Dobrý večer u mezinárodního fotbalu. Česká reprezentace se ve Stockholmu utká v přátelském zápase se Švédskem. Výkop je naplánovaný na 20:30, sledujte tento duel spolu s námi v podrobném on-line přenosu.

Do výkopu zbývá dvacet minut, mužstva se na hřišti rozcvičují, na tribuny přicházejí fanoušci. Horní patro Friends arény je zavřené, sedačky jsou zakryty černými závěsy.

Hrát se bude pod zataženou střechou, což už si včera čeští fotbalisté vyzkoušeli na předzápasovém tréninku. Naopak Švédové trénovali dopoledne ještě pod otevřenou střechou.

Pod "stropem" arény je zavěšená obří kostka jako v hokejových halách, na které se nyní promítají reklamy či záběry z hlediště i hrací plochy.

ŠvédskoŠvédsko(4-4-2)

Isaksson
Salomonsson
81. min Lustig o hráči
Granqvist
Lindelöf
65. min Miloševič o hráči
5 Olsson
Olsson
21 Durmaz
Durmaz
46. min Larsson o hráči
18 Lewicki
Lewicki
62. min Wernbloom o hráči
Källström
46. min Hiljemark o hráči
Forsberg
Ibrahimovic
11 Berg
Berg
46. min Guidetti o hráči

ČeskoČesko(4-5-1)

Vaclík
Gebre Selassie
6 Sivok
Sivok
60. min Brabec o hráči
17 Suchý
Suchý
11 Pudil
Pudil
10 Skalák
Skalák
60. min Šural o hráči
22 Darida
Darida
60. min Frýdek o hráči
14 Kolář
Kolář
86. min Dočkal o hráči
Mareček
72. min Rada o hráči
Krejčí
20 Vydra
Vydra
72. min Necid o hráči

Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap
Počet diváků: 18 745

Do výkopu zbývá patnáct minut, hráči opouštějí hřiště a z rozcvičení míří do kabin. V hledišti je zatím málo fanoušků.

Hlasatel četl sestavy obou týmů, česká jména různě komolil: například Vacilik či Suši, což jsou zrovna dnešní oslavenci. Vaclíkovi je sedmadvacet, Suchému o rok víc.

Při hlášení švédské sestavy největší ohlas vzbudil pochopitelně hráč s číslem 10: Zlatan Ibrahimovic.

Pár minut před výkopem pořadatelé roztáhli na hřišti obří švédskou vlajku, zabírá polovinu hrací plochy. V tunelu od kabin se už scházejí hráči a chystá se nástupu.

1

Začal první poločas utkání Švédsko - Česko
o rozehrávku se postarali domácí, konkrétně Ibrahimovič s Bergem.

1

Švédi rozjeli kombinaci vpřed, Berga ale odzbrojili čeští obránci.

1

Hlediště se s úvodem zápasu příliš nezaplnilo, na tribunách je odhadem 10 tisíc diváků, kapacita je 50 tisíc. Ale tím, že se hraje v "hale" to nevypadá úplně špatně.

2

I další akce byla z dílny domácích, jenže levý bek Olsson se nacházel v ofsajdu. Rozehrávají Češi.

3

Daridovi se rozehrávka hodně nepovedla a málem vyslal na Vaclíkovu bránu domácího Berga, kterého ale o balon připravil Suchý.

4

I nadále kontroluje balon tým ve žlutých dresech. Do balonu si kopl i spoluhráč Davida Pavelky z Kasimpasy, gólman Isaksson.

5

Olsson se prohnal kolem Skaláka, dostal se i k centru, ale trefil jen českého brankáře Vaclíka.

6

Další hrubka českých hráčů! Sivok namazal na vápně domácí hvězdě Ibrahimovičovi, jehož ale skvěle vychytal Vaclík!

7

Isaksson nakopl míč až na Ibrahimoviče, ten ale vybíhal z ofsajdu a hra je tak přerušena.

8

Český pokus o kombinaci končí už na půlící čáře. Balon mají opět Švédové.

9

Darida hledal centrem Koláře, ten by však musel být tak o dvacet centimetrů vyšší, aby na míč dosáhl.

9

Spolupráce mezi Kolářem a Krejčím na levé straně nevyšla, první jmenovaný přihrával nepřesně.

