Vítejte u úvodního čtvrtfinálového souboje Ondrášovka Cupu mezi prvoligovým Brnem a třetiligovou Kroměříží. Ve studeném počasí si cestu na stadion našlo jen několik desítek diváků.
Domácí Zbrojovka postavila od začátku šest stejných hráčů jako v posledním ligovém kole na Bohemians. Kroměříž překvapila nasazením teprve patnáctiletého záložníka Marka Havlíka.
1
Začal první poločas utkání Brno - Kroměříž
3
Zbrojovka kopala první roh, hosté se bez problémů ubránili.
7
Mladičký Havlík vysunul do úniku Fialu, toho ještě před vápnem zastavil brněnský stoper Migliorini.
12
Zbrojovka zatím marně hledá recept na obranu účastníka MSFL, bojuje se převážně kolem půlící čáry.
14
Kroměřížský brankář Vogl musel před vápno, aby odvrátil míč do bezpečí. Stihl to bez problémů.
15
Husár s míčem utekl za záda hostujících obránců, ale i za brankovou čáru.
16
Prázdnými tribunami se ozývá nesmělý pokřik "Hanácká Slavie." Umlčet se ho pokoušel domácí Borek, zpoza vápna ale o notný kus přestřelil.
19
Hostující Hromek na půlce získal míč a elegantně se uvolnil, následná přihrávka ale doputovala až k brněnskému brankáři Burešovi.
19
Brněnská akce poprvé zaváněla gólem, Borkovu přihrávku zleva ale v malém vápně stihli uklidit obránci.
21
Ke krkolomnému zakončení se v šestnáctce dostal domácí Rýdel, míč poslal nad břevno.
22
Asi třicet metrů od brněnské brány se do míče opřel Janča, jeho ambiciózní pokus skončil u rohového praporku.
23
K první střele na bránu se dostali hosté poté, co se na hranici šestnáctky uvolnil Poturovič. Z dobré pozice pak ale vystřelil slabě a Bureš míč chytil.
24
Povedenou ránu vyslal domácí Simerský, brankář Vogl akrobaticky vyrazil na roh.
25
Rohy kopali domácí v krátkém sledu hned čtyři, šanci si z nich ale nevytvořili.
32
Po nějakém čase se opět osmělila Kroměříž, pro Hromkův centr si ale bez problémů došel brankář Bureš.
34
Hosté běželi od půlky tři na dva, jenže Hromek celou akci vzal na sebe a zpoza vápna vysoko přestřelil.
35
Vysoko nad pálil z halfvoleje uvnitř šestnáctky i domácí Valenta.
36
Zbrojovka mohla udeřit ze standardní situace, Rýdelův přetažený centr ale zastavila tyč.
38
Před šestnáctkou se zkoušel uvolnit domácí Kalabiška, nakonec ale z otočky jen odevzdal míč brankáři Voglovi.
40
Žlutou kartu dostal Jiří Klabal (Kroměříž)
Klabal na hranici šestnáctky zastavil pronikajícího Valentu.
41
Následný přímý kop poslal Rýdel mimo bránu.
42
Další povedený únik, tentokrát po levé straně, předvedl Kalabiška. Jeho přízemní centr lapil pozorný kroměřížský brankář.
43
Petr Janča (Kroměříž) vstřelil gól. Brno - Kroměříž 0:1
Druhý kroměřížský roh rozpoutal v brněnském vápně obrovský závar. Dvě zakončení ještě domácí obránci odvrátili, na Jančovu dorážku zblízka už ale nikdo nedosáhl.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
45
Na první pohled senzační skóre není vzhledem k průběhu první půle až tak překvapivé. Zbrojovka sice měla mírnou převahu, větší šance si ale vytvořili hosté a třetí z nich k radosti hloučku svých příznivců využili.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Brno - Kroměříž
46
Střídání: Brno: ze hřiště odešel Jan Kalabiška, nahradil ho Michael Rabušic.
46
Střídání: Brno: ze hřiště odešel Marco Migliorini, nahradil ho Martin Maroši.
46
Jan Hromek (Kroměříž) vstřelil gól. Brno - Kroměříž 0:2
