Hezký večer z Příbrami, vítáme vás u on-line reportáže z utkání 18. kola epojisteni.cz ligy. Domácí Příbram je poslední, hosté jsou na druhém místě tabulky.

Pětatřicet minut před výkopem je hlediště hodně prázdné, na tribuně za brankou je zhruba sto slávistických fanoušků.

Hostující kouč Šilhavý nasadil stejnou sestavu jako před týdnem proti Jihlavě, čili se dvěma útočníky. K dispozici už má i kamerunského stopera či záložníka Ngadeua, který si odpykal trest za žluté karty. Ale do sestavy se nevešel.

Domácí trenér Tobiáš musel oželet Linharta s Bazalem, kteří hostující ze Slavie, zraněný je Kukec. Do základní sestavy se tak vešel i mladší z bratrů Pilíků Pavel, devatenáctiletý Květ či Ayong.

o hráči
75. min Krameš o hráči
T. Pilík
o hráči
89. min Januška o hráči
o hráči
82. min Kacafírek o hráči

o hráči
81. min Bořil o hráči
o hráči
51. min Ngadeu Ngadjui o hráči
Mešanovič
o hráči
69. min Tecl o hráči

Rozhodčí: Julínek - Moláček, Vysloužil
Počet diváků: 5 962

Slavia v případě vítězství půjde o bod do čela tabulky, její konkurent Plzeň totiž po slabém výkonu ztratila body ve Zlína za bezbrankovou remízu.

Pro Slavii hraje i bilance ze vzájemných zápasů. Na podzim vyhrála nad Příbramí doma 3:0 a loni na jaře na jejím stadionu 3:1.

Podle statistik je velmi pravděpodobné, že by dnes měl skórovat slavistický kanonýr Milan Škoda. Proti Příbrami se mu povedlo vstřelit branku ve třech posledních vzájemných zápasech a dobrou formu prokázal i před týdnem v prvním jarním kole.

Oba týmy už nastupují na trávník, domácí v černém, Slavia ve svých klasických červenobílých dresech.

Hráči i fanoušci uctili minutou ticha příbramského maséra Martina Šimra, který tento týden nečekaně zemřel ve 39 letech.

1

Začal první poločas utkání Příbram - Slavia

1

Příbram začala aktivně, Flo ale u lajny ubránil Pavla Pilíka.

2

Hruška nebyl včas u míče po riskantní malé domů od Rezka, roh pro Slavii.

4

Domácí Tomáš Pilík rozehrál trestný kop z půlky a před brankou Slavie z toho byl slušný závar.

6

Slavia se zatím dostává dopředu dost těžkopádně.

7

Mešanovič dostal pas od Hušbauera, chvilku balon přidržel a pak vyslal přízemní ránu. Hruška si s ní poradil.

7

Po centru Tomáše Pilíka z trestného kopu hlavičkoval úplně volný Tregler těsně vedle hostující branky.

8

Milan Škoda (Slavia) vstřelil gól. Příbram - Slavia 0:1
Sýkora se pěkně uvolnil na pravé straně, domácí se sice dostali k míči, jenže chybující Divíšek ho Sýkorovi vrátil. A Škoda po přihrávce střelou z první potvrdil, že se mu proti Příbrami daří.

12

Zmrhal dostal přihrávku za obranu, prvním dotykem si však míč ukopl a pokazil tak stoprocentní šanci.

15

Deli odvrátil centr, který před branku Slavie posílal z pravé strany Pavel Pilík.

17

Jan Sýkora (Slavia) vstřelil gól. Příbram - Slavia 0:2
Zmrhal na levém křídle pláchl Luptákovi a centr poslal do druhé vlny, kde za útočníky nabíhal Sýkora. Jeho hlavička mířila do protipohybu brankáře Hrušky a byla přesná.

18

Chaluš na poslední chvíli zablokoval střelu Mešanoviče v další stoprocentní šanci.

20

Po centru Sýkory hlavičkoval nad příbramskou branku kanonýr Škoda.

23

Nepřesná příbramská přihrávka, takže Ayongovi utekl balon do autu.

25

Slavia se teď na chvíli zatáhla a nechává hrát domácí, kteří ale mají s překonáním postavené obrany problémy.

