Hezké prosluněné odpoledne z pražského Edenu! České fotbalisty dnes čeká poslední zápas před mistrovstvím Evropy, od 15:10 hodin přivítají v generálce tým Jižní Koreje. Nebudete na stadionu? Vůbec nevadí, server iDNES.cz vám průběh střetnutí přiblíží v podrobné on-line reportáži minutu po minutě, vítejte!

Sestava českých fotbalistů: Čech – Kadeřábek, Sivok, Kadlec, Gebre Selassie – Pavelka, Darida – Šural, Rosický, Krejčí – Necid.

Na svá místa se už pomalu trousí první fanoušci. Nejenom ti čeští, ale i korejští.

Trenér Vrba už na včerejší tiskové konferenci prozradil, že hodlá využít všech šest možností ke střídání. V základní jedenáctce dal přednost na postu levého obránce Gebre Selassiemu, ve středu zálohy bude operovat Pavelka, při absenci Dočkala bude na pravém kraji zálohy hrát Šural. V brance začne Čech a v útoku bude Necid.

Krejčí
70. min Pudil o hráči
7 Necid
Necid
78. min Škoda o hráči

Hung-min
90. min Čchang-u o hráči
Če-song
63. min Kuk-jong o hráči
Pit-karam
62. min Jae-sung o hráči
8 U-jong
U-jong
Tong-won
Hjon-čun
86. min I-čo o hráči

Rozhodčí: Stefanski - Sadczuk, Borkowski
Počet diváků: 16 490

Na hrací ploše se už rozcvičují hosté, na druhé straně se pak rozcvičují čeští brankáři.

Na trávníku už je i kompletní český tým, rozcvičení může začít.

V posledním utkání porazili Češi Rusko 2:1, když v závěru rozhodl Necid. Zato Korejci schytali od Španělů debakl 1:6.

"Korea je sice jiný tým než Malta, ale je srovnatelná s Ruskem. Zápas se Španělskem jim nevyšel, ale góly dostali po individuálních chybách. Nehráli tak špatně, jak výsledek napovídá," zhodnotil dnešního soupeře trenér Pavel Vrba.

Fotbalisté postupně mizí z rozcvičení do šaten, duel začíná už za čtvrt hodiny.

Moderátoři už představili sestavy jak Česka, tak i Koreje. Další fanoušci stále přicházejí, ale na avizovanou návštěvou 13 tisíc diváků to zatím nevypadá...

Sudí Stefanski přivádí oba týmy na hřiště, zápas za malou chvíli začne!

Hrají hymny obou týmů. Ještě předtím předseda české asociace spolu se zástupci Koreje potřásli rukou všem účastníkům zápasu.

1

Začal první poločas utkání Česko - Jižní Korea
Rozehrávali hosté.

2

V úvodních desítkách sekund kombinují korejští fotbalisté, ale jen na vlastní polovině hřiště.

3

Korea poprvé zahrozila. Dlouhý míč na Suk Hjon-čuna však nevyšel, protože hostující útočník byl v ofsajdu.

4

Český obránce Kadlec potřebuje po jednom ze soubojí ošetření. Ale vypadá to, že bude v pořádku.

5

Kadlec už je zpátky na hřišti a pokračuje ve hře.

5

Suk Hjon-čun postupoval po levé straně. Když vběhl do pokutového území, tak buď slabě vystřelil, nebo špatně přihrál. Jeho záměr poznat nebyl. Tak jako tak - brankář Čech míč chytil.

6

Ošetřování i na druhé straně. V péči lékařů je Suk Hjon-čun. Pauzy využívá český stoper Sivok, který si pomocí tejpu připevňuje chránič k holeni.

7

Češi se snažili zaútočit po pravé straně, ale vybojovali "jen" rohový kop.

8

Rohový kop rozehrál Rosický, ale jeho centr hosté odvrátili. Když se český tým krátce nato vrátil do pokutového území soupeře, tak Šuralovi míč utekl.

