33. A. Čajič, 64. M. Hanousek, 68. M. Hanousek
42. P. Stronati, 59. M. Frydrych, 75. D. Mensah, 79. J. Baránek

Střely na branku: 3:2; Střely mimo: 6:4; Rohové kopy: 4:7
Počet diváků: 2 425 (30 % z kapacity 8 150)

Po vítězství Sparty nad Bohemians přichází druhý díl seriálu s názvem Synot liga. Hraje se opět v Praze, kde Dukla přivítá ostravský Baník.

Dukla prohrála jediný ze 6 vzájemných ligových zápasů, doma porazila Ostravu ve všech 3 duelech s celkovým skóre 7:1. Ovšem na jaře se jí na Julisce vůbec nevedlo, když tu šestkrát za sebou neprohrála.

Baník se naopak pyšní sérií 13 duelů bez prohry. Šest jich spadá do minulé sezony, dalších sedm do letní přípravy.

Pikantní bude duel pro domácího útočníka Krmenčíka, který na jaře hostoval v dresu Baníku.

Berger
84. min Hlinka o hráči
Krmenčík
78. min Beauguel o hráči
Juroška
64. min Mareš o hráči

Štěpán
66. min Kukec o hráči
11 Greguš
Greguš
Lindpere
40. min Mensah o hráči
De Azevedo
15 Narh
Svěrkoš
90. min Byrtus o hráči

Rozhodčí: Paták - Pospíšil, Ratajová
Počet diváků: 2 425

Ostrava

Úvodní výkop zdržely předzápasové procedury, teď už je ale vše připraveno ke hře.

1

Začal první poločas utkání Dukla - Ostrava

2

Začíná se opatrně, o atmosféru utkání se stará hostující kotel oblečený jednotně do bílých triček.

4

Dukla se na chvíli usadila u hostující šestnáctky, centr Karavejva však žádného spoluhráče nenašel.

5

Ne zrovna povedená chvilka ostravského De Azeveda. Nejprve při průniku do vápna nechal míč obránci, pak jej sice vybojoval zpět, ale doputoval s ním až do autu.

6

První střelecký pokus předvedla Dukla, rána bez přípravy ovšem letěla daleko od ostravské branky.

8

Krátce po sobě si sáhli na balon oba gólmani, v obou případech však jen zvedali ze země zatoulané míče po nepovedených akcích.

10

Tečovaný ostravský centr z boku rozvlnil síť domácí branky. Následný roh Dukla ubránila.

11

Domácím se otevřel prostor k přečíslení, Krmenčík však finální přihrávku nezvládl.

12

Sražený pokus Narha přinesl Baníku druhý roh, ani z něj se nic neurodilo.

15

Dukla na chvíli zatlačila Baník na jeho půli, nápor si pokazila zkaženou přihrávkou do autu.

16

Hostům se povedla rychlá akce. De Azevedo nízkým centrem z levé strany našel v šestnáctce Štěpána, ten však míč jen líznul a branku Chudého neohrozil.

18

V posledních chvílích se hrálo na domácí polovině, snahu Baníku utnul Narhův ofsajd.

20

Akce se přelévají z jedné strany na druhou, ale kdo sledoval nedávné mistrovství světa, ten se u tohoto zápasu příliš bavit nemůže.

23

Baník zatím působí živějším dojmem. Dukle se nedaří kombinace, zatímco hosté se svou přímočarou hrou dostávají často k šestnátce. Dál je ovšem žlutá hradba nepouští.

24

Teď ovšem velká šance pro domácího Marka Hanouska, u něhož přistál míč odvrácený hostujícím stoperem. Záložník Dukly stál v ideální pozici v pokutovém území a měl dost času na zakončení, vystřelil však kousek nad břevno.

27

Po prvním rohu Dukly se dostal ke koncovce stoper Štetina, centr z pravé strany ovšem kopačkou nedokázal nasměrovat mezi tyče.

28

A další dobrá pozice pro domácí, i Juroška však v solidní šanci střílel nepřesně, konkrétně příliš vysoko.

29

Baník přežil těžké chvíle a vybojoval třetí roh. Gólman Dukly míč odvrátil jen k Narhovi, tomu pokus o volej vůbec nevyšel.

30

V posledních minutách se pálí jako při dělostřelecké přehlídce, žádný z projektilů však zatím nemířil do prostoru branky. Domácímu Juroškovi k tomu chybělo opravdu hodně.

33

Teď však ostravský gólman musel předvést fantastický zákrok. Na centr zleva si naběhl domácí Čajič a zblízka hlavičkoval do protipohybu Pavlenky, ten však ukázal skvělý reflex a pravou rukou přizvedl míč na břevno. Následná dorážka Dukly skončila vedle.

33

Žlutou kartu dostal Aldin Čajič (Dukla)

35

Baník se snaží ulehčit přetížené obraně držením míče u půlící čáry.

37

I Baník se protlačil k slušné šanci, Narh ovšem po Svěrkošově přihrávce pálil z úhlu jen do boční sítě.

39

Narh opět nadělal Dukle problémy, když se prosadil přes dva obránce ke střele, třetí zadák mu ji však stihl zblokovat.

40

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Joel Lindpere, nahradil ho Derrick Mensah

42

Žlutou kartu dostal Patrizio Stronati (Ostrava)

42

Dalekonosná rána Dukly letěla přímo doprostřed branky, takže skončila v moci gólmana Pavlenky.

