Pěkný večer. Česká fotbalová reprezentace se v přátelském utkání střetne s Dánskem, celých devadesát minut budeme sledovat podrobně zde na iDNES.cz. Vítejte u sledování on-line přenosu.

Premiérový start v národním týmu si připisuje záložník Antonín Barák, jenž nastupuje ve středu zálohy s Bořkem Dočkalem a Janem Sýkorou. Ve druhé půli se očekává debut dalšího slávisty, brankáře Jiřího Pavlenky.

Dánský kouč Age Hareide odmítl tvrzení o zbytečnosti přátelského zápasu s Českem. Přesto dostalo několik dánských fotbalistů volno. Chybí například Christian Eriksen či Andreas Cornelius.

V Mladé Boleslavi se nedá očekávat bouřlivá atmosféra, tribuny jsou hodně spoře obsazené.

ČeskoČesko(4-5-1)

16 Koubek
Koubek
46. min Pavlenka o hráči
Gebre Selassie
66. min Kadeřábek o hráči
Barák
81. min Droppa o hráči
Dočkal
18 Sýkora
Sýkora
46. min Mareš o hráči
8 Zmrhal
Zmrhal
66. min Souček o hráči
21 Škoda
Škoda
46. min Krmenčík o hráči

DánskoDánsko(3-5-2)

22 Rönnow
Rönnow
4 Kjaer
Kjaer
78. min Ankersen o hráči
13 Zanka
Zanka
Bjelland
46. min Vestergaard o hráči
Stryger Larsen
19 Schöne
Schöne
18 Wass
Wass
66. min Andersen o hráči
6 Jensen
Jensen
Durmisi
Jörgensen
46. min Gytkjaer o hráči
11 Fischer
Fischer

Rozhodčí: Schüttengruber - Brandner, Riedel
Počet diváků: 1 763

Zazněly státní hymny, zápas co nevidět vypukne.

Stadion v Boleslavi je poloprázdný, slušně zaplněná je jen hlavní tribuna, na mezistátní zápas českých fotbalistů tak dorazilo sotva 2 tisíce diváků. O fotbalové atmosféře se mluvit nedá vůbec.

1

Začal první poločas utkání Česko - Dánsko
Rozehráli hosté z Dánska.

2

Fischer stál v ofsajdu a ačkoliv se viditelně snažil "nehrát", sudí odpískal postavení mimo hru.

3

Pudil se nedomluvil s Kalasem a Fischer čekal na chybu, avšak stoper národního týmu situaci nakonec vyřešil.

5

Dánové zachybovali pod presinkem domácích, ti volí rozehrávku přes Suchého a Koubka. Brankář české reprezentace ale vzápětí taktéž posílá balon do autu.

6

Gebre Selassie jednoduše zastavil Durmisiho na levém křídle, nicméně hosté opět získali balon a záložník Jensen zkusil štěstí z velké dálky. Míč doplachtil do páté řady za Koubkovou bránou.

7

Dočkal dloubl míč za obranu Dánů, Zanka Jörgensen ho chtěl odkopnout, avšak nerozuměl si s gólmanem a Češi se málem dostali do vyložené šance.

8

Antonín Barák (Česko) vstřelil gól. Česko - Dánsko 1:0
Pěkná premiéra! Záložník Barák se za vápnem zmocnil odraženého míče, srovnal si ho na levačku a vypálil. Do dráhy střely strčil hlavu Kjaer a tečoval ji za záda Rönnowa.

10

Hrací předmět létal od jedné strany k druhé uprostřed hřiště, načež se ho zmocnili domácí a kombinovali na vlastní polovině.

11

Kalas při rozehrávce využil i Koubka, fotbalisté v červeném si pro útok vybrali pravou stranu, jenže Barákovi nevyšla přihrávka.

12

Dočkal zkoušel napodobit Barákovu dělovku zpoza vápna, jeho rána se ale zařadila do kategorie nepřesných.

14

Míč po Pudilově dlouhém autu jen prolétl vápnem Dánska.

16

Dánové se snaží trpělivě kombinovat a částečně jim to i vychází, Fischera zastavil důrazným skluzem Suchý.

17

Barák přenesl balon z pravé strany k Pudilovi, pak ale přišel nepřesný dlouhý pas ke Škodovi.

19

Schöne se elegantně uvolnil uprostřed hřiště a vybídl k centru Strygera, tomu ale přihrávka do vápna nesedla a Češi se prozatím ubránili.

