Góly: 33. R. Sánches

Penaltový rozstřel:
Penaltu dal: 121. R. Lewandowski, 121. A. Milik, 121. K. Glik
Penaltu nedal: 121. J. Blaszczykowski
Penaltu dal: 121. C. Ronaldo, 121. R. Sánches, 121. J. Moutinho, 121. Nani, 121. R. Quaresma

42. A. Jedrzejczyk, 66. K. Glik, 88. B. Kapustka
71. A. Silva, 90. W. Carvalho

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Rozhodčí: F. Brych - M. Borsch, S. Lupp
Počet diváků: 62 940 (94 % z kapacity 67 000)

Příjemný čtvrteční večer. Po dvou volných dnech pokračuje fotbalové Euro, začíná čtvrtfinále! Jako první půjdou proti sobě Poláci a Portugalci.

Kdo je favorit? Těžko říct. Ano, sázkové kanceláře o něco více věří Portugalsku. Na druhou stranu, Ronaldo a spol. ještě na turnaji nevyhráli žádný zápas v běžné hrací době (tři remízy v základní skupině, postup z osmifinále díky vítězství v prodloužení). Naopak Polsko inkasovalo za čtyři zápasy jediný gól.

Rozhodnout může produktivita kanonýrů obou týmů: Portugalec Ronaldo se dvakrát trefil proti Maďarsku, Polák Lewandowski zatím mlčí.

Pět rozhodčních vykročilo z útrob stadionu v Marseille, za nimi Ronaldo, Lewandowski a jejich družiny.

Maczynski
98. min Jodlowiec o hráči
Grosicki
82. min Kapustka o hráči

Mário
80. min Quaresma o hráči
W. Carvalho
96. min Pereira o hráči
Sánches
A. Silva
74. min Moutinho o hráči
17 Nani
Ronaldo

Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp
Počet diváků: 62 940

Rozezněla se portugalská hymna, po ní bude následovat ta polská.

1

Začal první poločas utkání Polsko - Portugalsko
Rozehráli Poláci.

1

První nákop z obranné linie Polska letěl na levé křídlo, ale až do zámezí. A tak vhazují Portugalci.

2

Lewandowski z první posouval míč do běhu na Grosického, který se však k balonu na levé straně před bránícího hráče nedostal.

2

Robert Lewandowski (Polsko) vstřelil gól. Polsko - Portugalsko 1:0
Rychlý gól! Polsko udeřilo z levé strany. Grosicki se po zaváhání obránce dostal k míči, po rychlém sprintu přihrál na penaltu Lewandowskému a polský kanonýr uklidil míč přesně k tyči.

4

Po inkasovaném gólu Portugalci sevřeli soupeře kolem pokutového území, ale nezakončili.

5

Sánches po odehrání míče dostal naloženo od Maczynského u půlící čáry. Rozhodčí zapískal.

6

Lewandowski se snažil akrobaticky zpracovat nakopnutý míč, ale neměl šanci. Navíc měl kolem sebe jen Portugalce.

7

Grosicki se na levé straně nedostal přes Pepeho, který si tělem pokryl balon.

8

Mário kličkoval ve středu útočné poloviny, ale narazil na Blaszczykowského.

9

Jen co se k Ronaldovi dva metry před pokutovým územím dostal míč, hned zkoušel střílet. Ale proti čtyřčlennému polskému bloku neměla rána šanci na průlet na bránu.

10

O minutu později byl Ronaldo ještě blíž bráně, ale v podobně obtížné pozici. Střílel skoro zády ke gólmanovi a obránci zase zblokovali míč.

12

Polští obránci mají míč u sebe a nespěchají. Portugalci se jen pozičně posouvají a nenapadají.

13

Roh pro Portugalsko.

14

Centroval Mário, ale míč přetáhl daleko od zadní tyče. A tam nikdo nebyl...

14

Ještě jeden portugalský roh. Míč odvracel Blaszczykowski.

15

Portugalci ho rozehráli na krátko, až po kombinaci chtěl centrovat Mário, jenže byl v ofsajdu.

16

Po dlouhé době Poláci zaútočili, hnali se do brejku a Milik zakončoval z dvaceti metrů. Levačkou minul nejméně o tři metry.

