21. T. Rada, 61. P. Šimko
3. J. Rada, 20. M. Švenger, 89. R. Šírl

Střely na branku: 8:4; Střely mimo: 1:5; Rohové kopy: 8:5
Počet diváků: 4 185 (52 % z kapacity 8 121)

Příjemné odpoledne z Uherského Hradiště, kde program 2. kola fotbalové ligy pokračuje duelem domácího Slovácka proti pražským Bohemians 1905. Zápas přinese iDNES.cz od 17 hodin v podrobné on-line reportáži.

Oba týmy v zahajovacím zápase nového ročníku doma prohrály s pražskými soupeři shodně 1:2. Slovácko nestačilo na Slavii, Bohemians podlehli Spartě.

V zápase dojde na souboj sourozenců: domácí 31letý stoper Tomáš Rada vyzve o čtyři roky mladšího bratra Jakuba, který plní v týmu Bohemians roli záložníka. Oba nastoupí od první minuty.

Do začátku zápasu zbývá už jen deset minut, ale hlediště slováckého stadionu se plní jen pomalu. Na úvodní duel proti Slavii přišlo něco málo přes pět tisíc diváků, tentokrát bude pravděpodobně návštěva nižši. Také Bohemians nejspíš přivezli výrazně méně fanoušků než před týdnem slávisté.

o hráči
70. min Havlík o hráči
21 Kerbr
Kerbr
o hráči
51. min Kalouda o hráči

o hráči
82. min Šírl o hráči
o hráči
56. min Bratanovič o hráči
10 Mikuš
Mikuš
o hráči

Rozhodčí: Kocourek - Pospíšil, Arnošt
Počet diváků: 4 185

Hráči jsou na trávníku. Před začátkem zápasu vzpomenou minutou ticha na Františka Hrdličku, ředitele teplického fotbalu, který dnes zemřel.

1

Začal první poločas utkání Slovácko - Bohemians
Úvodní rozehrávka byla v podání domácích hráčů Trávníka a Doška.

2

Slovácký Šumulikoski chtěl vyslat do útoku Doška, jeho kolmice ale byla nepřesná.

3
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jakub Rada (Bohemians)
Rada fauloval na polovině hřiště Kuncla, který zůstává ležet na zemi. Zřejmě si poranil koleno.

4

Kuncl je v péči lékaře, Slovácko pokračuje v deseti.

4

Hráči Bohemians málem krátkou přesilovku využili. Engelmann nacentroval z pravé strany na zadní tyč, kde běžně právě brání Kuncl. K hlavičce se snadno dostal Mosquera, který těsně minul bránu.

5

Kuncl je zpět na hřišti.

5

Slovácký Diviš potáhl míč po pravé straně a poslal křížnou přihrávku, který prolétla celým brankovištěm, aniž by na ni kdokoliv dosáhl.

6

Domácí brankář Heča musel vyběhnout mimo pokutové území, aby poslal do bezpečí míč, který mířil za obranu na Mikuše.

7

Další útočnou akci hostujícího týmu zastavil odpískaný ofsajd.

8

Milan Švenger, gólman Bohemians, nezvládl odkop od brány. Míč poslal do zámezí, aniž by na něj kdokoliv z jeho spoluhráčů měl šanci dosáhnout.

9

Slovácký stoper Tomáš Rada vyvezl míč dopředu, ve vápně pak hledal Kerbra, který však byl pokrytý a přihrávka k němu nedoputovala.

10

Trávník odvážným průnikem mezi dva protihráče vybojoval pro Slovácko volný přímý kop třicet metrů od brány.

11

Valentův centr z přímého kopu jeden z obránců odvrátil na roh.

12

Po nakrátko rozehraném rohovém kopu doputoval odražený míč za vápno k Šumulikoskému, který pohotovou střelou trefil clonícího beka. Následovala další slovácká střela zpoza šestnáctky v podání Šimka, jehož ránu doprostřed brány vyboxoval Švenger.

13

Přímý kop i pro hráče Bohemians. Centr Jindřiška z pravé strany snadno odhlavičkoval pryč stoper Košút.

