Dobrý večer u sledování mezistátního zápasu Dánsko - Bulharsko. Oba týmy jsou hlavními konkurenty českých fotbalistů v boji o druhé místo v kvalifikační skupině B. Duel začíná ve 20:15 a na tomto místě ho můžete sledovat v podrobné reportáži.

Bulharsko je v kvalifikační skupině B na druhém místě (9 bodů). O bod zpět je Česko, které bude mít o zápas míň. Čtvrté Dánsko ztrácí čtyři body a má také zápas k dobru.

Pro české fotbalisty by byla nejvýhodnější remíza, protože by zaváhali oba jejich konkurenti.

Proti pátečnímu zápasu, ve kterém Dánsko vyhrálo 3:0 v Česku, hraje Rommedahl. Zkušený ofenzivní záložník se postaví na pravou stranu středové řady.

Rommedahl
55. min Jörgensen o hráči
Stokholm
Eriksen
Krohn-Dehli
70. min Schöne o hráči
Zimling
86. min Makienok o hráči
Cornelius

BulharskoBulharsko(4-5-1)

Michajlov
Manolev
88. min Gargorov o hráči
Bodurov
23. min Dimitrov o hráči
15 Ivanov
Ivanov
14 Minev
Popov
71. min Iliev o hráči

Rozhodčí: Aydinus - Ok, Tascioglu
Počet diváků: 0

Oba týmy už jsou na trávníku. Před začátkem zápasu zazní státní hymny. Nejdřív bulharská, následovat bude také dánská.

1

Začal první poločas utkání Dánsko - Bulharsko

1

Utkání začalo faulem hostujícího Toneva na Zimlinga.

3

Střela domácího Corneliuse byla zblokována.

4

Míč zatím drží Dánsko, ale spíš jen dlouze rozehrává.

6

Hostující Georgij Milanov ubránil dánský útok. Dokonce to nebude ani rohový kop.

8

A znovu se opakuje dlouhá rozehrávka Dánska, které zjevně nechce udělat chybu.

11

Dánský záložník Eriksen centroval do pokutového území soupeře, ale míč s přehledem chytil brankář Michaljov.

14

Dánský trenér Olsen teď divoce gestikuloval směrem ke svým svěřencům. Ti totiž stále drží míč, ale ne a ne se dostat do šance.

16

Rohový kop Dánska, které se však do zakončení nedostalo.

17

Před hostujícím ofenzivním záložníkem Tonevem sebral míč dánský gólman Andersen. Ten si tak připsal včasné vyběhnutí.

19

Bulharský obránce Bodurov kulhá ze hřiště. Musí se při tom opírat o lékaře týmu. Bolí ho kotník. Zdá se, že asi nebude moci pokračovat ve hře.

23

Střídání Bulharsko: ze hřiště odešel Nikolaj Bodurov, nahradil ho Radoslav Dimitrov

24

Dva nebezpečné rohové kopy pro Dánsko. Po tom druhém hlavičkoval těsně mimo Stockholm.

25

A teď nebezpečný centr ze strany. Krohn-Dehli však nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Dánsko v posledních minutách svého soupeře přehrává.

27

Mohutný dánský útočník Cornelius se protlačil do pokutového území soupeře, ale rozhodčí odpískal útočný faul. Míč pro Bulharsko.

29

Domácí záložník Stockholm poslal dlouhý míč za bulharskou obranu, kde ovšem nebyl ani jeden jeho spoluhráč.

31

Teď se před bránu soupeře tlačilo Bulharsko, ale akci zastavil rozhodčí - útočný faul.

35

Z pravé strany vběhl do pokutového území dánský ofenzivní záložník Rommedahl, který okamžitě střílel. Vedle.

37

Velká šance pro Dánsko! Bulharský obránce Georgij Milanov neustál souboj v pokutovém území, ale i tak chtěl odkopnout míč. Poslal ho však jen k Eriksenovi, který byl ve slušné střelecké pozici. Šikovný dánský záložník ze třinácti metrů netrefil bránu.

39

Nebezpečný centr poslal do dánského pokutového území Tonev, ale dobře zasáhl Agger, jenž míč v pohodě odvrátil do bezpečí.

