49. M. Gecov
32. L. Droppa, 37. D. Kraut, 52. D. Kukec, 63. M. Frydrych

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 7 575 (39 % z kapacity 19 370)

Pěkný večer z pražského Edenu, kde pokračuje první kolo fotbalové ligy zápasem mezi domácí Slavií a ostravským Baníkem. Kdo vkročí lépe do nové sezony? Sledujte on-lien reportáž od 20:15 hodin.

Ani jednomu z dnešních soupeřů v minulých letech vstup do sezony nevycházel. Slavia nedokázala vyhrát v prvním kole pětkrát za sebou, Ostrava čtyřikrát.

Sestavy obou mužstev nenabízejí žádné velké překvapení. V bráně Slavie dostává před navrátilcem Černým přednost Čontofalský, Petrák je na stoperu, v útoku nastoupí Škoda. Fenin nebo nová posila Štěpán začínají na lavičce.

V ostravské jedenáctce je jediná změna oproti očekávání: na levé straně zálohy nebude hrát Milosavljev, ale Engelmann. Útočnou dvojici tvoří Kraut s Rolincem.

Mičola
88. min Štěpán o hráči
Škoda
61. min Škutka o hráči
11 Kisel
Kisel
90. min Fenin o hráči

Engelmann
85. min Milosavljev o hráči
18 Rolinc
Rolinc
9 Kraut
Kraut
90. min Šichor o hráči

Rozhodčí: Paták - Pelikán, Hrabovský
Počet diváků: 7 575

Slávistům se v minulém ročníku proti Baníku nedařilo. Obě utkání s ním odehrála v podzimní části - nejprve v Ostravě remizovala 2:2, a poté doma prohrála 0:2. Pro Ostravu to byla dosud poslední venkovní výhra. Celkově nedokázala Slavia zdolat Baník už sedmkrát v řadě.

Červenobílým se na konci minulé sezony pod vedením kouče Michala Petrouše dařilo, i proto se vedení Slavie rozhodlo, že ho ve funkci ponechá. V 5 zápasech dovedl Petrouš slávisty k 4 vítězstvím. Doma neprohrála Slavia sedmkrát za sebou.

Sektor fanoušků Ostravy je slušně zaplněný. Celkově by měla být návštěva v Edenu vyšší, než byl zdejší průměr v minulém ročníku.

Ještě před úvodním hvizdem se Slavia loučí s obráncem Davidem Hubáčkem, který v létě odešel do Zlína. Sešívaný dres oblékal osm let.

A teď už nastupují na trávník hráči Slavie a Baníku. Domácí budou hrát v červeno-bílé kombinaci, hosté v modrém.

S Hubáčkem se loučí zástup lidí. Dojatý fotbalista dostal i dort a pak se běžel rozloučit kolem tribun.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Ostrava
Rozehrála Slavia.

1

Oba týmy se stihly v první minutě vrhnout do útoku, ale oba narazily ještě před šestnáctkou.

2

Nitrianskému na pravé straně odskočil míč do autu, u míče je tak Ostrava.

3

Slávisté se na pravé straně ubránili, ale přechod přes půlící čáru se jim nedaří. Znovu vhazování pro Baník.

4

Mičolův centr z pravé strany hledá Škodu, jenže míč se odrazil od jednoho z ostravských hráčů. Slavia přesto dál drží balon.

5

Ale první velkou šanci mají hosté! Lukeš centroval na levou stranu vápna, kam pádil volný Engelmann, ale skákající míč levačkou netrefil dobře a vystřelil několik metrů nad břevno.

6

Ostravští se dál tlačí dopředu, ale další přihrávka dopředu už nikoho z hostujících hráčů nenašla.

7

Slavii dělá přechod do útoku poměrně velké problémy. Teď se dokázala uvolnit a Mičola manévruje na pravé straně, ale míč ani v tomto případě nedoletěl k bráně.

8

Další Lukešův centr z pravé strany. Do hlavičkového souboje jde Kraut a vyhrává ho, ale zamířil pět metrů vedle tyče.

9

Zmrhal spolupracuje na pravé straně s Nitrianským, jehož centr ostravská obrana odvrací, ale neosvobuzuje se. Po chvilce se do střely z rhanice šestnáctky pokládá Kisel, ale jeho pokus je zblokovaný.

