Příjemný večer u sledování fotbalové Evropské ligy. V jejím třetím předkole budeme společně sledovat výkon Mladé Boleslavi, která zahajuje sezonu utkáním proti makedonské Škendiji Tetovo. Všechno důležité vám přinese následující on-line přenos.
Středočeši jsou čtvrtým českým klubem v pořadí, který zahajuje novou sezonu ještě před startem domácí ligy. Úřadující vítěz Mol Cupu by se rád probojoval do základní skupiny Evropské ligy. Podzim v pohárech zažili Středočeši ve své historii dvakrát, v letech 2006 a 2007 se dostali do skupiny Poháru UEFA, od té doby nikdy nepřešli přes třetí předkolo.
Tentokrát čeká v kvalifikaci na Mladou Boleslav soupeř z Makedonie - v Česku neznámá Škendija Tetovo. Loni druhý tým makedonské ligy má za sebou letos už dvě předkola Evropské ligy, ve kterých vyřadil polský Krakov a ázerbajdžánské Neftči Baku. Škendija v letošní pohárové sezoně ještě neprohrála.
Dostat Mladou Boleslav do pohárů se pokusí zkušený trenér Karel Jarolím, který se během léta stane koučem národní reprezentace. "Zápas potřebujeme zvládnout dobře, abychom si domů přivezli dobrý výsledek. Naším cílem je postoupit do skupinové fáze," netají devětapadesátiletý kouč, který se Slavií probojoval i do Ligy mistrů.
Fotbalisté obou mužstev už jsou přímo na hřišti. Tetovo nastupuje v domácích dresech s červenými a černými pruhy, Mladoboleslavští jsou celí v bílém.
1
Začal první poločas utkání Škendija Tetovo - Mladá Boleslav
Výkop obstarali domácí.
1
Tetovo začalo zostra. Okamžitě se vydalo k bráně Mladé Boleslavi a rozehraje poprvé v utkání rohový kop.
2
Domácí Škendija pokračuje v rychlém nástupu do zápasu. Brankář Mladé Boleslavi Diviš musel až na hranici pokutového území, kde odhlavičkoval dlouhý centr na Radeského do autu.
4
Mladé Boleslavi se podařilo uklidnit hru. Hráči v bílém teď mají míč na kopačkách a snaží se zaútočit.
5
Jenže to se českému týmu vůbec nedaří. Naopak přišly další zmatky v jeho obraně, které vyřešil neortodoxním zákrokem nohama brankář Diviš. Gólman Mladé Boleslavi znemožnil zakončení nabíhajícímu Todorovskému před malým vápnem.
7
Hostující Hůlka ostře fauloval soupeře, po krátkém ošetření hra pokračuje. Tetovo má převahu.
8
Mladá Boleslav nestíhá. Další faul tasil proti Vujcicovi záložník Rada. Kazašský rozhodčí zatím nechává karty v kapse.
10
Junior se před pokutovým územím Mladé Boleslavi pokusil připravit míč do šance Radeskému, toho zradilo zpracování.
12
Do statistik můžeme zapsat první střelu Mladé Boleslavi. Mířila vedle a postaral se o ní Kalabiška.
13
Na rozlehlém stadionu ve Skopje zatím panuje velmi slušná atmosféra. Povzbuzování Škendije kopíruje rozložení sil na hřišti, kde jsou fotbalisté v tmavších dresech dál aktivnější.
15
Alespoň v posledních dvou minutách se ale Mladé Boleslavi podařilo vyrovnat hru. Drží míč, dostala se na soupeřovu polovinu a teď dokonce rozehraje volný kop z pravé strany. Demiri totiž udeřil Vukadinoviče do obličeje.
16
Rada zkusil překvapit gólmana Zahova přímou střelou, byť pozice si říkala spíš o centr. Tetovo se ubránilo, jeho brankář vyboxoval míč do autu.
