Sázkové kanceláře vidí jako favorita Belgii, na jejíž vítězství vypsaly kurzy kolem 2:1. Na USA se sází v poměru přes 4,1:1. Vsaďte si na stránce livescore.idnes.cz, můžete získat bonus až 3 000 korun.

Argentina po strhující koncovce prodloužení se Švýcarskem vybojovala postup do čtvrtfinále a teď čeká, na koho z dua Belgie - USA narazí.

Belgie vyhrála poslední čtyři z celkových pěti vzájemných zápasů, pokaždé ale šlo jen o přípravné duely.

Na MS se týmy potkaly jen jednou a USA na šampionátu v Uruguayi v roce 1930 vyhrály 3:0. Vloni Belgie zvítězila v přípravě v USA 4:2.

Mertens
60. min Mirallas o hráči
17 Origi
Origi
91. min Lukaku o hráči
10 Hazard
Hazard
111. min Chadli o hráči

Zusi
72. min Wondolowski o hráči
13 Jones
Jones
Bradley
23 Johnson
Johnson
32. min Yedlin o hráči
Dempsey
11 Bedoya
Bedoya
105. min Green o hráči

Rozhodčí: Haimoudi - Ačik, Etčiali
Počet diváků: 51 227

Belgie své poslední tři osmifinálové zápasy na MS v letech 2002, 1994 a 1990 prohrála, jejím maximem je 4. místo z roku 1986. USA prohrály dvě ze tří osmifinále, jejich maximem je semifinále z roku 1930, kam se postupovalo rovnou ze skupiny.

Aktuální forma? Belgie neprohrála 13 soutěžních zápasů po sobě (naposledy v roce 2011 v Německu), ve skupině vyhrála všechny 3 zápasy o gól. A všechny čtyři branky dala až v posledních 20 minutách, tři z nich díky náhradníkům.

Spojené státy americké prohrály a neskórovaly jen v jediném z posledních sedmi zápasů, v šesti z nich daly gól a pokaždé se trefily hned dvakrát.

Belgičanům schází Defour, pyká za červenou kartu.

Hraje se v Areně Forta Nova ve městě Salvador, která má kapacitu 51 900 míst. Je polojasno, 26 stupňů Celsia a vlhkost vzduchu 82 %.

Mužstva jsou na hřišti, hrají se hymny. Jako první belgická.

1

Začal první poločas utkání Belgie - USA

1

První útok = první šance Belgie už po 39 vteřinách! Origi se natlačil za posledního obránce, jeho střelu z vápna vyrazil Howard nohou na roh!

2

S rohem Belgie si soupeř poradil.

2

Střela De Bruyneho ztečovaná na druhý roh.

3

I tenhle roh USA bezpečně odvrátily.

6

Beasleyho centr skončil na horní síti belgické branky.

7

Při kontru Belgie se za míčem hnal Origi, ale utekl mu do autu.

11

Z dlouhého autu Belgie do vápna rekrutuje roh.

12

Po rohu hlavička Fellainiho na vzdálenější tyči, ale nedoletěla ani k brance.

14

Ošetřovaný Origi musí za čáru, podťal ho Besler.

16

Po hřišti pobíhá fanoušek v modrém dresu, vítězně mává tribunám. A pořadatelé? Jen koukají.

16

Nakonec fanouška pořadatelé zastavili a ze hřiště odvedli. Trenér USA Klinsmann jen kroutí hlavou.

18

Žlutou kartu dostal Geoff Cameron (USA)
Zastavil průnik Mertense po křídle.

20

Roh USA vyústil v hlavičku Camerona, která ale letěla na levý kraj vápna. Tam už Američané o balon přišli.

21

Po průniku Bradleyho pálil z hrany vápna Dempsey, ovšem jen slabě a doprostřed branky. Pozice to přitom marná nebyla.

22

Alderweireldova střela z dálky nebyla povedená.

23

Přečíslení v podání Belgie pět na tři. Z hrany vápna vystřelil De Bruyne, ale střela mu nesedla, šla vedle!

25

Belgický roh zhatil útočný faul Fellainiho.

26

Vertonghen se do vápna dostal z levé strany, běžel z úhlu, a tak nahrával na malý čtverec. Američané před Fellainim odkopli.

27

A další roh Belgie, její převaha je velká.

