Vítejte v Jihlavě na stadioně v Jiráskově ulici, kde zhruba za 20 minut začne utkání 16. kola ePojisteni.cz ligy. Domácí FC Vysočina Jihlava v tomto utkání vyzve FC Slovan Liberec.

Domácí Vysočina Jihlava zatím neprožívá vydařenou sezonu. V prvních patnácti kolech nejvyšší fotbalové soutěže si připsala pouze jednu výhru proti Mladé Boleslavi. Dalších sedm utkání skončilo nerozhodně a sedmkrát odcházela Jihlava poražena. S desíti body ji tak patří 15. příčka.

Ani Liberec nemůže být s dosavadním průběhem sezony úplně spokojen. S 15 body za 3 výhry, 6 remíz a 6 proher mu patří 12. příčka ePojisteni.cz ligy. Tým, který v minulých letech úspěšně bojoval o evropské poháry určitě očekával víc a v dnešním utkání bude chtít vylepšit svoji pozici.

První vzájemné utkání letošního ročníku těchto týmu skončilo nerozhodně. Liberec sice vedl po prvním poločase zásluhou Milana Baroše. V 81. minutě ale zachránil Jihlavě alespoň bod Yani Urdinov z pokutového kopu.

Šulek
66. min Štěpánek o hráči
7 Hronek
Hronek
83. min Dvořák o hráči
30 Urblík
Urblík
Ikaunieks
65. min Batioja o hráči
Rabušic

FC Slovan LiberecLiberec(4-5-1)

Dúbravka
5 Coufal
Coufal
Karafiát
81. min Wesley o hráči
Pokorný
Bartošák
28 Ekpai
Ekpai
45. min Navrátil o hráči
Ševčík
Folprecht
2 Breite
Breite
73. min Machuča o hráči
24 Bartl
Bartl
Komličenko

Rozhodčí: Proske - Kotík, Urban
Počet diváků: 2 033

V loňském ročníku byl ve vzájemných duelech úspěšnější severočeský tým. Nejprve bral bod z Jihlavy za remízu 1:1 a poté v 25. kole zvítězil 2:0.

V Jihlavě panuje poměrně příznivé počasí pro fotbal. Nic by nemělo bránit tomu, abychom viděli zajímavou podívanou.

Oba týmy již nastupují na hrací plochu. Svěřenci Michala Bílka se představí v modro-žluté kombinaci dresů. Hostující tým pod taktovkou Jindřicha Trpišovského vytáhl bílo-modrou sadu dresů. Hlavním rozhodčím dnešního utkání je Zbyněk Proske, na lajnách mu budou asistovat Radek Kotík a Michal Urban. Jako čtvrtý rozhodčí je připraven Pavel Julínek.

Ještě před začátkem utkání celý stadion v Jihlavě uctil památku zesnulých fotbalistů z Brazílie minutou ticha.

1

Začal první poločas utkání Jihlava - Liberec
O výkop posledního utkání v roce 2016 se postaral Liberec.

2

Hned v úvodu vidíme ostrý zákrok. Vladimír Coufal si vyšlápl na Michaela Rabušice. Z následného přímého kopu Jihlava nic nevytěžila.

4

Jihlava je z počátku utkání aktivnější. Nyní dokázala dobrou kombinací dostat balon na Urblíka, jemuž ale při střele podklouzla stojná noha.

5

Zajímavý brejk vedl po pravé straně Jihlavský kapitán Vaculík, přízemním centrem našel Rabušice, který z otočky pálil jen těsně vedle bližší tyče Dúbravkovy brány.

7

Dlouhý aut vhodil do soupeřova vápna Ikaunieks. Ten ale s lehkými problémy pokryl Dúbravka.

9

Další náznak Librece končí na nepřesné přihrávce ve středu hřiště.

10

Velká šance Slovanu Liberec. Brankář Hanuš musel vytáhnout skvělý zákrok proti šanci Daniela Bartla, jenž na něj postupoval sám.

12

Velká šance také na druhé straně. Vaculík našel ve vápně Urblíka. Ten ale na Dúbravku nevyzrál.

12

Petr Hronek (Jihlava) vstřelil gól. Jihlava - Liberec 1:0
Petr Hronek využil centru z levé strany a krásnou hlavičkou otevírá skóre dnešního utkání.

15

Ekpai Ubong fauloval Petra Hronka, ale zdá se, že více při tom zákroku ublížil sám sobě. S bolestivou grimasou se opět zvedá.

16

Nepřesnou rozehrávkou se nyní prezentoval Milan Mišun. Liberec šel do zajímavého protiútoku, který zastavil zvednutý praporek pomezního rozhodčího.

17

Bartl se prodral do vápna, kde se ještě snažil dát balon pod sebe. Jeho centr ale skryl do náručí Hanuš.

19

Antonín Rosa nebyl úplně jistý při odkopu, nakonec ale celou situaci zvládl.

21

Na Bartošákův centr nikdo nedosáhl a tak je z toho odkop od Hanušovy brány.

22

Slunce se již skrylo za Jihlavské domy, a tak pocitová teplota na stadionu výrazně klesla. Doufejme, že to nepoznamená zatím dobré tempo tohoto utkání.

24

Komličenko dostal varování od sudího za nevhodnou poznámku jeho směrem.

26

Bartl jen těsně minul Hanušovu bránu střelou z levé strany. Balon do šance mu před tím pěkně posunul Komličenko.

27

Zajímavý brejk Jihlavy nakonec nepotěšil domácí fanoušky. Petr Hronek špatně došlápl a míč se pouze dokutálel do autu.

28

Na hrací ploše zůstává ležet hostující brankař Dúbravka, který podstoupil nepříjemný souboj s Hronkem.

