Dobrý večer při sledování on-line reportáže z odvety 2. předkola Evropské ligy mezi Libercem a Skontem Riga. První utkání skončilo 2:1 pro lotyšské mužstvo. Zápas začíná v 19 hodin a na tomto místě ho budeme sledovat minutu po minutě.
Trenér Šilhavý vsází na stejnou sestavu jako o víkendu v Olomouci, kde Liberec vyhrál 2:1.
Aby Liberec postoupil, musí vyhrát. A to buď výsledkem 1:0, nebo jakkoliv o dva a více gólů. Výsledek 2:1 by znamenal prodloužení.
Liberecký soupeř si o víkendu zvednul sebevědomí v utkání Lotyšského poháru. Proti týmu FK Riga Fotbalová škola vyhrál 5:0.
Úspěšnější tým z dnešní odvety se ve třetím předkole Evropské ligy utká se švýcarským týmem FC Curych.
Liberecký kouč Jaroslav Šilhavý: "Nepříjemná pozice, v poločase prohráváme. V domácím prostředí chceme na soupeře vletět a otočit to. Soupeř je ale nebezpečný, musíme si na něj dávat pozor. Věřím, že jsou kluci správně namotivovaní, a že to dnes zvládneme."
Oba týmy už jsou nachystány v tunelu za trojicí rozhodčích, na ploše tančí cheerleaders.
Kapitáni ve středovém kruhu losují strany, Liberec bude hrát celý v bílém, hosté v červeném.
1
Začal první poločas utkání Liberec - Skonto Riga
1
Dlouhý nákop domácího Huška skončil za hostující brankou.
2
Jako prvni se o střelu pokusili hosté, rána však byla zblokována.
4
Liberec poprvé rychleji zaútočil a je z toho první rohový kop.
5
Hosté centr odvrátili a následný další vysoký pas pokryl brankář Grybauskas.
6
Hostující Šabala zkusil vypálit snad ze třiceti metrů, ale nebyl to vydařený pokus.
7
Rohový kop pro Liberec.
7
A další roh, domácí jsou v náporu.
8
Liberec kopal v krátkém sledu čtyři rohové kopy, šanci z toho ale žádnou neměl.
10
Centr ze standardní situace si pohlídal brankář Kovář.
11
Domácí měli míč, mohli dostat výhodu, ale sudí pískl faul a Liberec rozehraje.
11
Riga se osvobodila dalekým odkopem.
12
Riga v nadějné pozici, Karašauskas dostal pěkný balon doleva a snažil se placírkou obstřelit Kováře, střela však mířila přesně na něj.
13
Brankář Grybauskas jen s námahou vyrazil střelu z velké dálky.
14
Důležité Góly
Dzon Delarge (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Skonto Riga 1:0
Tak to byla blesková akce vzduchem. Frýdek vhodil dlouhý aut, Rabušic ho prodloužil hlavou za sebe a volný Delarge v pokutovém území hlavičkoval pod břevno.
16
Diváci po gólu zaházeli hřiště konfetami a dlouho se nehrálo.
18
Frýdkovi se nepovedl centr a zvednutou rukou se omlouvá spoluhráčům.
20
Delarge se pěkně uvolnil na pravé straně a jeho prudký centr znamenal velké nebezpečí.
21
Kušnírovi utekl míč do zámezí, hosté se ubránili.
22
Penalta pro Rigu.
22
Žlutou kartu dostal Luboš Hušek (Liberec)
za faul v pokutovém území při standardní situaci soupeře.
24
Sinelnikovs nedal, z pokutového kopu pálil k levé tyči, ale tam skvěle skočil i Kovář a ránu vyrazil.
25
Po akci Rabylky roh pro Liberec.
27
Rabušic zkoušel vypálit zpoza hráče, rána neprošla.
30
Kušnír po ostrém ataku zůstává ležet a drží se za kotník.
32
Kalitvincev pokazil přihrávku, hosté rozehrají od své branky.
33
Ošetřený Kušnír je zpátky na trávníku.
34
Kalitvincev zkusil vypálit levačkou ze dvaceti metrů, přízemní pokus si pohlídal Grybauskas.
35
Velká strkanice mezi hráči obou stran, zřejmě se budou rozdávat karty.
36
Žlutou kartu dostal Ondřej Kušnír (Liberec)
za ostrý ful před hostující lavičkou.
36
Žlutou kartu dostal Serhij Rybalka (Liberec)
za následnou potyčku se Šabalou.
36
Žlutou kartu dostal Valerijs Šabala (Skonto Riga)
za potyčku s Rybalkou.
38
Kalitvincev hledal na zadní tyči Delarge, míč skončil v autu.
39
Střídání: Skonto Riga: ze hřiště odešel Alans Sinělnikovs, nahradil ho Ritvars Rugins.
40
Rybalka rozehrál trestný kop na Keliče, ten prodloužil hlavou za sebe a dál už nic.
42
Liberec mohl jít do přečíslení, jenže Rabušic si příliš předkopl míč a akci pokazil.
44
Delarge propasíroval do pokutového území míč na Rabušice, ten pohotově páli bodlem, ale těsně minul.
45
Žlutou kartu dostal Ritvars Rugins (Skonto Riga)
