Dobrý večer z Žiliny při sledování on-line reportáže z přípravného fotbalového zápasu Slovensko - Česko. Utkání začíná ve 20:30.

Čeští fotbalisté nastoupí v této sestavě: Vaclík - Gebre Selassie, Holek, Suchý, Hloušek - V. Kadlec, Pospíšil, Kolář, Vácha, Pilař - Necid.

V Žilině od rána hustě sněžilo a zhruba od dvou hodin silně pršelo. Trávník tak bude hodně podmáčený. Ale slovenský svaz odpoledne ubezpečil, že dělá všechno pro to, aby byl trávník v pořádku.

Ve srovnání se sobotním zápasem proti Lotyšsku (1:1) je v sestavě deset noových jmen. Zůstal jen pravý obránce Gebre Selassie. I proto, že trenér Vrba dal volno kapitánovi Rosickému, brankáři Čechovi, obránci Limberskému a útočníku Lafatovi, čili obvyklým členům základní sestavy.

o hráči
46. min Ďurica o hráči
16 Saláta
Saláta
o hráči
46. min Michalík o hráči
Hubočan
o hráči
7 Weiss
Weiss
o hráči
59. min Ďuriš o hráči
Greguš
o hráči
20 Mak
Mak
o hráči
60. min Šesták o hráči
Hrošovský
o hráči
8 Duda
Duda
o hráči
82. min Pečovský o hráči
Hamšík
o hráči
46. min Jakubko o hráči

ČeskoČesko(4-5-1)

16 Vaclík
Vaclík
o hráči
Gebre Selassie
o hráči
61. min M. Kadlec o hráči
o hráči
82. min Novák o hráči
V. Kadlec
o hráči
71. min Dočkal o hráči
15 Vácha
Vácha
o hráči
18 Kolář
Kolář
o hráči
71. min Darida o hráči
Pospíšil
o hráči
60. min Plašil o hráči
6 Pilař
Pilař
o hráči
60. min Krejčí o hráči
7 Necid
Necid
o hráči

Rozhodčí: Vad - Viszokai, Lemon
Počet diváků: 0

Slovensko prožívá fotbalový boom. V kvalifikaci mistrovství Evropy 2016 vyhrálo všech pět zápasů a suverénně vede svou skupinu. Od postupu ho dělí už jen kousek.

Slovensko nastoupí v této sestavě: Mucha - Pekarík, Škrtel, Saláta, Hubočan -Mak, Hrošovský, Duda, Greguš, Weiss - Hamšík.

Hráči obou týmů se rozcvičují. Jako první vběhl na hřiště český brankář Vaclík, jenž je v reprezentaci několik let, ale dneska si připíše teprve třetí start. Obvykle totiž kryje záda Čechovi.

Tribuny se postupně plní, ale do výkopu zbývá ještě půlhodina. Stadion, který má kapacitu jedenáct tisíc diváků, by měl být vyprodaný - ani se neotevíraly pokladny, neboť lidé skoupili vstupenky už v internetovém předprodeji.

Slovenští hráči, kteří nastoupí v základní sestavě, se protahují podle předcvičování trenéra. Jen Hamšík, největší hvězda týmu, cvičí podle svého. Sám dobře ví, co jeho tělo potřebuje.

Při absenci Rosického a Čecha bude českým kapitánem obránce Suchý. "To, že mě trenér Vrba zvolil kapitánem, pro mě bylo překvapení. Určitě se toho nezříkám a tu zodpovědnost přijímám," řekl před zápasem.

Přes den sice bylo ošklivo, ale teď se počasí umoudřilo. Neprší ani nesněží. Ale je docela zima - podle údajů mobilní aplikace jeden stupeň Celsia.

Český tým už ukončil rozcvičování a hráči zamířili zpátky do kabin. Jako poslední opustil hřiště náhradní gólman Pavlenka. Do výkopu zbývá dvacet minut.

Pořadatelé položili na zem vlajky obou zemí. Připravené jsou také děti, které hráče doprovodí na hřiště. Výkop utkání se blíží.

Sektor určený pro české fanoušky je velmi slušně zaplněný, tedy pět set diváků. Když spustili skandování "Češi! Češi", začal zaplněný žilinský stadion pískat a bučet.