10

Češi rozehrávali přímý kop, Skalák centroval, ale jeho balon odvrátila domácí obrana.

12

Chvílemi překopáváná z obou stran, z hloubi pole vyvážel míč Darida, ale jeho pas na Krejčího domácí pohlídali.

13

Švédsko má zatím převahu, lépe kombinuje a aktivně útočí.

14

Marcus Berg (Švédsko) vstřelil gól. Švédsko - Česko 1:0
Domácí jdou do vedení! Olsson utekl Skalákovi a nacentroval před bránu, kde číhal Berg. Toho se sice snažil hlídat Suchý, jenže v souboji podklouzl a domácí forvard neměl problém zakončit.

15

Domácí se i po rozehrávce ujali míče, jenže o něj přišli. Češi kombinovali po levé straně, po závaru ve vápně se balon od Daridy dostal ke Gebre Selassiemu, jehož dělovku gólman vyrazil nad.

16

Z následného rohu hosté bránu neohrozili, Pudilova střela zpoza vápna se řadí do kategorie zblokovaných.

17

Jimmy Durmaz fauloval Pudila a Češi rozehrají volný přímý kop z levé strany.

18

Ladislav Krejčí nacentroval směr Sivok, ten se ale k balonu neprobojoval.

19

Akci hostů přerušil ofsajd, v němž se nacházel Gebre Selassie.

20

Dlouhý nákop za obranu hledal Vydru, jenž upaloval za míčem. Ten ale těsně předním ukopl Isaksson, jenž výborně vyběhl.

21

Durmaz našel obloučkem za obranu Olssona, který v pádu nacentroval na úplně volného Forsberga na penaltě. Záložníka domácích skvěle vychytal Vaclík!

24

Kombinace obou celků trpí nepřesnostmi, balon často střídá majitele.

25

Domácí trpělivě kombinovali. Salomonsson se pak vydal na výlet po pravém křídle, v souboji s Krejčím ale fauloval. Rozehrají Češi.

26

Dlouhý nákop ale Vydru nenašel. Hosté však zůstanou u míče, odkop Isakssona sebral Gebre Selassie, který ale byl faulován.

26

Matěj Vydra (Česko) vstřelil gól. Švédsko - Česko 1:1
Češi srovnávají skóre! Centr do vápna zpracoval Sivok a v těžké pozici vrátil míč "pod sebe" na Vydru, jenž se v pádu hlavičkou nemýlil.

27

Kombinaci Švédů zhatila nepřesná přihrávka.

28

Ani Češi však u míče dlouho nevydrželi, a tak domácí rozjíždějí další útok.

29

Ibrahimovič však nákop z hloubi pole zpracovat nedokázal, rozehraje Vaclík.

30

Chybu domácích mohl potrestat Vydra. Lewickému nevyšla hodně dlouhá malá domů hlavou, ale Isaksson dobře vyběhl a odvrátil balon na roh. Z toho Češi bránu ohrozili, hlavička Sivoka ale Isakssona příliš nenatrápila.

31

Darida se pokoušel vyvézt míč na polovinu domácích, ale zastavil ho faulující Forsberg.

32

Rozehrávka volného kopu Čechům ideálně nevyšla, ale Granqvist nepřesně přihrál a hosté mohou znovu kombinovat.

33

Sivoka v souboji fauloval Berg, Češi rozehráli volný kop z vlastní poloviny.

34

Kolář se pokusil o průnik mezi třemi Švédy, ti ho ale bez problému odzbrojili.

34

I Češi ale získali míč zpět do své moci a Krejčí upaloval po levém křídle na Isakssonovu bránu. Centrem pod sebe hledal Daridu, který byl ale v těžké pozici a těsně bráněný, bránu netrefil.

35

Švédi se nastěhovali na polovinu hostů a snažili se dlouhým míčem najít Berga, balon ale propadl až k Vaclíkovi.

36

Česká kombinace skončila v autu.

37

Ibrahimovič si nabíhá pro balony hodně hluboko do pole, hráči domácích po hřišti hodně rotují, obrana Čechů je zatím pozorná.

