23. J. Suchan, 47. J. Kvída
18. V. Karavajev, 29. L. Vácha, 60. J. Šural

Střely na branku: 4:4; Střely mimo: 4:5; Rohové kopy: 2:4
Počet diváků: 4 285 (54 % z kapacity 7 900)

Dobrý večer při sledování on-line reportáže z fotbalového zápasu Příbram - Sparta. Utkání začíná ve 20:15.

Sparta je povzbuzená výhrou 2:0 nad Plzní. Ve zbytku ligy však o nejvyšší příčky hrát nebude, spíš se musí ohlížet, aby nepřišla o třetí pozici v tabulce, která zaručuje postup do 3. předkola Evropské ligy.

Sparta nastupuje ve stejné sestavě, v jaké v minulém kole porazila Plzeň.

Příbram chytila formu. Poslední dva zápasy proti Jablonci a Karviné vyhrála shodně 4:2. Z posledních šesti utkání čtyřikrát vyhrála a opustila poslední místo.

Bazal
83. min Krameš o hráči
Linhart
89. min Kacafírek o hráči

Konaté
74. min Juliš o hráči

Příbram

V příbramské sestavě je defenzivní záložník Trapp. Nastupuje místo vykartovaného Treglera, který minule v Jablonci dostal osmou žlutou kartu v sezoně.

Půl hodiny do výkopu. Příbram a Sparta se rozcvičují na trávníku, na který celý den vytrvale prší. Však taky ve vápnech jsou kaluže vody, takže hrací plocha bude hodně podmáčená.

Příbram už zná výsledek z Jihlavy, která porazila Brno 3:0 a poskočila mimo sestupové příčky. To znamená, že poslední je opět Příbram.

Necelá čtvrthodina do výkopu. Hráči už ukončili rozcvičku a zamířili do kabiny.

Tribuna pro hostující fanoušky je v Příbrami nekrytá, takže na sparťany prší. Však jich taky ve vyhrazeném sektoru až zase tolik není.

1

Začal první poločas utkání Příbram - Sparta

2

Na úvod přetahovaná a boj u krajní lajny, odkud se hra minutu nehla.

3

Příbramský Bazal se odvážně pustil mezi dva protihráče a těsně minul branku.

4

Josef Šural (Sparta) vstřelil gól. Příbram - Sparta 0:1
Rumun Vatajelu skvěle odcentroval od levé lajny a Šural potvrdil stoupající formu. Jeho hlavička byla přesná.

6

Po centru Suchana musel zasahovat hostující Kadlec.

8

Domácímu Suchanovi vůbec nevyšel centr ze standardní situace.

10

Rohový kop pro Spartu.

12

Vatejelu se pěkně uvolnil a čistým nártem zhruba o metr minul příbramskou branku.

14

Trapp ostře fauloval Sáčka, sudí mu důrazně domluvil, Sparta rozehraje trestný kop.

15

Domácí Bazal dostal přihrávku za obranu a pádem se dožadoval penalty. Čistokrevná simulace, kterou rozhodčí nezbaštil.

17

Vatajelu je zatím nejlepší na hřišti. Jeho další přihrávka našla Konateho před prázdnou brankou, hostující záložník však trefil jen boční síť.

18

Žlutou kartu dostal Vjačeslav Karavajev (Sparta)

21

Sparta teď na chvíli nechala hrát soupeře, Příbram drží balon, ale od branky je daleko.

22

Pilík si po přihrávce Rezka v pokutovém území špatně zpracoval balon.

23

Žlutou kartu dostal Jan Suchan (Příbram)

24

Příbram neuspěla ani s dalším útokem, ale je stále aktivnější.

25

Po hrubce Holka se do brejku hnal Rezek, neodvážil se však ke střele a akci zazdil.

27

Sparta chvilku hraje o deseti, Šural je ošetřován za lajnou.

29

Žlutou kartu dostal Lukáš Vácha (Sparta)

30

Příbram už potřetí v utkání reklamovala penaltu. V předchozích případech se o faul ani ruku nejednalo, tentokrát byl Kadlec do ruky zasažen, ale měl jí u těla.

31

Po výborném centru Konateho hlavičkoval tísněný Šural, střela nebyla přesná.

34

Zatím se hraje svižné utkání, oba týmy se snaží často útočit.

