62. T. Berger, 67. L. Štetina, 72. J. Jurendič, 87. K. Gorkšs
83. P. Šulek

Střely na branku: 6:7; Střely mimo: 6:0; Rohové kopy: 8:1
Počet diváků: 1 148 (14 % z kapacity 8 150)

Hezké odpoledne z pražské Julisky. Ve dvacátém prvním kole domácí nejvyšší soutěže se proti sobě postaví celky FK Dukla Praha a FC Vysočina Jihlava. Výkop utkání je naplánovaný na 17 hodin, sledujte ho s námi minutu po minutě.

Domácí Dukla vstoupila do jarní části sezony solidně - porazila Liberec a Ostravu, jedinou kaňkou je prohra na Bohemians. S pětadvaceti body momentálně okupuje devátou příčku tabulky. Navíc má oproti zbytku jeden zápas (se Spartou) k dobru.

Naproti tomu Jihlava nezačala jaro úplně optimálně - krom prohry v Jablonci mrzí například porážka na Slovácku. V minulém kole ale Vysočina zabrala a na domácí půdě otočila zápas s Olomoucí. Právě na Sigmu má ze čtrnáctého (prvního nesestupového) místa čtyřbodový náskok.

Ve vzájemných zápasech má mírně navrch pražská Dukla - v sedmi duelech dvakrát vyhrála. Čtyřikrát se oba celky o body podělily, jednou zvítězila Jihlava. Poslední střetnutí skončilo nerozhodně 2:2.

Hanousek
73. min Tetour o hráči
Považanec
13 Berger
Berger
Vašíček
21 Manzia
Manzia
46. min Néstor o hráči

Bazal
64. min Kukol o hráči
16 Kučera
Kučera
7 Hronek
Hronek
90. min Mišůn o hráči
20 Šulek
Šulek
Vaculík
24 Voltr
Voltr
87. min Jungr o hráči

Rozhodčí: Nenadál - Vlasjuk, Kříž
Počet diváků: 1 148

Hráči pomalu zamířili do kabin na poslední taktické porady, za necelých deset minut začínáme.

Hráči obou týmů nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

1

Začal první poločas utkání Dukla - Jihlava
rozehrála Jihlava, konkrétně Hronek s Voltrem.

1

Jihlava si po rozehrávce vypomohla s brankářem a trpělivě "točí" míč po celém hřišti. Kombinaci kazí nepřesná přihrávka.

2

Dukla se v první kombinaci příliš vpřed nehnala a Jihlava získala míč do své moci na půli hřiště.

3

Dukla se pokoušela projít středem hřiště, akci přerušil faul kapitána Hanouska, který po ztrátě míče lehce dohrál soupeře.

4

Po sérii přihrávek se k míči dostal na pravém křídle Mareš, centr se mu ale hrubě nepovedl a skončil v zámezí.

5

Další domácí pokus o útok je z kategorie postupných. Gorkšs si několikrát vyměnil míč se svým stoperským kolegou, načež vyslal dlouhý centr na Jurendiče, který ho ale ve vápně Jihlavy neudržel.

7

Hostující pokus o atak zastavil dobře předvídající Gorkšs.

8

Manzia dobře napadal rozehrávku Jihlavy a domácí nakonec balon získali. Mareš se ale na pravém křídle neprosadil přes Urdinova.

9

Považanec vybídl k centru nabíhajícího Miloševiče, který ale z voleje spoluhráče nenašel.

10

Centr Urdinova z levé strany zpacifikovala domácí obrana.

10

Krásný brejk Jihlavy! Vaculík poslal do uličky míč Voltrovi, který ale ani nadvakrát nedokázal překonat gólmana Hrošša, na něhož se valil z levé strany.

11

Dukla se pokusila na šanci hostů okamžitě odpovědět, Marešův centr na poslední chvíli prodloužil jeden z obránců Jihlavy.

12

Dukla však i nadále kontroluje míč na útočné polovině.

13

Nepřesnost na kopačkách Jihlavy znamená konec jejím útočným nadějím - na půli hřiště ztratil míč Voltr.

14

Tentokráte zkoušel centrovat Berger, ale ani jeho přihrávka spoluhráče nenašla a obrana hostů ji odvrátila.

15

Hru na pár okamžiků přerušil pomalu se zvedající Miloševič, podle všeho je ale v pořádku.

