Pěkný večer u sledování on-line reportáže z fotbalového zápasu, který slibuje parádní podívanou. Barcelona na slavném stadionu Nou Camp přivítá v odvetě osmifinále Ligy mistrů Arsenal. První utkání vyhráli Londýňané 2:1, a tak jim dnes stačí i remíza.
Pěkný fotbal nabídl už úvodní duel. Barcelona se dostala do vedení už ve 26. minutě, kdy se trefil Villa, a španělský mistr mířil za vítězstvím. Jenomže ve druhém poločase Arsenal přidal a během pěti minut skóre otočil. V 78. minutě vyrovnal Van Persie, o chvíli později ho napodobil Aršavin. O zápase si můžete přečíst víc v reportáži.
Barcelona má nepříjemné potíže se složením obrany. Nastoupit totiž nemůže ani jeden ze stabilních stoperů. Kapitán Puyol je zraněný a jeho parťák Piqué stojí z disciplinárních duelů. Ve středu obranné čtveřice tak musí zaskočit Busquets a Abidal, kteří na tento post nejsou zvyklí.
Utkání bude mít i českou stopu. V základní sestavě Arsenalu totiž nastoupí kapitán národního týmu Tomáš Rosický. Někteří fanoušci v Anglii i v Česku ho v poslední době za jeho výkony kritizovali, ale trenér Wenger má opačný názor a stále mu věří.
Zároveň s popisem tohoto utkání vás budeme průběžně informovat o změnách skóre druhého zápasu Šachtar Doněck - AS Řím. První zápas vyhrál ukrajinský tým 3:2.
Hráči už jsou v tunelu u vchodu na trávník. Za chvíli už vběhnou na hřiště.
Všichni hlavní protagonisté už jsou na trávníku. Zaplněným Nou Campem zní podmanivá hymna Ligy mistrů. Zápas za malou chvíli začne.
1
Začal první poločas utkání Barcelona - Arsenal
Rozehrávala Barcelona.
2
Uběhly dvě minuty a Barcelona už rozjela svou klasickou hru, kdy si dlouho přihrává. Hosté se ještě nedostali na delší dobu k míči.
3
Vypadá to, že se Arsenal bude soustředit hlavně na nepříjemnou rozehrávku už na polovině Barcelony. Chce tím eliminovat přednosti katalánského týmu.
4
Dlouhý nákop za obranu Arsenalu. Míč zpracoval Pedro, ale jeho střela byla sražená mimo. Z následného rohu domácí nezahrozili.
6
Chytrá myšlenka Rosického, který se podíval do pokutového území Barcelony a mezi obránci přihrál směrem, kde čekal Van Persieho. Ten se ale k míči nedostal.
8
Barcelona to zatím netypicky zkouší dlouhými nákopy, kde to ale bude mít vzrůstem malý Messi hodně těžké. Pomoct mu musí Pedro a Villa, kteří jsou přeci jen lepší hlavičkáři.
10
A znovu - pas za obranu, za kterým tentokrát pelášil Alvés. Byl ale v ofsajdu, takže se Barcelona do šance nedostala.
12
V přetěžké situaci byl hostující Nasri, kterého obtěžovala hned dvojice protihráčů. Mladý Francouz ale situaci vyřešil a z domácího sevření se vykličkoval.
13
Excelentní obranný zákrok hostujícího Koscielného. Obránce Arsenalu příkladně zakřižoval rozběhnutého Messiho, kterého čistě odstavil od míče. Rameno na rameno - to faul není -, i když se to fanouškům na Nou Campu nelíbí.
15
Žlutou kartu dostal Laurent Koscielny (Arsenal)
za faul na Pedra. Teď už to čistě nešlo, musel zastavil slibně se rozvíjející akci Barcelony.
16
První střela na bránu. Z dálky pálil z přímého volného kopu Alvés. Hostující gólman Szczesny sice bez problémů chytil, ale při zákroku si poranil ruku. Že by něco s palcem? Každopádně potřebuje ošetření.
18
Za postranní čárou už je připravený náhradní gólman Almunia. Nejspíš se bude střídat.
19
Střídání: Arsenal: ze hřiště odešel Wojciech Szczesny, nahradil ho Manuel Almunia.
20
Ve druhém zápase vede Šachtar Doněck 1:0. Gól do sítě AS Řím vstřelil český záložník Hübschman. Ukrajinský tým tak je hodně blízko postupu do čtvrtfinále.
21
Hostující Nasri zvolil u rohového praporku individuální průnik, ale poslal jen míč do zámezí. Arsenal se tak připravil o možnost ohrozit branku domácích.
23
Hráči Arsenalu teď jen běhají mezi hráči Barcelony, protože domácí mezi sebou kombinují na jeden dotek. Po chvíli vybojoval míč Rosický, ale Diaby ho zase rychle ztratil.