Fotbalisté obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a stadionem zní národní hymny. Domácí Slováci budou hrát v modrých dresech, Češi v bílých.

1

Začal první poločas utkání Slovensko - Česko
Výkop obstarali domácí, ve středovém kruhu rozehráli Duda s Hamšíkem.

2

Slováci rozehráli na své obránce a trpělivě kombinují na vlastní polovině.

3

U míče jsou už i Češi, slovenská obrana však oba centry do pokutového území z pravé strany odvrátila.

4

Z pravé strany vhazoval Gebre Selassie, ale Slováci se dobrým presinkem zmocnili míče. Jejich následný protiútok byl zastaven nedovoleným zákrokem.

5

O první střelu utkání se postaral domácí záložník Hrošovský. Brankář Vaclík však zasahovat nemusel, míč letěl vysoko nad.

6

Útok českého týmu po pravé straně nevyšel, Gebre Selassie měl sice rychlost, ale přihrávka byla příliš dlouhá.

7

U míče jsou Češi, nákop stopera Suchého však mířil pouze mezi slovenské obránce.

8

Na levé straně se dobře uvolnil Pilař a klasicky si připravil míč na pravou nohu, jeho technická střela šla vedle.

8

Poprvé musel zasahovat český brankář Vaclík. Slovenský záložník Mak v rychlostním souboji přetlačil Hlouška a z hranice vápna pálil k bližší tyči. Vaclík byl však připraven.

9

Na poslední chvíli zasáhl stoper Suchý a nenechal projít Slováka Dudu do pokutového území.

10

Češi jsou v úvodu utkání častěji u míče, ale větší šanci jsme zatím v utkání žádnou neviděli.

11

Hamšík s Weissem se pokusili o útočný výpad po levé straně, ale jejich akci dobře přečetl Vácha.

12

U míče jsou zase Slováci. Přihrávají si na vlastní polovině.

13

Český dnes obránce Hloušek si na levé straně narazil s Necidem, ale v pokutovém území o míč přišel.

14

Duda si seběhl pro přihrávku ke koncové čáře a jeho akci na poslední chvíli překazil Holek. Bude z toho ale rohový kop.

15

Česká obrana centr z rohu z pravé strany bez potíží odvrátila.

16

Po několika nepřesnostech na obou stranách utekl středem pole s míčem Pospíšil, jeho oblouček mířil na Necida, ten byl ale dobře pohlídaný.

16

Střela českého záložníka Koláře byla zblokována.

17

Pilař si chtěl na levé straně narazit s Hlouškem, ale poslal mu nepřesnou přihrávku.

18

Slovenskou akci vedl po levé straně Weiss a před vápnem předal míč Dudovi, jenž se pokusil rychle vystřelit. Mířil ale vysoko nad Vaclíkovu bránu.

19

Na pravé straně byl Weissem faulován Gebre Selassie, Češi budou zahrávat přímý volný kop.

19

K zahrání standardní situace se postavil Hloušek, jeho centr mířil k zadní tyči, tam ale nejvýš vyskočil Greguš.

20

Útočná snaha českého týmu na polovině Slováků skončila faulem Váchy.

21

U půlící čáry byl Holkem faulován Duda.

22

Weissova přihrávka do pokutového území českého týmu byla nepřesná. Češi ale míč pouze odkopli.

23

Povedená akce Slováků. Škrtel posunul míč doprava na volného Weisse, jehož, dobrý centr odvrátil těsně před jedním ze Slováků Suchý.

23

Češi šli do rychlého protiútoku, Kadlec si navedl míč mezi obránce, kde ho fauloval Škrtel. Další přímý kop pro český tým.

23
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Škrtel (Slovensko)
za zmíněný faul na Kadlece.

24

Hlouškův centr z přímého kopu byl bez potíží odvrácen.

25

Češi zůstávají u míče na polovině Slováků a pokouší se o kombinaci. Soupeř však zatím brání pozorně.

27

Hamšík rozjel dobrou akci středem pole, předal míč Weissovi, který se pokusil vysunout Maka. Ten ho však na hrací ploše už nestihl.