28

Američané si i s touhle standardkou soupeře věděli rady.

28

Belgický roh číslo 5 skončil jako předešlé čtyři.

29

Hazard to zkusil z uctivé dálky, Howard bez potíží zlikvidoval.

30

Johnson sedí na trávníku, volá k sobě lékaře. Natáhl si stehenní sval, musí střídat.

32

Střídání USA: ze hřiště odešel Fabian Johnson, nahradil ho DeAndre Yedlin

33

Druhý roh USA. Zpoza vápna pálil Jones, přízemní střelou však minul cíl.

35

Fanoušci se baví, stadionem obíhá mexická vlna.

36

Bradleyho oblouček do vápna Belgičané odvrátili.

36

Hazardova střela zpoza vápna zblokovaná, pálil mezi pět bránících hráčů.

38

Yedlinův centr před Dempsym odvrátil hlavou Van Buyten.

41

Další Yedlinův výpad po pravé lajně, zpětnou přihrávku Zusi netrefil.

42

Žlutou kartu dostal Vincent Kompany (Belgie)
Srazil v souboji kapitánů Dempseyho.

44

Belgický roh číslo 8 vyboxoval Howard.

45

A roh i na druhé straně. Míč vracel do vápna Yedlin, brankář zasáhl.

45

De Bruyne to zkusil z dálky, ale jen do středu branky.

45

Rozhodčí nastaví 3 minuty.

45

Festival rohů pokračuje belgickým, opět odkloněným.

45

45

Bez gólů, ale ne bez šancí. První poločas měl spád a tempo, nebezpečnější byli Belgičané. Na střely vedou 9:2.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Belgie - USA

47

De Bruyne centroval, Mertensova hlavička padala pod břevno. Howard radši vytáhl nad něj na roh.

48

Z belgického rohu žádné nebezpečí.

50

Cameron zblokoval belgickou střelu v podání Alderweirelda.

52

Fellaini to zkusil z dálky, míč letěl hodně mimo.

54

Vertongehův nebezpečný přízemní centr! Nedoskočil k němu před malým vápnem De Bruyne a netrefil ho na zadní tyči ani Origi. V hledišti to jen zahučelo.

56

De Bruyne to zkusil zpoza vápna, střela mu nesedla, míč letěl mimo.

56

Do centru trknul hlavou Origi, který vyskočil nejvýš, a orazítkoval břevno americké branky!

57

Dvě tutovky Vertonghena z levé strany vápna. Nejdřív střílel po zemi, brankář skvěle vyrazil, pak to zkusil krásným volejem. Ale ani ten se neujal.

58

Zusiho pokus zblízka zblokoval všudybyl Vertonghen!

60

Origi se protáhl na levé straně vápna k lajně, nabil Mertensovi, který z první zblízka minul!

60

Střídání Belgie: ze hřiště odešel Dries Mertens, nahradil ho Kevin Mirallas

64

Vertonghen napřáhl z dálky, přízemní ránu nadvakrát Howard zpacifikoval.

67

Yedlinův centr shrábl ze vzduchu belgický brankář Courtois.

67

Witselova jedovka kousek za obloukem šla křížem a minula branku USA.

71

Dempsey střílel z dálky, pro brankáře Belgie to nebyla žádná hrozba.

71

Po průniku Mirallase se odražený míč na hraně vápna dostal k volnému Origimu, pálil z první po zemi, Howard nohama vyrazil!

72

Střídání USA: ze hřiště odešel Graham Zusi, nahradil ho Chris Wondolowski

74

Dempsey si zasekl míč před obloukem, střílel k tyči, kde byl brankář. Spíš měl přihrávat na stranu volnému Bedoyovi.

76

Kontr Belgie, Origi prostrčil za obranu na Mirallase. Brankář Howard vyběhl, zmenšil mu střelecký úhel a křížný pokus vyrazil na roh!

77

Po rohu nepřesná hlavička Kompanyho až k rohovému praporku.

78

Americký obránce Gonzales si při dopadu zkroutil kotník a je ošetřovaný. Ale měl by pokračovat.

79

Mirallas se prosmýkl k lajně, zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Hazarda. Střelu opět vyrazil Howard!

81

Nakrátko rozehraný belgický roh, následný centr vytěsnil Howard.