25
Na zemi leží Nasri. Po tomto zákroku si něco z očí do očí nevybíravě vyříkávali domácí Alvés s hostujícím mladíčkem Wilsherem.
27
Rozhodčí domlouvá Van Persiemu, který nevybíravě zajel do domácího miláčka Messiho. Ten se chvíli držel za kotník, ale bude v pořádku.
28
Z těžké pozice zkusil vystřelit domácí Pedro, ale míč do brány nezakroutil. Rozehrávat bude londýnský brankář Almunia.
29
Žlutou kartu dostal Bacary Sagna (Arsenal)
30
V souběžně hraném zápase mohli vyrovnat hráči AS Řím, ale Borriello neproměnil penaltu. Šachtar Doněck tak stále vede 1:0.
31
Pěkná akce, která ale šancí Barcelony neskončila. Nejdřív Iniesta lišácky patičkou přiťukl na Villu, jenž přihrál Messimu. Argentinský hračička se chtěl prokličkovat přes přesilu až ke střele, ale nepovedlo se mu to.
33
Barcelona je zatím lepší, ale obrana Arsenalu pracuje spolehlivě. Útočníci domácích totiž nemají prostor pro nějaké propracovanější akce, teď tísněn střílel přímo do gólmana Villa.
35
Messi rozehrál na levou stranu na Villu, který svému parťákovi hned vrátil. Barcelonskou modlu ovšem hned obsadil Djourou, který tak domácím překazil další slibně se rozvíjející akci.
36
Tyč! Adriano se řítil pokutovým územím a nebezpečně vystřelil. Míč se odrazil až od brankové konstrukce. Líp to asi obránce Barcelony udělat nemohl, stál totiž v hodně špatném úhlu.
37
Barcelona zahrávala přímý volný kop ze zajímavé pozice. Pro přímou střelu se rozhodl Messi, ovšem jen trefil zeď.
39
Teď akci Barcelony zastavil ofsajd Busquetse.
41
Po kontaktu s Rosickým leží na zemi domácí obránce Abidal. I když rozhodčí faul neodpískal, chvíli se nehraje, protože Abidal potřebuje ošetření.
43
Nou Camp bouří. Fanouškům ani hráčům Barcelony se nelíbí, že rozhodčí přiřkl Arsenalu rohový kop.
44
Arsenal z rohového kopu nezahrozil. Hosté tak za celý zápas nevystřelili ještě ani jednou na bránu.
45
Nastavovat se bude pět minut. Může za to ošetřování, ale i střídání hostujících brankářů.
45
Žlutou kartu dostal Robin van Persie (Arsenal)
za to, že naschvál sáhl Alvesovi do obličeje. Na trávníku teď planou vášně, nerovózní jsou obě strany a hráči působí hodně podrážděně.
45
Tak konečně zase fotbalová akce. Messi se prokličkoval až ke střele, ale míč poslal jen doprostřed brány, kde stál připravený hostující brankář Almunia.
45
Důležité Góly
Lionel Messi (Barcelona) vstřelil gól. Barcelona - Arsenal 1:0
Barcelona se v nastavení prvního poločasu dostává do vedení! Po chybě Fabregase se Barcelona hned pustila do útoku, Messi dostal skvělou přihrávku za obranu, šikovně si obhodil gólmana a pálil do prázdné brány. Pěkný gól!
45
Žlutou kartu dostal Jack Wilshere (Arsenal)
za faul v hloubi pole.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
45
Statistiky prvního poločasu: střely na bránu 4:0, střely mimo 3:0, rohy 3:1, ofsajdy 5:2, držení míče (v %) 69:31.
45
Statistiky Tomáše Rosického: střely - 0, fauloval - 1, faulován - 0, povedené přihrávky - 8, nepovedené přihrávky - 5, uběhnutých kilometrů 5,51.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Barcelona - Arsenal
Rozehrával Arsenal.
48
Úvod druhého poločasu se nese ve znamení nepřesných přihrávek a faulů na polovině hřiště.
49
Vypadá to, že Arsenal bude přeci jen víc útočit. Nic jiného totiž Londýňanům ani nezbývá. Víc dopředu, zdá se, bude hrát hlavně Diaby, jenž v úvodních minutách druhého poločasu hraje mnohem víc útočně než v první části zápasu.
50
Dva rohy Barcelony v krátkém sledu. Ani jeden nebyl nebezpečný.
52
Přestože si Nasriho všímala hned trojnásobná přesila, záložník Arsenalu vybojoval alespoň roh.
53
Sergio Busquets (Barcelona) si dal vlastní gól. Barcelona - Arsenal 1:1
Arsenal za celý zápas nevystřelil na bránu, přesto vyrovnal. Po rohovém kopu si totiž hlavou vstřelil vlastní gól Busquets. Sice chtěl míč odvrátit z pokutového území, ale poslal ho přesně na opačnou stranu.