30

Po krátkém ošetření může hra pokračovat.

30

Bartl zkusil po Ševčíkově přihrávce střelu z voleje, ta minula jihlavskou bránu o několik metrů.

32

Antonín Rosa zabránil rychlý brejk Liberce pouze ze cenu rohu. Po jeho rozehrání píská rozhodčí útočný faul Severočechů.

34

Nutno říct, že hosté po inkasovaném gólu výrazně přidali, domácí obrana je ale pozorná.

35

Žlutou kartu dostal Jozef Urblík (Jihlava)
Urblík zezadu sestřelil Komlichenka a vidí první žlutou kartu dnešního utkání.

37

Závar před brankou Jihlavy vyřešil Rosa odkopem do autu.

38

Po dalším centru do Jihlavského vápna se Liberec dopustil útočného faulu na Hanuše.

39

Šulek to zkusil uctivé vzdálenosti, trefil pouze hlavu hostujícího stopera.

41

Ikaunieks nedokázal odcentrovat přes blok hostujících obránců.

41

Žlutou kartu dostal Ubong Ekpai (Liberec)
Ubong Ekpai ostře fauloval Tlustého a vidí za svůj zákrok žlutou kartu. Petr Tlustý těžce došlapuje na pravou nohu.

44

Rabušic hledal dobře postaveného Hronka, ale přehnal to s razancí a jeho centr Hronka přelétl.

45

Čtvrtý rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45

Bartl hlasitě žádá o žlutou kartu pro Šulka, rozhodčí ale jeho žádosti nevyslyšel.

46

Komlichenko nezpracoval těžký balon, který skončil v autu.

48

Ikaunieks v těžké pozici ztratil balon. Ševčík ale nepřesnou přihrávkou nevyužil jeho záváhání.

49

Folprecht zahrál na středu hřiště rukou. Rozhodčí poté varoval Ševčíka, že balon má nechat ležet.

51

Tlustý odklidil balon z Jihlavského vápna do autu, Liberec začal druhý poločas velmi aktivně.

52

Ikaunieks si vyměnil balon s Rabušicem a ocitl se tváří v tvář Dúbravkovi, zastavil ho zvednutý praporek.

54

Hronkův zákrok vypadal jako šlapák, ale rozhodčí píská pouze roh pro Slovan.

56

Jihlava dělá v druhém poločase jednu chybu za druhou. Teď ale jednu z nich nevyužil Breite.

57

Komlichenko se dostal ke střela na hranici šestnáctky, na poslední chvíli se mu vrhnul pod nohy Rosa a jeho pokus zblokoval.

59

Dúbravka bez větších problémů zkrotil Urblíkův pokus z dvaceti metrů.

60

Jan Navrátil zkusil těžký kop z voleje, ten ale mířil vysoko nad Hanušovu bránu.

62

Breite se pokusil o střelu zpoza velkého vápna. Balon se mu ale svezl po nártu a šel hodně mimo.

63

Hronkův centr z levé strany nikoho nenašel. Odkop pro Liberec.

64

Žlutou kartu dostal Nikolaj Komličenko (Liberec)

65

Střídání Jihlava: ze hřiště odešel Davis Ikaunieks, nahradil ho Augusto Batioja

66

Rabušic byl držený Coufalem, standartka pro domácí.

66

Střídání Jihlava: ze hřiště odešel Peter Šulek, nahradil ho David Štěpánek

67

Vaculík chtěl překvapit Dúbravku střelou z přímého kopu, při ní ale podklouzl a Dúbravka míč bez problému sebral.

68

Rabušic se nedostal k centru, který vyslal Tlustý.

70

Dúbravka sebral další nepovedený centr z kopačky Mišuna.

71

Počet diváků 2 033

71

Žlutou kartu dostal Antonín Rosa (Jihlava)

72

Druhý poločas nenabízí moc atraktivní fotbal, oba týmy se podotýkají s velkým množstvím nepřesností.

73

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Radim Breite, nahradil ho Ondřej Machuča

74

Machuča se ihned po svém příchodu prezentoval střelou. S tou ale Hanuš neměl žádné starosti, protože mířila mimo.

76

Ondřej Karafiát nebezpečně fauloval Rabušice, vyšel z toho pouze s domluvou.

76

Rabušicův technický pokus skončil nad Libereckou bránou.

78

Mišun v pádu zabránil centru z pravé strany, roh pro Slovan.

78

Liberec si roh zopakuje, když jeden z Jihlavských obránců pouze protečoval balon na další roh.

80

Publikum hlasitým pískotem žádá žlutou kartu pro Komlichenka, rozhodčí nereaguje.

81

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Ondřej Karafiát, nahradil ho Da Silva Wesley

82

Do konce utkání zbývá okolo deseti minut, bude Jihlava slavit druhé vítězství v sezoně ?

83

Střídání Jihlava: ze hřiště odešel Petr Hronek, nahradil ho Pavel Dvořák

84

Závar před Hanušovou bránou zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího, teď měla Jihlava štěstí.

85

Ševčík po dobré tři metry minul Hanušovu bránu zhruba z dvaceti metrů.

86

Rabušic vybojoval rohový kop pro svůj tým, Jihlava už nikam nespěchá, jistě bude chtít ubránit výsledek 1:0.

87

Pavel Dvořák prováhal chvíli k nahrávce. Kdyby přihrál, Rabušic by pravděpodobně postupoval sám na Dúbravku.

88

Da Silva se dostal k hlavičce ve vápně Jihlavy a jeho pokus jen těsně minul Hanušovu svatyni.

90

Budou nastaveny 2 minuty.

90

Liberec posílá do pokutového území jeden centr za druhým, Jihlavští obránci jsou ale v hlavičkových soubojích úspěšnější.