Domácí poločasovým střídáním posílili ofenzivu, ale hned v první minutě druhé půle udeřili opět hosté. Po rychlé akci a sklepnutí ve vápně se k míči dostal Hromek a ze čtrnácti metrů technickou střelou ke vzdálenější tyči překonal Bureše.
52
Kroměříž bez větších problémů odráží domácí nenápadité pokusy o útok.
53
Zbrojovka vybojovala roh, při něm však došlo k útočnému faulu.
55
Hosté si dovolují čím dál víc a svižnou kombinací drží poměrně dlouhé úseky hry míč na kopačkách.
58
Brnu se povedla rychlá akce, při níž Rabušic přihrál pod sebe Valentovi, jenže ten posunul míč přímo na kopačku kroměřížského obránce.
58
Rýdelův centr z přímého kopu vyškrábl rukou brankář hostů Vogl.
59
Z dalšího přímého kopu pálil Rýdel přímo, ale nepřesně.
61
V kroměřížském vápně se snažil zakončit Rabušic, Šilinger jeho střelu zblokoval.
62
Zbrojovka sevřela hosty před vápnem, do kterého posílá jeden centr za druhým, Kroměříž ale všechny odvrací.
64
Rabušic přiťukl hlavou míč Simerskému, ten však těsně před brankou míč špatně zpracoval a nakonec ho poslal vedle.
65
Individuální akcí se blýskl kroměřížský Poturovič, jeho tvrdou střelu na zadní tyč Simerský raději přizvedl na roh.
66
Ze hřiště kulhá brněnský stoper Jílek.
70
Střídání: Brno: ze hřiště odešel Martin Jílek, nahradil ho Rostislav Šamánek.
70
Brňané šance v posledních minutách nemají, tak se připomněli opět hosté. Janča ovšem střílel z těžkého úhlu nepřesně.
72
Valentův volej zblokován, roh pro Zbrojovku.
73
Střídání: Kroměříž: ze hřiště odešel Marek Havlík, nahradil ho David Handl.
75
Počet diváků 515 (5 % z kapacity 10 785)
76
Žlutou kartu dostal Martin Maroši (Brno)
Domácí záložník si nedokázal s Jančou poradit jinak než faulem.
77
Mohlo to být 0:3. Poturovič zpětnou přihrávkou našel Handla, ten však na hranici šestnáctky míč netrefil ideálně a poslal ho vedle brány.
78
Žlutou kartu dostal Michael Rabušic (Brno)
80
Stále platí, že Zbrojovka vyslala na branku Kroměříže jedinou střelu.
81
Poturovič měl na noze třetí gól hostů, po přízemním centru zprava však zblízka napálil gólmana Bureše.
82
Zbrojovka nemá tlak ani šance a jistým krokem směřuje k potupné porážce.
82
Střídání: Kroměříž: ze hřiště odešel Damir Poturovič, nahradil ho Radek Janoštík.
84
Chvilkový tlak Brna utnul faul. Rýdel pak z přímého kopu poslal snadný míč do rukavic brankáře Vogla.
86
Zbrojovka honí míč kolem vápna, uvnitř něj je to však přehuštěné.
87
K hlavičce na malém vápně se dostal Borek, míč ale trefil špatně a Vogl si snadno poradil.
88
Dominik Simerský (Brno) vstřelil gól. Brno - Kroměříž 1:2
Domácí se přece jen dočkali, když obránci Kroměříži odvrátilim dlouhý míč jen na hranici šestnáctky k Simerskému a ten z voleje propálil hráz těl i brankáře Vogla. Ten si na míč sáhl, ale nezastavil jej.
90
Střídání: Kroměříž: ze hřiště odešel Petr Janča, nahradil ho Radek Šimoňuk.
90
Husárův centr vyrazil Vogl a Rýdel následně napálil míč do oblak. Kroměříž už asi vedení udrží.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:2.

Logo Synot FC Zbrojovka Brno Brno (4-5-1)

o hráči
70. min Šamánek o hráči
Migliorini
o hráči
46. min Maroši o hráči
o hráči
46. min Rabušic o hráči

o hráči
73. min Handl o hráči
o hráči
82. min Janoštík o hráči
13 Janča
Janča
o hráči
90. min Šimoňuk o hráči