83. J. Sandro, 86. F. Rýdel
60. T. Strnad, 63. P. Jánošík, 73. P. Schwarz

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 2 390 (36 % z kapacity 6 681)

Dobrý večer u sledování on-line reportáže z utkání 27. kola fotbalové ligy. České Budějovice hostí Hradec Králové. Utkání má výkop ve 20:15.

Podle tabulky se potkávají dva nejhorší týmy soutěže - poslední České Budějovice a předposlední Hradec Králové. Jejich vzájemný souboj tak může výrazně ovlivnit boj o záchranu mezi českou elitou.

"Musíme vyhrát, nic jiného nám nezbývá. Může se stát, že oni budou hrát na brejky. Ale musíme udělat všechno pro to, abychom dali co nejdříve první gól," uvedl budějovický záložník Wermke, jenž dnes začíná jen na lavičce náhradníků.

"Nic nebalíme, ještě je ve hře dvanáct bodů," uvedl trenér hradeckého týmu Prokopec

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(4-4-2)

Benát
58. min Javorek o hráči
11 Sandro
Sandro
87. min Wermke o hráči
Táborský
Linhart
90. min Novák o hráči

FC Hradec KrálovéHradec Kr.(4-5-1)

20 Lindr
Lindr
4 Holeš
Holeš
Hochmeister
40. min Strnad o hráči
Jánošík
Poděbradský
Malínský
52. min Uškovič o hráči
24 Pávek
Pávek
28 Klapka
Klapka
77. min Voltr o hráči
Schwarz
Štěpán
Hadaščok

Rozhodčí: Matějek - Kordula, Peřina
Počet diváků: 2 390

Hráči už jsou na trávníku. Zápas za malou chvíli začíná.

1

Začal první poločas utkání Č. Budějovice - Hradec Kr.
Rozehrávali domácí.

2

Hradecký obránce Holeš bojoval u rohového praporku. Dokonce se mu podařilo odcentrovat, ale míč poslal mimo hrací plochu.

3

Hostujícímu brankáři Lindrovi se nepodařil výkop, a tak nabídl soupeři protiútok. Budějovice ho však vůbec nevyužily.

4

Po levé straně se snažil postupovat domácí záložník Benát, ale pomohl si faulem.

5

Z pravé strany poslal míč do pokutového území Hora, ale okamžitě odvrátil hradecký Hochmeister.

6

Po faulu Hochmeistera budou České Budějovice zahrávat přímý volný kop z velmi slibné pozice.

7

Přímý volný kop rozehrál Sandro. Budějovický záložník se snažil překvapit hradeckého brankáře přímo střelou, ale brankář vyrazil na roh.

8

Z rohového kopu už České Budějovice nezahrozily.

9

V posledních minutách dostaly Budějovice svého soupeře pod mírný tlak. Ale až na zmíněný přímý volný kop si zatím žádnou šanci nevytvořily.

10

Přestože prší, trenéři obou týmů nervózně postávají u postranní čáry. Přitom nemají nepromokavý oděv... Ale jde zkrátka o velmi důležitý zápas.

11

Hosté zahrávali přímý volný kop. Centr do pokutového území chytil brankář Daněk.

12

Domácí měli slušnou šanci. Protiútok zahájil Linhart, jenž přihrál na hranici pokutového území Benátovi. Tomu však v klíčový moment ukopl Hochmeister míč na roh.

13

Ani tentokrát České Budějovice z rohového kopu nezahrozily.

15

Nepřesnosti na obou stranách. Ani jeden tým se v posledních dvou minutách nedostal do souvislejší hry.

16

Oba týmy hrají opatrně, aby neudělaly chybu.

17

Hradecký útočník Hadaščok sprintoval do pokutového území. Pod nohy se mu vrhnul domácí obránce Hanzlík, jenž čistým skluzem vypíchl soupeři míč.

19

Budějovický záložník Sandro centroval do pokutového území, ale ani jeden z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.

20

Po faulu na na Linharta budou České Budějovice zahrávat přímý volný kop z přibližně třiceti metrů.