43

Ostravský gólman opět musel předvést své umění, když vyškrábl z horního rohu své branky nezbedný centr Jurošky.

45

Rozhodčí Paták nastaví první poločas o jednu minutu.

45

45

Duelu v prvním poločase nechybělo tempo, ovšem schází mu přesnost. Zpočátku působil lépe Baník, pak však v jeho obraně začaly vznikat díry a Dukla měla několik šancí. Tu největší parádním zákrokem zneškodnil gólman Pavlenka.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dukla - Ostrava

46

Dukla se hned po pauze vrhla do útočení, míč však dopravila za brankovou čáru v jiných místech, než si přála.

47

Domácí obrana nezvládla zkrotit dlouhý míč a Narh mohl uhánět sám na bránu, jenže se při zpracování zamotal. Ke střele se dostal alespoň z druhé vlny Svěrkoš, mířil ovšem přímo do rukavic připraveného Chudého.

49

Štáb Dukly pro druhý poločas zřejmě vymyslel útoky po pravém křídle, po dalším z nich skončil centr u ostravského gólmana Pavlenky.

52

Po svižném úvodu druhé půle se oba sokové zakopali ve svých pozicích a bombardují se nepřesnými míči.

54

Ovšem teď se dějí zajímavé věci. Na stadionu vypadla světla a hráčí míří do kabin!

54

Ostravští příznivci se baví a v jejich sektoru to vypadá jako na srazu světlušek, ale fotbal se nejspíš nějakou dobu hrát nebude.

54

Ani skoro půl hodiny po výpadku světel se na Julisce nehraje...

54

Na Julisce se opět svítí, hráči jsou rozestaveni na trávníku a po krátké rozcvičce se bude znovu hrát.

54

Míč je opět v akci.

56

Narh vybojoval pro Baník roh, ten odvrátil brankář Chudý.

57

Obránci ani brankář Baníku nereagovali na centr Dukly. Jediný, kdo se k němu dral, byl Juroška, nakonec na míč v malém vápně jen těsně nedosáhl.

59

Žlutou kartu dostal Michal Frydrych (Ostrava)

60

Baník rozehrával přímý kop z nadějné pozice, centr však trefil prvního bránícího hráče Dukly. Následný vysoký míč na Narha sebral gólman Chudý.

61

Počet diváků 2 425 (30 % z kapacity 8 150)

64

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Jan Juroška, nahradil ho Jakub Mareš

64

Žlutou kartu dostal Marek Hanousek (Dukla)

66

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Vojtěch Štěpán, nahradil ho Davor Kukec

66

Náhradník Kukec se hned postavil ke standardní situaci, jeho dlouhý nákop přistál v náruči brankáře Dukly.

68

Žlutou kartu dostal Matěj Hanousek (Dukla)

69

Po restartu to na hřišti vypadá jako na bitevním poli, po tvrdých zákrocích každou chvíli zůstává ležet některý z hráčů na hřišti. Zato míč se oběma týmům příliš ovládat nedaří.

71

Zmatek v ostravské rozehrávce musel vyřešit výkopem ve skluzu brankář Pavlenka. Zdálo se, že svým zákrokem dokonce založil brejk, jeho spoluhráči však čekali na míč ofsajdu.

72

Centr z ostravského rohu lapil u bližší týče jistý brankář Chudý.

74

Baník v posledních minutách drží střed hřiště, ale jeho kombinace se tříští o domácí obranu.

75

Žlutou kartu dostal Derrick Mensah (Ostrava)

76

Kukec si obhodil obránce Dukly, ale zároveň také brankovou čáru.

78

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Michael Krmenčík, nahradil ho Jean-David Beauguel

79

Žlutou kartu dostal Jan Baránek (Ostrava)
Ostravský stoper dal hned po pár vteřinách Beauguelovi pocítit tvrdost české ligy. Francouzský hráč si po jeho tvrdém skluzu musel chvíli poležet na trávníku.

82

Po dlouhých minutách nudy předvedl pěknou akci ostravský Kukec, který protančil až k hranici šestnáctky a svou střelou pořádně protáhl brankáře Chudého, který míč vytlačil na roh.

84

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Tomáš Berger, nahradil ho Marek Hlinka

86

Vojáci ve žlutém zahájili frontální útok, ale Čajičovu ránu hosté zblokovali a Mareš pak centroval daleko za branku.

89

V závěrečných minutách je aktivnější Dukla, ale cestu k brance hostů nenachází.

90

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Václav Svěrkoš, nahradil ho Oldřich Byrtus

90

Rozhodčí nastaví 3 minuty.

90

Po ostravském rohu prošel míč skrz domácí malé vápno, ale k zakončení se Ostravané nedostali.

90

Kukec vybojoval pro Baník přímý kop z velmi dobré pozice kousek před šestnáctkou.

90

Sám faulovaný Kukec napálil jen žlutou zeď.

90

Duel, který měl kvůli výpadku světel v podstatě tři poločasy, připomínal po brazilských hodech přísnou dietu. Urputný boj příliš šancí nepřinesl, na výhru tak nemohl pomýšlet ani jeden soupeř. V prvním poločase měla víc příležitostí Dukla, po pauze měl herně mírně navrch Baník, ale celkově utkání vládly obrany.