14

Brejk Slovácka zazdil pravý záložník Diviš, který z křídla nedokázal přes clonícího protivníka nacentrovat před bránu.

15

Došek stojící zády k bráně na hranici pokutového území prodloužil míč za sebe na Diviše, před nímž odvrátil balón na roh jeden z hostujících hráčů. Z rohového kopu už se pak Slovácko neprosadilo.

17

Slovácko je v posledních minutách výrazně aktivnější. Drží se častěji u soupeřovy šestnáctky a zahrávalo už čtyři rohové kopy.

19

Po zbytečné Divišově ztrátě šli hráči Bohemians do brejku. Mosquera uháněl kupředu, před rohem pokutového území však neustál souboj s Tomášem Radou a upadl.

20
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Milan Švenger (Bohemians)
za zdržování hry.

21
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Rada (Slovácko)
Známý diskutér si neodpustil připomínku k rozhodčímu poté, co Radovi odpískal faul.

22

Tohle se Tomáši Radovi rovněž nepovedlo. Chtěl centrovat z pravé strany, ale málem překopl střechu tribuny za bránou.

23

Rozhodčí nařídil krátkou občerstvovací pauzu. V Uherském Hradišti dnes panuje skutečné vedro, teplota se vyšplhala až nad tropickou třicítku.

24

Po pauze uháněl vpřed po pravé straně domácí Diviš, prošel až do pokutového území, ale přes clonící protihráče nedokázal míč dostat před bránu na některého ze svých parťáků.

25

Další útočnou akci Bohemians zastavil odpískaný ofsajd. Za obranu příliš brzo vyrazil Mikuš.

27

Po chybě ve slovácké rozehrávce vybojoval pro Bohemians první rohový kop Pauschek.

27

Hráči Bohemians se snažili při rohu zahrát signál, při němž jich většina stála za vápnem. Nakonec se k Jindřiškově přihrávce se štěstím dostal Brabec, ale bránu v těžké pozici minul.

30

Libor Došek (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Bohemians 1:0
Valenta za vápnem skluzem vybojoval míč, okamžitě poslal centr před bránu, kde se hlavou prosadil neobsazený dlouhán Došek.

33

A domácí hráči mohli skóre rychle navýšit. Krátce po svém už sedmém rohu doputoval vysoký centr od Šumulikoského na malé vápno k Divišovi, který křížnou hlavičkou zakončil těsně nad břevno.

36

Hostující brankář Švenger zvládl souboj o míč s Divišem, který do něj šel až příliš tvrdě. Právě Diviš se při přetahované ve vzduchu drobně zranil.

39

Doška není radno nechávat při vysokých centrech před bránou neobsazeného. Slovácký dlouhán se dostal po nákopu z pravé strany znovu snadno k hlavičce, zblízka však trefil Švengera stojícího uprostřed brány.

41

Dva rohové kopy Bohemians po sobě. Napodruhé centr od Jindřiška překvapil slováckého brankáře Heču natolik, že na malém vápně pouze promáchl. Za ním se však nikdo z hostujících hráčů k hlavičce nedostal.

44

Rodící se slovácký brejk zastavil rozhodčí, který odpískal Doškovi útočný faul na Jindřiška.

45

Hráči Bohemians v závěru poločasu přece jen zvýšili aktivitu, hra jim však vychází pouze po pokutové území.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

45

STATISTIKY 1. POLOČASU: Střely na bránu: 3:0. Střely mimo: 1:2. Rohové kopy: 7:3.

45

Slovácko mělo většinu prvního poločasu navrch, z několika dobrých příležitosti ale stejně jako před týdnem proti Slavii vytěžilo jen jeden gól. Slávisté po pauze dokázali skóre otočit. Jak si povedou ve 2. poločase hráči Bohemians?

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slovácko - Bohemians

46

Po nezaviněném střetu zůstávají na zemi ležet zranění kapitáni: domácí Došek a hostující Jindřišek.

47

Hůř je na tom Došek, který hřiště opouští na nosítkách. Jindřišek se zdá být v pořádku.

48

Útočnou akci Slovácka po přímém kopu zastavil odpískaný ofsajd.

