Ještě se necítím v optimální formě, řekl Ďuriš po dvougólovém duelu

Plzeňský útočník Michal Ďuriš v duelu s Boleslaví | foto: Ladislav Němec, MAFRA

5 2016
Na podzim nastřílel v nejvyšší české soutěži slovenský útočník Michal Ďuriš v dresu plzeňské Viktorie 11 gólů, což je téměř třetina všech branek, které dal obhájce titulu na podzim (34). A ve středečním přípravném zápase s norským Stabaekem na Maltě se znovu potvrdilo, jak je důležité mít Ďuriše na svojí straně.

Viktoriáni byli jasně lepší, ale v první půli žádnou ze tří šancí neproměnili. Teprve když trenér Krejčí po deseti minutách druhé části zamíchal sestavou, střídající Ďuriš dvěma góly rozhodl o výhře 2:0. Plzeňští fotbalisté tak poprvé v zimní přípravě porazili zahraničního soka.

Michale, jak těžký byl zápas proti Stabaeku?
My už jsme hlavně konečně chtěli vyhrát. Jsem velmi rád, že jsme to zvládli, už jsme potřebovali zabrat. I když už zápas s Legií Varšava (2:2) jsme měli dobře rozehraný, ale nedotáhli jsme ho do vítězného konce.

I Norové ale tlaku dlouho vzdorovali. Čím si to vysvětlujete?
Oni dobře bránili. Na nás je pořád vidět, že jsme v přípravě. Taková ta lehkost malinko chybí. I do šancí se dostáváme možná hůř než jindy. Hlavně, že jsme to nakonec zvládli.

Vy jste se dvakrát trefil. Vypadá to, že se vás střelecká forma z podzimu drží. Cítíte to také tak?
Možná to to tak vypadá. Musím se ale přiznat, že já se ještě v úplně optimální formě necítím. Věřím však, že ty góly budou padat dál.

Na Maltě vás čeká ještě v sobotu generálka s ruským Těrekem Groznyj. Už máte v hlavách i ligový start na Slovácku?
Už se to blíží. Já věřím, že budeme dobře připravení. Příprava je dost dlouhá, už abychom vyběhli k prvnímu soutěžnímu zápasu.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39