Dobrý večer z Liberce, vítáme vás u on-line reportáže z přípravného utkání českých fotbalistů proti Lotyšsku. Jde o generálku na zářijový start kvalifikace o postup na Euro 2012.

Český kouč Bílek dal důvěru očekávané základní sestavě, k ideálnímu složení mu chybí jen marodi Čech, Sivok a Baroš.

Třicet minut před výkopem je stadion v Liberci takřka prázdný, přitom je příjemné letní počasí. Na město ještě svítí ostré slunce.

Hráči už jsou připraveni na hrací ploše, libereckým stadionem zní národní hymny.

o hráči
46. min Rajnoch o hráči
8 Polák
Polák
o hráči
61. min Holek o hráči
Hübschman
o hráči
13 Plašil
Plašil
o hráči
79. min Černý o hráči
Rosický
o hráči
62. min Štajner o hráči
9 Fenin
Fenin
o hráči
62. min Lafata o hráči
Bednář
o hráči
61. min Necid o hráči

o hráči
46. min Žigajevs o hráči
Laizans
o hráči
60. min Lazdinš o hráči
Rafalskis
o hráči
80. min Fertovs o hráči
Pereplotkins
o hráči
73. min Solonicins o hráči
Verpakovskis
o hráči
70. min Grebis o hráči
Karlsons
o hráči
60. min Cauna o hráči

Rozhodčí: Dankovskij - Plužnik, Chalamendik
Počet diváků: 7 456

Češi nastupují v bílých dresech, Lotyšsko bude hrát v tmavě červených.

Dnešní zápas bude řídit trojice ukrajinských rozhodčích.

1

Začal první poločas utkání Česko - Lotyšsko
Výkop měli Lotyši.

2

Rychlá akce českého týmu. Fenin rozehrál od postranní čáry rychle na Rosického, který míč posunul z první na rozběhnutého Bednáře. Ten předal míč před pokutovým územím Feninovi, ten se ale do vápna nedostal.

3

Po nedorozumění ve středu hřiště se k míči dostal lotyšský útočník Karlsons a střelou z dálky se pokusil překvapit brankáře Drobného. Jeho pokus ale břevno české brány vysoko přelétl.

5

Češi jsou v úvodu častěji u míče, ale sráží je nepřesnosti. Lotyši pak mohou vyrážet do rychlých brejků a teď si vybojovali první rohový kop.

7

Rosický přihrál do pokutového území Plašilovi, ten se na levé straně dokázal uvolnit, ale jeho prudká přihrávka před bránu byla sražena.

7

První střelecká příležitost Čechů. Útočník Fenin přebral míč od Rosického, srovnal si míč na střelu, ale jeho pokus zpoza vápna byl nepřesný.

9

Na pravé straně Plašil šikovně uvolnil Fenina, ten v pokutovém území ještě stihl míč na hrací ploše, pokoušel se přihrát ještě pod sebe, ale byl zblokován.

12

Z pravé strany poslal před bránu střílenou přihrávku Fenin, na hranici malého vápna se k míči dostal Bednář, ale zbytečně si míč zpracovával, stačilo ho jenom lehce tečovat. Nakonec šanci uhasil Ivanovs, míč vsedě poslal za koncovou čáru na rohový kop.

14

Do gólové šance se dostal Hübschman. V pokutovém území se štěstím vybojoval míč, připravil si ho ke střele, levačkou ale trefil pouze brankáře Vaninse, který jeho pokus vyrazil.

15

Z dálky zkusil vystřelit obránce Kadlec, ale nepřesně.

16

Pěknou kolmicí za obranu se Rosický pokoušel vysunout Bednáře, tomu byl ale odmáván ofsajd.

18

Lotyši kombinovali na polovině Česka, po nepřesné přihrávce se ale Češi dostali do rychlého protiútoku. Akci vedl středem hřiště Rosický, vlevo viděl volného Pudila, po jehož centru se před bránou snažil neúspěšně zakončit Fenin.

19

Po další pěkné akci si na přihrávku z pravé strany naběhl Polák, z osmnácti metrů ale lotyšskou bránu přestřelil.

20

Z levé strany postupoval do pokutového území Fenin a dobře si všiml volného Plašila, který vypálil z první a brankář Vanins měl co dělat, aby jeho prudký pokus kryl.

23

Levý obránce Pudil z levé strany zakroutil míč po zemi na nabíhající útočníky. Nejblíž měl k míči Bednář, chyběly mu však dva kroky.

24
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Daniel Pudil (Česko)
za faul zezadu na Pereplotkinse.

27

Standardní situace z 31 metrů. Rosický přiťukl míč Polákovi, který vypálil tvrdě, ale pouze do zdi.

