19. M. Krmenčík, 41. O. Sukup, 74. T. Vengřinek
21. P. Kadeřábek, 85. J. Hušbauer

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 14 130 (93 % z kapacity 15 123)

Příjemné sobotní odpoledne. Ostrava bude útočit na úprk ze šestnáctého místa proti suverénní Spartě. Duel posledního s prvním vám nabídneme v tradiční on-line reportáži.

Sparta na jaře ještě neztratila. Poslední dva zápasy vyhrála shodně 1:0 - nad Plzní suverénně, v Příbrami až díky penaltě v závěrečné desetiminutovce. Po třízápasové absenci se do sestavy Pražanů vrací záložník Ladislav Krejčí.

Baník čeká na ligové vítězství od 22. září, kdy porazil Liberec 3:0, ale ostravský trenér František Komňacký svému týmu věři. "Buďme první, kdo Spartu porazí," vyzval své svěřence a připomněl sezonní neporazitelnost Letenských.

Hosté si na čele tabulky užívají desetibodový náskok, ale trenér Vítězslav Lavička zůstává obezřetný. "Zachováváme pokoru. Víme, že v Příbrami to bylo jen výsledkově podle představ, ne výkonem," řekl.

Štěpán
80. min Holzer o hráči
11 Greguš
Greguš
29 Foltýn
Foltýn
10 Kukec
Kukec
90. min Narh o hráči
Krmenčík
Škutka
77. min Svěrkoš o hráči

Dočkal
60. min Konaté o hráči
6 Vácha
Vácha
Hušbauer
Matějovský
70. min Juliš o hráči
Krejčí
21 Lafata
Lafata
84. min Vacek o hráči

Rozhodčí: Hrubeš - Pelikán, Pilný
Počet diváků: 14 130

Rozhodčí Hrubeš vede obě jedenáctky na hrací plochu. Domácí oblékli bílé dresy, sparťané budou hrát tradičně v rudém.

1

Začal první poločas utkání Ostrava - Sparta
Rozehráli domácí.

1

Po prvním nákopu domácího Frydrycha byla Sparta pozorná. V souboji kapitánů pak Frydrych fauloval Lafatu.

2

Po sérii soubojů ve středu hřiště se míč dostal k domácímu Škutkovi, k němuž se ale dobře vrátil Matějovský.

3

Domácí začali aktivně a před Štěpánem na poslední chvíli odkopnul míč Costa, v tu chvíli poslední sparťan.

4

Matějovský na levé straně šikovně uvolnil Costu, který si chtěl vyměnit míč s Krejčím, jenže zpětná přihrávka neprošla.

5

Hostům nevyšla ani další kombinace na opačné straně. Hušbauer přihrával Dočkalovi do těsného prostoru, který domácí pohlídali.

6

Prvnímu protihráči se Matějovský vyhnul, ale Greguš už ho zastavil.

7

Costa si ublížil v souboji s Vengřinkem a teď je v péči sparťanského realizačního týmu.

8

Levý sparťanský obránce drobně pokulhává, ale vrací se do hry.

9

První zakončení zápasu. Krmenčík napálil odražený míč po nepřesnosti sparťanských stoperů, ale jeho rána z velké dálky byla dost nepřesná.

10

Škutka v hlavičkovém souboji se stoperem Brabcem prodloužil míč za sebe, což si však pohlídal brankář Vaclík.

11

Domácí hnali do otevřené sparťanské obrany, rychlík Štěpán dostal míč na pravou stranu a okamžitě posílal přihrávku za hostující beky. Jenže všichni jeho spoluhráči měli k míči daleko.

12

Domácí Kukec šel do souboje s Brabcem u levé pomezní čáry důrazně, ale vybojoval jen vhazování.

13

Hušbauer dostal dlouhou přihrávku na útočnou polovinu, všiml si na levé straně nabíhajícího Costy, k němuž však dobře přistoupil Štěpán.

14

Matějovský posunul míč na levou stranu ke Krejčímu, jehož následná přihrávka směřovala přesně mezi Matějovského a Lafatu, takže hosté o balon přišli.

