Zdravíme fotbalové fanoušky z letenského stadionu, kde v 19.00 začne úvodní utkání Evropské ligy skupiny F, v němž domácí Sparta hostí italské Palermo.
Sparta nemůže využít tři tvořivé záložníky, karetní tresty vystavily stop triu Matějovský, Kucka a Vachoušek.
V sestavě sparťanů se objevuje letenský odchovanec Podaný, který loni na podzim hostoval na Střížkově a nastoupil za něj v pěti ligových zápasech; od letošního jara hrál Podaný za sparťanské béčko.
Ve stejný čas jako na Letné začne i druhé utkání skupiny F mezi domácím Lausanne a CSKA Moskva.
Palermo je po dvou kolech italské ligy bez vítězství, má bod za remízu. O víkendu prohrálo 2:3 v Brescii, góly dávali Pastore a Balzaretti.
Mužstva už nastupují na hřiště: Sparta v tradičních rudých dresech, Palermo v bílých.
1
Začal první poločas utkání Sparta - Palermo
2
Chvíli se nehrálo, pořadatelé museli z hřiště odklidit fáborky v rohu trávníku.
3
První centr Palerma do vápna, Maccarone na míč hlavou nedosáhl.
5
Obě mužstva se snažila komicemi založit nebezpečnou akci, ani jednomu to ale nevyšlo - míč skončil za čárou.
6
Kladrubský parádně vystřelil z dálky, brankář Palerma musel vyškrábnout na první roh zápasu. Míč směřoval pod břevno.
7
Nebezpečnou akci hostů zastavil brankář Blažek, když míč sebral před Maccaronim.
9
Akce Palerma skončila slabou přízemní střelou Hernandéze. Blažek v pohodě chytil.
12
Ze standardky Sparta nic nevytěžila.
14
Wilfried hrudí sklepl míč za vápno Kladrubskému, který však vystřelil mimo tyče.
15
Je to Sparta, kdo v posledních minutách diktuje tempo hry, je aktivnější.
17
Důležité Góly
Wilfried Bony (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Palermo 1:0
Krásný centr Kladrubského do vápna našel Wilfrieda, který se odpoutal od dvou bránících hráčů a zblízka nedal brankáři šanci.
19
Sparta je při chuti! Kadlec po pěkné kombinaci (vyšperkované patičkou Wilfrieda) střílel zpoza vápna a brankář Sirigu se musel pořádně natahovat, aby míč vytáhl na roh.
22
Palermo zatm nedokáže odpovědět, ani se nedostane k vápnu.
23
Kladrubský vybojoval míč a hned z dálky vypálil, mířil však vedle.
24
Sparta dobře kombinuje, centr Sionka ale shrábl ze vzduchu brankář Palerma.
25
K dlouhému pasu za obranu se dostal Maccarone, jenže míč špatně trefil - letěl vysoko nad a k tomu i hodně vedle.
29
Kadlec se ve vápně dostal k míči, ale odskočil mu.
30
Maccarone zakombinoval s Hernándezem, kontr však zastavil Řepka.
32
Roh Sionka na zadní tyč vyboxoval brankář Sirigu.
33
Sparťanská defenziva je zatím precizní. Domácí dobře obsazují soupeře, jsou v pohybu, napadají.
34
Tak přece se Palermo dostalo do vápna, střelu Hernándeze však obrana zblokovala na roh.
36
Na půlce Palerma leží sparťan Wilfried, na hřišti jsou nosítka.
37
Rohový kop bez potíží Sparta odvrátila.
38
Massimo Maccarone (Palermo) vstřelil gól. Sparta - Palermo 1:1
Jak málo stačí italskému týmu na gól! Pastore dostal za vápnem prostor k tvrdé střele, Blažek jeho pumelici vyrazil. Dorážející Maccarone nebyl nikým hlídán, zkušeně zavěsil.
39
Wilfried je po ošetření zpátky na hřišti.
41
Kadlec posunul míč na Podaného, který kousek za vápnem napřáhl - a těsně minul!
43
Wilfried vypálil po zemi, střela byla zblokovaná, Sparta má roh.
44
Palermo s menšími obtížemi roh odvrátilo.
44
Sparťan Brabec dostal ve vápně ránu loktem od Liveraniho, publikum bouří, rozhodčí faul - a tedy ani penaltu nepíská.
45
Žlutou kartu dostal Jiří Kladrubský (Sparta)
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Palermo
46
