Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hezký večer z Hradce Králové, kde za dvacet minut začne utkání 28. kola Gambrinus ligy mezi Hradcem Králové a Příbramí. Utkání může hodně napovědět v boji o záchranu, Hradec je na sestupové předposlední příčce, Příbram tři body před ním.

Základní sestava Příbrami přináší jedno velké překvapení. Poprvé od svého zimního příchodu do klubu v ní figuruje rebel Martin Abraham, bývalý hráč Liberce, Mladé Boleslavi, Sparty či Slavie.

Na hrotu hradeckého útoku dostává před mladým Hadaščokem přednost zkušený Marek Kulič, který při svých ligových začátcích působil v Příbrami a zahrál si za ní i evropské poháry.

Dnes se zřejmě nedá čekat žádná velká přestřelka. Z posledních deseti vzájemných zápasů skončily hned čtyři 0:0, včetně obou posledních. Jen třikrát padly alespoň tři branky.

FC Hradec KrálovéHradec Kr.(4-5-1)

20 Lindr
Lindr
4 Holeš
Holeš
80. min Uškovič o hráči
Hochmeister
18 Hájek
Hájek
Poděbradský
Štěpán
62. min Malínský o hráči
23 Šisler
Šisler
19 Harba
Harba
Schwarz
73. min Klapka o hráči

Hájovský
78. min Dejmek o hráči
Mišůn
Pleško
25 Pilík
Pilík
89. min Aziz o hráči
Tarczal
26 Abraham
Abraham
23 Koukal
Koukal
63. min Mareš o hráči
Krbeček
29 Wágner
Wágner

Rozhodčí: Nenadál - Wilczek, Mencl
Počet diváků: 2 836

Týmy jsou na trávníku, Hradec v bílém, Příbram v černém.

1

Začal první poločas utkání Hradec Kr. - Příbram

1

Opatrný začátek, přesně jak se čekalo, kombinuje se na půlce.

2

Trestný kop pro Hradec Králové.

3

O střelu se pokusil domácí Šisler, rána byla zblokována.

4

Kulič rozehrál roh na první tyč, situaci pohlídal Mišůn.

5

Pilík fauloval Šislera, další standardní situace po Hradec.

5

Druhý roh pro Hradec.

7

Brankář Hruška nakopl dlouhý míč na útočnou polovinu, akce Příbrami skončila v autu.

9

První roh pro Příbram.

10

Centr Harby proletěl pokutovým územím bez zásahu kohokoliv.

12

Hradec je zatím o něco aktivnější, ale hraje se bez střelby.

14

Od Tarczala se balon odrazil do autu, hraje se opět jen ve středu hřiště.

15

Domácí Harba je prvním střelcem zápasu. Jeho rána mířila do středu branky a také přímo do náruče brankáře Hrušky.

17

Poděbradského centr skončil v autu, odkop od příbramské branky.

18

Příbramský kouč Straka v černém svetru burcuje tým u čáry.

20

Kuličovi utekl míč a Příbram znovu začne od gólmana Hrušky.

22

První nbezpečnější standardní situace pro Příbram.

22

Pleško rozehrál trestný kop lajdácky, míč skončil daleko za brankou.

23

Wágnera naprosto snadno obral o míč hradecký Hochmeister.

24

Koukal poslal přízemní centr do pokutového území a Wágner jen těsně ve skluzu minul hradeckou branku.

26

Mišůn zastavil hradeckou akci a poslal míč do autu.

28

Vysoký odkop Krbečka odletěl na hradeckou polovinu, už ale zase kombinují domácí.

29

Hostující Pilík fauloval zezadu a může být rád, že se to obešlo bez žluté karty.

31

Jugasova technická střela skončila v náručí brankáře Lindra.

31

Domácí Štěpán byl s míčem ve slušné pozici, ale pálil jen do protihráčů.

32

Příbram šla do brejku, jenže Krbeček poslal na Koukala pomalou přihrávku. Jinak z toho mohla být velká šance.

32

Po příbramském rohu odhlavičkoval balon Šisler.

33

Domácí Kulič v ofsajdu.

35

nabíhající Štěpán byl na poslední chvíli odstaven, roh pro Hradec.

35

Hochmeister hlavou prodloužil centr Kuliče a míč proletěl nějaké tři metry vedle příbramské branky.

37

Harba poslal z trestného kopu do pokutového území ostrý centr, do míče však nikdo nešel.

39

Stoprocentní šance domácího Kuliče. Harba mu skvěle vrátil hlavou míč a Kulič byl rázem sám před Hruškou. Pohotově vypálil, ale Hruška výtečně vyrazil míč na roh.

40

Hrušku vyzkoušel z dálky obránce Poděbradský. Střely na branku: 3:0.

41

Hradec je jasně lepší, Šisler trefil míč krásně čistým nártem, mimo tyče.

42

Příbram znovu svou standardní situaci rozehrála naprosto zoufale, takže se Hradec okamžitě dostal k nebezpečnému brejku.