15

Pro míč po Kukecově centru z dalekého přímého kopu si vyskočil Vaclík.

17

Hušbauer běžel za dlouhou přihrávkou za ostravskou obranu, ale byl v ofsajdu a k míči měl stejně blíž brankář Pavlenka.

18

Škutka na útočné polovině pustil míč za sebe pro Krmenčíka, kterému se však nepovedlo zpracování, což ostravskou akci zabrzdilo.

19

Žlutou kartu dostal Michael Krmenčík (Ostrava)
za faul na Kadeřábka. Hosté budou zahrávat zajímavý přímý kop z pravé strany.

20

Dočkalův centr směřoval na zadní tyč k Hušbauerovi, kterého však pokryl Vengřinek.

21

Žlutou kartu dostal Pavel Kadeřábek (Sparta)
za faul na Sukupa. Podobná standardka i pro Ostravu, akorát z levé strany.

22

Centr přizvedl hlavou Krmenčík, ale Vaclík situaci kontroloval. Míč letěl nad břevno.

23

V pokutovém území se dostal k hlavičce i Škutka, ale v těžké pozici také mířil nepřesně.

24

Greguš u pomezní čáry nepustil k míči Dočkala, byť k tomu využil hodně důrazu.

25

Costa akrobaticky odkopnul míč před nabíhajícím Štěpánem.

26

Kadeřábek s Hušbauerem si na pravé straně vyměnili míč nepřesně, takže na útočnou polovinu pro změnu spěchá Baník.

27

Rozhodčí Hrubeš nechal Spartě výhodu a z pokračující akce hosté vyprodukovali první střelu. Dočkalovo zakončení ze střední vzdálenosti letělo vedle.

28

Vaclíkův výkop proskákal až na druhou stranu k Pavlenkovi.

29

Roh pro Baník.

30

Štěpánův centr na první pohled nevypadal povedeně, ale Sparta nedokázala odvrátit míč a k hlavičce se dostal Baránek. Vaclík zakročil.

31

Škutkův průnik středem zastavil Brabec nedovoleně, ale domácí hned po rozehrání ztratili míč.

31

Krejčí si na hranici šestnáctky troufnul na kličku přes Frydrycha, ale domácí kapitán ho za sebe nepustil.

32

Třicet minut uběhlo a Baník zatím hraje se Spartou víc než vyrovnanou partii. Potvrdil to i střílený centr Foltýna, ke kterému Škutkovi chyběl sotva metr.

33

Štěpánův centr z pravého křídla letěl do zámezí.

34

Baník byl blízko k otevření skóre, vytvořil si sérii šancí! Akce začala u Štěpána, kterého neubránil Costa. Ostravský záložník pádil do pokutového území, kde ještě přihrával pod sebe Kukecovi. Po jeho zblokovaném zakončení se míč vrátil ke Štěpánovi, jehož tečovanou střelu zastavila tyč.

34

Z protiútoku mohla udeřit i Sparta! Matějovského rána ze střední vzdálenosti letěla do břevna.

35

Další pokus o rychlou kombinaci, ale Costa na levé straně akrobaticky netrefil míč.

37

Costa s přispěním Váchy fauloval Štěpána. Následný přímý kop z pravé strany se domácím příliš nepovedl.

38

Krejčí na hranici vlastního pokutového území obětavě zasahoval, ale Greguš se přesto dostal ke střele a Vaclík si zřejmě oddechl, že míč letěl vedle. Sparťanský brankář musel mít špatný výhled.

39

Krejčí očekával přihrávku do běhu za ostravského obránce, ale Lafata mu poslal míč na paty.

40

Na Dočkalův přímý kop po faulu Kukece na Krejčího si nabíhal Costa, ale domácí na poslední chvíli odvrátili míč.

41

Velká šance Sparty! Po Costově přízemním centru z levé strany Lafata zblízka nedokázal usměrnit míč do brány, Pavlenka reflexivně zasáhl i proti dorážce.

