Vítejte u online přenosu z přípravného fotbalového turnaje China Cup, o třetí místo se utká domácí Čína s Českem. Zápas začíná v 9.35, sledujte ho spolu s námi.

Pořadatelům nevyšel čtvrteční duel s Walesem, kterému podlehli vysoko 0:6. I proto jsou Češi favoritem, byť se jim utkání s Uruguayí rovněž nepovedlo a prohráli 0:2.

Čína a Česko se spolu nikdy neutkaly, jde o první vzájemný fotbalový zápas obou zemí.

Proti zápasu s Uruguayí udělal trenér Karel Jarolím šest změn v sestavě. Premiéra v reprezentaci čeká záložníka Masopusta. Vedle něj a Tecla se do základní jedenáctky dostali i brankář Vaclík, obránce Kalas a záložníci Kopic s Trávníkem.

Čeng
46. min Č-pcheng o hráči
13 Čchao
Čchao
46. min Chuej-kchang o hráči
Siao-tung
73. min Sin-li o hráči
24 Sü-ž
Sü-ž
22 Ta-pao
Ta-pao
63. min Lej o hráči
9 Či
Či
63. min Š-chao o hráči
29 Long
Long
54. min Šen-čchao o hráči

ČeskoČesko(4-5-1)

Vaclík
46. min Koubek o hráči
Gebre Selassie
46. min Kadeřábek o hráči
Masopust
46. min Schick o hráči
8 Darida
Darida
Trávník
79. min Souček o hráči
7 Barák
Barák
13 Kopic
Kopic
21 Tecl
Tecl
46. min Krmenčík o hráči

Rozhodčí: Beath - Lakrindis, Bin Zainal Abidin
Počet diváků: 15 013

Sudí přivedli fotbalisty obou týmů na hrací plochu, následují státní hymny a utkání China Cupu co nevidět vypukne.

1

Začal první poločas utkání Čína - Česko
Rozehráli domácí fotbalisté, konkrétně Či.

1

Číňané se vrhli vpřed a Novák měl v pokutovém území velké potíže s Hanwenem, nakonec ho však ubránil.

2

Hru přerušuje útočný faul, Sü-ž nedovoleně atakoval Suchého.

3

Žlutou kartu dostal Vladimír Darida (Česko)
Český střední záložník špatnou přihrávkou odevzdal míč a faulem na Siao-tunga svou chybu hasil.

4

Domácí dělají Česku velké problémy vysokým napadáním, Kalas musel od vlastního vápna zahrát raději do autu. Číňané nadále okupují polovinu hostí.

5

Fan Siao-tung (Čína) vstřelil gól. Čína - Česko 1:0
To jsou věci. Chybující česká defenziva se opět nechala nachytat v ofsajd systému, Siao-tung si počkal na její hranici na přihrávku do šestnáctky a s trochou štěstí překonal Vaclíka.

6

Napadají i Češi, Novák vybojoval míč nedaleko vápna a Kopice vzápětí fauloval Long. Volný kop pro hosty.

7

Standardky se ujal Darida, jehož centr na zadní tyč prodloužil na rohový kop Ta-pao.

8

Barák rozehrál nakrátko a po narážečce odcentroval znovu na zadní, Gebre Selassie si našel balon, ale slabou střelou Ťün-linga výrazně neohrozil.

9

Další rohový kop Baráka, který si po teči Čiho mohl zopakovat. A vzápětí po dalším bloku přišel čtvrtý roh, který Češi zazdili naprosto zpackanou rozehrávkou. Kopic vracel balon Barákovi do ofsajdu.

11

Čínský presink zkrátka Čechům nesvědčí, po Novákově ztrátě si za obranu sbíhal Či, gólman Vaclík byl nicméně u balonu rychleji.

12

I-ming skluzem sestřelil Tecla, Češi budou rozehrávat volný kop pár metrů od rohu velkého vápna.

13

S Daridovým centrem na zadní tyč si snadno poradil gólman Ťün-ling.

14

U brankové čáry zfauloval Trávník beka Hanwena, který se akrobaticky pokoušel odkopnout balon do bezpečné vzdálenosti od vlastní šestnáctky.

15

Masopust si na pravém křídle navedl míč doprostřed a levačkou našel ve vápně Baráka, který ve slibné pozici hlavičkoval pouze do míst, kde stál brankář Číny.

16

Čeng nedovoleně zastavil Tecla a Češi mají k dispozici "zkrácený roh", který kopne Barák...

17

... český záložník poslal střílený centr přímo na bránu, balon však bez další teče zamířil přímo do rukavic gólmana Ťün-linga, který si přední tyč pohlídal.

18

Čínská defenziva si poradila s dlouhým autem Nováka, Češi ale zůstávají u balonu.

19

Kopicovi se však následně nepodařilo obejít Čenga na pravém křídle.

20

Češi rozehrávali pátý rohový kop v zápase a odražený balon si na hranici šestnáctky našel Darida, ve složité pozici však bránu netrefil.

