Góly: 47. T. Přikryl, 50. T. Přikryl, 66. B. Dočkal
Góly:

33. T. Kučera

Střely na branku: 8:3; Střely mimo: 8:7; Rohové kopy: 5:5
Počet diváků: 6 860 (36 % z kapacity 18 944)

Dobrý večer z Letné, vítáme vás u utkání 2. kola první ligy mezi Spartou a Jihlavou. Domácí před týdnem na Bohemians vyhráli těsně 2:1, Jihlava na úvod sezony podlehla doma Boleslavi 0:1.

Pro Spartu je duel s Jihlavou jakousi generálkou na odvetu 3. předkola Ligy mistrů, v Malmö nastoupí ve středu a bude hájit výhru 4:2. Odveta 3. předkola je pro sparťany klíčovým duelem sezony: pokud uspěje, bude dál žít jejich sen o Lize mistrů a zároveň už budou mít jistotu pohárového podzimu v Evropské lize.

Sparťanský kouč Lavička postavil to nejlepší, co má k dispozici, z obvyklé základní sestavy chybějí jen zraněný Krejčí a stoper Holek. Ve středu obrany tak nově nastoupí dvojice zkušených Kováč - Švejdík.

Jihlavský trenér Rada po minulé porážce posadil na lavičku stopera Šourka a záložníky Klimenta s Kolouškem. Místo nich od začátku nastupují Kryštůfek, Kukol a Jungr.

Hušbauer
62. min Vacek o hráči
Matějovský
Přikryl
79. min Breznaník o hráči
21 Lafata
Lafata
69. min Bednář o hráči

Kosak
72. min Marcin o hráči
14 Marek
Marek
9 Jungr
Jungr
77. min Mešanovič o hráči

Počet diváků: 6 860

Pár minut před výkopem je hlediště hodně prořídlé. Sparta od 18. července hraje už svůj čtvrtý domácí zápas, v lize však první.

Stadion na desítky vteřin utichá. Drží se minuta ticha za zesnulého teplického šéfa Františka Hrdličku.

1

Začal první poločas utkání Sparta - Jihlava

1

První útočná akce domácího týmu. Míč táhne po levé straně Přikryl, přihrává za obranu na kapitána Lafatu, ale toho čistě odzbrojuje jihlavský obránce.

2

Sparťané zůstali u pokutového území soupeře, Dočkal se dostal až ke koncové lajně a od ní centroval. Pro míč si došel gólman Hanuš, míč bezpečně stáhl ze vzduchu.

3

Sparta bude kopat první roh. Standardní situaci předcházela sražená střela.

4

U rohového praporku se chystá záložník Dočkal, pravačkou centruje na bližší tyč, ale hosté se brání. Míč odkopávají ze svého pokutového území. A jen co se dostávají od své branky, hned zakládají rychlý protiútok. K zakončení se ale nedostávají.

5

Pravý jihlavský bek Vidlička, mimochodem bývalý sparťan, posílá dlouhý pas za obranu na parťáka Kosaka. Hru ale dobře čte letenský gólman Bičík, je včas před vápnem a hlavou míč odehrává.

6

Sparťanský bek Costa dostal hezkou přihrávku do svého prostoru na levé straně, pádil dopředu, ale centr pak pokazil.

7

Míč vyvážel středem hřiště domácí stoper Švejdík, ale hosté ho faulovali. Přímý kop Sparta rozehrála do strany, míč drží pod kontrolou, ale přihrává si kolem půlící čáry.

8

Zatímco Jihlavě nevyšel další pokus o útok, nese se stadionem jméno jednoho z jejich hráčů. Sparťanští fandové nezapomněli na Jaromíra Blažka, bývalého dlouholetého brankáře svého týmu, který kariéru končí v Jihlavě a teď je dvojkou za Hanušem.

9

Před sparťanskou branku letí ostrý centr z levé strany, ale míč propadne pokutovým územím a končí v zámezí. Byla by to nebezpečná situace, ale jihlavský útočník Harba zůstal o pár kroků zpátky.

10

Na konci desáté minuty si nabíhá šikovně na pravé straně Přikryl, po pár krocích napřahuje a pravačkou míří ke vzdálenější tyči. Přízemní pokus však končí těsně vedle branky.