49

Došek je zpět na hřišti.

51

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Milan Kerbr, nahradil ho Luboš Kalouda
Loňský nejlepší střelec Slovácka Kerbr byl v zápase slabý.

52

Hostující Jakub Rada z přímého kopu z dobrých 30 metrů překvapil slováckého brankáře, který od své pravé tyče střelu raději vytěsnil na roh.

54

Veliče Šumulikoski (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Bohemians 2:0
Nový muž na trávníku Kalouda si seběhl do vápna, Došek mu sklepl míč do běhu. A Kalouda následně předložil přihrávku před bránu na Šumulikoského, který se zblízka prosadil.

56

Michal Trávník (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Bohemians 3:0
Hostující hráči znovu neubránili prostor před bránou. Tentokrát tam přilétla přihrávka z pravé strany od Diviše, kterou zužitkoval ke snadné trefě pod břevno Trávník.

56

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Vojtěch Engelmann, nahradil ho Elvis Bratanovič

58

Další útočné snažení Slovácka ukončil ofsajd odpískaný Kunclovi.

61
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Patrik Šimko (Slovácko)
Šimko poslal skluzem k zemi Pauscheka. Hráči Bohemians mají výhodu přímého kopu z pravé strany těsně za vápnem.

63

Hostující Jakub Rada se z přímého kopu rozhodl pro střelu, který pohotový brankář Heča dokázal jen vyboxovat.

64

Slováckému Kunclovi se nevydařil centr z pravé strany, celou šíří pokutového území balón pouze prolétl.

65

Hráči Bohemians sice dosáhli gólu, už předtím však rozhodčí odpískal Mikušovi ofsajd.

67

Přímý kop pro hosty pět metrů za pokutovým územím.

68

Jindřiškovi se přímý kop vydařil. Hostující kapitán po zemi obstřelil zeď, na připraveného gólmana Heču si ale nepřišel.

69

Slovácko v další gólové šanci. Kuncl se ve vápně už chystal přihrát před bránu na zcela Doška, opravdu na poslední chvíli jej o míč připravil Šmíd.

70

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Michal Trávník, nahradil ho Marek Havlík

70

Za rozhodnutého stavu jsou hostující hráči nebezpeční. Tentokrát z úhlu pálil do boční sítě Mikuš.

72

Také ve druhém poločase rozhodčí nařídil občerstvovací přestávku.

73

Po dalším závaru v podání týmu Bohemians mohli zpoza vápna pálit Jindřišek a Mosquera, ani jeden ale pořádnou střelu nevyslal.

76

Slovácký Šimko se snažil nacentrovat z levé strany před bránu na Doška, míč ale poslal až k brankáři Švengerovi.

77

Počet diváků 4 185 (52 % z kapacity 8 121)

79

Po pravé straně putoval centr za hostující obranu na Diviše, před ním ale balón sebral brankář Švenger.

80

Hra je přerušená, ošetření potřebuje hostující Kalina.

81

I v deseti se hráči Bohemians dostali do dobré šance. Jen tak tak se při brejku nedostal na hranici vápna Mikuš, před námž sebral míč vyběhnutý brankář Heča.

82

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Václav Kalina, nahradil ho Radek Šírl

87

Matúš Mikuš (Bohemians) vstřelil gól. Slovácko - Bohemians 3:1
Tak přece jen čestný úspěch hostujícího týmu. Nejprve Jakub Rada na pravé straně udržel míč proti přesile, po následném centru ve vápně sklepl Bratanovič míč na volného Mikuše, který se pohotovou střelou prosadil.

89
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Radek Šírl (Bohemians)

90

Za své hamounství byl potrestán slovácký Diviš. Spolu s Doškem šli sami proti brankáři, Diviš se rozhodl pro křížnou střelu po zemi, jíž trefil tyč. Došek mu pak od plic vynadal.

90

Libor Došek (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Bohemians 4:1
Totožná situace! Diviš s Doškem znovu sami proti brankáři. Tentokrát už si Diviš vlastní zakončení nedovolil, přihrál doleva na Doška, který míč protlačil do prázdné brány.