22

Darida šikovnou přihrávkou našel nabíhajícího Gebre Selassieho, jeho zpětný pas do šestnáctky ale vystihl jeden z domácích obránců.

23

Barák v tísni vybojoval roh, Darida po rozehrávce nakrátko nepřešel přes obranný val soupeře, balon se nicméně odrazil za vápno k Trávníkovi, který z voleje vysoko přestřelil.

24

Po chybě Suchého střílel zpoza vápna Long, gólman Vaclík nepříliš umístěnou ránu bez větších obtíží chytá.

26

Vaclík dostal přihrávkou na střed pod tlak Trávníka, kterého ale napadající Sü-ž fauloval.

29

Po dobrém Daridově centru z volného kopu dolétl balon prodloužený jedním z čínských fotbalistů na Teclovu hlavu, který ale neměl dostatek času na reakci a hlavičkoval vedle.

31

Masopust ubránil na pravém křídle Siao-tunga a domácí vzápětí přerušují hru faulem na Daridu.

31

Gebre Selassieho centr zablokoval rukou Ta-pao, další standardka pro Česko.

32

Barák, ač těsně bráněn, si na prostoru malého vápna našel Daridův centr. Hlavou ale zakončil velmi nepřesně.

34

Trávník se na polovině hřiště obtočil kolem soupeře, pak ale nepřesným nákopem balon odevzdal.

35

Češi míč získali okamžitě zpět a Trávník nacentroval k Masopustovi, jehož hlavička na bránu bohužel nemířila.

35

Přerušená hra poté, co se hlavami střetli Novák s Longem.

35

Long dál hraje, Nováka ošetřují za postranní čarou.

37

Daridův nákop na Kopice zahrál do zámezí Hanwen.

38

Pěkná akce hostí, Barák přiťukl v šestnáctce balon patou Daridovi, jehož střelu Číňané zablokovali na roh. Z něj Češi domácí defenzívu neprověřili.

39

Gebre Selassie procpal míč na Baráka, který hledal Tecla. Bohužel pro Česko velmi neúspěšně, balon po nepřesném centru doskákal do autu.

40

Long se znovu vyhnul ofsajdové pasti, byť pomezní měl podle televizních záběrů mávat. Únik ze strany zakončil střelou na přední tyč, kterou si Vaclík pohlídal.

42

Čínský protiútok zastavuje taktickým faulem na Longa záložník Kopic.

43

Tecl míč ze standardky domácích přizvedl za sebe na roh, který z pravé strany rozehraje střelec první branky...

44

... levonohý záložník s číslem sedmnáct mířil na přední tyč, kterou strážil Barák a odhlavičkoval balon do bezpečí.

45

Pěkný postupný útok Čechů zakončil Masopust, který však svou ranou napálil nabíhajícího spoluhráče Nováka.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Čína - Česko
Tentokrát hru zahájili rozehrávkou Češi, jmenovitě střídající Krmenčík.

46

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Vaclík, nahradil ho Tomáš Koubek

46

Střídání Česko: ze hřiště odešel Theodor Gebre Selassie, nahradil ho Pavel Kadeřábek

46

Střídání Česko: ze hřiště odešel Lukáš Masopust, nahradil ho Patrik Schick

46

Střídání Česko: ze hřiště odešel Stanislav Tecl, nahradil ho Michael Krmenčík

46

Češi vstoupili do druhé půle velmi aktivně, Schick po rychlé rozehrávce nedostal míč do vápna, to samé platí o centru Trávníka z hloubi pole.

46

Střídání Čína: ze hřiště odešel Čeng Čeng, nahradil ho Ťiang Č-pcheng

46

Střídání Čína: ze hřiště odešel Che Čchao, nahradil ho Cchaj Chuej-kchang

48

Češi rozehráli rychle roh a Kopic našel pěkným nadýchaným centrem Kadeřábka, jenž hlavou mířil na zadní tyč. Gólman chytá.

49

Domácí dobře napadají a útočník Či vybojoval rohový kop nastřelením balonu o Nováka.

50

Z pravé strany rozehrál standardku opět záložník Fan Siao-tung, nepřesnou přihrávkou ale vlastně založil brejk soupeři. Číňané se zvládli vrátit a nedovolili ani centr do šestnáctky.

52

Kadeřábek dostal krásnou přihrávku od Schicka, jenže nezvládl přízemní centr.

53

Následovala pohlednější akce hostí, Darida dostal balon na malé vápno, kde zkoušel Novák zakončit patou. Tečovaný pokus gólman Číny nadvakrát lapil.

54

Střídání Čína: ze hřiště odešel Tan Long, nahradil ho Wang Šen-čchao

55

Bleskurychlá akce Česka opět bez lepšího zakončení, Kopicova zpětná příhra na malé vápno prošla kolem tří fotbalistů ke Kadeřábkovi, který levačkou vypálil mimo.

56

Akci Čechů přerušuje ofsajd Krmenčíka po nákopu gólmana Koubka.