9

A další rohový kop, který vybojoval Kadeřábek. Znovu centroval Rosický, ovšem jeho spoluhráči se do zakončení nedostali.

11

Korejci zahrávali přímý volný kop. Centr, který letěl před Čechovu bránu, odvrátil nekompromisní hlavičkou Sivok.

13

Domácí útočník Necid se snažil hlavou prodloužit na rozběhnutého Kadeřábka, ale u míče byl první korejský gólman.

14

Po faulu na Necida bude český tým zahrávat přímý volný kop. Pozice na střelu to nejspíš není, ale co nějaký nebezpečný centr?

15

Přímý volný kop rozehrál opět Rosický. V pokutovém území našel Sivoka, jenž chtěl sklepnout před bránu. Tam však byli jen korejští hráči.

17

Český záložník Darida chtěl vyslat do sprintu Gebre Selassieho, ale levý obránce míč na hřišti nestihl.

19

Krejčí postupoval po levé straně, ale přihrát před korejskou bránu nedokázal. Vybojoval alespoň rohový kop.

20

Český tým rozehrál rohový kop rychle. Ke střele zpoza pokutového území se dostal Rosický - brankář Čung Song-rjong musel skočit k pravé tyči a vyrazit míč na další roh.

21

Z následného rohového kopu český tým nezahrozil.

22

Rychlý útok korejského týmu skončil střelou Či Tong-wona z velké dálky. Čech však zasahovat nemusel, protože míč skončil mimo bránu.

24

Darida a Krejčí kombinovali na malém prostoru v pokutovém území soupeře. Druhý jmenovaný už chtěl střílet, ale skulinku v přehuštěném prostoru nenašel.

25

Žlutou kartu dostal Theodor Gebre Selassie (Česko)
za taktický faul těsně před pokutovým územím českého týmu. Čech a spol. navíc budou čelit nebezpečné standardní situaci.

26

Jun Pit-karam (Jižní Korea) vstřelil gól. Česko - Jižní Korea 0:1
Krásný gól z přímého volného kopu. Jun Pit-karam obstřelil zeď a prudký míč se od břevna odrazil do brány. Čech se natahoval marně, tuto střelu mohl chytat jen stěží.

28

Krejčího tečovaná střela končí mimo. Český tým bude zahrávat rohový kop.

29

Z rohového kopu se český tým do zakončení nedostal.

30

Výhodu přímého volného kopu měl k dispozici i český tým. Rosický se rovněž pokusil o přímou střelu. Zeď sice obstřelil, ale bránu těsně minul.

33

Korejský útok po levé straně. V pokutovém území se Son Hung-min snažil přihrát před bránu, a tak Gebre Selassie raději odehrál na roh.

35

Rohové kopy byly nakonec dva, ale ani jeden českou bránu neohrozil.

37

Už to vypadalo, že se Krejčí dostane k nebezpečné střele, ale míč se mu svezl po nártu.

38

Český tým zahrával rohový kop, ale nebezpečí to pro korejskou bránu neznamenalo.

39

Velká šance českého týmu. Z pravé strany centroval Kadeřábek, který v pokutovém území našel Necida. Ten hlavičkoval v záklonu, ale nebezpečně - těsně mimo.

40

Suk Hjon-čun (Jižní Korea) vstřelil gól. Česko - Jižní Korea 0:2
Minela kapitána Rosického, který ztratil míč a nabídl Koreji protiútok. Jun Pit-karam posunul míč na Suka Hjon-čuna a ten postupoval sám do pokutového území českého týmu. Tam tvrdou střelou nedal Čechovi šanci.

42

Český tým zahrával přímý volný kop z pravé strany. Ale Daridův centr se neujal.

43

Další solidní šance korejského mužstva. Kadeřábek couval před Son Hung-minem, jenž toho využil k nepříjemné střele po zemi. Čech musel na zem, ale s přehledem chytil.

