Góly: 5. P. Kadeřábek, 11. D. Lafata, 19. L. Vácha, 21. V. Kadlec, 52. V. Kadlec
Góly: 14. M. Trávník, 42. J. Diviš

49. L. Vácha
20. L. Došek

Střely na branku: 10:4; Střely mimo: 4:6; Rohové kopy: 9:6
Počet diváků: 5 507 (29 % z kapacity 18 944)

Hezký podvečer z Letné, vítáme vás u on-line reportáže z předehrávky 28. kola Synot ligy. Sparťanům jde o druhou příčku, před třetím Jabloncem mají jen tříbodový náskok. Na první Plzeň ztrácejí šest bodů, takže mají i teoretickou naději na titul. Jakmile prohrají, Plzeň dnes slaví.

Sparta nastupuje podruhé za sebou doma, minule podlehla Plzni, což v podstatě rozhodlo o tom, že titul s největší pravděpodobností neobhájí. Trenér Ščasný kritizoval některé hráče, přesto sestavu nezměnil.

Slovácko sice v posledních třech zápasech získalo jediný bod, proti Spartě však hodlá předvést lepší výkon než před dvěma týdny v Plzni, kde prohrálo 0:4. „Naše výkony v posledních zápasech jsou špatné. Věřím, že si hráči vezmou výtky k srdci,“ řekl trenér Svatopluk Habanec.

Pár minut před výkopem je hlediště hodně prázdné. Pro fanoušky zřejmě liga ztratila náboj, navíc pro Prahu je páteční večerní termín značně nevyhovující.

Vácha
84. min Shala o hráči
Dočkal
Matějovský
70. min Mareček o hráči
Krejčí
58. min Konaté o hráči

Kuncl
87. min Prajza o hráči
4 Rada
22 Košút
Košút
Reinberk
9 Diviš
Diviš
73. min Galuška o hráči
Kerbr
58. min Hlúpik o hráči
7 Došek
Došek

Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Peřina
Počet diváků: 5 507

Hráči obou týmů už jsou na trávníku. Zápas bude řídit rozhodčí Zelinka, jenž za malou chvíli zahájí utkání.

1

Začal první poločas utkání Sparta - Slovácko
Rozehrávalo Slovácko.

2

Sparta dlouho kombinovala, hlavně poblíž půlící čáry. Ale pak ztratila míč, čehož využil Kuncl. Jeho centr ovšem jen proletěl pokutovým územím mimo hrací plochu.

3

První střela zápasu. Netypicky si ji připsal sparťanský záložník Matějovský, jehož pokus ovšem mířil přesně doprostřed brány. Přesto brankář Heča měl problémy a míč mu vypadl z náruče. K dorážce se nikdo z domácích nedostal.

4

Sparta pokračuje v útočných manévrech. Zatím se hraje převážně na polovině Slovácka.

5

Pavel Kadeřábek (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Slovácko 1:0
Na hranici pokutového území pravačkou postrčil míč Dočkal, jenž si všiml rozběhnutého Kadeřábka. Ten se vřítil před gólmana Heču, kterému razantní střelou nedal šanci - 1:0.

6

Do zakončení se teď tlačil sparťan Krejčí, jenž se snažil centr do pokutového území zasáhnout hlavou. Ale mladého domácího záložníka ubránil Kuncl.

7

Rozhodčí přerušili hru kvůli Doškově ofsajdu.

8

Sparta bude po faulu na Krejčího zahrávat přímý volný kop od levé postranní čáry.

9

Z přímého volného kopu Sparta nezahrozila, protože přihrávka na Váchu byla nepřesná. Ale akce pokračovala a Kadlecův centr před bránu musel vyrážet gólman Heča.

10

Domácí útočili po levé straně. Krejčího centr srazil obránce Rada na rohový kop. První v zápase.

11

Rohový kop rozehrál Dočkal, ale Sparta se do zakončení nedostala.

11

David Lafata (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Slovácko 2:0
Sparťanský kapitán zvyšuje na dvougólový rozdíl. Slovácko totiž předchozí rohový kop sice odvrátilo, ale akce pokračovala. K centru se opět dostal Dočkal a v pokutovém území hlavičkoval Lafata přesně k tyči.

12

Po delší době se hra dostala i na polovinu pražského týmu. Slovácko zahrávalo přímý volný kop od pravé postranní čáry, ale nic z něj nevytěžilo.

13

Domácí záložník Krejčí se zlobí, že rozhodčí neposoudil jako faul na něj zákrok Rady. Rozehrávat bude Slovácko.