16

A teď zase před druhou bránu: Ronaldo byl faulován víc než třicet metrů od brány. Vystřelí?

17

Vyplazený jazyk, pak očekávaná střela od čísla 7, ale jen do zdi.

18

Lewandowski mohl přidat druhý gól. Na hranici vápna se vyhnul Pepemu, ale už nebyl v ideálním úhlu a Patrício zasáhl. Portugalský stoper ho drobně fauloval, ale Lewandowski situaci dohrál.

18

Nepovedený centr z kopačky Grosického. Výkop od portugalské brány.

19

Souboj šestnáctek: Blaszczykowski kouzlil s míčem, ale utekl mu do zámezí a Sánches hned spěchal s vhazováním.

20

Pepe přečetl úmysl Grosického, který pouštěl míč na Maczynského. Měl rychlejší reakci a odehrál balon do autu.

22

Polácí umí perfektně přenést hru dopředu: jako teď, když letěla přesná, dlouhá přihrávka na Milika. Útočník si zpracoval míč a vystřelil. Po zblokování z toho bude roh.

23

Krásná polská kombinace na jeden dotek: chybělo jen zakončení od aktivného Grosického, který místo toho ještě přihrával na střed před bránu.

24

Milik zastaven s míčem poblíž pokutového území. Kvůli ofsajdu.

27

Hluchá chvilka. Polský brankář Fabianski vrací míč do hry a následuje poklidná rozehrávka mezi obránci.

28

První Ronaldovo zakončení na bránu. Zbavil se obránce dva metry před vápnem, vystřelil, ale přízemní pokus nebyl tak dynamický, aby ohrozil Fabianského. Bezproblémový zákrok polského brankáře.

30

Portugalci chtěli penaltu. Pozdan byl pozdě u Ronalda, u puntíku do něj strčil, ale německý rozhodčí Brych nezapískal.

31

Portugalci obléhají útočnou polovinu a kombinují.

32

Pak následovaly dva centry Sánchese, ale nepřesné. do obsazeného prostoru, resp. daleko.

33

Renato Sánches (Portugalsko) vstřelil gól. Polsko - Portugalsko 1:1
Portugalský tlak pokračoval. Právě Sánches si narazil s Nanim, vystřelil z osmnácti metrů a Krychowiak nešťastně tečoval míč na přední tyč tak, že na něj Fabianski nedosáhl. Vyrovnáno.

35

Lewandowski měl kolem sebe dohromady tři Portugalce, přesto dokázal prostrčit míč na Krychowiaka.

37

Ronaldo na zemi na obranné polovině po nepříjemné srážce s Krychowiakem, ke kterému se pak seběhli další portugalští muži. Sedmička je v pořádku a pokračuje ve hře.

38

Ale Poláci se rychle vrátili na útočnou polovinu a budou rozehrávat přímý kop z pravé strany. Míč si staví Milik.

39

Nic z toho pro Poláky. Odpískán je útočný faul Lewandowského na Pepeho. Přitom Ronaldo už směřoval s míčem do brejku.

42

Žlutou kartu dostal Artur Jedrzejczyk (Polsko)

43

Sánches si po vstřeleném gólu věří ještě víc, ale teď to přehnal s aktivitou a Milika fauloval metr před očima pomezního rozhodčího. Pak ještě gestikuloval rukama: "Já nic! Já nic!"

45

Minuta navíc v prvním poločase.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1

45

Poláci měli nejlepší možný úvod, ve druhé minutě skóroval Lewandowski, ale o náskok přišli ve 33. minutě. Teenager Sánches vyrovnal tečovanou střelou zpoza šestnáctky. Směřují Portugalci k páté remíze na turnaji?

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Polsko - Portugalsko
Rozehrál Ronaldo.

47

Pazdan špatně došlápl po výskoku, ale zvedl se z trávníku a vypadá to, že je schopen pokračovat.

48

Krychowiak posílal dlouhou přihrávku křížem a Grosického, ale v tomtéž prostoru zasáhl Soares.