20

O chvíli později ale faulovali a Dánové měli k dispozici standardku z levého křídla. Ani tu ale nevyužili, Škoda odhlavičkoval balon do bezpečí.

20

Žlutou kartu dostal Nicolai Jörgensen (Dánsko)
, za úder loktem do Pudilovy tváře.

21

Pěkná kombinace na levém křídle vyústila v Zmrhalův centr na Kopice, který zády k bráně vybídl k zakončení Gebre Selassiho. Pravý obránce vypálil jen do Rönnowa.

22

I Dánové se probojovali k ohrožení brány, avšak Koubek se za Wassovou hlavičkou jen ohlédl a zkontroloval, kterak balon skáče do zámezí.

23

Stryger Larsen daroval nepřesným pasem míč domácím, ti zklidňují hru a kombinují na vlastní polovině.

24

Žlutou kartu dostal Riza Durmisi (Dánsko)
, levý záložník Dánů skluzem trefil unikajícího Kopice.

25

Dočkal nacentroval na zadní tyč k Barákovi, jenž si ale v souboji se Strygerem pomohl faulem.

26

Barák připravil o míč Fischera a dral se vpřed, jenže nepřešel ani přes půlicí čáru, kde ho zastavil Durmisi.

29

Dočkal znovu zkusil vypálit zpoza pokutového území Dánů, volej na dlouhou nohu mu nesedl a Rönnow nemusel zasahovat.

30

Barák hledal Škodu z vlastní poloviny, jenže slávistická spolupráce se nevydařila a Dánové se zmocnili balonu.

31

Dánové využili české ztráty uprostřed hřiště, Wass nahrál před vápno Jensenovi, s jehož přízemní střelou k levé tyči si Koubek poradil.

32

Z rohového kopu Dánové nezahrozili, domácí totiž centr mířící na přední tyč v klidu zpacifikovali.

35

Parádní centr Dočkala z osy hřiště dolétl na hlavu Milana Škody, který hlavou o pár metrů minul bránu.

36

Kopic nevyužil volného prostoru, který měl na pravém křídle. Nedokázal zpracovat míč od Gebre Selassieho a navíc fauloval Jörgensena.

37

Po nedorozumění Koubka s Kalasem zahrávali Dánové roh od levého praporku, Wass ho rozehrál na krátko a hosté o chvíli později získali po tečovaném centru další roh.

38

Nicolai Jörgensen (Dánsko) vstřelil gól. Česko - Dánsko 1:1
Wassův centr se od levého praporku stáčel do brány, na přední tyči prodloužil balon Kjaer a na té zadní ho doklepl do sítě Jörgensen.

40

Barák se Škodou zaměstnali hostující obranu ve vápně, ani jeden se ale k zakončení neprobojoval.

41

Dočkal nacentroval ze standardní situace po faulu na Kopice do prostoru penalty, kam si nabíhal Suchý a dokázal míč líznout směrem k bráně. Jeho hlavička prolétla nad břevnem.

43

Schöne se vložil do Barákovy přihrávky a před Dočkalem balon získal. Záložník s číslem devět navíc Dána v souboji fauloval.

45

Kjaer srail Kopicův střílený centr na roh, po něm se pokoušeli zakončit Zmrhal a Sýkora, ani jednomu se střela nepovedla ideálně. U libereckého záložníka byla nicméně rána o něco přesnější.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Česko - Dánsko
Míč uvedl do hry střídající forvard Krmenčík.

46

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Andreas Bjelland, nahradil ho Jannik Vestergaard

46

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Nicolai Jörgensen, nahradil ho Christian Gytkjaer

47

Zmrhalův centr zablokoval Kjaer na rohový kop.

48

Hosté se ale nepříliš nebezpečnému centru od levého praporku ubránili.

48

Žlutou kartu dostal Michael Krmenčík (Česko)
, jenž se mimo hru pošťuchoval s Jörgensenem.

50

Krmenčík nasadil jesle Jörgensenovi, k míči se dostal Zmrhal, avšak centrem spoluhráče nenašel.

51

Krmenčík svým důrazem a přímočarostí trápí obranu Dánů, českého útočníka zastavil na poslední chvíli Vestergaard. Z následného rohu domácí bránu soupeře neohrozili.

