Příjemný podvečer z Mladé Boleslavi. Domácí fotbalisté se chystají na odvetu 3. předkola Evropské ligy proti makedonské Škendiji Tetovo. Boleslav musí dohánět manko 0:2 z venkovního zápasu.
Proti sobě stojí vítěz českého poháru a makedonského. Škendija k trofeji navíc přidala druhé místo v tamní lize.
První zápas v Makedonii ovlivnilo vyloučení boleslavského stopera Hůlky. V jedenácti hosté drželi bezbrankový stav, v oslabení v závěrečné půlhodině dostali dva góly. "Přesto je v našich silách postoupit," tvrdí před odvetou boleslavský Lukáš Magera.
Boleslavský Hůlka dnes nemůže nastoupit kvůli červené kartě v prvním utkání v Makedonii, v sestavě ho nahrazuje Douglas. Jinak trenér Karel Jarolím pošle na hřiště stejné hráče, kteří uspěli o víkendu v domácí lize proti Liberci (3:0).
Sektor hostů je solidně zaplněný, z Makedonie přicestovala přibližně stovka fanoušků. Jinak je ale mladoboleslavský stadion poloprázdný. Do výkopu zbývá 15 minut.
Škendija letos v Evropské lize ještě neprohrála. V prvním předkole přešla přes Cracovii Krakov (doma 2:0 a venku 2:1), ve druhém vyřadila Neftči Baku (venku 0:0, doma 1:0) a doma zdolala i Boleslav - 2:0.
Mladá Boleslav nastupuje v bílých dresech, hráči Škendije oblékli červeno-černou kombinaci.
1
Začal první poločas utkání Mladá Boleslav - Škendija Tetovo
Rozehráli hosté.
2
Za kolmicí za boleslavskou obranou pádil Todorovski, ale k míči měl blíž brankář Diviš a rozehrává první akci domácích.
3
Mladoboleslavská kombinace na pravé straně byla nepřesná, domácí si dávali těžké přihrávky.
4
Na boleslavské útočné polovině rozhodčí odpískal zákrok na Radu.
5
Sám Rada centroval, ale Douglas ani Magera se k hlavičce v pokutovém území nedostali.
6
Rada se chopil další rozehrávky, posouval dopředu k Magerovi, ale jeho přihrávka z první doleva ke Kalabiškovi neprošla.
7
Demiri zkoušel překvapit boleslavského brankáře Diviše střelou z přímého kopu snad ze 40 metrů, ale bránu výrazně minul.
8
Na druhé straně gólman Zahov musel od brankové čáry vystartovat proti šikovnému centru Rady a vyboxoval míč z nebezpečného prostoru.
9
Chramosta se na levém křídle dostal před Bejtulaiho, jenže míč rychle proskákal až do velkého vápna k brankáři Zahovovi.
11
Magera z vlastní poloviny rychle posunul míč do otevřeného prostoru Vukadinovičovi, ale brejk nepokračoval, protože boleslavské třicítce se nepovedl první dotek s míčem.
14
Škendija se zatím prezentuje zodpovědným výkonem, hosté napadají od poloviny hřiště a za 14 minut nepustili Boleslav ani do náznaku šance.
15
Ale teď už Boleslav první velkou šanci měla! Rada dostal přihrávku takřka do ideálního prostoru, dvanáct metrů před bránou se otočil s míčem a střílel k tyči. Brankář Zahov vyrazil na roh.
16
Roh budou rozehrávat i hosté - po zblokovaném centru Todorovského, do autu ho tečoval Kalabiška.
17
Centroval Ibraimi, ale míč hodně přetáhl, minul všechny hlavy.
18
Ibraimi chtěl na pravé straně obejít Fleišmana, ale ten zachytil míč a rychle rozehrál.
19
Rada trochu v nouzi posílal dlouhou přihrávku křížem na Kalabišku, který měl k míči daleko. Hosté vhazují na své polovině.
20
Škendija bude rozehrávat přímý kop zhruba ze třiceti metrů. Míč si staví Ibraimi.
21
Ke sraženému míči se tlačil Junior, vyhnul se Fleišmanovi, ale tím sám sebe vyhnal trochu z úhlu. Přízemní přihrávku před bránu zblokovala boleslavská defenziva.