45

Blíží se konec prvního poločasu. Až uplyne 45. minuta, budou se nastavovat ještě dvě minuty.

45

A ještě jedna korejská šance. Hosté zahrávali rohový kop, po kterém se k míči dostal úplně volný Jun Pit-karam. Ovšem z dobré pozice střílel slabě, takže Čech stihl zasáhnout.

Marek Suchý (Česko) vstřelil gól. Česko - Jižní Korea 1:2
Česko zkraje druhého poločasu snižuje. Vděčí za to novému muži na trávníku Suchému, jehož střelu z obrovské dálky tečuje korejský kapitán Kwak Te-hi do protipohybu brankáře.

49

Suchý mohl dokonce vyrovnat, ale jeho hlavička skončila nad břevnem.

51

Česko ve druhém poločase výrazně přidalo. Gebre Selassie vběhl do pokutového území a jeho střela se odrazila od brány!

53

Český tým je mnohem aktivnější než v prvním poločase. Zatímco před přestávkou měli míč hlavně Korejci, teď je to naopak.

55

Krejčího centr skončil mimo hrací plochu.

56

Žlutou kartu dostal Tomáš Sivok (Česko)
za faul na Suk Hjon-čuna, kterým zastavil začínající protiútok soupeře.

57

Skalák vybojoval pro český tým rohový kop.

58

Daridův centr z rohového kopu hosté bez větších potíží odvrátili.

60
Červená karta

Červenou kartu dostal Theodor Gebre Selassie (Česko)
za faul na Čong U-jonga, kterého ve výskoku trefil nohou. Dvě žluté karty = červená. Český tým si vyzkouší hru v deseti.

62

Střídání Jižní Korea: ze hřiště odešel Jun Pit-karam, nahradil ho Lee Jae-sung

63

Střídání Jižní Korea: ze hřiště odešel I Če-song, nahradil ho Han Kuk-jong

64

Po faulu na Daridu bude český tým zahrávat přímý volný kop od pravé postranní čáry.

65

Přímo z volného kopu český tým nezahrozil, ale akce pokračovala. Darida nacentroval do pokutového území, kde byl Necid na hranci pravidel odstaven od míče. ke střele se však dostal Sivok, jehož tečovaná střela skončila těsně mimo.

66

Dva rohové kopy nebezpečí pro korejskou bránu neznamenaly.

67

Žlutou kartu dostal Vladimír Darida (Česko)
za faul na Či Tong-wona, jenž chtěl jít dopředu podél postranní čáry. Darida to pak schytal od korejské lavičky...

69

Žlutou kartu dostal Či Tong-won (Jižní Korea)
za tvrdý faul na Plašila.

70

Střídání Česko: ze hřiště odešel Ladislav Krejčí, nahradil ho Daniel Pudil

74

Velká šance, český tým mohl vyrovnat. Rosický poslal dlouhý míč na Limberského a ten odcentroval na Skaláka. Zarputilý záložník byl v těžké pozici, ale dokázal zakončit hrudníkem. Míč se snášel do brány a korejský gólman měl co dělat, aby ho vytáhl na rohový kop.

76

Počet diváků 16 490 (85 % z kapacity 19 370)

78

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Necid, nahradil ho Milan Škoda

79

Český tým zahrával přímý volný kop od pravé postranní čáry, ale do zakončení se nedostal.

80

Česko dál tlačí. Po Daridově sražené střele bude zahrávat rohový kop.

80

Z rohového kopu nebezpečí pro korejskou bránu nevyplynulo.

83

Čas na vyrovnání se pro český tým krátí.

86

Střídání Jižní Korea: ze hřiště odešel Suk Hjon-čun, nahradil ho Hwang I-čo

88

V závěru ještě Škodova hlavička, ovšem mimo korejskou bránu.

90

Už se hraje čtyřminutové nastavení. Když vypršela devadesátá minuta, tak se do míče opřel Či Tong-won, ale minul.