21

Přímý volný kop rozehrál Sandro, ale centr přetáhl.

22

Z nenápadné situace byla slušná šance Budějovic! Míč v pokutovém území propadl k útočníkovi Linhartovi, jenž se dostal k hlavičce. Zakročit musel brankář Lindr. Domácí budou zahrávat rohový kop, na který Hradec raději odvrátil.

23

Ani tentokrát se České Budějovice z rohového kopu do šance nedostaly.

24

Budějovický záložník Sandro rozehrával další přímý volný kop svého týmu. Tentokrát od levé postranní čáry. Ale svým centrem nenašel ani jednoho ze svých spoluhráčů.

25

Po faulu na Táborského těsně před pokutovým územím bude domácí tým zahrávat slibnou standardní situaci.

26

Z přímého volného kopu střílel budějovický záložník Hora. Ovšem trefil jen zeď.

27

Přestože se v posledních minutách hraje především na polovině Hradce Králové, teď měli šanci hosté. Za obranu domácích nasprintoval Štěpán, proti kterému však dobře vyběhl gólman Daněk a gólovou příležitost zneškodnil.

28

Hradec Králové zahrával rohový kop, ale do zakončení se nedostal.

30

Z levé strany centroval budějovický Sandro a v pokutovém území hlavičkoval Táborský. Míč však netrefil ideálně a gólman Lindr v pohodě chytil.

31

Hradec hraje v deseti. V péči lékařů je totiž stoper Hochmeister. Brzy by se však měl vrátit na hřiště.

32

Ano, Hradec už je zase kompletní.

33

Hradec bude zahrávat přímý volný kop ze strany, a to po faulu budějovického Machovce.

34

Hostům se přímý volný kop vůbec nepovedl. Vlastně jen darovali míč soupeři.

35

Z velké dálky - snad ze třiceti metrů - střílel Štěpán. Vůbec netrefil budějovickou bránu.

36

Z hranice pokutového území střílel budějovický záložník Sandro. Z dobré pozice ovšem trefil jen Linharta, od kterého se míč odrazil úplně mimo.

38

Z pravé strany centroval hradecký Malinský, ale míč poslal do autu.

39

Z necelých třiceti metrů střílel budějovický Táborský. Míč poslal nad bránu, a tak gólman Lindr vůbec nemusel zasahovat.

40

Střídání Hradec Kr.: ze hřiště odešel Radek Hochmeister, nahradil ho Tomáš Strnad
Hradecký stoper střídá kvůli zdravotním problémům.

41

Domácí vyrazili do rychlého útoku, který táhl mladý útočník Linhart. Ovšem byl tak rychlý, že než stačil odcentrovat či přihrát, dostal se s míčem mimo hrací plochu.

42

Jakub Hora (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Hradec Kr. 1:0
Domácí převahu z prvního poločasu přeci jen využili a před přestávkou se dostávají do vedení! Hora si všimnul, že na levé straně nabíhá osamocený Sandro. Ten se dostal do pokutového území a vrátil míč prvnímu jmenovanému. Hora už byl ve snadné pozici. Teď Budějovice svého soupeře naprosto vyšachovaly.

44

Nastavovat se bude jedna minuta.

45

Hradec Králové zahrával přímý volný kop od levé postranní čáry, ale do šance se z něj nedostal.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Č. Budějovice - Hradec Kr.

47

Hosté potřebují vyrovnat a drží míč. Zatím však daleko od brány Českých Budějovic.

49

Hradecký Hadaščok se dostával do šance, ale proti domácí obraně neuspěl.

51

Počet diváků 2 390 (36 % z kapacity 6 681)

52

Po ošklivém faulu Jánošíka potřebuje ošetření budějovický Benát. Rozhodčí neudělil ani žlutou kartu.

52

Střídání Hradec Kr.: ze hřiště odešel Tomáš Malínský, nahradil ho Dušan Uškovič

54

Hradecký Strnad umí hodit aut až do pokutového území. Znovu to předvedl před chvílí. Následně jeden z jeho spoluhráčů hlavičkoval, ale gólmanu Daňkovi moc práce nenadělal.

