Dobrý den, vítejte u on-line reportáže z pohárového zápasu Sparta Jihlava. Úvodní osmifinále ještě na podzim skončilo smírně 1:1, teď je na programu odveta. Její průběh vám přineseme v podrobné on-line reportáži.
Oba týmy nastupují se změnami v sestavách. Za Spartu nastupuje třeba gólman Čech či stoper Polom, v útoku je poprvé od úvodních minut Bednář. V jedenáctce hostů nejvíc zaujme jméno brankáře - jak už kouč Komňacký avizoval, chytat nebude někdejší letenská opora Blažek, ale tentokrát jde do zápasu jeho obvyklý náhradník Hanuš.
1
Začal první poločas utkání Sparta - Jihlava
2
Na odvetu osmifinále domácího poháru si našlo cestu zatím odhadem jen pár stovek fanoušků. Uvidíme, jaké číslo pak oznámí pořadatelé v průběhu druhého poločasu. Nejvěrnější fandové zatím vidí úvodní minuty, v nichž ke střele z dálky napřáhl pravý domácí bek Vidlička. Branku Jihlavy však minul.
3
Jihlava, která potřebuje dát gól, se málem dostala do zakončení po centru ze strany. Míč před sparťanskou branku poslal mladý slovenský útočník Šimonek, centroval na Jungra, ale před ním sparťané odvrátili.
5
Zahrozila i Sparta. Na začátku akce byl levý záložník Krejčí, který poslal míč do pokutového území Jihlavy. Přetažený centr se dostal k Lafatovi, který v pátek dvěma trefami rozhodl ligové utkání v Českých Budějovicích. Ovšem teď v této situaci byl z úhlu a jeho pokus nadvakrát kryl jihlavský brankář Hanuš.
6
Další střelecký pokus Jihlavy, na sparťanskou branku pálil Šimonek. Tento mladý slovenský útočník přišel do Jihlavy letos v zimě z Nitry, ovšem v klubu už působil v ročníku 2010-11. Jeho tečovaný pokus skončil vedle branky, ale Jihlava bude zahrávat roh.
7
K rozehrání standardní situace se chystá Koloušek. Ovšem sparťané se snadno ubránili, hosté se k ohrožení branky nedostali.
9
Hezká útočná akce Sparty. Táhl ji na levém křídle Krejčí, šikovně přihrával pod sebe a zakončoval Lafata, jenž si dobře naběhl z druhé vlny. Mířil však jen do středu branky a gólman Hanuš jeho pokus vyrazil na roh.
10
To sparťané na rozdíl od Jihlavy byli při rohu nebezpeční. Krejčí centroval levačkou, přetaženým centrem našel u vzdálenější tyče Hušbauera, jehož následná křížná střela skončila na brankové konstrukci.
12
Další standardní situace domácího týmu: Krejčí po přímém kopu přihrává Vidličkovi, ten však centr kazí. Míč končí v zámezí.
15
Rušno teď je před brankou Sparty! Levý jihlavský obránce Josl se hezky uvolnil, přešel přes Vidličku a do pokutového území poslal nebezpečný střílený centr. Gólman Čech musel do akce, ale i po jeho zásahu míč ještě poskakoval u vzdálenější tyče, kde se však do zakončení nedostal Šimonek. Stoper Polom míč odkopl.
18
Z pravé strany centruje před jihlavskou branku Přikryl, pro míč se však jde gólman Hanuš a chytá ho.
19
V posledních minutách je o něco aktivnější Jihlava, která dotahuje. Pokud by zápas skončil 0:0, postoupí do čtvrtfinále Sparta. Hosté potřebují dát gól.
21
Jihlava bude kopat penaltu. Předcházel jí faul stopera Poloma na jihlavského záložníka Masopusta, který se hezky protáhl středem obrany. Míč si už chystá Koloušek.
21
Žlutou kartu dostal Roman Polom (Sparta)
22
Důležité Góly
Václav Koloušek (Jihlava) proměnil pokutový kop. Sparta - Jihlava 0:1
Zkušený středopolař proměnil penaltu s přehledem. Míč poslal ze svého pohledu k levé tyči, zatímco gólman Čech riskl druhou stranu a bezmocně padl na zem.
23
Současný průběžný výsledek tam mění postupujícího, v tuhle chvíli má blíž do čtvrtfinále Jihlava.
26
Sparťané byli kousek od vyrovnání a gól mohl dát Polom, který penaltu zavinil. Krejčí totiž zahrával roh, Polom hlavičkoval nebezpečně, ale branku o kousek minul. Bylo to však velká šance.
27
Další příležitost Sparty. Na hranici pokutového území dostal přihrávku z pravé strany Hušbauer a zkusil vypálit. Byla to dobrá rána, letěla k tyči, ale jihlavský brankář Hanuš se vytáhl a míč vyškrábl. Sparta bude mít další roh.