16

Hezká kombinace Dukly! Míč se po ose Vašíček-Hanousek-Manzia-Berger dostal na kopačky Miloševiče, který prudce nacentroval. Na jeho nabídku ale spoluhráči nedosáhli.

18

Jihlava se nyní jednoduše zbavila míče, to samé ale platí o Hanouskovi, který ale "založil" brejk hostů - na jeho konci stál Vaculík. Pokus jihlavského křídla ale pohodlně chytil Hroššo.

19

Považancova lobovaná přihrávka za obranu končí v rukavicích Hanuše.

20

Manzia se na levém křídle zbavil protihráče a nacentroval, jenže Vašíček si ve vápně pomohl faulem.

21

Mareš vymyslel pěknou kolmici na Manziu, tomu ale centr pod sebe nevyšel.

22

První roh utkání. Může za něj Mareš, jehož střelu ztečovala do zámezí obrana hostů.

23

Ze zmiňované standardní situace Dukla nezahrozila.

24

První standardní situaci v zápase zahrála i Jihlava, leč velmi špatně. Balon má opět Dukla.

25

Dukla opět zamkla Jihlavu na její polovině a snaží se prolomit pečlivou obranu hostů. Je z toho druhý roh po Bergerově zblokovaném pokusu o centr.

26

Ani druhý roh Jihlavu nepotrápil. Marešův centr přeletěl až na opačnou stranu hřiště.

27

Jedna z ojedinělých výprav Jihlavy na útočnou polovinu končí faulem. Míč má pod kontrolou znovu Dukla.

28

K odvážnému pokusu zpoza vápna se odhodlal Mareš, ale přestřelil bránu.

30

Třetí roh Dukly přijde po neúspěšném pokusu Jurendiče o průnik do vápna.

31

Dukla rozehrála rohový kop tentokrát nakrátko. Berger si vyměnil míč s Považancem a pokusil se o centr, který ale po mírné teči hostující obrany v klidu chytá Hanuš.

32

Jihlava si na delší dobu užila držení balonu. Centr Kryštůfka sice letěl na Hronka, toho ale okamžitě obrala domácí obrana.

33

Útočná snaha Jihlavy skončila nepřesnou přihrávkou Kučery.

34

Na druhé straně přerušil ofenzivu útočný faul na Voltra, který se poté zvedal trochu pomaleji z trávníku.

36

Po dlouhém náporu Dukly se síly na hřišti vyrovnaly a Jihlava se mnohem častěji vydává do útoku. Jak postupně, tak rychlými pasy vpřed.

37

Ofenzivní výpad Dukly končí zvednutým praporkem asistenta - v ofsajdu stál Manzia.

38

Hanousek vybojoval míč pro Manziu, jenž si navedl míč na střed a technicky vypálil. Obstřelil však i bránu hostů.

40

Kombinace Jurendiče a Bergera ovoce nepřinesla, balon získala Jihlava.

42

Jihlava se pokusila rychle přenést hru, balon ale uzmuli domácí a vyrazili kupředu. Centr Manzii mířil na Bergera, kterého zastavilo písknutí rozhodčího - ofsajd.

43

Berger si narazil s Marešem a pronikal z levé strany do vápna. Jeho centr ale zblokoval Miloševič.

44

Hronek se na pravé straně díval, komu nahrát. Musel volit pas dozadu, jelikož spoluhráči jeho záměr k rychlému brejku příliš nepochopili.

45

45

Na Julisce jsme zatím branku neviděli. Balon má víc v držení Dukla, která se snaží překonat hluboký blok Jihlavy. Hosté naopak vyrážejí do ojedinělých brejků.

45

Poločasové statistiky: Střely na bránu: 1-4, Střely vedle: 2-0, Rohy: 3-0.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dukla - Jihlava
o rozehrávku se nyní postarala Dukla.

46

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Bidje Manzia, nahradil ho Albiach Roger Néstor

47

Dukla se opět rychle nastěhovala na půli hostů, jenže o míč přišla vybídla Jihlavu k brejku. Kryštůfkův centr odvrátila domácí obrana na roh.

48

První roh Jihlavy nic nepřinesl, centr letěl na prvního hráče Dukly.

49

Urdinov s Bazalem zkoušeli projít přes pravou stranu Dukly, jenže druhý jmenovaný fauloval.

50

Na druhé straně se po přihrávce Miloševiče neúspěšně pokoušel centrovat Mareš.

