Krásný nedělní podvečer u sledování on-line reportáže z utkání 27. kola fotbalové ligy. Domácí Sparta hostí Mladou Boleslav. Celý zápas, který začíná v 19:00, můžete na tomto místě sledovat minutu po minutě.

Tři čtvrtě hodiny do výkopu. Na hrací ploše jsou zatím jen sparťanští brankáři Vaclík a Čech a jejich brankář Srníček. Ostatní hráči se k nim jistě brzy připojí.

Oba týmy se nedávno potkaly v semifinále Poháru České pošty. První zápas skončil remízou 1:1, odvetu vyhrála 2:1 Boleslav, která tak postoupila. Právě ve druhém utkání se stal nejdiskutovanější moment - sparťan Kweuke nešetrným zákrokem zlomil holenní kost obránci Dosoudilovi, jenž tak minimálně na půl roku přišel o fotbal.

Půl hodiny do výkopu. Na tribunách je stále jen pár fanoušků. Přitom Sparta má velkou šanci vrátit se do hry o titul. Plzeň totiž včera prohrála 0:1 se Slavií a letenské mužstvo se může přiblížit na dva body.

AC Sparta PrahaSparta(4-5-1)

31 Vaclík
Vaclík
Vidlička
75. min Kadeřábek o hráči
Švejdík
Jarošík
19 Hybš
Hybš
14 Kadlec
Kadlec
81. min Přikryl o hráči
Matějovský
6 Vácha
Vácha
Hušbauer
80. min Čermák o hráči

Ševínský
75. min Smejkal o hráči
6 Šírl
Šírl
Ondřejka
68. min Sloboda o hráči
Chramosta
53. min Štohanzl o hráči

Rozhodčí: Franěk - Nádvorník, Paták
Počet diváků: 8 152

Do začátku zápasu zbývá patnáct minut. Hráči obou týmů už ukončili rozcvičování a zamířili zpátky do útrob stadionu. Fanoušků na tribunách alespoň trochu přibylo.

Hlasatel čte sestavy obou týmů, po kterých bude následovat sparťanská hymna. Do začátku zápasu zbývají už jen minuty.

Rozhodčí Franěk, sparťanský kapitán Matějovský a jeho boleslavský protějšek Miller přivedli oba týmy na hrací plochu. Začínáme!

1

Začal první poločas utkání Sparta - Ml. Boleslav

1

Nešpor obral o míč Jarošíka, Ondřejka odcentroval před branku, Boleslav začíná aktivně.

2

Šírl poslal balon do levého křídla, míč prošel až k Vaclíkovi, ten odkopl.

3

Malá domů na brankáře Millera, který rychle odkopával před dotírajícím Kadlecem.

4

Sivrič fauloval na útočné polovině Vidličku, míč pro Spartu.

5

Krejčí se dral před branku, zastavil ho Kúdela.

5

Velká šance Kadlece, ocitl se sám před Millerem, zblízka ho však pouze nastřelil.

6

Matějovský odevzdal míč soupeři.

6

Tečovaná rána Vidličky, první roh pro Spartu.

7

Krejčímu se nepovedl centr, takže Boleslav snadno odvrátila.

8

Jarošík nestačil rychlostně na Nešpora a musel ho faulovat.

9

Lafata převzal míč od Matějovského, rozběhl se a ze dvaceti metrů vypálil. I když ho vůbec nikdo neatakoval, byl to velmi nepovedený pokus.

10

Útočný faul Nešpora v pokutovém území Sparty.

11

Ševinský nepustil ke střele Hušbauera, od brány rozehraje Milller.

12

Sparta na útočné polovině, akce na levé straně jí nevyšla.

13

Boleslav šla rychle dopředu, Ondřejku dobře zastavil Matějovský a vzápětí byl faulován.

14

Váchova dálková střela minula o metr tyč boleslavské branky.

14

Na Letné právě začalo pršet.

15

Sivričovi se podařilo odcentrovat, vysoký míč stáhl před Nešporem brankář Vaclík.

16

Krejčího zastavil skluzem Kúdela.

17

Před boleslavskou branku přiletěly prudké centry zprava i zleva, nic z toho.

17

V náběhu Lafata, snažil se zakončit z blízkosti, je z toho roh domácích.

18

Po centru Krejčího vyboxoval míč brankář Milller a ještě byl faulován Jarošíkem.

20

Ondřejka nastřelil Matějovského, aut pro Boleslav.

20

Boleslavský brejk zastavil před Sivričem skluzem Švejdík.

21

Tečovaná rána Bořila, takže roh pro Boleslav.

22

Jarošík zezadu trefil v pokutovém území Ščuka, penalta se nepíská.

23

Matějovský se pokusil přelstít brankáře Millera krásným obloučkem, těsně přestřelil.

24

Boleslav vrátila míč soupeři, přestože rozhodčí viděli autovou situaci obráceně. Čestné gesto.

25

Boleslav moc pěkně zaútočila, míč šel zprava doleva, Nešpor pak na centr Šírla nedosáhl.

26

Roh pro Spartu.

27

Sparta rozjíždí akci z vlastní poloviny.

28

Faul Matějovského, trestný kop pro Boleslav ze třiceti metrů.

28

Kúdela napálil ze standardní situace pouze zeď.

29

Nešpor skvěle napadal, Ščuk propasíroval míč na Ondřejku, ten však v pokutovém území příliš váhal.

30

Sparta si proti výrazně oslabenému soupeři zatím nedokázala vytvořit tlak a měla jedinou šanci, kterou Kadlecovi chytil Miller.

30

Roh pro Boleslav.

31

Ondřejka vybojoval na pravé straně proti přesile aut.