28
A znovu jsou letenští fotbalisté po rohu nebezpeční. Sice to vypadalo, že ze šance už nic nebude, když Pomol další Krejčího centr nezpracoval, ovšem míč se dostal ještě k Holkovi, který centroval na zadní tyč. Míč se snášel k jihlavské brance a jeden z beků hostujícího týmu ho v kritické chvíli odhlavičkoval.
29
Domácí jsou teď aktivnější a po Jungrově faulu budou zahrávat přímý kop kousek před pokutovým územím Jihlavy. Není to špatná pozice.
30
K míči se staví Vácha a kroutí ho na zadní tyč. Hanuš tentokrát vyběhl špatně, na centr nezareagoval. Lafata však opuštěnou branku minul.
33
Další útočná akce Sparty po levé straně, aktivní Krejčí se pouští dopředu. Jeho průnik končí rohem, jihlavští obránci míč srazil do zámezí.
34
Roman Bednář (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Jihlava 1:1
Tentokrát už standardní situace přinesla Spartě gól. Perfektní Krejčího centr usměrnil do jihlavské branky Bednář, prosadil se prudkou hlavičkou, proti které neměl Hanuš šanci.
35
A skóre se mohlo otočit úplně. Po vyrovnání zapomněla jihlavská obrana na Bednáře, který šel sám na Hanuše. Chtěl ho přehodit, ale jihlavské brankář tentokrát vyběhl výtečně a sparťanského útočníka vychytal.
36
Žlutou kartu dostal Tomáš Josl (Jihlava)
38
Střelec sparťanského gólu Bednář má problémy, poranil si ruku a musel být ošetřován. S obvázeným zápěstím se ale vrací do hry. U postranní čáry se rozcvičuje Kweuke.
40
Ovšem jen co se Bednář vrátil na hřiště, už se zase předvedl. Utekl po pravé straně a nebezpečně odcentroval. Míč však nakonec proletěl jihlavskou šestnáctkou.
43
A znovu jsou v akci sparťanští lékaři, tentokrát se u postranní čáry srazil Hušbauer s Joslem. Domácího záložníka chvíli ošetřovali, ale už opět vrací do hry.
44
Sparta měla přímý kop z velké dálky, zahrával ho Krejčí, ale hosté se ubránili a míč odkopli do bezpečí.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Jihlava
47
Oba týmy ve druhém poločase pokračují bez střídání.
48
Úvod druhého poločasu je zatím bez zajímavějších okamžiků. Za zmínku stojí snad jen Přikrylův centr z pravé strany, ovšem před Lafatou dobře zasáhli jihlavští obránci.
50
A do kategorie méně zajímavých momentů patří i Šimonkův pokus z hranice pokutového území, který gólman Čech vyrazil.
53
Žlutou kartu dostal Roman Bednář (Sparta)
za faul na Radu.
54
Domácí bek Polom chyboval, u postranní čáry podskočil míč a pustil za sebe Jungra, který postupoval ze strany směrem ke sparťanské brance. Přihrávka ke vzdálenější tyči však nebyla ideální, u Kolouška byli však obránci a jeho pokus zblokovali.
55
Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel Lukáš Masopust, nahradil ho Lukáš Vaculík.
56
Míč před sparťanskou branku posílá centrující Koloušek, ovšem Šimonka jako by míč překvapil a pořádně nezakončuje. Míč tak má v moci brankář Čech.
60
Poslední minuty jsou opět bez zajímavých momentů. Míč častěji drží Jihlava.
61
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Tomáš Přikryl, nahradil ho Václav Kadlec.
65
Hosté převedli hezkou akci, kterou ovšem zkazilo pomalé zakončení. Jungr se šikovně protáhl před pokutové území Sparty, tam přenechal míč Kolouškovi, jenž dobře zasekl, ale pak prováhal vhodný okamžik pro střelu. A když už napřáhl, tak u něj byli sparťanští obránci a střelu zblokovali.
66
Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel Václav Koloušek, nahradil ho Karol Karlík.
67
Jihlava střídala už dvakrát, to sparťanský kouč Lavička k tomuto kroku ještě nesáhl. Ovšem u postranní čáry se stále připravuje útočník Kweuke.
68
Aktivní Jungr se tentokrát odhodlal ke střele sám, ale pálil hodně nepřesně.
69
Nepřesný byl při svém pokusu i Vácha. Ale přestože jeho přízemní pokus mířil jistě vedle branky, gólman Hanuš se po něm vrhl a míč bezpečně kryl.
72
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Roman Bednář, nahradil ho Léonard Kweuke.
73
Kweuke je na hřišti Co předvede kamerunský útočník tentokrát? Když střídal před deseti dny proti Slovácku, stihl za půl hodiny přihrát na tři góly a i na čtvrtém měl svůj podíl.