14

Michal Trávník (Slovácko) vstřelil gól. Sparta - Slovácko 2:1
Hosté snižují ze své první střely na bránu! Valenta posunul míč na Trávníka, jenž už byl v pokutovém území. Parádní střelou obstřelil sparťanského gólmana Štěcha, jenž se marně natahoval, a poslal míč přesně ke vzdálenější tyči.

16

Po divokých minutách - vždyť během devíti minut padly tři góly - se hra trošku uklidnila.

17

Sparta předvedla rychlou kombinaci středem hřiště, která končí u Kadlece. Český reprezentant se nerozpakoval a z dálky tvrdě vystřelil. Heča vyrazil jen k Lafatovi, jehož sražená střela končí mimo. Rohový kop pro Spartu.

18

Po rohovém kopu se dostal ke střele Krejčí, ale míč je opět tečovaný a Sparta bude kopat další roh.

19

Lukáš Vácha (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Slovácko 3:1
Sparta zahrávala rohový kop. Centr sice domácí odvrátili, ale jen k Váchovi, jenž byl v jasné šanci. Reprezentační záložník nic nekomplikoval a nevymýšlel a razentní střelou vrátil domácím dvoubrankové vedení.

20

Žlutou kartu dostal Libor Došek (Slovácko)
za protesty.

21

Václav Kadlec (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Slovácko 4:1
To je zápas! Po jedenadvaceti minutách už jsme viděli pět gólů. Sparta ubránila rohový kop soupeře a vyrazila do protiútoku, který táhl Kadlec. Před pokutovým územím Slovácka si narazil míč s Dočkalem a následně střelou na bližší tyč překonal bezmocného gólmana Heču.

24

Sparta zahrávala přímý volný kop ze třiceti metrů. Dočkal poslal míč nakrátko na Matějovského, jenž mu míč vrátil. A Dočkal následně vybojoval rohový kop.

25

Sparta se tentokrát z rohového kopu do šance nedostala. Slovácko míč odvrátilo, ale jen nakrátko, než se k němu zase dostali domácí, kteří tak vymýšlejí další útočnou akci.

26

Sparta kombinuje a Slovácko jen čeká, co předvede. Takhle si hosté koledují o další góly...

27

Rychlá akce Slovácka. Došek dlouhým míčem našel Diviše, jenž dobře zpracoval, připravil si pozici pro střelu a vypálil. Těsně vedle.

28

A další rohový kop pro Spartu. Rozehrál ho Dočkal, jehož centr hosté odvrátili.

29

Slovácko snad poprvé drželo míč delší dobu a vybojovalo přímý volný kop po Brabcově faulu na Kerbra. Je to spíš pozice na centr než na střelu.

30

Slovácko opravdu z přímého volného kopu poslalo centr do pokutového území, kde se dostal k hlavičce Došek. Ale mířil mimo.

32

Hra se v posledních minutách přece jen vyrovnala. Hostující Diviš dostal přihrávku do pokutového území, ale v důležitý okamžik podklouzl. Sice stihl vstát a vystřelit, ale už byl tísněn, a tak míč skončil mimo.

33

Dlouhá kolmá přihrávka Matějovského byla na Krejčího moc rychlá, a tak byl u míče dřív hostující brankář Heča.

35

Další slušně se rozvíjející sparťanská akce. Dočkal přiťukl na Kadeřábka, po jehož prudké přihrávce před bránu se do zakončení tlačil Krejčí. Ale hosté ho ubránili a ke střele nepustili.

38

Hosté zaútočili po levé straně, ale Havlíkův centr sparťanská obrana bez větších potíží odvrátila.

40

Tohle už vypadalo pro Slovácko dobře! Došek poslal přihrávku za sparťanskou obranu, za kterou sprintoval Kerbr. Do skluzu musel obránce Holek, jenž míč vypíchl a poslal na roh.

41

Nakonec to byly dva rohy pro Slovácko v rychlém sledu. Ani jeden nebezpečí pro Štěchovu bránu neznamenal.

42

Jaroslav Diviš (Slovácko) vstřelil gól. Sparta - Slovácko 4:2
Zkušený útočník Došek si všiml, že v pokutovém území číhá osamocený Valenta. Ten vystřelil a těsně před brankářem Štěchem patičkou změnil dráhu míče Diviš. Sparťané se zlobí: "To byl přece ofsajd!" Nebyl, rozhodčí posoudili situaci správně, protože se zapomněl stoper Holek.

44

Sparťanský obránce Brabec potřebuje ošetření, protože od Doška dostal ránu předloktím do obličeje. Byť to nebyl chtěný úder, domácímu stoperovi teče krev. Ale nepůjde o nic vážného.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 4:2
První poločas nabídl divácky atraktivní podívanou. Vždyť fanoušci viděli šest gólů!