Pamičův centr se nebezpečně snášel na branku Palerma, nakonec ji minul.
49
Kapitán hostů Migliaccio musí být ošetřován, po pádu si drží rameno.
50
Rigoni prostrčil míč na Hernándeze, který už byl za obranou Sparty. Jeho střela - naštěstí pro Spartu - rozvlnila jen boční síť.
52
Sparta kopala standardku z pravé strany, zkrácený roh se jí ale nepovedl. Odražený míč napálil vedle Podaný.
53
Hernández se prohnal kolem Řepky do vápna, sparťanský kapitán mu však míč vypíchl a ještě pak soupeři vynadal, jak ochotně se skácel k zemi.
55
Lausanne doma ve druhém zápase skupiny prohrává s CSKA Moskva 0:1, gól dal ve 22. minutě Love.
58
Střídání: Palermo: ze hřiště odešel Giulio Migliaccio, nahradil ho Pajtim Kasami.
Kapitán musí střídat kvůli zranění ramena.
59
Sparta ve druhém poločase zatím nenavázala na prvních 35 minut, v kterých zápasu vládla.
60
Počet diváků 13 766 (75 % z kapacity 18 270)
61
Pastore poslal kolmici kolem Řepky na Hernándeze, rozběhnutý útočník byl sám před Blažkem, ale minul.
62
Hlavička Wilfrieda hodně nepřesná, ale Sparta se po dlouhé době ukázala v útoku.
62
Nádherná Pastoreho rána letěla do branky, brankář Blažek ji konečky prstů vytáhl na břevno!
64
Žlutou kartu dostal Pajtim Kasami (Palermo)
65
Žlutou kartu dostal Tomáš Řepka (Sparta)
66
Žlutou kartu dostal Bondoa Adiaba (Sparta)
68
Jiří Kladrubský (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Palermo 2:1
Pamič odcentroval na střed vápna, kam si zaběhl Kladrubský. Nikým nepovšimnutý pohodlně hlavičkoval k tyči!
71
K rohu Palerma se žádný hráč hostů nedostal, jen Glik spadl na zem a diví se. Rozhodčí se ale nediví, hraje se dál.
72
Ve druhém zápase skupiny prohrává Lausanne doma s CSKA Moskva už 0:2, zvýšil Ignaševič v 68. minutě.
75
Václav Kadlec (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Palermo 3:1
To je důraz! Pamič nahrál z levé strany na Kadlece, který se prosadil přes dva bránící hráče. Míč si předkopl, hned na něj vystartoval a u malého vápna skóroval.
78
Střídání: Palermo: ze hřiště odešel Nicola Rigoni, nahradil ho Joao Pedro Galvao.
79
Kolmice na Hernándeze, pálil z hrany vápna. Blažek výborně vyrazil. Dorážející Maccarone byl už ve velkém úhlu, minul.
81
Letná je v extázi, tribuny skandují Sparta, Sparta!!!
82
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Václav Kadlec, nahradil ho Lukáš Třešňák.
83
Abel Hernández (Palermo) vstřelil gól. Sparta - Palermo 3:2
Ouha! A je z toho drama. Po odvráceném rohu vrátil míč před branku ze strany Balzaretti, Řepka balon netrefil a Hernández ho z pár metrů patičkou poslal do sítě.
84
Zato ve druhém zápase skupiny už je asi hotovo, v Lausanne zvyšoval Love z penalty už na 3:0 pro CSKA Moskva.
85
Roh Palerma odhlavičkoval Řepka.
87
Palermo se usadilo na půlce Sparty, tlačí se za vyrovnáním.
88
Rychle rozehraný roh Spartu zaskočil, ale Třešňák centr do vápna zblokoval.
89
Palermský papiňák uvařil další roh, z malého vápna hlavičkoval Kasami nad!
89
Rozhodčí nastaví 2 minuty.
90
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Libor Sionko, nahradil ho Pavel Kadeřábek.
90
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Wilfried Bony, nahradil ho Léonard Kweuke.
90
Hraje se nadplán, ale Sparta teď drží míč.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:2.

Logo Synot AC Sparta Praha Sparta (4-4-2)

o hráči
90. min Kadeřábek o hráči
o hráči
90. min Kweuke o hráči
14 Kadlec
Kadlec
o hráči
82. min Třešňák o hráči

o hráči
58. min Kasami o hráči
o hráči
78. min Galvao o hráči