23
Pauschek se zapojil do boleslavské akce pravou stranou, coby bek si zaběhl až do pokutového území, jenže pak pálil nad bránu Škendije.
25
Boleslavský Rada se pohybuje na obrovském prostoru. Chvíli vpravo, chvíli vlevo, pak uprostřed. Tvoří hru domácích a zatím patří mezi nejlepší na hřišti.
26
Na útočné polovině u rohového praporku byl faulovaný Chramosta. Domácí budou rozehrávat "zkrácený" roh.
27
Centroval Jánoš, ale k Brazilci Douglasovi připravenému hlavičkovat se míč nedostal.
28
V pokutovém území zůstal ležet jeden z hráčů Škendije a domácí jdou hromadně doplnit tekutiny. Probíhá ošetřování.
29
Bejtulai je tím poškozeným, ale po ošetření se bleskově zapojuje zpět do hry.
30
Nadějná akce domácích: Chramosta nalevo posouval podél brankové čáry míč ke Kalabiškovi, ten vzápětí před bránu, ale gólman Zahov skočil Magerovi pod nohy a na poslední chvíli lapil balon.
31
Žlutou kartu dostal Armend Alimi (Škendija Tetovo)
32
Žlutou kartu dostal Besir Demiri (Škendija Tetovo)
33
Přímý kop z pravé strany rozehrával Rada, na centr si vyskočil Magera, ale hlavičkoval výrazně nad bránu.
35
Radovi se nepovedlo přenést hru nalevo k Fleišmanovi, míč mu posílal za paty.
36
Druhý boleslavský roh v utkání.
37
A ještě jeden po zblokovaném centru Fleišmana.
38
Nervozita stoupá? Možná ano, Boleslav potřebuje střílet góly. A Kúdela teď na čtyři metry nedokázal přihrát Fleišmanovi.
40
Hosté měli tutovku! Po špatné rozehrávce Diviše procházel pravou stranou Todorovski, přihrál do vápna před bránu Juniorovi a jeho - možná gólovou - střelu zblokoval Douglas.
42
Boleslavský Vukadinovič vztekle máchl rukama do prázdna. Jeho rána ze střední vzdálenosti nebyla přesná.
42
Žlutou kartu dostal Jan Chramosta (Mladá Boleslav)
45
Poslední chvíle před přestávkou tráví Mladá Boleslav kombinací na útočné polovině, ale zatím bez výraznějšího průniku k bráně.
45
Nastavují se tři minuty.
45
Žlutou kartu dostal Jan Kalabiška (Mladá Boleslav)
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
45
Mladá Boleslav se v prvním poločase prokombinovala do několika šancí, z nadějných pozic ve vápně zakončovali Rada i Pauschek, ale chybí to, co domácí potřebují nejvíc - góly. Postup se v odvetě nepřiblížil a času ubylo. Za 45 minut potřebuje Boleslav dát aspoň dva góly, aby se prodlužovalo. Přetěžký úkol.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Mladá Boleslav - Škendija Tetovo
46
Střídání: Mladá Boleslav: ze hřiště odešel Lukáš Pauschek, nahradil ho Golgol Tedros Mebrahtu.
47
Hostující Cuculi se nechává ošetřit hned v první minutě druhé půle.
49
Nejspíš takhle bude vypadat celý druhý poločas. Budiž příkladem následující scéna: Junior teatrálně zařve, ještě když padá. Pak okamžitě pokračuje ve hře a akrobaticky se sápe po míči.
50
Domácí po poločasovém střídání stáhli hru na tři obránce, posílili ofenzivu a Škendija teď poprvé mohla vystartovat do brejku. Jenže Ibraimi si nepohlídal ofsajd. Domácí trio dobře vystoupilo.
52
Ani Vukadinovič nevěří, jak špatný centr teď poslal z pravé strany. Drží se za hlavu.
54
Střídání: Škendija Tetovo: ze hřiště odešel Armend Alimi, nahradil ho Artim Polozani.
57
Domácí se snaží hrát trpělivě, teď se prokombinovali až k solidnímu přízemnímu centru Vukadinoviče, ale gólman Zahov si na zadní tyči situaci pohlídal.