58

Tomáš Kalas (Česko) vstřelil gól. Čína - Česko 1:1
Zajímavá vyrovnávací branka. Trávník odcentroval z hloubi pole a Kalasovi se balon odrazil od jedné nohy do patičky a vzápětí od tyče do brány.

59

Patrik Schick (Česko) vstřelil gól. Čína - Česko 1:2
Češi otáčejí vývoj během několika sekund. Do otevřené obrany si naběhl Kopic, jehož tečovanou střelu po zasekávačce na střed ještě brankář vyrazil, ale Schick už měl těsně před brankovou čárou snadnou pozici pro dorážku.

61

Kopicův přetažený centr šajtlí mířil na Krmenčíka, který balon nestihl na hrací ploše.

62

Michael Krmenčík (Česko) vstřelil gól. Čína - Česko 1:3
Další akce po levé straně, Kopic uvolnil Schicka, jehož střílený centr vyrazil gólman přímo na kopačku Krmenčíka.

63

Střídání Čína: ze hřiště odešel Siao Či, nahradil ho Wej Š-chao

63

Střídání Čína: ze hřiště odešel Jü Ta-pao, nahradil ho Wu Lej

64

Barák na polovině hřiště zastavil taktickým faulem protiútok domácích.

65

Suchý hasil potíže po ztrátě Trávníka a napadající útočník ho navíc na polovině hřiště fauloval.

66

Čínský brejk zastavil skvělým vyběhnutím daleko za vlastní šestnáctku Koubek.

67

Barákovi nevyšla narážečka s Trávníkem, ale i Číňanům se nepodařila kombinace při pokusu o protiútok.

69

Krmenčík se na hranici šestnáctky dostal k míči a tvrdou ranou pořádně protáhl čínského brankáře, který balon vyrazil na roh.

70

Češi rozehráli nakrátko, po počátečním váhání přišel centr do šestnáctky a ofsajdové pasti se vyhnuli hned tři hráči v bílém. Kadeřábek si balon zpracoval a tutovku trestuhodně zahodil, brankář Jen jeho ránu k tyči vyrazil.

71

Kopic vystihl čínskou rozehrávku a pláchl po levém křídle, na dobrou práci ale nenavázal přesnou zpětnou přihrávkou.

72

Po akci Kopice s Daridou budou domácí rozehrávat od brány.

73

Střídání Čína: ze hřiště odešel Fan Siao-tung, nahradil ho Pcheng Sin-li

75

Po hezké narážečce a dloubáčku za obranu se málem k zakončení dostal střídající Wu Lej, při zpracování na prsa ale podklouzl a Koubek balon lapil.

76

Penalta pro Česko! Kalas podpořil útok a přihrál do vápna Krmenčíkovi, kterého fauluje Cchaj.

78

Darida nevyužívá možnost poslat hosty do třígólového vedení, jeho ránu vpravo vystihl brankář a vyráží na roh.

79

Pavel Kadeřábek (Česko) vstřelil gól. Čína - Česko 1:4
O pár sekund později už je úspěšnější obránce Kadeřábek, který na zadní tyči využil parádní centr Baráka z rohového kopu a hlavou trefil přesně.

79

Střídání Česko: ze hřiště odešel Michal Trávník, nahradil ho Tomáš Souček

80

Souček se okamžitě zapojil do útočné akce, s jeho tečovanou střelou zpoza šestnáctky si brankář Jen Ťün-ling poradil.

80

Počet diváků 15 013 (25 % z kapacity 60 000)

81

Ojedinělý výpad Číny na českou polovinu ukončuje faulem na střídajícího Wu obránce Kalas.

82

Standardku rozehrál zleva Ťiang, na zadní tyči našel Wanga, který ale v záklonu hlavičkoval vysoko nad.

83

Darida si narážel v šestnáctce se Schickem, který akci zakončil technickou ranou nad bránu.

85

Barák odevzdal balon soupeři nepřesným pasem na druhou stranu hřiště.

87

Střídající Wejsi obhodil Nováka a z úhlu vystřelil, brankář Koubek ránu na přední tyč vyrazil.

88

Z následného rohového kopu už Číňané českého brankáře neohrozili.

89

Novák našel povedeným centrem z křídla Schicka, jenž se na penaltě vznesl do vzduchu a hlavou zakončil nad.

90

Kopic se prosmýkl přes dva obránce v šestnáctce a od brankové čáry nahrával zpět. Míč se odrazil brankáři Číny do rukavic.

90

Sudí nastavují dvě minuty.

90

Daridovy ani Kadeřábkovy rány k čínskému brankáři neprošly, to Součkova dělovka z voleje už ano. Střídající záložník napálil balon z hranice šestnáctky do tyče.

90

Díky za pozornost, vážení čtenáři. Na shledanou někdy příště u dalšího online přenosu (nejen) ze zápasu české fotbalové reprezentace zde na iDNES.cz. Hezký zbytek pondělí.