56

Ve druhém poločase je zatím aktivnější Hradec, ovšem Budějovice brání náskok svědomitě.

58

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Petr Benát, nahradil ho Petr Javorek

59

Od pravé postranní čáry se povedl parádní centr, který plachtil k volnému Táborskému. Budějovický útočník chtěl vystřelit z voleje, ale promáchl.

60

Žlutou kartu dostal Tomáš Strnad (Hradec Kr.)
za faul na Táborského.

61

Budějovický záložník Sandro rozehrál přímý volný kop z velké dálky. Jeho centr do pokutového území se neujal.

62

Z velké dálky pálil domácí Rýdel. Hodně mimo.

63

Žlutou kartu dostal Peter Jánošík (Hradec Kr.)
za faul na Linharta těsně před pokutovým územím. Budějovice budou zahrávat přímý volný kop z přibližně jedenadvaceti metrů.

64

Z přímého volného kopu pálil budějovický Rýdel. Ale bránu netrefil.

65

Budějovice šly do rozhozené obrany soupeře. Ke střele na hranici pokutového území se dostal Javorek, ale míč zblokoval jeden z hradeckých obránců.

66

Ve velké šanci se objevil domácí záložník Sandro, kterému poslal do pokutového území míč Táborský. Brazilský fotbalista si šikovně zasekl míč a následně z malého vápna střílel, ale ani on bránu netrefil.

68

Hradecký Strnad je zatím hodně aktivní. Teď po jeho centru hlavičkoval Klapka, jenomže mimo bránu.

69

Budějovice mají hru pod kontrolou. Kontrolují náskok a v posledních minutách už mají opět kontrolu nad zápasem. Hradec však vyráží do protiútoků a nic není rozhodnuté.

71

Domácí útočník Linhart se prodral k téměř ztracenému míči a vytvořil střeleckou pozici pro Táborského. Ani tentokrát však gólman Lindr zasahovat nemusel. Z téhle příležitosti mohly Budějovice vytěžit víc...

73

Žlutou kartu dostal Petr Schwarz (Hradec Kr.)
za zahození míče.

74

Přestože hosté prohrávají, u míče jsou častěji České Budějovice.

76

Budějovický rohový kop rozehrál na krátko Sandro. Linhart následně poslal míč Rýdelovi, jehož rána je sražená na další roh.

76

Také z tohoto rohu Budějovice vytěžily jen další rohový kop.

77

Ze třetího rohového kopu během jediné minuty se Budějovice do velké šance nedostaly.

77

Střídání Hradec Kr.: ze hřiště odešel Filip Klapka, nahradil ho Radek Voltr

78

Z velké dálky střílel hradecký Schwart, ale hodně mimo bránu...

79

Z brány vyběhl hradecký gólman Lindr. Jenomže hodně si předkopl míč, čímž si výrazně zkomplikoval situaci. Následně však své zaváhání napravil, takže domácí do šance nepustil.

80

Centr do pokutového území vyrazil gólman Lindr na roh, který budou zahrávat Budějovice.

81

Ani tentokrát se Budějovice do šance z rohového kopu nedostaly.

82

Od levé postranní čáry centroval hradecký záložník Štěpán. Míč však v pohodě chytá domácí brankář Daněk.

83

Žlutou kartu dostal José Ferreiro da Silva Sandro (Č. Budějovice)
za zdržování při rozehrávání přímého volného kopu.

84

Útok Českých Budějovic zastavil ofsajd.

85

Domácí záložník Sandro to vymyslel chytře, když nabíhajícímu Táborskému přihrál patičkou. Jenomže do ofsajdu.

86

Žlutou kartu dostal Filip Rýdel (Č. Budějovice)
za faul na Hadaščoka poblíž půlící čáry.

87

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel José Ferreiro da Silva Sandro, nahradil ho Roman Wermke

88

Budějovický brankář Daněk neudržel centr, ale hosté toho využít nedokázali.

89

Blíží se závěr zápasu a Budějovice stále drží výsledek, který jim před závěrečnými třemi koly dává naději na záchranu.