29

Slovenský záložník Hrošovský narýsoval pěknou přihrávku doprava rozběhnutému Pekaríkovi, tomu se povedl centr, do kterého se chtěl nůžkami položit Hamšík. Míč se mu však nepodařilo trefit čistě.

30

Slováci drží míč na svojí polovině.

31

Další slovenská střela vysoko nad. Po pěkném průniku Pekaríka ji vyslal zpoza vápna levý obránce Hubočan.

32

Útočná snaha českého týmu končí u Hlouška, jehož čistě odzbrojil vracející se Hamšík.

33

Po levé straně uháněl s míčem slovenský záložník Mak, fauloval ho Gebre Selassie. Přímý kop pro Slováky.

33

Z levé strany centroval sám faulovaný Mak a našel hlavu Škrtela, který ač byl bráněn, dokázal míč usměrnit těsně vedle pravé Vaclíkovy tyče.

34

Další velká šance Slováků, kterým se podařila pěkná akce. Dlouhý míč směřoval na Weisse, který si jej rychle zpracoval a postupoval do vápna, z úhlu až před Vaclíka. Těsně před ním pak přihrál do středu pokutového území, odkud střílel z první Pekarík. Do jeho pokusu se položil Suchý, pouze jej ale tečoval z dosahu brankáře Vaclíka, a z brankové čáry míč na poslední chvíli vykopl Gebre Selassie.

36

Slováci jsou teď jasně aktivnější a větrají českou obranu.

37

U pravé postranní čáry fauloval na polovině Slováků Pospíšil.

38

Češi se snaží uklidnit hru, obránci s rozehrávkou teď nepospíchají.

40

Na pravé straně se pokoušeli vyzrát na obranu slovenského týmu Gebre Selassie, Pospíšil a Kadlec, ale přihrávka na posledně jmenovaného mířila do ofsajdu.

41

Z pravé strany centroval Gebre Selassie, ale do vápna se nízký míč nedostal. Odvrátil ho Saláta.

43

K vidění teď bylo několik nepřesností na obou stranách. Hráčům znepříjemňuje život špatný terén.

44

Na levé straně byl Weissem faulován Hloušek. Další standardka pro Čechy.

44

Z levé strany centroval Pospíšil a pro míč si šel brankář Mucha, ale neudržel ho. Pomohli mu však jeho spoluhráči, kteří míč rychle odkopli z pokutového území.

45

Povedená akce českého týmu. Gebre Selassie stihl míč na pravé straně a posunul ho z první do vápna Kadlecovi, jenž se s ním pěkně uvolnil do protipohybu obránce, ale slabší levou nohou potom slovenskou bránu přestřelil.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slovensko - Česko

46

Střídání Slovensko: ze hřiště odešel Kornel Saláta, nahradil ho Lubomír Michalík

46

Střídání Slovensko: ze hřiště odešel Martin Škrtel, nahradil ho Ján Ďurica

46

Střídání Slovensko: ze hřiště odešel Marek Hamšík, nahradil ho Martin Jakubko

46

Slováci vstupují do druhé půli s novou stoperskou dvojicí a útočníkem.

47

Český výběr drží míč na svých kopačkách a pokouší se o kombinaci.

48

Přihrávka nového muže na hřišti Jakubka mířila na pravé straně do ofsajdu.

48

Po slovenském faulu poblíž půlící čáry se k rozehrávce standardní situace postavil Suchý, ale míč poslal do autu.

49

Ondrej Duda (Slovensko) vstřelil gól. Slovensko - Česko 1:0
Slováci jdou zkraje druhého poločasu do vedení. Greguš posunul míč do středu Dudovi, jenž na nic nečekal a zpoza vápna prudce vypálil. Střelu, která před ním na kluzkém terénu skočila, propustil brankář Vaclík za svá záda.

51

Slováci jako by ožili a pokouší se o další útočnou akci.

52

Na pravé straně se v pokutovém území Weiss dokázal uvolnit proti Hlouškovi, ale kličkou navíc celou akci zazdil. Je z toho však rohový kop.

53

S centrem z levé strany si česká obrana poradila.

54

Z pravé strany centroval aktivní Pekarík, míč mířil na Jakubka, ten si však v souboji s Holkem pomohl faulem.