38

Češi se rychle vydali vpřed, Skalák ale nacentroval jen na hráče ve žlutém. Na druhé straně se ke střele odhodlal Durmaz, jenže pálil vysoko nad.

39

Krejčí dobře napadal Salomonssona a donutil ho odkopnout míč do autu. Vzápětí se Pudil pokusil najít ve vápně obloučkem Koláře, leč neúspěšně - od brány odkopávají domácí.

40

Gebre Selassie obral o míč Ibrahimoviče, pak ale musel čekat na podporu spoluhráčů a celý protiútok zpomalil. Pravý obránce hostů poté ještě nepřesně centroval.

41

Domácí se také vydali do útoku, k odvážnému pokusu z velké dálky napřáhl Kallström, ale Vaclíka neohrozil.

42

Gebre Selassie se pokusil otočit hru, jeho centr na druhou stranu hřiště ale dolétl až do autu.

43

Hru teď provázela nakopávaná na obou stranách, kterou přerušil Forsbergův faul na Daridu na hranici středového kruhu.

44

Češi ale balon ihned ztratili a oba předešlí aktéři si role vyměnili - Darida přerušil akci Švédů faulem na Forsberga.

45

Závěr prvního dějství patřil Švédům, kteří v závěrečných okamžicích téměř nepůjčili míč hráčům v bílém.

46

Hráči v bílém se balonu rychle zbavili a umožnili Švédům otestovat kopací techniku Isakssona.

47

Suchý dobře "ustál" souboj s Guidettim a balon dolétl až za čáru - Vaclík rozehrál od brány.

48

Larsson našel na hranici vápna osamoceného Ibrahimoviče, jemuž ale střela nesedla.

49

Hiljemark se pokusil vysunout Salomonssona, balon byl však příliš dlouhý a Vaclík opět odkopával od brány.

50

Krejčí pak právě Salomonssonovi nasadil jesličky na levém křídle, vzápětí ho ale o balon obral Larsson, jenž svému bekovi vypomohl s bráněním.

51

Domácí trpělivě kombinovali a točili míč po celé šíři hřiště, Ibrahimovič si navedl míč na levačku, ale bránu o velký kus z hranice vápna netrefil.

52

Skalák fauloval na pravé straně Olssona, domácí rychle rozehráli, ale z akce nic nevytěžili.

53

Další skvělý zákrok Vaclíka. Češi sice předchozí akci domácích odvrátili, ale hráči ve žlutém opět našli mezeru v české obraně - Ibrahimovič našel nehlídaného Hiljemarka, který placírkou pálil po zemi, ovšem Vaclík výborně zasáhl.

54

Darida poslal do úniku na pravé straně Gebre Selassieho, jehož centr letěl na prvního hráče ve žlutém. Češi však zůstali u míče.

55

Krejčí se uvolnil na křídle a nacentroval před bránu. Přetažený míč letěl na Skaláka, který na něj ale v pádu nedosáhl.

56

Krejčí se pokusil přejít přes Salomonssona, ale obránce Göteborgu se obelstít nenechal.

57

Forsberg zkoušel šajtlí nacentrovat na Guidettiho, míč ale sebral pozorný Vaclík.

58

Darida natáhl ke střele kousek za vápnem, trefil ale hradbu těl ve žlutém a vzápětí fauloval unikajícího Guidettiho.

59

Olsson uhlídal Skaláka za cenu odkopu do autu. Poté centroval Darida, jehož nabídku směrem ke Krejčímu vystihl Salomonsson a odehrál míč na roh.

60

Rohový kop hostů odvrátil Zlatan Ibrahimovič. Švédi vyrazili rychle vpřed, Guidettiho ale dobře bránil Pudil a míč odkopl.

61

Olsson nacentroval na Ibrahimoviče, jenž se vymrštil do vzduchu a hlavičkoval na bránu, kterou ale netrefil.

62

Češi se pokusili zahrozit, Frýdek ale přihrál do vápna nepřesně.

62

Střídání Švédsko: ze hřiště odešel Oscar Carl Lewicki, nahradil ho Pontus Wernbloom

63

Ibrahimovič byl opět v roli špílmachra hluboko v poli, nahrál vlastním obráncům a vydal se vpřed. Olsson poslal tvrdý centr do vápna, ale Mareček jeho úmysl vystihl.