40

Informace ze souběžně hraného utkání. Itálie vede 1:0 nad Maltou, když se už v 8. minutě trefil Balotelli z penalty.

42

Dánsko zahrávalo rohový kop. Centr Eriksena chytil brankář Michaljov.

44

Po dobrém zákroku brankáře Andersena zahrávalo Bulharsko dva rohové kopy. Z nich se však do šancí nedostalo.

45

Už se hraje jednominutové nastavení.

45

45

STATISTIKY 1. POLOČASU: střely na bránu 1:1, střely mimo 4:1, rohy 6:2.

45

V souběžně hraném zápase mohla Malta vyrovnat, ale italský brankář Buffon penaltu chytil. Stále je tak skóre 0:1.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dánsko - Bulharsko

47

Dánsko začalo druhý poločas stejně jako proti Česku - tedy mnohem aktivnější než první půli. V pokutovém území teď střílel přes hlavu Rommedahl, ale brankář Michaljov byl připravený.

49

Bulharsko založilo rychlý protiútok, ve dvou hráčích běželo proti jedinému obránci. Ale kapitán Popov pokazil centr do pokutového území. Přitom klidně mohl postupovat individuálně.

51

Stanislav Manolev (Bulharsko) vstřelil gól. Dánsko - Bulharsko 0:1
Bulharsko se ujímá vedení! Do šance se dostalo znovu po rychlém protiútoku. Z levé strany centroval Tonev a v pokutovém území se přes stopery prodral ke střele Manolev.

53

Bulharský záložník Tonev si připsal střelu mimo bránu.

55

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Dennis Rommedahl, nahradil ho Nicolai Jörgensen

57

Nový muž na hřišti Jörgensen se uvedl střelou mimo bránu.

59

Krátce před koncem prvního poločasu vede Itálie nad Maltou 2:0. Znovu se trefil Balotelli.

60

Bulharsko vstřelený gól nakopl. Teď se slušnou střelou z hranice pokutového území předvedl Tonev, ale míč poslal zhruba metr od pravé tyče.

62

Dánsko bude zahrávat penaltu. Ilja Milanov fauloval útočníka Corneliuse.

63

Daniel Agger (Dánsko) proměnil pokutový kop. Dánsko - Bulharsko 1:1
A je vyrovnáno! Dánský kapitánn Agger penaltu bezpečně proměnil, když poslal míč po zemi k levé tyči. Brankář Michaljov se nezmohl ani na skok.

65

Hostující Tonev předvedl dlouhatánský sprint přes celé hřiště, který zakončil nepřesnou střelou.

67

Teď se hra trochu uklidnila. Jak se bude blížit závěr zápasu, oba týmy nejspíš začnou vyrážet do útoku míň a míň. Ve vyrovnané skupině se totiž počítá každý bod.

69

Hostující G. Milanov zahrával přímý volný kop, ale vůbec se mu nepovedl. Míč poslal daleko od brány.

70

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Michael Krohn-Dehli, nahradil ho Lasse Schöne

71

Střídání Bulharsko: ze hřiště odešel Ivelin Popov, nahradil ho Georgi Iliev

71

Žlutou kartu dostal Nicolai Jörgensen (Dánsko)
za faul na Ilieva.

72

V dánském pokutovém území hlavičkoval Ivanov, ale brankář Andersen byl skoro bez práce. Stačilo nastavit náruč, kam mu míč lehce doplachtil.

74

Střelecký pokus si připsal dánský útočník Cornelius, ale míč napálil přesně doprostřed, kde stál připravený brankář Michaljov.

76

Na trávníku leží dánský záložník Stokholm, který dostal míčem, když stál ve zdi. Je otřesený a zvedá se jen ztěžka.

77

Domácí středpolař Stokholm potřebuje ošetřit, protože mu teče krev z nosu. Ale asi bude pokračovat. Stačí, když dostane tampóny do nosu.

79

Žlutou kartu dostal Radoslav Dimitrov (Bulharsko)

81

Bojuje se ve středu hřiště. Oba týmy si dávají pozor na chybu.

83

Střela dánského záložníka Eriksena byla zblokována roh.

84

Po rohovém kopu se dostal k hlavičce vysoký dánský stoper Kjaer, ale míč chytil gólman Michaljov.