56

Pilař se pokusil přenést hru doprava na Gebre Selassieho, ten to však měl s vysokým těžkým míčem u postranní čáry složité.

57

Pilař na levé straně zakombinoval s Hlouškem a pak poslal míč do vápna, kde na něj hlavou těsně nedosáhl Necid.

58

Češi drží míč a slovenští fanoušci pískají.

59

Před pokutovým územím byl na levé straně Gebre Selassiem faulován Weiss.

59

Weissovi ze zahrání standardní situace vůbec nepovedlo. Není jasné, jestli chtěl střílet, nebo centrovat.

61

Střídání Česko: ze hřiště odešel Theodor Gebre Selassie, nahradil ho Michal Kadlec

63

Český stoper Suchý měl teď štěstí, že rozhodčí odpískal jeho kontakt s Šestákem. Ten by totiž postupoval sám na bránu.

64

Přihrávkám českých hráčů chybí přesnost.

66

Střídající Krejčí nejprve prošel po levé straně přes dva hráče, ale pak svůj centr přetáhl. Češi ale zůstali u míče a Václav Kadlec poslal na zadní tyč z druhé strany pěkný centr, Krejčí však hlavou nadvakrát Muchu nepřekonal.

67

Z levé strany centroval domácí Hubočan, v pokutovém území přizvedl míč za sebe Jakubko a Šesták pak střelou z první těsně minul pravou Vaclíkovu tyč.

68

Plašil poslal přihrávku do vápna Necidovi, který posunul míč pod sebe, kam nabíhal Václav Kadlec. Sparťanský útočník zkusil těžkou střelu z první, levačkou však přestřelil.

69

Hrošovského centr z přímého kopu odvrátil u zadní tyče Hloušek.

70

Hloušek ještě stihl zpracovat míč u levé postranní čáry a okamžitě ho chtěl poslat do vápna na hlavu Necida, ze vzduchu však míč stáhl Mucha.

71

Střídání Česko: ze hřiště odešel Václav Kadlec, nahradil ho Bořek Dočkal

71

Střídání Česko: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho Vladimír Darida

73

Krejčí se pokusil překvapit brankáře Muchu střelou z ostrého úhlu, ale mířil do boční sítě.

75

Dobrá šance českého týmu. Holek, který teď hraje pravého obránce, posunul míč do středu Dočkalovi, jenž byl v dobré pozici, ale ještě ji chtěl vylepšit pro Necida. Ten však z otočky střílel prudce těsně vedle.

76

Centr Hlouška z levé strany odvrátil ve slovenské šestnáctce Hubočan.

79

Duda se dostal k odraženému míči a ihned se pokusil vysunout Pekaríka, který byl nastartovaný na pravé straně. Vybojoval ale pouze vhazování.

80

Dlouhý nákop obránce Michalíka odvrátil Hloušek.

81

Zpoza pokutového území zkusil vypálit střídající Darida, jeho střela mířila k pravé Muchově tyči, ale slovenského brankáře nepřekvapila.

82

Střídání Česko: ze hřiště odešel Adam Hloušek, nahradil ho Filip Novák

82

Střídání Slovensko: ze hřiště odešel Ondrej Duda, nahradil ho Viktor Pečovský

84

Dočkal se po Necidově sklepnutí pokusil z první vysunout na pravé straně rozběhnutého Daridu, ale ten si prudkou přihrávku nezpracoval.

85

Český tým se pokouší o vyrovnání, hraje se před pokutovým územím Slovenska. Ale domácí dobře brání.

86

U půlící čáry byl Dočkalem faulován Hubočan. Sparťanský záložník po něm sáhl rukou.

87

Ze standardní situace centroval Krejčí, ale slovenská obrana zůstala v pokutovém území pozorná.

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jaroslav Plašil (Česko)
za taktický faul při slovenském protiútoku.

89

Necid vybojoval faul dvaadvacet metrů od slovenské brány. Jedna z posledních šancí pro český tým.

90

K zahrání přímého kopu se postavil Michal Kadlec, levou nohou vyslal prudkou střelou, která však slovenskou bránu přeletěla.