10

Kukec fauluje na ostravské půlce Mičolu. Standardní situace pro Slavii.

11

Dobře rozehraná standardka slávistů: Nitrianský si zpracoval přihrávku na pravé straně, přihrál před vápno Juharovi a ten vypálil z osmnácti metrů levačkou. Jeho střela prosvištěla metr nad břevnem.

12

Další akce podél pravé postranní čáry už domácím nic nepřinesla, Škoda byl v souboji tělo na tělo přetlačen.

13

Slavia má v posledních minutách převahu a míč mnohem častěji na svých kopačkách.

14

Frydrych nakopl míč dopředu, ale tam nikdo nebyl. Baník je teď opravdu velmi pasivní.

15

Juhar se hrne k ostravské bráně, ale míč končí v náruči gólmana Bárty.

16

Kisel si jde pro míč do hloubi pole a pak centruje dopředu na Škodu, ale nepřesně. Slávisté mají přesto míč i nadále ve své moci.

17

Baník se snaží vysvobodit a chvíli podržet míč, ale nedostává se ani přes půlku. Domácí rozehrávku soupeře dobře napadají.

18

Engelmann pádí s míčem po levé straně, ale Nitrianský si ho pohlídal a odkopl míč do autu.

19

Hra se ale rychle přesunula na druhou stranu, kde zkouší střelu z dálky Zmrhal. Pro Bártu to nebyl jednoduchý zákrok, Zmrhalova rána ještě skočila, ale ostravský brankář si poradil.

20

Nyní se o něco podobného pokouší Mičola, ale není zdaleka tak přesný jako před chvílí Zmrhal.

21

Škoda chce prchnout kolem hostujícíh obránců, ale do cesty se mu staví Frydrych a Škoda padá. Faul se ovšem nepíská.

23

Ostrabský záložník Droppa zůstává ležet na trávníku po skluzu Zmrhala. Baník bude zahrávat přímý kop z velké dálky.

24

Lukešův centr do vápna nachází jednoho z jeho spoluhráčů, ale ten nehlavičkuje vůbec přesně.

25

Fanoušci Slavie předvádějí působivou choreografii, zatímco Juhar bojuje na pravé straně o míč. Neúspěšně.

26

Slávisté kombinují na polovině Ostravy. Finální přihrávka míří na Juhara, ale ten se nachází v ofsajdu.

27

Rolinc v souboji s Petrákem získává pro Baník rohový kop.

28

Lukeš centruje na zadní tyč, odkud se míč vrací před bránu. Ale domácí si i malými potížemi poradili a jdou do brejku.

29

Slávisté hledají cestu dovnitř pokutového území, ale ta se nikde neukazuje, a tak nakonec o míč přicházejí. Hráči Ostravy se však k protiútoku nezmohli.

31

V posledních okamžicích ani jeden z týmů nenabízí divákům fotbal lahodící očím. Napravit to zkouší střelou z dálky Juhar, ale míjí bránu o tři metry.

32

Žlutou kartu dostal Lukáš Droppa (Ostrava)
za faul na Kisela, který už zakládal brejk Slavie.

33

Droppa nabízí Engelmannovi pěknou přihrávku do levé části šestnáctky, jenže letní posila Ostravy si nezvládla míč zpracovat.

34

Hra se vyrovnala, Baník se už také začal pouštět víc do útoku.

35

Teď se ale hosté musí soustředit na bránění. Podařilo se, Slavie se po přihrávkách kolem vápna do šance nedostala.

36

Slávisté útočí znovu po pravé straně, ale ani tentokrát se nepropracovali až do pokutového území.

37

Žlutou kartu dostal Dominik Kraut (Ostrava)
za faul na Petráka.

39

Slavia kombinuje a kombinuje... Ale zatím z toho stále nic nemá. Ostrava střeží Bártovu bránu velmi dobře.

40

Fanoušci Slavie se zlobí a žádají penaltu. Nitrianský totiž běžel na pravé straně vápna s míčem, ale Engelmann ho tělem nekompromisně odtlačil a donutil ke krokolmnému pádu. Pokutový kop se nepíská.