18
V tvrdém souboji na půli hřiště se potkali Magera a Vujcic. Kapitán hostů fauloval.
19
Fleišman nedoběhl na levé straně dlouhou přihrávku, míč se vrátí k nohám domácích.
20
Ze zápasu Mladé Boleslavi s makedonským soupeřem uběhlo prvních dvacet minut. Domácí jsou od úvodu lepší, byť český tým v posledních pěti minutách dokázal hru trochu srovnat.
21
Magera se otáčel na rozhodčího v domnění, že soupeř zahrál ve vlastním pokutovém území rukou. Sudí Kučin rezolutně rozpažil.
22
Míč koluje mezi obránci Škendije a zpět ke gólmanovi. Domácí vyhlížejí šanci na postupný útok.
23
Ten však brzy končí, neboť hráči Mladé Boleslavi vystihli soupeřovu rozehrávku. Také oni ale dávají přednost trpělivé kombinaci v zadních řadách.
24
Mladoboleslavský útočník Mebrahtu měl obrovskou šanci, kterou mu chytil brankář Zahov! Přečíslení hostů dobře vyřešil Vukadinovič, který z pravé strany vrátil míč na úroveň penalty. Odtud střílel nový australský útočník Středočechů do gólmana.
25
Další zákrok pro brankáře Zahova, poradil si s Radovou hlavičkou po rohovém kopu.
27
Mebrahtu se nevěřícně dívá k nebi. Měl další šanci, jenže se zakončením příliš otálel a Demiri ho skluzem v šestnáctce zbavil míče.
29
Mladá Boleslav se dostala do hry a vytváří si šance. Naposledy po centru Vukadinoviče, na který jen o kousek nedosáhl nabíhající Kalabiška.
30
Další akce po pravé straně, odkud český tým tvoří nebezpečné situace, končí odkopem od brány. Pauschek totiž přihrávku nedoběhl.
31
Po několika minutách také vzrušení před mladoboleslavskou brankou, kde šel Rada riskantně do souboje s protihráčem. Balon stačil odebrat čistě.
32
Mebrahtu táhl rychlou protiakci Mladé Boleslavi, roztáhl hru přihrávkou na pravé křídlo, kde nabíhal Vukadinovič, s ním se ale vrátil stoper Cuculi a útok soupeře zmařil.
34
Před Zahovem, brankářem Škendije, teď dvakrát prolétl míč. Nejprve centroval z pravé strany Vukadinovič, ale Mebrahtu na míč nedosáhl. Do autu směřující balon nicméně doběhl Kalabiška, připravil si ho na střelu a mířil vedle vzdálenější tyče.
36
Magera si výborně naběhl až před brankáře Zahova, kam dostal přihrávku od Vukadinoviče. Stačilo nastavit nohu a byl by z toho gól, jenže kapitán Mladé Boleslavi míč jen lehce škrtnul mimo bránu.
37
Útočník Tetova Junior vystřelil halfvolejem z dvaceti metrů nad břevno.
38
Vukadinovič na pravé straně nepřelstil Demiriho. Vybojoval ovšem roh.
39
Od rohového praporku rozehrávali hosté krátkou přihrávkou, do šestnáctky se kvůli presinku domácích vůbec nedostali.
40
Podobnou šanci, kterou před chvílí neproměnil Magera, měla také Kalabiška. I on dostal přihrávku zprava od Vukadinoviče, jenže Zahov těsně před ním balon sebral.
41
Obránci Mladé Boleslavi si nepohlídali náběh záložníka Hasaniho, který z levé strany až příliš jednoduše prošel do pokutového území a vystřelil na bránu. Diviš předvedl výborný zákrok, míč vyrazil na roh.
42
Další práce pro Diviše. Tentokrát musel z brány pro poněkud riskantní malou domů. Zvládl to.