74
Důležité Karty
Červenou kartu dostal Tomáš Marek (Jihlava) a musí opustit hřiště.
Jihlavský hráč sestřelil Krejčího a dostal od rozhodčího červenou kartu. Byl to ošklivý zákrok, Marek proti vyloučení ani neprotestoval.
75
Krejčí byl po zákroku chvíli ošetřován, ale už se vrací do hry.
76
Počet diváků 1 428 (8 % z kapacity 18 270)
81
V posledních minutách se víc tlačí dopředu sparťané, kteří jsou v početní výhodě. Ovšem jejich snaha ke střelám nevede. Naposledy pokazil akci Vidlička, když nedokázal pořádně odcentrovat.
82
Do konce utkání zbývá osm minut plus nastavení. Pokud by už gól nepadl a zápas by skončil 1:1, musely by rozhodnout penalty. Sparta postoupila na penalty už v předchozím kole, když na Žižkově remizovala také 1:1. Hrdinou rozstřelu se tehdy stal sparťanský náhradní brankář Marek Čech (utkání si připomeňte zde). Jak to bude tentokrát?
83
Sparta mohla rozhodnout! Rada na vlastní polovině ztratil míč, Krejčí pohotově uvolnil Kweukeho, který stál sám před Hanušem. Jeho zakončení však bylo mizerné, míč poslal prudkou ranou mimo branku.
83
Žlutou kartu dostal Josef Hušbauer (Sparta)
84
Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel Marek Jungr, nahradil ho Václav Tomeček.
87
Sparťané jsou v náporu a posílají centry do pokutového území, kde hledají urostlého Kweukeho. Jenže jsou to nepřesné přihrávky, sparťanský útočník se do zakončení nedostal.
88
Zbývá posledních pár minut. Pokud gól nepadne, budou rozhodovat penalty.
89
Tentokrát to Hušbauer zkoušel z dálky sám, ale ani jeho střela nebyla přesná. Zápas dál míří k penaltám. Domácí nedokáží vytěžit nic z územní a početní převahy. Hrají na polovině Jihlavy proti deseti, ale šance nemají.
90
Nastavuje se jedna minuta.
90
Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před penaltovým rozstřelem 1:1.
90
Hráči už scházejí ve středovém kruhu, už se brzy začne.
91
Zahrávají se pokutové kopy. Sparta - Jihlava
91
Lukáš Vaculík (Jihlava) NEDAL. 0:0 v penaltovém rozstřelu.
Jihlavský záložník trefuje tyč.
91
Mario Holek (Sparta) PROMĚNIL. 1:0 v penaltovém rozstřelu.
Jihlavský gólman Hanuš skočil po své levé ruce, Holek pálil na druhou stranu.
91
Karol Karlík (Jihlava) NEDAL. 1:0 v penaltovém rozstřelu.
Karlík kopl penaltu špatně a Čech ji chytá!
91
Josef Hušbauer (Sparta) NEDAL. 1:0 v penaltovém rozstřelu.
Sparťanský záložník při penaltně podklouzl a poslal míč úplně mimo branku.
91
Peter Čvirik (Jihlava) NEDAL. 1:0 v penaltovém rozstřelu.
Jihlava ještě neproměnila ani jednu penaltu! Čvirik pálil nad.
91
Václav Kadlec (Sparta) PROMĚNIL. 2:0 v penaltovém rozstřelu.
Kadlec pálil ze svého pohledu k levé tyči, Hanuš sice směr vystihl, ale neměl šanci.
91
Jan Kosak (Jihlava) PROMĚNIL. 2:1 v penaltovém rozstřelu.
Čech tentokrát zůstal stát, míč šel po jeho pravé ruce. První proměněná jihlavská penalta.
91
Vlastimil Vidlička (Sparta) NEDAL. 2:1 v penaltovém rozstřelu.
Hanuš chytá! Vidlička kopl penaltu špatně a Hanuš ji u své levé tyče zlikvidoval.
91
Václav Tomeček (Jihlava) PROMĚNIL. 2:2 v penaltovém rozstřelu.
91
David Lafata (Sparta) PROMĚNIL. 3:2 v penaltovém rozstřelu.
Lafata proměňuje s obrovským štěstím! Míč šel do středu branky, už už to vypadalo, že to Hanuš chytí, ovšem míč se prošoural za čáru.
100
Zápas byl ukončen po penaltovém rozstřelu 1:1.
100
Sparťané slaví postup do čtvrtfinále domácího poháru.
100
Díky za pozornost, hezký zbytek večera.

Logo Synot AC Sparta Praha Sparta (4-4-1-1)

Přikryl
61. min Kadlec o hráči
Hušbauer
6 Vácha
Vácha
Krejčí
Bednář
72. min Kweuke o hráči

Masopust
55. min Vaculík o hráči
Koloušek
66. min Karlík o hráči
9 Jungr
Jungr
84. min Tomeček o hráči