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Slovácko
Rozehrávala Sparta.

47

Akci Sparty zastavil Lafatův ofsajd.

48

Sparťan Kadlec přepustil kolmou přihrávku na rozběhnutého Krejčího, jenž ovšem pokazil přihrávku do pokutového území. Nenašel žádného ze svých spoluhráčů.

48

Slovácko se ubránilo dalšímu rohovému kopu Sparty.

49

Žlutou kartu dostal Lukáš Vácha (Sparta)
za faul, po kterém rozhodčí udělil Slovácku výhodu, a tak dostává napomenutí až teď.

50

Břevno! Sparta vystihla rozehrávku Slovácka, Matějovský přesnou přihrávkou našel Kadlece a jeho střela z hranice pokutového území skončila na horní tyči hostujícího mužstva.

51

Costův centr odvrátili hosté raději na roh. Sparta dominuje i ve druhém poločase.

51

Na Dočkalův centr z rohového kopu nedosáhl žádný ze sparťanů a Slovácko míč odvrátilo z pokutového území.

52

Václav Kadlec (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Slovácko 5:2
Po rohovém kopu se Sparta do pokutového území rychle vrátila. Z levé strany centroval Dočkal a Kadlec tvrdou střelou z přibližně deseti metrů dává první gól druhého poločasu.

53

Sparta dala pět gólů poprvé v aktuálním ligovém ročníku.

54

Sparťanskou akci zastavil Krejčího ofsajd.

56

Mimochodem, na čtyři z pěti gólů Sparty přihrál Dočkal, jenž je dnes hodně aktivní.

57

Do pokutového území Sparty mířil nebezpečný centr, ale před nabíhajícím Divišem zasáhl gólman Štěch, jenž včas vyběhl.

58

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Ladislav Krejčí, nahradil ho Tiémoko Konaté

58

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Milan Kerbr, nahradil ho Filip Hlúpik

60

Sparta se dlouho dostávala přes obranu Slovácka, až na sebe poprvé upozornil Konaté. Z dvaceti metrů vystřelil levačkou, míč jen těsně minul levou tyč.

64

Po delší době zahrozilo také Slovácko. V útoku se ocitl Košút, jenž z úhlu vystřelil. A brankář Štěch se musel hodně snažit, aby míč vyrazil na roh.

65

Přestože Slovácko z rohového kopu poslalo do pokutového území dobrý centr, brankář Štěch zasahovat nemusel.

66

Počet diváků 5 507 (29 % z kapacity 18 944)

67

Hostující Rada centroval před bránu (nebo nepovedeně střílel), ale gólman Štěch s tímto míčem potíže neměl.

69

Hra teď trochu ztratila spád, který měla v prvním poločase. O výsledku je rozhodnuto - teď jde jen o to, jestli některý z týmů ještě přidá nějaký gól.

70

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Marek Matějovský, nahradil ho Lukáš Mareček

71

Sparťanský rohový kop. Centr do pokutového území Slovácko nadvakrát odvrátilo.

72

A další rohový kop Sparty... Tentokrát ho vyboxoval brankář Heča.

73

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Jaroslav Diviš, nahradil ho Petr Galuška

74

Domácí útočník Kadlec přiťukl kousek před pokutovým územím Marečkovi, jehož střelecký pokus ovšem skončil vysoko nad bránou Slovácka.

75

Valentův střelecký pokus sparťanská obrana zblokovala.

75

Domácí kapitán Lafata chtěl vrátil patičkou míč Konatému, který se ovšem k míči nedostal včas.

80

Slovácko bude kopat rohový kop.

81

Ale z rohového kopu hosté nezahrozili, protože rozhodčí odpískal útočný faul Libora Doška.

83

Byť do konce zápasu zbývá i s nastaveným čase zhruba deset minut, zápas už se spíš dohrává. Nehraje se v tempu, je k vidění spousta chyb...

84

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Lukáš Vácha, nahradil ho Herolind Shala

85

Po Dočkalově sraženém centru bude Sparta zahrávat rohový kop.

86

Rohový kop rozehrál Dočkal, ale na centr nedoskočil žádný ze sparťanů.

87

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Martin Kuncl, nahradil ho Jakub Prajza

89

Střelecké štěstí pokoušel Shala, ale sparťanský záložník trefil jen nejblíže stojícího protihráče.

90

Trávníkova střela z dálky skončila mimo sparťanskou bránu. Ale míč byl tečovaný, takže Slovácko bude ještě zahrávat rohový kop.

90

Už v nastaveném čase zahrávalo Slovácko roh. Centr směřující před bránu vyboxoval gólman Štěch.