43
Závěr poločasu patří znovu Škendiji. S Fleišmanem si na pravé straně pohrál domácí Ibraimi, s Juniorem pak připravili šanci pro Vujcice, jehož ránu z osmnácti metrů pokryl Diviš.
45
Žlutou kartu dostal Blagoja Todorovski (Škendija Tetovo)
Domácí hráč dohrál na polovině hřiště Jánoše a je prvním potrestaným hráčem zápasu.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
45
Divoká první půle je u konce. Domácí Škendija začala výborně a nekoncentrovanou obranu Mladé Boleslavi několikrát zaměstnala. Hosté se do zápasu dostali postupně a nakonec měli větší šance, byť v závěru poločasu je musel opět podržet brankář Diviš. On i jeho protějšek Zahov jsou zatím nejlepšími hráči zápasu.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Škendija Tetovo - Mladá Boleslav
46
Střídání: Mladá Boleslav: ze hřiště odešel Golgol Tedros Mebrahtu, nahradil ho Jan Chramosta.
Mladá Boleslav mění útočníky.
46
Střídání: Škendija Tetovo: ze hřiště odešel Marjan Radeski, nahradil ho Ščiprim Taipi.
Vystřídala také domácí Škendija Tetovo.
47
Hosté rozehráli standardní situaci téměř od rohového praporku, ale míč šestnáctkou pouze proletěl.
48
První roh druhého poločasu rozehrála Škendija. Juniorův centr vypadal nebezpečně, ale obránci Boleslavi míč odhlavičkovali.
50
matky přímo před brankářem Zahovem, který se přes vlastního obránce nedostal k míči po dlouhém autu Fleišmana. Zakončovat zkoušel Chramosta, jenže v pádu míč nezasáhl.
52
Červenou kartu dostal Lukáš Hůlka (Mladá Boleslav) a musí opustit hřiště.
Problém pro Boleslav. Stoper Hůlka skluzem zastavil unikajícího Hasaniho, který mohl postupovat sám na brankáře. Zmaření jasné gólové příležitosti = červená karta.
53
Po krátkém ošetření Hasaniho rozehrál přímý volný kop Ibraimi, trefil zeď.
54
Mladá Boleslav si s aktivním Hasanim neví rady. Teď ho fauloval před vápnem Kalabiška. Domácí rozehrají volný kop z osmnácti metrů.
55
Čtyři hráči byli za míčem, nakonec střílel Hasani a Diviš míč u své pravé tyče vyrazil. Další výborný zákrok gólmana Mladé Boleslavi.
57
Diviš dlouhým výkopem málem našel Chramostu, před ním sebral míč hlavou obránce Bejtaluai.
58
Pěkný průnik předvedl na pravé straně Ibraimi. Přešlápl míč, hodil si ho na levou nohu a vystřelil nad bránu.
59
Střídání: Mladá Boleslav: ze hřiště odešel Jan Chramosta, nahradil ho Miroslav Keresteš.
Necelou čtvrthodinu vydržel na hřišti útočník Chramosta. Trenér Jarolím ho obětoval při střídání, kterým lepí díru v obraně po červené kartě Hůlky. Přichází Keresteš.
61
Hosté se zatáhli na vlastní polovinu, domácí, již mají výhodu jednoho hráče, kontrolují balon.
63
I přes to se ovšem Boleslav dostala na polovinu soupeře. Tam si Rada připravuje míč k zahrání standardní situace.
64
Místo nebezpečí pro bránu Škendije ovšem přišel rychlý kontr, který obrana Boleslavi na poslední chvíli zastavila.
65
Střídající Taipi teď zůstává ležet na hřišti. Utrpěl tvrdý střet s jedním z mladoboleslavských hráčů. Ač to zprvu vypadalo vážně, ve hře bude domácí fotbalista pravděpodobně pokračovat.
66
Střídání: Škendija Tetovo: ze hřiště odešel Armend Alimi, nahradil ho Victor Juffo.