83

Třináctý roh Belgie odvrácený.

83

Střela Van Buytena sražena na roh. Po něm sám hlavičkoval vedle.

85

Origi napřáhl zpoza šestnáctky, střela letěla pod břevno a Howard ji vytáhl na roh.

85

Po rohu hlavičkoval Fellaini vedle.

87

Ani rohový kop USA se neujal.

88

Brejk Belgie, De Bruyne posunul na levou stranu vápna na Hazarda, který z úhlu rozvlnil boční síť.

89

Bedoya nasprintoval do vápna, tam ho dva Američané zpacifikovali.

90

Přestože Kompany centrovaný míč špatně trefil, brankář Howard měl co dělat, aby ho u tyče vyškrábl na roh.

90

Hazardův průnik končí vybojovaným rohem.

90

Hlavička Fellainiho letěla nad branku.

90

90

Jones hlavou ve vápně přistrčil Wondolowskému, který byl úplně sám před brankářem! Míč mu sjel po noze a přestřelil!

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 0:0

90

Nebýt brankáře Howarda a jeho strhujícího výkonu, nejspíš by už USA oplakávaly vyřazení. Belgie má drtivý tlak, na střely vede 30:5, z toho na branku 20:4!

91

Začalo první prodloužení utkání Belgie - USA

91

Střídání Belgie: ze hřiště odešel Divock Origi, nahradil ho Romelu Lukaku

92

Centr na zadní tyč, hlavičkoval Jones. Z dobré pozice minul!

93

Kevin De Bruyne (Belgie) vstřelil gól. Belgie - USA 1:0
Úleva pro Belgii! Tlak konečně proměnila v gól. Po pravém křídle frknkul střídající Lukaku, dostal se až do vápna. Jeho odraženou přihrávku převzal De Bruyne, povodil si dva soupeře a křížnou střelou překonal Howarda.

96

Belgický kontr zakončil nedůraznou střelou Vertonghen, byla zblokovaná.

97

Počet diváků 51 227 (98 % z kapacity 52 048)

97

Lukaku pálil z úhlu, Howard vyrazil na roh.

97

Roh Belgie na přední tyči odvrácený.

100

Američané operovali na hraně vápna, ale nejlepší moment ke střele prováhali.

101

Lukaku je nažhavený. Další střela z 12 metrů, Howard ji zlikvidoval.

102

Chvilkové zdržení, ošetřuje se Jones.

104

Mirallas zakončil průnik přízemní střelou, kterou čapl fantom Howard.

105

Romelu Lukaku (Belgie) vstřelil gól. Belgie - USA 2:0
Belgie v dvougólovém trháku! Chvíli před koncem první části prodloužení si vyměnili role muži, kteří měli prsty v úvodním góle. Při brejku tentokrát De Bruyne posunul do vápna na rozběhnutého Lukakua, který polovysokou střelou k tyči překonal Howarda.

Julian Green (USA) vstřelil gól. Belgie - USA 2:1
Americká dramatizace! Na Bradleyho oblouček za obranu si naběhl střídající Green, nedůrazně krytý Alderweireldem. Těžký padající míč trefil z voleje a zblízka překonal brankáře Belgie.

109

Po centru ze strany se míč dostal k Jonesovi, který ho šťouchnul na branku - a těsně minul!

111

Lukaku se uvolnil přes dva hráče USA, sám proti Howardovi ztroskotal. Na zemi americký brankář zasáhl.

114

Výborný signál Američanů ze standardky. Kolem zdi se dostali přihrávkou, sám před brankářem se zjevil Dempsey. Courtois ho zblízka famózně vychytal, Dempsey neměl místo, aby míč zvedl.

117

Yedlinova přihrávka do vápna jeho spoluhráčům odskočila.

118

Jones zpoza šestnáctky přestřelil branku Belgie.

119

Jonesův centr Belgičané odklonili z nebezpečného území.

120

Belgičané jsou v útoku a šetří čas.

120

Greenův centr na zadní tyč netrefil ideálně Yedlin. Střela vedle.

120

Rozhodčí nastaví 1 minutu.

120

Je konec strhujícího zápasu! Belgie přestřílela Američany 38:14, ale dlouho nemohla překonat báječného Howarda. Jejím příštím soupeřem bude Argentina.