41

Žlutou kartu dostal Ondřej Sukup (Ostrava)
za protesty.

43

Hosté před přestávkou přimáčkli Baník a domácí měli problém s odvrácením Krejčího centru.

43

Domácí Škutka osm metrů před pokutovým územím fauloval Matějovského, ale proti Dočkalově centru snadno zasáhl Pavlenka.

45

Těsně před poločasem mohla udeřit Ostrava! Krmenčík se drží za hlavu po průniku levou stranou. Zbavil se Brabce, z ostrého úhlu sám zakončil, ale minul.

45

45

Dramatický první poločas nepřinesl gól, přestože k němu oba týmy měly blízko. Domácí Štěpán trefil tyč, hned z protiútoku trefil konstrukci branky i sparťan Matějovský. Hostům mohl zajistit vedení také Lafata atěsně před přestávkou nevyužil nadějnou příležitost ostravský Krmenčík.

45

Sparta neinkasovala už 286 minut. Baník stále čeká na druhého jarního střelce. Oba dosavadní ostravské góly vstřelil Svěrkoš, jenž je připraven mezi náhradníky.

45

Mezi sektory ostravských a sparťanských příznivců létají sedačky. Těžkooděnci zasahují.

45

Řádění "fanoušků" se stupňuje.

45

Druhý poločas začne nejméně o deset minut později, tedy přibližně v 17.55 hodin.

45

Pořadatelé ve spolupráci s policií zřejmě stále nemají situaci pod kontrolou. Skupina přibližně padesáti zákeřných návštěvníků pobíhá mezi běžnými návštěvníky.

45

Skupina vandalů nadále demoluje tribunu a místo míče létají vzduchem sedačky.

45

Velká část stadionu skanduje: "My chceme fotbal!" Jenže policie na přibližně padesát chuligánů dosud nestačí. Podle informací České televize vážně hrozí předčasné ukončení zápasu.

45

Těžkooděnci se stahují z tribun, ale radikální návštěvníky nevyvedli.

45

Zápas s největší pravděpodobností bude pokračovat. Domácí hráči už vybíhají na trávník.

45

A za nimi i sparťané.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Ostrava - Sparta
Po přestávce, která se protáhla na téměř 40 minut, začal druhý poločas. Rozehrála Sparta.

46

Po Costově centru Lafata sklepnul míč pro Dočkalovi, kterému však na hranici šestnáctky chyběl metr.

48

Neplánovaně dlouhá přestávka se podepsala hlavně na domácích. Vstup do druhého poločasu se jednoznačně povedl Spartě.

49

Matějovský našlápnul do individuální akce, prošel mezi třemi protihráči a kousek před vápnem vystřelil. Přízemní rána letěla vedle.

50

Sparta se velmi jednoduše dostává před pokutové území. Po Costově centru na Lafatu uhlídal sparťanského kapitána Baránek.

52

Dávid Škutka (Ostrava) vstřelil gól. Ostrava - Sparta 1:0
Ostrava zahájila druhý poločas pasivně, přesto otevřela skóre! Neobtěžovaný Greguš se pár metrů před pokutovým územím rozhlédl a lobem za sparťanskou obranu vybídl Foltýna. Jeho střelu jemně tečoval Vaclík, ale Škutka snadno dorážel před prázdnou bránou.

53

Škutka je teprve druhým jarním střelcem Baníku. Předchozí dva ostravské góly vstřelil Svěrkoš.

55

Štěpán zůstal ležet na trávníku po souboji s Váchou.

56

Další z ostrých soubojů na útočné polovině domácích odskákal sparťan Krejčí. Ani v jednom případě se nepískalo.

57

Ostrava po vstřeleném gólu ožila a vybojovala roh.

58

Po Kukecově centru Vaclík vyboxoval míč mimo pokutové území.

59

Už se zdálo, že Krmenčík na levé straně uteče Brabcovi, ale mladý sparťanský obránce na poslední chvíli čistě skluzem zasáhl.

60

Hosté brzy oživí hru nasazením Konatého.