za šlapák na Rybalku.
45
Stoprocentní možnost Keliče. Po centru hlavičkoval vysoko ve vzduchu z malého vápna, ale těsně minul zařízení.
45
Nastavují se čtyři minuty.
45
Žlutou kartu dostal Vladislav Kalitvincev (Liberec)
za stažení Osipovse.
45
Ofsajd hostů.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
45
Liberecký Slovan drží po první půli postupový výsledek, ale měl i velké štěstí, když brankář Kovář výtečně zlikvidoval penaltu. Velkým nebezpečím do druhé půle mohou být pro domácí žluté karty, které nasbíralo už pět hráčů.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Liberec - Skonto Riga
47
Liberec zahajuje druhou půli rohovým kopem.
48
Kovář si pohlídal kolmou přihrávku a rozehraje od své branky.
49
Rybalka vystřihl stylovou otočku a byl faulován.
50
Ostrý souboj u čáry a Kušnír byl určitě rád, že nedostal druhou žlutou.
52
Rybalka laxní rozehrávkou nabídl hostům přečíslení, ale Rize se útok nepovedl.
54
Kováč se dostal do nadějné hlavičkové pozice, ale byl mu pískán faul.
56
Rybalka byl stažen za dres, ale rozhodčí ve druhé půli najednou kartami šetří.
57
Po Rybalkově rohu zakončoval znovu Kelič a míč proletěl kolem zadní tyče do zámezí.
59
60
Hra je teď rozkouskovaná mnoha fauly.
61
61
Po centru Kalitvinceva se míč vykulil ven před pokutové území na Delarge, jenž pohotově vypálil, ale mimo tyče.
63
Teď pro změnu roh pro Rigu.
64
Rybalka si v pokutovém území zpracoval dlouhý míč, situace vypadala nadějně, ale soupeř mu míč ukopl.
65
Šabala trefil loktem Keliče, ten se drží za tvář.
66
Kušnír nepochopil záměr Delarge, takže jen aut pro hosty.
67
Vážné varování pro Liberec. Byl to sice ofsajd, ale Šabala byl z ničeho nic úplně sám před Kovářem.
69
Roh pro Liberec, jejich počet narůstá, jenže narůstá i počet útočných faulů, které akce brzdí, jako nyní.
71
Hosté žádají na hranici pokutového území faul, ale píská se proti nim.
72
Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Serhij Rybalka, nahradil ho Josef Šural.
74
Kušnír sprintoval s balonem po pravé straně, předal ho na střed, ale Šural při svém prvním kontaktu s míčem neuspěl.
75
Lotyšský tým se nepříjemně tlačí dopředu.
77
Rychlá akce Slovanu, Šural si naběhl do uličky a snažil se centrovat před bránu. Jenže už byl příliš v úhlu a trefil jen brankáře.
78
Faul domácích na půlící čáře.
79
Po standardní situaci si pohlídal centr brankář Kovář.
80
Faul na Frýdka, jenž se pustil do odvážné samostatné akce.
81
Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Michael Rabušic, nahradil ho Isaac Sackey.
82
Mingazov se řítil do šance, ale nakonec neměl míč pod kontrolou a vrazil do Kováře.
83
Střídání: Skonto Riga: ze hřiště odešel Artjoms Osipovs, nahradil ho Irakli Klimiašvili.
84
Kelič pohlídal míč a pustil ho do zázemí, odkop od domácí branky.
85
Střídání: Skonto Riga: ze hřiště odešel Alexandrs Fertovs, nahradil ho Kristaps Blanks.
86
Ofsajd hostů, blíží se konec, Liberec potřebuje vydržet vzadu s nulou.
87
Delarge přistrkával míč do šance pro Kalitvinceva, jemuž chyběl krok.
88
Kelič výborně zastavil rodící se útoku hostů a Liberec zahrál dlouhou malou domů na brankáře Kováře.
89
Frýdek si našel zbloudilý míč a trochu netakticky zkoušel z dálky vstřelit, Liberec spíš mohl kontrolovat míč.
90
Liberec si může vydechnout a děkovat rozhodčímu, protože po zákroku Kováře se měla pískat penalta!
90
Nastavují se tři minuty.
90
Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Vladislav Kalitvincev, nahradil ho Jiří Fleišman.
90
Ještě faul Liberce.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:0.
90
Liberci se narozdíl od Sparty podařilo postoupit do třetího předkola Evropské ligy, kde čeká jako soupeř FC Curych. Pěkný a pohodový večer.

Logo Synot FC Slovan Liberec Liberec (4-5-1)

Kalitvincev
90. min Fleišman o hráči
7 Hušek
Hušek
Pavelka
10 Rybalka
Rybalka
72. min Šural o hráči
28 Delarge
Delarge
Rabušic
81. min Sackey o hráči

Osipovs
83. min Klimiašvili o hráči
Mingazov
Fertovs
85. min Blanks o hráči
Laizans
Sinělnikovs
39. min Rugins o hráči