37

Domácí Linhart napřáhl ze šestnácti metrů, Bičík ránu chytil, i když míč by i tak asi mířil mimo tyče.

40

Po zákroku Rezka musí být ošetřován hostující brankář Bičík, který krvácí z nosu. Do obou dírek dostal vatové tampony.

43

Nepřesný pas Chaluše na Rezka zastavil nadějný brejk Příbrami.

45

Nastavují se dvě minuty.

45

Jan Rezek (Příbram) vstřelil gól. Příbram - Sparta 1:1
Příbram děkuje Váchovi. Sparťanský záložník poslal v posledních vteřinách poločasu přihrávku dozadu, našel přesně protihráče Rezka, kterému stačilo udělat dva rychlé kroky a kolem Bičíka poslal míč do prázdné branky.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1

45

Příbram udržela s favorizovanou Spartou krok, dokonce jí přestřílela, takže poločasovou remízu lze považovat za spravedlivou.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Příbram - Sparta

47

Žlutou kartu dostal Jan Kvída (Příbram)
za faul na pronikajícího Sáčka.

48

Vatajelu centroval levačkou, domácí obrana balon odvrátila.

49

Konate prováhal šanci na centr, ale vybojoval roh.

50

Po přízemním centru hostujícího Kadlece nedokázal zakončit Lafata.

51

Po další sparťanské hrubce hasil před Linhartem na poslední chvíli situaci Holek. Linhartovi chyběl krok, aby šel sám na bránu.

53

Sparta odvrátila centr Rezka i následný nepovedený střelecký pokus Divíška.

55

Vatajelu centroval z trestného kopu, domácí gólman Hruška balon důrazně vyrazil.

56

Lafata přízemní střelou zpoza vápna těsně minul domácí branku, rána mu nesedla.

57

Hostující Vácha zkoušel vypálit z pětadvaceti metrů, mířil však příliš vysoko.

59

Domácí Suchan si pustil balon na koleno a druhým dotekem pohotově vypálil, branku těsně minul.

60

Žlutou kartu dostal Josef Šural (Sparta)

62

Po centru Kadlece se snažil z první zakončit Lafata, ale prudkou přihrávku nezasáhl přesně.

64

Konate protančil s balonem až za lajnu, aut pro Příbram.

65

Útočný faul Lafaty na domácího Jiránka, dva veteráni v akci.

67

Po centru Pilíka se Příbram dopustila útočného faulu.

69

První poločas byl fotbalově zajímavější, v tom druhém se týmy nedostávají do šancí.

72

Domácí Kvída parádní střelou ze dvaceti metrů pořádně vyděsil Bičíka, který vyrazil míč na roh.

73

Roh pro Spartu.

74

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Tiémoko Konaté, nahradil ho Lukáš Juliš

76

Vatajelu nedokázal odcentrovat přes domácího Bazala.

77

Hodně nadějná akce Sparty, Lafata rozhodil doleva na Šurala, jehož zpětná přihrávka nenašla nikoho ze spoluhráčů.

78

Velká šance Sparty. Vataleju našel dobrým centrem Lafatu, který z nějakých osmi metrů netrefil hlavou branku.

80

Příbram v posledních minutách upustila od aktivity a téměř se nedostává na útočnou polovinu.

82

Sparta získala balon a Vatajelu to chtěl vzít na sebe, ale tentokrát netrefil míč dobře.

83

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Josef Bazal, nahradil ho Martin Krameš

85

Roh pro Příbram.

85

Po centru Pilíka netrefil Chaluš před brankou z první pořádně balon.

87

Závar před brankou domácích, Sparta byla blízko, ale nakonec se po šlapáku Juliše pískalo proti ní.

88

Sparta je ve velkém tlaku, brankář Hruška ukryl do rukavic centr z levé strany.

89

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Zdeněk Linhart, nahradil ho Štěpán Kacafírek

90

90

Josef Šural (Sparta) vstřelil gól. Příbram - Sparta 1:2
Vatajelu je hrdinou dnešního zápasu. Skvělý výkon korunoval gólovou přihrávkou, po níž Šural mířil do prázdné branky.

90

Sparta se raduje, trenér Rada dokonce s fanoušky na tribuně, kam byl po druhém gólu vykázán. Pro Příbram je výsledek krutý, téměř celý zápas držela s favoritem krok.