43

Kulič se uvolnil v pokutovém území a Hruška musel po jeho přízemní ráně na zem.

44

Příbram má snad pokyn, aby hráči při trestných kopech hledali protihráče. Centr Pleška opět skončil jen u Šislera, prvního protihráče v cestě.

45

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Hradec Kr. - Příbram

46

Druhá půle začíná faulem Harby na brankáře Hrušku.

48

Krbeček byl jednoznačně stažen za dres v pokutovém území, rozhodčí na to zblízka koukal, ale penalta se nepíská.

50

Hradecký aut rozehraje na vlastní polovině Holec.

51

Wágnerovi utekl míč do zámezí, míč pro Hradec.

51

Po hradeckém rohu hlavičkoval mimo tyče Šisler.

53

Příbram se snažila napadat soupeřovu rozehrávku, ale Hradec se z kleští dostal a jde dopředu.

54

Příbram rozehraje trestný kop z půlky.

56

Příbram vystihla soupeřovu rozehrávku, ale sama prováhala šanci jít rychle dopředu, akci zbrzdil Koukal.

58

Ve druhé půli se zatím hraje mnohem vyrovnanější fotbal než na konci prvního poločasu, kdy Hradec jasně vládl.

59

Žlutou kartu dostal Tomáš Krbeček (Příbram)
za ostrý skluz zezadu na Šislera.

61

Rychlý výpad Hradce skončil zblokovanou střelou Šislera.

62

Střídání Hradec Kr.: ze hřiště odešel Vojtěch Štěpán, nahradil ho Tomáš Malínský

63

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Zdeněk Koukal, nahradil ho Jiří Mareš

63

Mareš poprvé v akci na levé straně, míč mu utekl do autu.

64

Oblouček za obranu si pohlídal před nabíhajícím Harbou brankář Hruška.

65

Nepřehledná situace před příbramskou brankou, Harba se skluzem natahoval po míči a kdyby ho zasáhl, byl by to prakticky jistý gól. Hruška si ve spolupráci s Tarczalem poradil.

68

Poděbradský vyzkoušel pozornost Hrušky dálkovým pokusem, míč před gólmanem ještě skočil, Hruška připraven.

70

Krbeček se pěkně prodral do pokutového území, kde mu dobře skočil pod nohy brankář Lindr.

71

Roh pro Příbram.

71

Centr Mišůna odvrátil Šisler na další příbramský roh.

72

Lindr na čáře vyrazil oblouček Wágnera, který padal pod břevno.

73

Střídání Hradec Kr.: ze hřiště odešel Petr Schwarz, nahradil ho Filip Klapka

74

Příbram odolala standardní situaci a přenesla míč na útočnou polovinu.

76

Hradecká přihrávka končí až za příbramskou brankou a hosté s rozehrávkou vůbec nepospíchají.

77

Malinský při pokusu o kličku lehce škobtnul o nohu Jugase, což byla pro Hradec škoda, malinský se dobře dral do vápna.

78

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Tomáš Hájovský, nahradil ho Radek Dejmek

79

Velmi nečekané střídání Františka Straky. Buď má Hájovský zdravotní problém, nebo ho kouč chce pošetřit vzhledem ke karetnímu ohrožení.

80

Střídání Hradec Kr.: ze hřiště odešel Tomáš Holeš, nahradil ho Dušan Uškovič

80

Na půlce faulovaný příbramský Wágner.

81

Ukvapená střela Mareše skončila vysoko nad hradeckou brankou.

83

Pilík podruhé během chvíle přenesl pěkně míč na Mareše, akce však na levé straně znovu skončila.

83

Počet diváků 2 836

84

Hradec kombinuje na vlastní polovině.

86

Pilík se individuálně dobře prosadil na útočné polovině, nakonec ale přihrál Wágnerovi míč do ofsajdu.

87

Hradec přišel o míč, ale Příbram pouze odkopla na útočnou polovinu.

88

Na hřišti je hradecký lékař, nehraje se.

89

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Tomáš Pilík, nahradil ho Mašán Aziz

89

Žlutou kartu dostal Tomáš Pilík (Příbram)
za zdržování při střídání.

90

Faul na příbramského Krbečka a ten nepospíchá na nohy.

90

Rozhodčí nastaví tři minuty.

90

Minuta z nastavení je pryč, Hradec rozehraje od branky.

90

Minutu před koncem nastavení Hrušk tygřím skokem na čáře chytil hlavičku Hochmeistera.

90

Ještě roh pro Hradec.

90

Uškovič neproměnil vyloženou šanci, míč mu přiťukl brankář Linr, jenž vyrazil dopředu, ale brankář Hruška famozně vyběhl a Uškovič ho trefil.

90

Potřetí v řadě končí vzájemný souboj těchto týmů bez branek. Dnes se jedná o malé vítězství Příbrami, která mám dva zápasy před koncem v boji o ligovou záchranu výhodnější pozici.