51

Ke střele se v ryhlém sledu odhodlala obě mužstva. Nejprve vyzkoušel pozornost gólmana Šulek, na druhé straně pálil Berger a vybojoval roh.

52

Centr z rohu se domácím nevyvedl, ale zůstali nakrátko u balonu. Po sérii soubojů pokračují v útokku.

53

Na hřišti zůstal ležet Kučera a rozhodčí na chvíli přerušil hru.

54

Dukla rozehrála roh rychle, ale i tentokrát bez úspěchu.

55

Dukla se postupně dostala dopředu a Vašíček se dral do vápna. Jeho průnik ale zastavil Kryštůfek a odehrál míč na roh.

56

Po rohu a sérii odkopů se k míči na pravé straně odhodlal k centru Néstor. Našel přesně hlavu Gorkšse, který ale hlavičkoval nad. Během dvou minut dvě slibné šance Dukly!

57

Do vápna Jihlavy létá jeden centr za druhým. Obránci 14. týmu ligy ale v pohodě odvracejí.

58

Hanousek nacentroval z hloubi pole směrem na Bergera, který se ale k razantnímu zakončení nedostal a míč spíše protečoval do rukou Hanuše.

58

Počet diváků 1 148 (14 % z kapacity 8 150)

61

Rozhodčí odpískal faul na Miloševiče u pravého rohového praporku. Berger z volného kopu nacentroval do rukavic Hanuše.

62

Lukáš Hroššo (Dukla) vstřelil vlastní gól. Dukla - Jihlava 0:1
Obrovská chyba gólmana Hrošša! Domácí brankář upustil centrovaný míč z pravé strany do vlastní brány.

62

Žlutou kartu dostal Tomáš Berger (Dukla)

64

Střídání Jihlava: ze hřiště odešel Josef Bazal, nahradil ho Vladimír Kukol

65

Dukla je gólem Jihlavy dost opařená a kupí jednu chybu za druhou.

67

Žlutou kartu dostal Lukáš Štetina (Dukla)

68

Dukla se pokouší projít po pravé straně, ale nedaří se. Miloševičův aut si Berger zpracoval do autu.

69

Jihlava si vedení zatím spolehlivě hlídá a nepouští Duklu do náznaků šancí.

70

Hostující útočník Voltr vybojoval další faul, tentokrát se provinil Gorkšs. Volný kop pro Jihlavu.

71

Vaculíkův centr propadl přes dva jeho spoluhráče až do autu.

72

V rychlém sledu dva tvrdé zákroky na polovině hřiště. Za jeden z nich dostal žlutou Jurendič.

72

Žlutou kartu dostal Josip Jurendič (Dukla)

73

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Marek Hanousek, nahradil ho Daniel Tetour

74

Ke střele zpoza vápna napřáhl střídající Tetour, ale ani netrefil bránu hostí.

75

Nadějná kombinace Dukly středem hřiště končí nepřesnou přihrávkou do vápna, kterou sebral Hanuš.

76

Faul Jihlavy, konkrétně Šourek zastavil Tetoura asi 30 metrů od brány.

77

Štětina se pokusil o tvrdý projektil na bránu Hanuše, trefil ale pouze zeď.

79

Jihlava drží balon tam, kde chce, tedy na půli Dukly.

80

Fanoušci křičí "My chceme Duklu", hráči ale jejich prosbu zatím nevyslyšeli.

81

Kukol se z ničeho nic objevil s míčem na levém křídle, stříleným centrem ale spluhráče nenašel.

83

Žlutou kartu dostal Peter Šulek (Jihlava)

84

Tetour se po narážečce s Bergerem dral z pravé strany do vápna, jenže neprošel přes pozornou obranu.

85

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Albiach Roger Néstor, nahradil ho Michal Breznaník

86

Berger se na hranici penalty otočil a vypálil, jenže slabě a doprostřed.

87

Žlutou kartu dostal Kaspars Gorkšs (Dukla)

87

Střídání Jihlava: ze hřiště odešel Radek Voltr, nahradil ho Marek Jungr

88

Dukla se zoufale snaží o vyrovnaní, dlouhé nákopy ale zatím nefungují.

89

Zajímavý střelecký pokus vylétl z kopačky Miloševiče. Obránce domácích vypálil z voleje nad.

90

OBROVSKÁ ŠANCE DUKLY! Breznaník nacentroval na Mareše, jehož hlavičku skvěle zlikvidoval Hanuš. Z dorážky Dukly vzešel roh.