34

Sparta po dlouhé době usazené na útočné polovině, ale nakonec je z toho jen odkop od boleslavské branky.

35

Hušbauer šel do tří, to nemělo moc nadějí na úspěch.

36

Chramosta chtěl poslat patičkou dopředu Šírla, ale Vidlička protihráče pohlídal.

36

Matějovský poslal do uličky Krejčího, byl to však ofsajd.

38

Kadlec nabídl dobře míč do pytle před brankou, tam však Hušbauer v náběhu sestřelil Bořila, byl to útočný faul.

40

Kúdela se ukopl a je z toho roh pro Spartu.

41

Krejčí chtěl přímo z rohu oslovit ke střele Hušbauera, dobře na to však reagoval nešpor a signálu zamezil.

41

Další roh pro Spartu.

42

Po hlavičce Jarošíka vyrazil balon brankář Miller.

42

Závěr poločasu přináší očekávaný nápor Sparty.

44

Ondřejka prostrčil míč do vápna na Sivriče, ten byl po zasekávačce sám před Vaclíkem, chtěl vystřelit šajtlí, ale míč špatně zasáhl.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45

David Lafata (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Ml. Boleslav 1:0
Krejčí poslal v posledních vteřinách poločasu centr na Lafatu, jenž se přes Šírla prosadil k hlavičce a překonal Millera.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

45

Sparta trochu šťastně uklidnila fanoušky gólem do šatny. Po většinu poločasu totiž nebyla lepším týmem a oslabenou Boleslav nijak výrazně nepřehrávala.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Ml. Boleslav

46

První útok Sparty, Lafata se k míči nedostal, odkop od boleslavské branky.

47

Centr Sivriče si pohlídal brankář Vaclík.

49

Sparta od začátku druhé půle jen minimálně přichází o balon.

50

Rána Hušbauera ze střední vzdálenosti přeletěla o dobrý metr břevno.

51

Brankář Miller chytil do náruče ostrý centr Vidličky.

53

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Jan Chramosta, nahradil ho Jan Štohanzl

54

Ondřejka riskoval na vlastní polovině, nakonec byl faulován.

55

Ondřejka vypálil zpoza pokutového území vedle boleslavské brány.

56

Bořil nabíhal na kolmici Opiely, míč ale už opustil hrací plochu.

57

Kadlec chytře pustil míč Lafatovi, protože sám by byl v ofsjadu. Lafatu na poslední chvíli zakřižoval Kúdela.

58

Vidlička nabízal míč Lafatovi, jenž ve skluzu na míč nedosáhl.

59

Kadlec fauloval Kúdelu, míč pro Boleslav.

61

Krejčí dostal výhodu, ale míč mu utkl do autu.

61

Brankář Miller si troufl na kličku Kadlecovi, který ho ve sprintu atakoval.

62

Žlutou kartu dostal František Ševínský (Ml. Boleslav)
za taktické zastavení pronikajícího Hušbauera.

62

Jiří Jarošík (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Ml. Boleslav 2:0
Na centr Krejčího z trestného kopu si pohodlně vyskočil volný Jarošík a poslal míč hlavou přesně k tyči.

65

Sparta už zápas kontroluje, těžko si představit, že by dnes ještě přišla o body.

67

Před domácí branku poslal centr Šírl, Ondřejka přiťukl míč zpět Ščukovi, jenž mířil vedle.

68

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Václav Ondřejka, nahradil ho Roman Sloboda

68

Boleslav hraje jen v deseti, Štohanzl je ošetřován za čarou.

70

Boleslav je teď na útočné polovině častěji než v úvodu poločasu, žádné nebezpečí z její strany však nepřichází.

71

Kadlec běžel v dlouhém sólu úplně sám na Millera, nabízela se koncovka přehozením, ale Kadlec mířil mezi nohy, kde Miller nenachal prostor. Krejčí při následné dorážce podklouzl.

72

Počet diváků 8 152 (43 % z kapacity 18 944)

73

David Lafata (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Ml. Boleslav 3:0
Boleslavská obrana je v rozkladu. Hušbauer poslal kolmicí dopředu Lafatu, jenž běžel úplně sám na Millera. Zvolil střelu nahoru, což na padajícího brankáře platilo.

74

75

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Vlastimil Vidlička, nahradil ho Pavel Kadeřábek

75

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel František Ševínský, nahradil ho Michal Smejkal

77

Před Millera se vydal Jarošík, ale k míči se nedostal.

79

Na trávníku je ošetřován boleslavský Nešpor.

83

Lafata v záklonu hlavičkoval příliš vysoko.

84

Sparta by si mohla vylepšit důležité skóre, ale nezdá se, že by tomu dávala stoprocentní energii.

85

Přikryl se nádherně uvolnil na hranici pokutového území, Miller však jeho střelu vystihl a Hybš dorážkou netrefil branku.

87

Krejčí posouval míč do vápna, ale nebyla to přesná nabídka.

89

David Lafata (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Ml. Boleslav 4:0
Lafata měl snadnou pozici. Krejčí mu po dlouhém sprintu předložil míč před prázdnou branku.

90

90

Přikryl si perfektně zpracoval dlouhý pas Matějovského, ale tváří v tvář nepřekonal Millera.

90

Sparta dokázala porazit Mladou Boleslav poprvé od srpna 2009 a ještě si vylepšila skóre. Hlavně na konci zápasu jí v ještě větší produktivitě zamezil výborný brankář Miller, který zneškodnil několik samostatných nájezdů. Sparta je nyní v tabulce dva body za vedoucí Plzní.

90

Mladá Boleslav má neuvěřitelnou smůlu, dnes se jí zranili další dva hráči. Jan Chramosta a František Ševinský. Před pátečním finále Poháru České pošty je ve složité pozici.