Druhé střídání Tetova v zápase.
67
Diviš rozehrával nepřímý kop po odpískaném ofsajdu. Na polovině soupeře prodlužoval centr Magera, na nikoho.
69
Stenio Junior (Škendija Tetovo) vstřelil gól. Škendija Tetovo - Mladá Boleslav 1:0
Jako jeden muž. Celá obrana Mladé Boleslavi zdvihla ruce a signalizovala ofsajd, ten se však po přihrávce na Juffa nemával. Střídající hráč pak před Divišem ještě vylepšil pozici přihrávkou na Juniora, který doklepl míč do prázdné brány.
71
Do konce zápasu zbývá dvacet minut, ale oslabená Boleslav se dál jen brání.
72
Kupředu se ale vydal hostující Kalabiška, v šestnáctce udělal kličku soupeři, ale poté upadl. Penalta se nepíská.
73
Keresteš poslal před bránu soupeře nepříjemný centr, brankář Zahov míč odráží mimo velké vápno.
75
Feran Hasani (Škendija Tetovo) vstřelil gól. Škendija Tetovo - Mladá Boleslav 2:0
Obrovská radost na stadionu ve Skopje, kde domácí Škendija Tetovo střílí druhý gól. Obránci Mladé Boleslavi nechali před brankářem volného kapitána Hasaniho, kterému adresoval ostrý centr Junior. Podobná situace, kterou před přestávkou nevyužil ke gólu Magera, končí v domácím podání brankou.
77
Nabuzený kapitán Hasani se znovu hnal na Diviše, Boleslavské zachránil ofsajd.
79
Kalabiška se dostal ke střele na hranici pokutového území, jenže obránce Tetova mu padl do střely jako hokejový brankář a nepustil míč k vlastnímu gólmanovi.
81
Střídání: Škendija Tetovo: ze hřiště odešel Besart Ibraimi, nahradil ho Demir Imeri.
Poslední změna v domácím dresu.
82
Střídání: Mladá Boleslav: ze hřiště odešel Lukáš Magera, nahradil ho Ladislav Takács.
Také Boleslav naposledy střídá. Mageru nahradil Takács.
85
Boleslav se ještě snaží vstřelit kontaktní gól, který by jí mohl výrazně pomoct do odvety. Tetovo však brání dobře.
86
Teď navíc domácí Boleslavi vzali míč a zpět jim ho nepůjčují. Naopak si přihrávají okolo půlicí čáry.
87
Demiri ze své pozice levého obránce náramně prošel až do velkého vápna Mladé Boleslavi, obešel dva hráče, než ho s nasazením vlastního zdraví zastavil Fleišman. Exliberecký fotbalista je nyní ošetřovaný.
89
Fleišman kulhá v doprovodu lékařů ze hřiště, ale do zápasu se na poslední minuty pravděpodobně vrátí.
90
Začal poslední minuta základní hrací doby a Tetovo dál drží míč bez nejmenšího úmyslu ho půjčit soupeři. Naopak se - na začátku čtyřminutového nastavení - dál tlačí do útoku.
90
Takács teď sice soupeři míč vzal a vyvezl ho až k šestnáctce soupeře, tam ale jeho snažení skončilo. Domácí rozehrají od vlastní brány.
90
Todorovski z pravé strany ostře centroval před bránu Mladé Boleslavi, útočící hráči ovšem přihrávku přeběhli.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:0.

FK Škendija Tetovo Škendija Tetovo (4-3-3)

Alimi
66. min Juffo o hráči
10 Hasani
Hasani
88 Vujcic
Vujcic
14 Radeski
Radeski
46. min Taipi o hráči
Ibraimi
81. min Imeri o hráči

Magera
82. min Takács o hráči
Jánoš
Kalabiška
Mebrahtu
46. min Chramosta o hráči
59. min Keresteš o hráči

Rozhodčí: Kučin - Belskij, Hodin