49

Pieszczek posílal zprava na poslední chvíli přízemní centr do vápna, ale Forte důrazně odvrátil míč pryč.

50

Další míč směřující před bránu Patrícia, skláněl se k němu Lewandowski, ale hlavičkoval snad půl metru nad trávníkem, takže v dost nepřirozené pozici a především slabě. Portugalský brankář míč chytil.

51

Sánches měl proti sobě na pravé straně dvojitou přesilu, a tak přihrál zpět Silvovi. Jeho centr odvrátila polská obrana.

52

Proti Naniho centru vyběhl Fabianski a nadvakrát zneškodnil míč před nabíhajícím Ronaldem.

53

Další práce Fabinaského, tentokrát po centru Sánchese zkrotil míč na trávníku.

54

A potřetí Fabianski: tentokrát k němu polská obrana záměrně pouštěla nakopnutý míč z hloubky pole. Gólman vyběhl a rozehrál.

55

Už to vypadalo na geniální přihrávku na levou stranu na Milika, jenže ten se rozebíhal z ofsajdu a rozhodčí to viděl.

56

Portugalský brejk vrcholil Naniho kolmou přihrávkou do sprintu na Ronalda, který však zleva zakončoval na bližší tyč jen do boční sítě.

57

Pepe na zemi ve vlastním pokutovém území, hra přerušena. Jeden z Poláků mu kopačkou zavadil o nohu.

60

Ze základní hrací doby zbývá 30 minut. Směřuje Polsko a Portugalsko k dalšímu prodloužení?

62

Krychowiak běžel do brejku za míčem, ale osamocen, a navíc se přes Pepeho nedostal. Akce skončila útočným faulem.

64

Mário s Ronaldem si vyměnili míč, Poláci se mezitím stihli stáhnout zpátky před pokutové území, jenže z dálky dost nebezpečně vypálil Silva. Těsně minul. O metr? O dva?

65

Blaszczykowski faulován na polovině hřiště, Polsko zůstává u míče.

66

Žlutou kartu dostal Kamil Glik (Polsko)
za faul na Ronalda.

67

Cesta pravou stranou podél pomezní čáry nebyla pro Lewandowského tou správnou. Měl proti sobě tři protihráče, čili minimální šanci, že projde dál. Vhazují Portugalci.

68

Teď Poláci zahrozili mnohem víc, ovšem Grosicki přihrál za Lewandowského.

69

A další příležitost! Jedrzejczyk centroval zleva, před Pepeho se natlačil Milik a zblízka nasměřoval míč na bránu. Patrício zasáhl kousek před čárou.

70

Na druhé straně se bleskově dostali k rohu Portugalci, centr letěl za zadní tyč na Pepeho, který vrátil míč před bránu a tam ho zneškodnil Fabianski.

71

Žlutou kartu dostal Adrien Silva (Portugalsko)

73

Portugalci dlouho kombinovali na útočné polovině, postupně se přibližovali, přibližkovali, ale závěrečný centr zleva přeletěl Ronalda.

74

Střídání Portugalsko: ze hřiště odešel Adrien Silva, nahradil ho Joao Moutinho

75

Poláci směřovali do brejku 4 na 4, zakončoval ho Grosicki střelou zpoza pokutového území, ale míč poslal výrazně mimo.

77

Ronaldo byl pokrytý Pazdanem a osamocen na hrotu si neporadil.

78

Mário pálil snad ze třiceti metrů, ale trefil Pazdanovu patu. Fabianski mohl zůstat v klidu.

79

Fonte hlavičkoval po portugalském rohu, poměrně tvrdě, ale jen doprostřed brány. Tlak Ronaldova týmu sílí.

80

Střídání Portugalsko: ze hřiště odešel Joao Mário, nahradil ho Ricardo Quaresma

80

Počet diváků 62 940 (94 % z kapacity 67 000)

81

Pepe vystihl polskou rozehrávku na útočné polovině, zasprintoval s míčem a hledal nabíhajícího Ronaldo. Jedrzejczyk div že si v pádu nesrazil míč do vlastní brány. Z následného rohu Portugalci nezahrozili.