11

Jihlava zahrávala přímý kop téměř z poloviny hřiště. Útočník Harba sklepával míč spoluhráčům, ale odehráli ho sparťané.

12

Sparta bude zahrávat přímý kop kousek před pokutovým územím, snad možná metr. Sudí pískal faul na Dočkala, který si zpracovával Přikrylovu přihrávku.

13

U míče jsou Lafata, Dočkal i Vácha. Kdo bude kopat?

14

Nakonec pravačkou střílel Dočkal, žlutá zeď míč přizvedla nad. Domácí budou hned vzápětí kopat roh.

15

Míč po následné standardní situaci proletěl vápnem, bez zakončení.

16

Jihlavští fotbalisté na levé straně napadali sparťanskou rozehrávku, až získali aut. Ale o míč pak rychle přišli, do šance se nedostali.

17

Útočná akce hostů po levé straně: u míče byl záložník Kosak, ale jeho centr srazil pravý sparťanský bek Kadeřábek.

18

Hosté na chvíli zůstali u míče, kombinovali podél půlící čáry, lehce dopředu a zase dozadu. Až Kučera ze středu hřiště hledal dlouhým pasem vepředu Vidličku, ale míč byl příliš prudký a zkušený obránce už ho nestihl.

19

Sparťanská střela, v tomto utkání čtvrtá, ale stejně jako v předchozích případech nepřesná. Kadeřábek napálil odražený míč, ale poslal ho nad jihlavské břevno.

20

Z pravé strany centruje jihlavský záložník Kučera, míč letí o kousek výš, než by potřeboval útočník Harba. Ač vyskakoval, nedosáhl. Míč propadl až k domácímu gólmanovi Bičíkovi.

21

Další sparťanský střelecký pokus, tentokrát tedy číslo 5. Přikryl si z levé strany seběhl do pokutového území, v jeho rohu měl míč na pravačku, napřáhl, zkusil křížnou ránu, ale minul.

22

První roh Jihlavy: Vaculík centroval, ale Kučera se k pořádné hlavičce nedostal.

23

A hned vzápětí další roh pro Jihlavu, tentokrát po sraženém centru Kosaka.

24

Ani tentokrát hosté nezahrozili, tečovaný míč po pokusu o střelu skončil v rukavicích gólmana Bičíka.

25

Sparťanský záložník Matějovský rozehrál akci středem hřiště, vybral si Dočkala, kterému poslal kolmou přihrávku dopředu. Dočkal se s míčem otočil, zkoušel prostrčit míč na Lafatu, ale hosté byli v obraně pozorní.

26

První přímá střela na branku v zápase. Dočkal napřáhl víc než z dvaceti metrů, gólman Hanuš prudký pokus skvěle vyškrábl na roh.

27

Domácí měli šanci i po rohu: na bližší tyči hlavičkoval Kadeřábek, ale jihlavský gólman Hanuš opět zasáhl výtečně a míč vyrazil.

28

Po předchozích dvou šancích zůstali sparťané ještě na polovině soupeře a od pravé postranní lajny letěl míč do pokutového území Jihlavy. Gólman Hanuš opět zakročil jistě a míč ze vzduchu stáhl. Navíc sudí pískal faul na brankáře.

29

V krátkém sledu další příležitost pro Spartu, ale Kadeřábek byl už v těžkém úhlu a navíc proti němu skvěle vystartoval gólman Hanuš a nenechal mu ani kousek prostoru na střelu.

30

Centr jihlavského obránce Vidličky končí vedle sparťanské branky. Neprosadil se pak ani útočník Harba, který si to namířil k pokutovému území Sparty z pravé strany.

31

Půlhodina zápasu za námi. Při poslední sparťanské akci dostal Přikryl dlouhou přihrávku a nezpracoval ji, míč mu utekl k soupeři.

32

Jihlava měla obrovskou šanci! Hosté ve středu hřiště obrali o míč Váchu, následovala kolmá přihrávka mezi beky na útočníka Harbu, který šel sám na sparťanskou branku. Výborně proti němu vyběhl gólman Bičík, míč vyrazil, ale hosté zůstali v akci a po dorážce do opuštěné branky odkopával míč stoper Švejdík.

33

Žlutou kartu dostal Tomáš Kučera (Jihlava)
za faul při sparťanském protiútoku.