27

Rezek tvrdě naskočil do Hušbauera, trestný kop pro Slavii.

28

Po centru Sýkory hlavičkoval Frydrych, brankář Hruška neměl problémy.

29

Josef Hušbauer (Slavia) vstřelil gól. Příbram - Slavia 0:3
To byla jednoduchost. Frydrych vhodil dlouhý aut, Škoda hlavou míč prodloužil za sebe a Hušbauer ho špičkou poslal k tyči. Vše na jeden dotek.

32

Škoda byl nachytán v ofsajdu, navíc se po zákroku Květa drží za kotník.

34
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Karsten Ayong (Příbram)
za přišlápnutí Baráka.

36

Po zablokovaném pokusu Škody má Slavia rohový kop.

39
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Rezek (Příbram)
za naprosto zbytečné a nebezpečné sestřelení Sýkory.

40

Tomáš Pilík zkoušel vypálit z otočky, rána byla zablokována.

41
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Roman Květ (Příbram)
za úmyslný faul na Škodu, který rozbíhal rychlý brejk.

43

Boční síť se rozvlnila po parádní ráně hostujícího Baráka, který z Příbrami pochází.

44

Květ střelou z dálky netrefil hostující branku.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:3

45

Slavii se podařilo rychle skórovat, tím získala jistotu a hned v prvním poločase prakticky rozhodla o výsledku. Příbram je snaživá, ale těžko bude mít kvalitu, aby manko dotáhla.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Příbram - Slavia

47

Jiránek zahrál malou domů na Hrušku, který nakopl balon na útočnou polovinu.

48

Zmrhal po pěkném pasu Baráka utíkal Luptákovi, ale střela se mu nepovedla, branku netrefil.

50

Další dvě střely Slavie, s pokusy Mešanoviče i Zmrhala si poradil Hruška.

51

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Milan Škoda, nahradil ho Michael Ngadeu Ngadjui

53

Zmrhal fauloval domácího Chaluše a diví se. Ale o nedovolený zákrok se skutečně jednalo.

54

Roh Slavie po zblokovaném centru Mešanoviče.

55

Michael Ngadeu Ngadjui (Slavia) vstřelil gól. Příbram - Slavia 0:4
Ngadeu vstoupil do utkání úžasně. Po rohu si naběhl na centr Sýkory a poslal hlavou balon do sítě.

58

Nejtěžší zákrok Pavlenky v utkání. Hostující gólman vyboxoval dobrou ránu Tomáše Pilíka.

59

Josef Divíšek (Příbram) vstřelil gól. Příbram - Slavia 1:4
Domácí trestají hrubku, kterou vyrobil Ngadeu. Divíšek vystihl jeho přihrávku, vyměnil si balon s Rezkem a napálil míč krásně do růžku. Parádní trefa.

59

Muris Mešanovič (Slavia) vstřelil gól. Příbram - Slavia 1:5
Sýkora svou třetí gólovou asistencí krásně našel Mešanoviče, který jen uklidil balon do prázdné branky.

63

Po příbramském rohu vznikl před brankou Slavie závar, který ale Slavia vyřešila.

66

Po tečované střele Hušbauera roh pro Slavii.

69

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Muris Mešanovič, nahradil ho Stanislav Tecl

71

Hruška na zemi vyrazil dobrou přízemní ránu Hušbauera.

73

Michael Ngadeu Ngadjui (Slavia) vstřelil gól. Příbram - Slavia 1:6
Ngadeu převzal míč po autu, nikdo ho neatakoval, a tak si navedl balon na střed a poslal ho přesně k tyči.

Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Lupták (Příbram)

80

Michael Ngadeu Ngadjui (Slavia) proměnil pokutový kop. Příbram - Slavia 1:7
Ngadeu nastoupil až do druhého poločasu, přesto stihl hattrick. Míč poslal na opačnou stranu, než kam skočil Hruška.

81

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Jan Sýkora, nahradil ho Jan Bořil

82

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Karsten Ayong, nahradil ho Štěpán Kacafírek

82

Jan Bořil (Slavia) vstřelil gól. Příbram - Slavia 1:8
Demolice Příbrami pokračuje. Bořil je na hřišti pár vteřin a už slaví gól. Přihrávku na doklepnutí mu adresoval Zmrhal.