82

Střídání Polsko: ze hřiště odešel Kamil Grosicki, nahradil ho Bartosz Kapustka

84

Fabianski snadno stáhl ze vzduchu míč po centru z pravé strany. A Poláci se snaží aspoň chvíli udržet balon.

85

Ale moc dlouho to nevyšlo a Portugalci mohou pokračovat v závěrečném náporu.

86

Ronaldo mohl rozhodnout! Dostal přihrávku za polskou obranu, jenže halfvolejem na penaltě netrefil míč!

88

Žlutou kartu dostal Bartosz Kapustka (Polsko)
za faul na Naniho.

90

Po následném přímém kopu Pepe hlavičkoval nad. A především: v ofsajdu. Kolik se bude nastavovat?

90

Tři minuty. A pak pravděpodobně prodloužení.

90

Žlutou kartu dostal William Carvalho (Portugalsko)
za taktický faul při polském brejku.

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 1:1

90

Pátý portugalský zápas na turnaji, pátá remíza a druhé prodloužení. Přesčas si znovu zahrají i Poláci.

91

Začalo první prodloužení utkání Polsko - Portugalsko

92

Sánches nejprve ukolébával Poláky na levém křídle, pak přes ně odcentroval a překvapený byl zřejmě i Ronaldo. Na malém vápně nedokázal zpracovat míč, takže ani zakončit.

93

Poprvé v prodloužení zaútočili i Poláci, ale proti kolmici za obranu vyběhl Patrício a míč chytil.

94

Na druhé straně mezi třemi Poláky nabíhal Ronaldo, dostal míč, ale nezpracoval ho. Moc by chtěl dát gól, ale zatím mu schází lehkost.

96

Střídání Portugalsko: ze hřiště odešel William Carvalho, nahradil ho Danilo Pereira

97

Ronaldo chtěl prostrčit míč Sánchesovi, ale to tušili i polští obránci a odkopli ho daleko pryč.

98

Střídání Polsko: ze hřiště odešel Krzysztof Maczynski, nahradil ho Tomasz Jodlowiec

99

Portugalci vysoko napadají a je to účinná taktika. Poláci téměř nedrží míč.

100

Ale teď byl Nani při snaze získat míč na útočné polovině až moc důrazný. Faul.

101

Polská hrozba: Milik napřáhl ze dvaceti metrů, jenže minul bránu. Navíc mu znepříjemnil palebnou pozici dostupující Pepe.

103

Lewandowski zprava posílal do pokutového území dost nepříjemný přízemní centr z pohledu portugalské defenzivy, jenže k jeho smůle nikdo z Poláků nenabíhal na zadní tyč.

104

Znovu u míče Lewandowski, ale musí ho přenechat červeným. V souboji u pomezní čáry nezískal ani vhazování a diví se.

105

Skončilo první prodloužení. Probíhá změna stran před druhým prodloužením 1:1

106

Začalo druhé prodloužení utkání Polsko - Portugalsko

107

Blaszczykowski vystřílel z osmnácti metrů. A podobně vysoko nad bránu.

108

Roh pro Polsko. V úvodu druhého prodloužení ještě nepustilo soupeře k míči.

109

Milik dlouho otálel s rozehráním rohu, a pak se mu stejně centr příliš nepovedl.

110

Hra přerušena, vetřelec na trávníku. Už je zpacifikován.

111

Těžkooděnci se rozestavěli podél tribuny za bránou Fabianského, odkud pronikl na trávník neposlušný divák.

112

Portugalský roh.

114

Kapustka si ve vápně šikovně zpracoval míč pro sebe, skoro od brankové čáry centroval, ale Lewandowského balon přeletěl a nikdo další nenabíhal.

117

Portugalci si trpělivě vyměňovali míč, ale celou kombinaci pohřbili pokusem o přenesení hry do pravého křídla. Vykopává Fabianski.

119

Portugalská protiakce skončila před vápnem u Naniho, ale síly na brejk už Poláci hledají těžko.

120

Skončilo druhé prodloužení. Probíhá výběr aktérů pokutových kopů před penaltovým rozstřelem, který bude následovat 1:1

120

Poláci si po pěti dnech zopakují penalty, proti Švýcarsku uspěla kompletní pětice.