34

Další míč míří na sparťanskou branku, z dálky napřáhl jihlavský záložník Marek. Přízemní pokus kryl nadvakrát brankář Bičík.

36

Roh Sparty, kopal ho Dočkal, hosté snadno odvrátili.

37

Čas ubíhá, do konce prvního poločasu zbývá pár minut. Matějovský zkoušel kolmou přihrávku dopředu, ale míč skončil až u jihlavského brankáře Hanuše.

38

Ne, ne, Spartě to zatím nevychází. Ani teď, když z levé strany centroval Hušbauer. Lafata tísněný obráncem pořádně nezakončil a od Kadeřábka, který dobíhal na vzdálenější tyč, se míč odrazil do zámezí.

40

Vaculík pálí z dálky mimo branku. Palebnou pozici mu připravil přihrávkou do strany Marek, Vaculík míč ještě potáhl, ale pak vystřelil hodně nepřesně.

41

Po sraženém centru pátý roh Sparty. Opět bude rozehrávat Dočkal.

42

Jihlava je zatím při bránění naprosto spolehlivá. I teď hosté standardní situaci zvládli bez problémů. Míč hned letí daleko od branky.

43

Na levé straně má prostor letenský bek Costa, uvolňuje se a levačkou centruje. Míč skončil v náruči gólmana Hanuše.

44

Při jihlavském brejku se míč chopil útočník Harba, středem hřiště spěchal k brance Sparty, ale moc se k ní nepřiblížil a vypálil. Snad z pětadvaceti metrů napřáhl levačkou, ale míč poslal vedle.

45

Poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu přinesla dvě šance Sparty. Při první zasahoval jihlavský stoper Krejčí, který míč ve skluzu odehrál, při druhé Lafata míč jen lehce tečoval do středu branky, kde ho chytil do rukavic gólman Hanuš.

45

Sparťané ještě útočili, Matějovský uvolnil Přikryla, ten místo centru míč ještě vracel stejnému hráči, když vtom už sudí první půli uťal. Poločas tak končí bez gólu.

46

Jihlavští fotbalisté odstartovali druhý poločas, ve středovém kruhu ťukli do míče a už se hraje.

47

Tomáš Přikryl (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Jihlava 1:0
Sotva začal druhý poločas, sotva se domácí pustili do první pořádné útočné akce, hned skórují. Matějovský ze středu hřiště poslal ideální kolmou přihrávku dopředu mezi beky na Přikryla, který zakončil s klidem. Pravačkou pálil po zemi k tyči po levé ruce gólmana Hanuše.

48

Autor gólu Přikryl je při chuti, troufal si znovu v pokutovém území Jihlavy. Držel míč ve vzduchu, chtěl si přehodit dvojici protihráčů, ale ti ho nakonec obrali.

49

Jihlavě málem nabídl šanci gólman Bičík. Po malé domů špatně vykopl, míč letící středem hřiště zachytil Kučera, ale při postupu dopředu do přečíslení nepřešel přes Váchu.

50

Tomáš Přikryl (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Jihlava 2:0
A Sparta dává během pár minut druhý gól, který nese stejný podpis jako v prvním případě. Opět ho dal Přikryl, ale tentokrát hlavou. Naskočil si na centr z pravé strany, míč šikovně usměrnil obloučkem mimo dosah gólmana Hanuše, který na něj nedosáhl, ač se natahoval, co mohl.

52

Jihlava bude zahrávat roh.

53

Standardní situace hostům nevyšla, sparťané míč odkopli od branky pryč. A když se k pokutovému území vrátil, sklepl ho Harba Krejčímu ne zcela ideálně a míč po prudké střele skončil hodně mimo.

56

Sparťané rozehráli rychlý brejk, míč putoval mezi Hušbauerem, Dočkalem a Kadeřábkem, ale centry ani narážečky před pokutovým územím už nevyšly.

57

Hodně vysoko se vytáhl sparťanský záložník Vácha, důrazně napadal jihlavského stopera Kryštůfka, který raději volil přihrávku až svému gólmanovi.

58

Domácí znovu napadají a v jednu chvíli zatlačili soupeře téměř až k rohovému praporku. Jihlava se ale ze sevření osvobodila.

61

Roh Jihlavy, Sparta se snadno ubránila.

