel Viktorie Plzeň odpovídá: "To jsou klasická pravidla jako v nadnárodních společnostech, se kterými pracuju. Absolutně vylučuju, že by se z firmy mohly vzít peníze na tuto činnost."
"Fyzicky jsem na zápase Jablonec - Plzeň nebyl přítomen, ale pouštěl jsem si ho ze záznamu. Takto kvalitně odřízený zápas jsem snad ještě neviděl," poznamenal Paclík.
Pan Svoboda si u vás objednával zájezdy do zahraničí?

"Byl s námi jako stovky dalších lidí na zápasech. Normálně si to zaplatil," pokračuje Paclík.
Víte o tom, že pan Svoboda měl od vás vozidla?

"Jedna firma v Plzni nám poskytuje vozidla. Po určitém času je prodáváme. Já to na starosti nemám, ale tohle jsem si zjistil. Šlo o ojetý vůz. Náklady na údržbu převyšovaly sto tisíc ročně, takže jsme to prodali výhodně pro klub."
Dělal pro vás pan Svoboda něco?

"Když vznikla tato kauza, tak jsem si zjišťoval o panu Svobodovi informace. Vylučuju, že by pro Plzeň něco dělal. Mám k tomu vlastní kontrolní mechanismy. Vím, že je v přátelském vztahu s panem Šádkem."
"S nikým nejsem v přátelském vztahu," odpověděl Paclík na otázku, jestli obžalované zná.
Jako svědek předvolán Tomáš Paclík, majitel fotbalové Plzně.
Znáte někoho z obžalovaných?

"Při notářském zápisu jsem se potkala s panem Adámkem a Býmou," odpověděla Jarošová.

Co se děje při notářském zápisu?

"Zjišťuju totožnost, ale jestli prohlášení je pravdivé nebo nepravdivé, to nezjišťuju."

Přišli sami, nebo s někým?

"To se nezlobte, to si opravdu nepamatuju. Dělala jsem notářskou činnost."

Diskuse


M84a78r50t66i83n S85l45á75v59a 4280835225219: Přemysl Remek 12562: nezapomněl - ale vy souhlasíte s tím, že když o něčem vím, co mě poškozuje, tak mám držet h...u??? to nechápu.. (12:39)

P98ř88e46m46y12s17l R32e86m81e27k 1972525696982: Martin Sláva: zřejmě si zapomněl na 2004, jak se celá kauza náhodou Spartě obloukem vyhla vč. Pelty. (12:18)

M42a63r40t50i35n S17l47á25v66a 4840695305729: sparta (12:17)

M95a12r77t13i47n S17l86á39v21a 4390455295299: Přemysl Remek 12562: moralizovat má každý, kdo má podezření, dukaz, cokoli, na to, že se děje něco tak, jak se dít nemá - ať je to klidně (12:17)
Najdete na iDNES.czmobilní verze