60

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Bořek Dočkal, nahradil ho Tiémoko Konaté

61

Štěpánův průnik vyřešil Vaclík na hranici vlastní šestnáctky.

62

Přes Konatého a Matějovského se dostal míč až na levou stranu k Hušbauerovi, jehož centr domácí obrana odvrátila.

63

Krejčího centr už byl nebezpečnější, ale před Lafatou odvrátil míč Baránek.

64

Krejčí rozehrál i následný roh, ale Costa na míč nedoskočil.

65

Další roh pro Spartu.

66

Tentokrát Krejčí mířil na přední tyč, ale Sparta naopak měla problémy, aby zastavila následný brejk.

67

Vyrovnaný sprinterský souboj mezi Costou a Gregušem vyhrál sparťanský obránce.

68

Střídající Konaté na pravé straně obešel Sukupa a přihrávkou pod sebe připravil gólovou pozici pro Hušbauera. Jenže tomu se zamotal míč mezi nohama, a než ho zkrotil, už byl obsazený.

70

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Marek Matějovský, nahradil ho Lukáš Juliš

72

Ostrava přerušila sparťanský nápor rohem, po němž se Vaclík nedostal k míči a málem ho přehlavičkoval Škutka, jenž už dnes jeden gól vstřelil.

74

Žlutou kartu dostal Tomáš Vengřinek (Ostrava)
za faul na Krejčího.

75

Přímý kop z levé strany rozehrál sám faulovaný, ale centr přetáhnul.

75

Sparta má patnáct minut na to, aby odvrátila první ligovou porážku v probíhající sezoně.

76

Hosté na půlce hledají cestu k ostravské bráně.

77

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Dávid Škutka, nahradil ho Václav Svěrkoš

78

Domácího Štěpána trápí kreče, takže Baník brzy bude muset střídat znovu.

79

Lukáš Juliš (Sparta) vstřelil gól. Ostrava - Sparta 1:1
Při třetím ligovém startu střílí Juliš první gól! Krejčí k němu poslal přízemní centr z levé strany, sparťanský mladík si odstoupil od bránícího hráče a k střelou k tyči vyrovnal.

80

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Vojtěch Štěpán, nahradil ho Daniel Holzer

81

Vyrovnání Spartě nestačí, tlačí se za rozdílovým gólem.

83

Holzer dotíral na Kadeřábka, ale sparťanský obránce pohlídal odkop pro Vaclíka.

84

Střídání Sparta: ze hřiště odešel David Lafata, nahradil ho Kamil Vacek

85

Žlutou kartu dostal Josef Hušbauer (Sparta)

86

Po akrobatické střele Costy zahrál v pokutovém území rukou Frydrych, ale zdálo se, že si především kryl obličej.

87

Hušbauer dostal přihrávku na hranici šestnáctky, ale míč mu hodně vyskočil, takže než mohl vypálit, seběhli se k němu dva protihráči. Následný pokus byl slabý a letěl mimo.

89

Závěrečné minuty jednoznačně patří Spartě. Domácí mají problémy se sebekratším držením míče.

89

Počet diváků 14 130 (93 % z kapacity 15 123)

90

Po dlouhém autu Kadeřábka si pro míč došel brankář Pavlenka.

90

Nastavují se dvě minuty.

90

Domácí se zlobí po odpískaném faulu na Vacka na útočné polovině Sparty. Hosté dostávají jednu z posledních příležitostí.

90

Standardku rozehrál Vácha, ale Pavlenka vyboxoval míč mimo pokutové území.

90

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Davor Kukec, nahradil ho Francis Narh

90

Jedenáct minut před koncem odvrátil první ligovou prohru Sparty v sezoně teenager Juliš, jenž premiérovým gólem v lize vyrovnal na konečných 1:1. Ostrava vedla od 52. minuty díky brance Škutky, přestože domácím se jinak vstup do druhého poločasu příliš nepovedl. Přestávka mezi poločasy se kvůli nepokojům na tribunách protáhla téměř na 40 minut.