62

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Josef Hušbauer, nahradil ho Kamil Vacek

63

Střídající Vacek se hned zapojil do útočné akce, na levé straně si řekl o přihrávku a Matějovský mu míč hned poslal. Akce pokračovala, Vacek hledal před brankou Dočkala, ale s ním se dobře vrátil Marek a míč před ním v poslední chvíli odkopl.

66

Bořek Dočkal (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Jihlava 3:0
Domácí zvyšují náskok, vedou už o tři góly. Matějovský ze středu hřiště přihrál před pokutové území Dočkalovi, ten si posunul míč do ideální střelecké pozice a stále měl dost klidu, na přesnou ránu. Levačkou míč poslal po zemi k tyči.

67

Jihlavský kouč Rada bezprostředně po gólu přišel až k hranici vymezeného území a volal na své svěřence. I kouč Lavička gestikuloval, ale k náhradníkům. Bude se střídat.

68

Další ostrá rána na jihlavskou branku, gólman Hanuš se musel položit na zem a prudkou střelu u tyče vyrážel. Na druhé straně si hledal prostor útočník Harba, jeho pokus srazil Kováč na roh. Z něj si hosté šanci nepřipravili.

69

Střídání Sparta: ze hřiště odešel David Lafata, nahradil ho Roman Bednář

70

Hosté zahrávali přímý volný kop, z levé strany centroval Vaculík. Pravačkou poslal míč do pokutového území Sparty, po zásahu jednoho z hráčů se míč vznesl kolmo nahoru a při cestě dolů si pro něj došel brankář Bičík.

71

Vácha si asi dvaadvacet metrů před jihlavskou brankou vybojoval míč, sám napřáhl a vypálil. Ale nepřesně.

72

Střídání Jihlava: ze hřiště odešel Jan Kosak, nahradil ho Matúš Marcin

73

Počet diváků 6 860 (36 % z kapacity 18 944)

74

Jihlavský přímý kop z pravé strany od postranní čáry. Míč letěl do pokutového území Sparty, kde se k hlavičce prosadil stoper hostů Krejčí. Ale usměrnil ji mimo.

75

Rychlá akce Sparty na pravé straně. Kadeřábek se pustil do souboje s Vaculíkem, prosadil se kolem něj a odcentroval. Byl to však prudký centr, který Bednář nedokázal před brankou ideálně sklepnout pro Přikryla. Hosté míč odvrátili.

77

Střídání Jihlava: ze hřiště odešel Marek Jungr, nahradil ho Muris Mešanovič

78

U sparťanské lavičky už je připravený Breznaník. Čeká se na přerušení, pak bude střídat. Zatím se však stále hraje, třeba gólman Hanuš musel zasahovat před nabíhajícím Vackem.

79

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Tomáš Přikryl, nahradil ho Michal Breznaník

80

Hrdinovi dnešního večera se po střídání dostalo velkých ovací a fanoušci také vyvolávali jeho jméno.

82

Hosté mohli snížit, ale o gól pro ofsadj neplatí! Po centru z velké dálky přišla hlavička, kterou gólman Bičík vyrazil jen před sebe a k dorážce z pár kroků se dostal Harba. Místo střely přihrával do strany na Mešanoviče, který před odkrytou částí branky mohl jen nastavit nohu. Jenže sudí branku neuznává a správně. Harba stál při předchozí hlavičce v ofsajdu.

84

Jihlavský útočník Harba se řítil do další akce, postupoval středem hřiště, ještě před vápnem napřáhl a vypálil pravačkou. Ale branku netrefil.

85

Zápas míří k jednoznačnému konci a sparťanští fanoušci vyvolávají jméno domácího kouče Vítězslava Lavičky. Ten jim děkuje a na dálku zdraví zvednutou rukou.

87

Jihlavě nevyšel pokus o kombinaci, Harba s Marcinem o míč před sparťanským pokutovým územím přišli.

89

Vackův střelecký pokus sviští vysoko nad branku.

89

V závěru zápasu ještě kopala Jihlava roh, má jich víc než Sparta - šest. Ale ani tenhle nevyužila, aby sparťanskou branku pořádně ohrozila.

90

Letnou se nese hlasitý potlesk.

90

Nastavuje se jediná minuta.

90

Sparťanští fotbalisté porážejí svého soupeře díky třem brankám z druhého poločasu. Dvě dal Přikryl, třetí přidal Dočkal.