56
Červenou kartu dostal Robin van Persie (Arsenal) a musí opustit hřiště.
za to, že dohrával akci, přestože už byla hra přerušena. Druhá žlutá = červená. Vymlouvá se na to, že hvizd neslyšel. Rozhodčímu spílal i Rosický, sudí ovšem svůj názor nezměnil.
57
Barcelona se vrhla do útoku. Villa byl v malém vápně v dobré střelecké pozici, ale jeho střelu výtečně vykryl Almunia, který tak dál drží Arsenal blíž čtvrtfinále.
58
V souběžně hraném zápase vede Šachtar Doněck už 2:0. Branku vstřelil Willian. AS Řím je tak blízko vyřazení.
60
V obrovské šanci byl domácí Alves. Adriano ho našel křížnou přihrávkou, ale brazilský bek víc myslel na sílu kopu než na přesnost. Ze čtrnácti metrů přestřelil!
61
Další akci Barcelony zastavil ofsajd. Vydrží Arsenal tlak, který si v posledních minutách vytvořil jeho soupeř?
63
K další ráně z hranice pokutového území se odhodlal Messi, do střely mu ale obětavě skočil Djourou.
65
V obraně Arsenalu teď musí vypomáhat i hráči, kteří se jinak starají převážně o útok. Ataky Barcelony tak zastavují i Nasri, Fabregas nebo Rosický. To, že na hřišti není Van Persie, vlastně nevadí, protože hosté se k útočení ani nedostanou.
67
Domácí útočník Villa spálil další velkou šanci. Po skvělé přihrávce Messiho už stál tváří v tvář brankáři Almuniovi, kterého ale znovu neprostřelil. Brankář Arsenalu drží šance svého týmu.
68
Všichni hráči Arsenalu brání. Vytvořili dvě obranné řady a na útok už vlastně ani nemyslí.
69
Hernández Xavi (Barcelona) vstřelil gól. Barcelona - Arsenal 2:1
Iniesta posadil dva protihráče na zadek a vyslal Xaviho. Ten už sám před brankářem nezaváhal.
70
Koscielny fauluje Pedra. Barcelona bude zahrávat penaltu!
71
Lionel Messi (Barcelona) proměnil pokutový kop. Barcelona - Arsenal 3:1
Bez problémů proměnil. Messi mířil k pravé tyči, brankář Almunia po střele ani neskákal. Barcelona se hodně přiblížila postupu do čtvrtfinále.
73
Střídání: Arsenal: ze hřiště odešel Tomáš Rosický, nahradil ho Andrej Aršavin.
75
Ani tentokrát se Arsenal ke střele nedostal. Diaby se sice snažil prokličkovat do pokutového území Barcelony, ale obranu domácích nepřelstil.
77
Fabregas je v ofsajdu, další útok Arsenalu tak končí.
78
Střídání: Arsenal: ze hřiště odešel Francesc Fabregas, nahradil ho Nicklas Bendtner.
79
Barcelona mohla vést už 4:1. Messi už byl sám před Almuniou, ovšem brankáře Arsenalu nepřekonal. Hostující gólman předvádí opravdu dobrý výkon.
82
Střídání: Barcelona: ze hřiště odešel David Villa, nahradil ho Ibrahim Afellay.
85
Barcelona útočí i nadále, nespoléhá se na bránění postupového stavu. Znovu musel zasahovat Almunia, jenž opět skvěle vyběhl proti Villovi.
86
Počet diváků 90 000 (91 % z kapacity 99 354)
87
A další šance domácích, tentokrát ale hráči Barcelony o fous netrefili bránu. Arsenal by sice měl útočit, ale nemůže se vymanit z tlaku soupeře.
87
První šance Arsenalu v zápase. Na brankáře Valdése už se řítil Bendtner, ale na poslední chvíli ho o míč skluzem připravil Mascherano.
88
Střídání: Barcelona: ze hřiště odešel Javier Mascherano, nahradil ho Seydou Keita.
90
Střídání: Barcelona: ze hřiště odešel Correira Claro Adriano, nahradil ho Cabelino Andrade Maxwell.
90
Už se hraje nastavení. Rozhodčí hodlá přidat čtyři minuty.
90
Hraje se daleko od brány Barcelony, která tak míří do čtvrtfinále Ligy mistrů.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:1.

Adriano
90. min Maxwell o hráči
6 Xavi
Xavi
Mascherano
88. min Keita o hráči
Villa
82. min Afellay o hráči

Loga PL Arsenal Arsenal (4-5-1)

Szczesny
19. min Almunia o hráči
Rosický
73. min Aršavin o hráči
Wilshere
Fabregas
78. min Bendtner o hráči