41

Domácí zůstávají s míčem na útočné polovině. Utkání je v posledních minutách jednoznačné, jen šance stále chybějí.

42

Slavia získává roh, po němž centruje Kisel. Ale míč poslal před bránu neškodným obloučkem, který v pohodě sebral Bárta.

44

Jedna přihrávka slávistů za druhou, jenže ti jsou nakonec odtlačeni až na vlastní půlku. Poté se však ke střele zpoza vápna dostává Kisel, ale jeho rána je zblokovaná.

45

A další střela Kisela, nyní tečovaná na rohový kop.

45

Kisel centruje prudce k přední tyči, kde míč vyráží Bárta. Následně hlavičkuje Petrák vedle a první poločas končí.

45

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Ostrava
Rozehrál Baník.

47

Čonka centruje ze své levé strany do šestnáctky, ale tam byli jen stopeři Ostravy.

48

Na druhé straně končí Lukešův centr v rukavicích slávistického brankáře Čontofalského.

49

Škoda nedosáhl na centr a míč se odráží před vápno, kde střílí Nitrianský. Jeho rána je však zblokovaná.

49

Žlutou kartu dostal Marcel Gecov (Slavia)
za stažení soupeře ve středu hřiště.

50

Už to vypadalo, že se Kisel prodere s míčem do šestnáctky a vystřelí, ale ani teď si Slavia nevytvořila pořádnou střeleckou příležitost.

51

Čonka udělal u levého rohového praporku efektní kličku Lukešovi, ale efektivní to nebylo, protože míč skončil za brankovou čarou.

52

Žlutou kartu dostal Davor Kukec (Ostrava)
za skluz zezadu na Juhara.

53

Z dálky střílí sám faulovaný. Míč se zastvuje v chumlu hráčů před bránou, kde padá Mičola. Slávisté se dožadují penalty, ale rozhodčí ukazuje, že se bude pokračovat ve hře. Lukeš přitom Mičolu očividně držel kolem krku.

54

Juhar posílá z levé strany velmi dobrý centr, na který si před bránou naskakuje Mičola. Ale protože to není nijak skvělý hlavičkář, míří vedle.

55

Škoda získává pro domácí rohový kop.

56

Slavia v druhém poločase útočí na bránu, za níž je kotel jejích fanoušků. Možná i díky tomu má ještě větší převahu než v první půli.

56

Kisel může poslat slávisty do vedení! Po závaru před ostravskou bránou hlavičkoval domácí kapitán zblízka, ale sůvj pokus dost dobře neumístil, a tak Bárta dokázal zasáhnout.

57

Na opačné straně si Kraut nabíhá na přihrávku za obranu a přehazuje vybíhajícího Čontofalského. Naštěstí pro Slavii před bránou nebyl další hráč Baníku a domácí obrana mohla míč v klidu uklidit na roh.

59

V posledních minutách se hraje ze strany na stranu.

60

Davor Kukec (Ostrava) vstřelil gól. Slavia - Ostrava 0:1
Slavia byla v úvodu druhé půle jasně lepší, přesto inkasuje jako první. Za obdržený gól může "poděkovat" gólmanovi Čontofalskému. Kukec ve středu hřiště obešel Petráka a vypálil z dvaceti metrů ke středu brány. Čontofalský však nedokázal míč zastavit, proklouzl mu pod tělem.

61

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Milan Škoda, nahradil ho Dávid Škutka

61

Slavia získává rohový kop.

62

Tomáš Mičola (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Ostrava 1:1
A po rohu se prosazuje bývalý ostravský hráč Mičola! Míč propadl na zadní tyč, kde ho domácí záložník trefil ideálně levačkou. Balon se odrazil od Bártových rukavic do břevna a od něj do sítě.

63

Hraje se ve vysokém tempu. Slávisté se nechtějí spokojit s remízou a tlačí se do útoku.

63

Žlutou kartu dostal Michal Frydrych (Ostrava)

65

Slávisty vstřelený gól opět nakopl, Baník se musí zase soustředit převážně na bránění.

66

Nyní však Ostravští vybojovali roh.

67

Čontofalský si tentokrát vedl dobře, Lukešův centr vyrazil daleko od své brány.