59
Hosté zaváhali v rozehrávce poblíž vlastního pokutového území a mohou být rádi, že Radova lehce tečovaná rána letěla mimo. Boleslav má roh.
60
Trenér Jarolím pošle do hry Keresteše.
61
Střídání: Mladá Boleslav: ze hřiště odešel Jan Kalabiška, nahradil ho Miroslav Keresteš.
62
Domácí rychle rozehráli na polovině, míč směřoval za obranu Škendije na Chramostu, ale u balonu byl rychleji dobře reagující brankář Zahov.
63
Střed hřiště zůstal úplně volný, a tak hostující Todorovski šel s míčem snad 40 metrů. Jenže pak přihrál do ofsajdu Vujčičovi, i když Tetovo mělo spoustu času.
64
Další polehávání hostů a brankář Zahov posílá míč do autu. Snad realizačnímu týmu Škendije nedojdou zdravotní potřeby.
66
A teď pro změnu boleslavské nedorozumění: Kúdela sice posílal míč chytře do volného prostoru, ale nikdo ze spoluhráčů ho nepochopil a zůstali stát.
68
Boleslavský roh. A ještě před ním střídání.
69
Střídání: Mladá Boleslav: ze hřiště odešel Miljan Vukadinovič, nahradil ho Ladislav Takács.
70
Mladá Boleslav mohla ožít! Chramosta ze čtyř metrů neprostřelil brankáře Zahova ve stoprocentní šanci.
71
Další boleslavská příležitost po rychlé kombinace: Rada technicky levačkou ze dvaceti metrů zakroutil míč těsně vedle.
73
Žlutou kartu dostal Marjan Radeski (Škendija Tetovo)
74
Střídání: Škendija Tetovo: ze hřiště odešel Marjan Radeski, nahradil ho Ščiprim Taipi.
77
Po nepovedených nůžkách Chramosty se míč dostal k Magerovi, jenže ten si ho příliš dlouho rovnal na střelu, a pak ani nevypálil. Už to začíná být zmar z boleslavské strany...
78
Počet diváků 3 528 (71 % z kapacity 5 000)
79
Žlutou kartu dostal Kostadin Zahov (Škendija Tetovo)
81
Boleslavský střídající Mebrahtu pálil z otočky z 22 metrů nad bránu.
82
Lukáš Magera (Mladá Boleslav) vstřelil gól. Mladá Boleslav - Škendija Tetovo 1:0
Boleslav ještě žije! Už se zdálo, že je akce domácích překombinovaná, ale pak Kúdela odcentroval z pravé strany a Magera hlavou trknul míč do brány.
83
Aby se prodlužovalo, Boleslav potřebuje vstřelit ještě jeden gól. Venku prohrála 0:2.
84
Další Magerova hlavička končí nad bránou.
85
Střídání: Škendija Tetovo: ze hřiště odešel Stenio Junior, nahradil ho Besmir Bojku.
86
Žlutou kartu dostal Feran Hasani (Škendija Tetovo)
87
Závěrečný boleslavský tlak sílí, domácí mají roh.
88
Žlutou kartu dostal Ščiprim Taipi (Škendija Tetovo)
90
Výkop hostujícího brankáře. Rozběhla se poslední minuta základní hrací doby. A nastavovat by se měly minimálně čtyři.
90
Na tabuli svítí pětka. Pět minut naděje pro Boleslav.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:0.

Logo Synot FKMB Mladá Boleslav (4-5-1)

23 Diviš
Diviš
Pauschek
46. min Mebrahtu o hráči
11 Kúdela
Kúdela
Douglas
Fleišman
Vukadinovič
69. min Takács o hráči
Jánoš
18 Magera
Magera
25 Rada
Rada
Kalabiška
61. min Keresteš o hráči
Chramosta

FK Škendija Tetovo Škendija Tetovo (4-5-1)

Radeski
74. min Taipi o hráči
5 Alimi
Alimi
54. min Polozani o hráči
10 Hasani
Hasani
88 Vujcic
Vujcic
18 Junior
Junior
85. min Bojku o hráči