52

Střídající Gytkjaer se vyhnul ofsajdové pasti a servíroval míč před prázdnou bránu Fischerovi, těsně před ním zachránil český výběr skluzem Kalas.

54

Fischer našel Strygera Larsena na pravém křídle, Pavlenka si s centrem beka Dánů poradil.

56

Fischer se snažil obalamutit trojici českých fotbalistů na levé straně, jenže neudržel balanc a chtěl si vynutit aspoň faul. Marně.

57

Fischer se málem dostal ke střele přes Gebre Selassieho, pravý bek domácích nakonec dánského forvarda zablokoval včas.

59

Mareš našel Zmrhalova, jenž se zpoza vápna opřel do míče a tvrdou ranou napálil tyč.

60

Češi se hned vzápětí pokoušeli znovu ohrozit gólmana Rönnowa, jenže neuspěli.

61

Dočkal si v krátkém časovém sledu vyzkoušel roh z pravé strany, ani jednou ale nedošlo k nějakému vzrušení v dánském vápně.

62

Domácí jsou nyní aktivnějším týmem, Kopicovi se nakonec podařilo projít po pravém křídle. Centr na Gebre Selassieho už neměl potřebné parametry.

64

Gebre Selassie dostal do vyložené šance Mareše, jehož střela sice prošla pod Rönnowem, ale na brankové čáře zastavil balon Kjaer. Vzápětí měl na noze snadný gól Krmenčník, jenže zblízka netrefil.

66

Střídání Česko: ze hřiště odešel Theodor Gebre Selassie, nahradil ho Pavel Kadeřábek

66

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jaromír Zmrhal, nahradil ho Tomáš Souček

66

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Daniel Wass, nahradil ho Lucas Andersen

68

Česká obrana si poradila s Durmisiho centrem od levého křídla.

70

Po trpělivé kombinaci domácích centroval na Baráka střídající Kadeřábek, hlavička slávistického záložníka měla přesnost, ale postrádala razanci.

71

Po delší době o sobě dal vědět Fischer, jenž zpoza vápna vypálil přes Suchého jen do Pavlenky.

72

Dočkal se na druhé straně nedokázal po Krmenčíkově přihrávce ve vápně trefit mezi tři tyče.

72

To Mareš byl o chvíli později přesnější, Rönnow jeho bombu doprostřed brány vyrazil.

72

Čárku do kolonky střel si připsal i Daniel Pudil, na rozdíl od Marešovy rány nemusel Rönnow zasahovat.

73

Rönnow s Kjaerem odvážně kličkovali na vlastním vápně, oběma se riskantní finty povedly.

75

Hru přerušilo ošetřování Kjaera, kterého v souboji nepříjemně nakopl Mareš.

76

Schöne přiťukl Andersenovi, ten zase Durmisimu - a jeho centr zpacifikoval Suchý.

77

Kopic mohl skórovat, ale jeho střela levačkou zpoza vápna v síti neskončila, proti byl Rönnow.

78

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Simon Kjaer, nahradil ho Peter Ankersen

79

Barák zfauloval Schöneho uprostřed hřiště. Sám faulovaný rozehrál volný kop jen do náručí Pavlenky.

80

Kadeřábkův ostrý centr Barák netrefil, letící balon minul i Pudil o pár metrů dál.

81

Střídání Česko: ze hřiště odešel Antonín Barák, nahradil ho Lukáš Droppa

82

Dánové se chvíli radovali z gólu, který ale kvůli ofsajdu Gytkjaera neplatí.

85

Bojuje se ve středu hřiště, ale o něco více ze hry mají Dánové.

86

Durmisi se po Schöneho pasu dral na Pavlenku, avšak Kadeřábek si ho pohlídal a nepustil do zakončení.

88

Kadeřábek chtěl využít volného prostoru na pravé straně, přihrávka od Dočkala k němu ale nedoputovala.

90

Budou se hrát dvě minuty navíc.

90

Dočkal trefil Fischera a má k dispozici zřejmě poslední roh utkání.

90

Za vápnem číhal na odražený balon Mareš, ale Vestergaard jeho střelu zablokoval.

90

Žlutou kartu dostal Pavel Kadeřábek (Česko)

90

Díky za pozornost, vážení čtenáři. Těším se někdy příště u dalšího on-line přenosu (nejen) ze zápasu fotbalové reprezentace zde na iDNES.cz. Na shledanou!