68

Slávisté drží míč a postupují s ním dopředu od obránců.

69

Nitrianský centruje zprava na zadní tyč, ale tam je pouze jeden hráč Ostravy.

70

V Edenu nastala zničehonic tma, všechny reflektory najednou zhasly. Hráči tak mají pauzu, než se všechna světla opět naplno rozsvítí.

72

Stále ještě nesvítí všechny reflektory. Pořádně osvětlené jsou jen části trávníku, což opravdu nestačí.

73

Ostravští fanoušci, v jejichž stadionu je úplná tma, mávají rozsvícenými mobilními telefony. Ti slávističtí se hned přidávají.

75

Hráči mizí do šaten, situaci se asi nepodaří vyřešit během několika minut.

75

Hráči mají takový poločas v poločase. Až se vrátí z útrob stadionu, čeká je ještě dvacet minut.

75

Sláva, budiž světlo! Zápas může pokračovat.

80

Počet diváků 7 575 (39 % z kapacity 19 370)

83

Čas běžel dál, a tak je nyní 83. minuta zápasu. Můžeme se těšit na velmi dlouhé nastavení.

84

Zmrhalův centr z levé strany je zblokovaný na roh. Na centr se chystá Kisel.

85

K hlavičce se dostává Bortel, ale zakončuje dva metry nad.

85

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Vojtěch Engelmann, nahradil ho Vladan Milosavljev

86

Baník spěchá do protiútoku, naštěstí pro domácí zastavil kolmici za obranu stoper Petrák.

87

Kisel centruje do šestnáctky na Mičolu, ale jeho pas je přetažený, a tak bude následovat odkop Bárty.

88

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Tomáš Mičola, nahradil ho Vojtěch Štěpán
Představí se také posila z Hradce Králové.

89

Píše se sice předposlední minuta, ale zbývá ještě něco přes patnáct minut utkání.

90

Slavia drží míč v útoku, jenže Baník má většinu hráčů nahrnutých v šestnáctce, takže s průnikem do vápna to mají domácí hodně složité.

90

Nastavuje se 16 minut. Snad prosvětlených.

90

Štěpánova první střela v dresu Slavie. Domácí záložník napřáhl za šestnáctkou levačkou, ale Bárta si s jeho přízení ranou věděl rady.

90

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Karol Kisel, nahradil ho Martin Fenin

90

Obraz hry je stále podobný. Míč je po většinu času na polovině Baníku, ale šancí je po málu. Teď slávisté budou kopat roh.

90

Hosté se ubránili, alemusí se připravit na další rohový kop Slavie.

90

Ani po něm domácí nevystřelili. Zbývá ještě deset minut...

90

Fenin poslal míč na levou stranou a po chvíli se k němu balon vrátil. Slávistický útočník střílel kousek od značky pokutového kopu, ale jeden z ostravských hráčů jeho pokus zblokoval.

90

Další střela už k bráně prošla. Pálil Nitrianský, ale Bárta míč zkrotil.

90

Fenin zkouší z levé strany střílený centr, ale Bárta si s ním v pohodě poradil. Baník však míč dlouho nepodržel.

90

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Dominik Kraut, nahradil ho Marek Šichor

90

Z nastavení zbývá ještě přibližně pět minut.

90

Dopředu se vydává pro změnu také Ostrava. Krautův centr ale jen proletěl šestnáctkou na druhou stranu.

90

Lukeš si nabíhá na přihrávku, ale je mu odpískán ofsajd. Ten však nejspíš nebyl.

90

Slavia se vysvobodila z obléhání, prchla do brejku a získala rohový kop.

90

Míč propadl na zem, ale nikdo ze slávistů se ke střele nedostal. Poté centruje Čonka na přední tyč na Fenina, který hlavičkuje několik metrů vedle bližší tyče.

90

Budou se hrát ještě dvě nebo tři minuty,

90

Slavia mohla v závěru rozhodnout! Štěpán prodloužil hlavou centr za sebe na Nitrianského, který se opřel pravačkou do voleje. Jeho křížná střela minula tyč jen těsně!

90

Ještě rohový kop slávistů. Zmrhal po něm centruje na Bortela, který hlavičkuje dva metry nad.