64

Švédi kopali rohový kop, Vaclík ale balon vyboxoval.

65

Střídání Švédsko: ze hřiště odešel Victor Lindelöf, nahradil ho Alexander Miloševič

66

Šural dokázal obejít svého strážce a odcentroval, jeho spoluhráči ale zakončit nedokázali.

66

Počet diváků 18 745

67

Olsson přihrál Ibrahimovičovi, jenž se za vápnem pokusil o ohrožení brány - ohrozil však akorát podavače míčů po levé ruce gólmana Vaclíka.

68

Švédové zůstali na polovině hostů a vybojovali volný kop, s nímž ale Larsson naložil prachbídně a balon v podstatě odevzdal hráčům v bílých dresech.

69

V rychlém sledu další faul a další volný kop pro Švédy. Hiljemarkův centr letěl na Vaclíka, jenž balon vyrazil daleko za vápno.

70

Mareček ztratil míč na vlastní polovině, ale jeho chybu napravil Suchý, jenž míč Švédům uzmul.

71

Kolářův přetažený centr dolétl až na druhou stranu na Krejčího, jenž udělal rychlou kličku a vypálil. Jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

72

Šural si narazil s Gebre Selassiem, ale nedokázal nacentrovat přes Olssona.

72

Střídání Česko: ze hřiště odešel Lukáš Mareček, nahradil ho Jakub Rada

72

Střídání Česko: ze hřiště odešel Matěj Vydra, nahradil ho Tomáš Necid

73

Z rohového kopu Češi nic nevytěžili, ale ztracený míč rychle vybojovali zpět. Šural ale nedosáhl na vysoký centr a balon je v zámezí.

74

Švédi kombinovali v okolí velkého vápna hostů, Salomonsson nacentroval na Ibrahimoviče, jenž hlavou trefil pouze Brabce.

75

Hosté se od mírného tlaku Švédů osvobodili za cenu dlouhého odkopu.

76

Po delší odmlce drželi míč na kopačkách Češi, Rada se pokusil vyslat kolmici na Krejčího, jenž ale přes Salmonssona neprošel.

77

Akci Švédů přerušil taktickým faulem Jakub Rada.

78

Faul i na domácí straně - Necida fauloval na půli hřiště Miloševič.

79

Švédi teď hrají v deseti bez ošetřovaného Salomonssona, jehož chytaly křeče.

80

Čechům přesila svědčí a dobře kombinovali. Rada nakopl míč kupředu na Šurala, který nacentroval do vápna, Granqvist odvrátil míč na roh.

81

Střídání Švédsko: ze hřiště odešel Emil Salomonsson, nahradil ho Mikael Lustig

81

Rohový kop hostům nevyšel, zůstali ale u balonu na polovině hráčů ve žlutém.

82

Do kombinace se zapojil i Vaclík, Češi dobře drželi míč do chvíle, než ho Rada poslal do autu.

82

Po souboji s Guidettim zůstal na hrací ploše chvíli ležet Brabec, ale je v pořádku a může ve hře pokračovat.

83

Faul na straně Čechů. Rada nedovoleně zastavil Granqvista, domácí rychle rozehráli na půlící čáře - u míče byl Ibrahimovič, jenž vystřelil z velké dálky mimo.

84

Kolář ztratil balon na útočné polovině a domácí vyrazili do pratiútoku. Centr z pravé strany letěl na Guidettiho, jenž se ke gólové hlavičce i kvůli Frýdkovi nedostal.

86

Střídání Česko: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho Bořek Dočkal

86

Lustigův centr z pravého křídla zblokoval Pudil. Češi se dobře vykombinovali až na polovinu domácích, útočnou akci ale zastavila příliš dlouhá kolmice.

89

Češi se trochu náhodou dostali k zajímavému centru, po sérii odražených míčů hledal spoluhráče ve vápně Gebre Selassie, ale Švédi odvrátili na roh.

89

Češi rozehráli nakrátko, jenže obranu domácích nepřelstili.

90

Rozhodčí nastavil dvě minuty nad rámec normální hrací doby.

90

Švédové se ještě snažili o útok, Lustig hledal dlouhým centrem Ibrahimoviče, jehož sklepnutí spoluhráči nevyužili.