28

Na pravé straně měl dostatek prostoru lotyšský záložník Laizans, jeho centr se kroutil do šestnáctky na nabíhajícího Karlsonse, ten ale na míč nakonec nedosáhl

29

Lotyšský útočník Verpakovskis se hnal za přihrávkou za obranu, vracející se český obránce Kadlec byl však rychlejší a čistě ho o míč obral.

31

Po Pospěchově krátké přihrávce střílel nabíhající Hübschman, prudká rána mu ale nesedla a lotyšskou bránu tak vůbec neohrozil.

33

Ve středu hřiště byl Laizansem zezadu faulován Rosický.

34

Pravý obránce Pospěch převzal míč od Hübschmana a dokázal se s ním uvolnit, jeho nadýchaný centr před bránu ale stáhl lotyšský brankář Vanins.

36

Češi jsou nadále lepším týmem, mají častěji míč a kombinují na polovině soupeře. Lotyši se, když získají míč, spoléhají na rychlé brejky, které jim však zatím nevychází.

39

Po nepřesnosti v rozehrávce se k míči dostal hostující Pereplotkins, po levé straně se dostal až do vápna, jeho střelu brankář Drobný bez potíží kryl.

40

Nadějná akce skončila na hranici šestnáctky u Bednáře, který přebral míč, pak ale dlouho otálel s přihrávkou a nakonec z otočky hodně slabě vystřelil.

42

Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet český záložník Polák, po krátkém ošetření ale pokračuje ve hře.

42
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jaroslav Plašil (Česko)
za protesty po faulu na Poláka.

45

Polák si do šestnáctky seběhl pro přihrávku z levé strany od Pudila. Český středopolař poslal před bránu střílenou přihrávku na Bednáře, ten se ale k zakončení nedostal a míč propadl až na úplně volného Pospěcha. Tomu se však nepovedlo ideálně si míč zpracovat a nakonec vypálil hodně nad.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45

Na přihrávku za obranu si ještě v závěru nastavení nabíhal Bednář, ale jeho akci opět zastavil praporek pomezního rozhodčího.

Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Juris Laizans (Lotyšsko)
za faul na Rosického, který si dobře kryl míč.

48

Na centr z pravé strany od Plašila si před bránou naskakoval Hubník, který hlavou v záklonu přestřelil.

49

Roman Bednář (Česko) vstřelil gól. Česko - Lotyšsko 1:0
Povedená akce českého týmu přináší první gól zápasu. Záložník Plašil si naběhl na prodloužený výkop od brány a z pravé strany postupoval do pokutového území. V pravý moment přihrál pod sebe na Bednáře, který se trefil po zemi přesně k tyči.

50

Po vedoucím gólu Češi jako by ožili a hnali se do další šance. Pospěchův centr se snášel do horního rohu Vaninsovy brány, lotyšský gólman míč efektním skokem vyrazil.

51

Po faulu na Rosického centroval ze standardní situace sám český kapitán, příliš se mu však nepovedl.

54

Martin Fenin (Česko) vstřelil gól. Česko - Lotyšsko 2:0
Po Rosického centru z levé strany se Fenin do zakončení ještě nedostal, míč ale zastavil Pospěch a po zemi ho přihrál zpátky před bránu. Jeden z obránců ho sice ještě tečoval, míč se však dostal až k Feninovi a ten zblízka překonal Vaninse.

57

Češi hrají ve druhém poločase velmi dobře, Lotyše zatím vůbec nepouštějí k míči. Po centru z rohového kopu měl svůj druhý gól na hlavě Bednář, míč ale poslal těsně nad. Jeho pokus byl ale tečovaný, takže Česko zůstane u míče.

58
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Hübschman (Česko)

60

Střídání Lotyšsko: ze hřiště odešel Juris Laizans, nahradil ho Artis Lazdinš

60

Střídání Lotyšsko: ze hřiště odešel Girts Karlsons, nahradil ho Aleksandrs Cauna

64

Střídající Štajner se dostal k míči ve středu pole a okamžitě vyslal kolmici za obranu na Necida. K míči měl ale nakonec o kousek blíž brankář Vanins, který dobře vyběhl z brány.

66

Přes Rajnocha se chtěl do pokutového území dostat Žigajevs, ale pomohl si faulem.

68

Rajnochův dlouhý nákop až k rozběhnutému Štajnerovi nedolétl, míč si ze vzduchu elegantně stáhl lotyšský obránce Mihadjuks.

70

Střídání Lotyšsko: ze hřiště odešel Maris Verpakovskis, nahradil ho Kristaps Grebis

71

Počet diváků 7 456 (75 % z kapacity 9 990)

72

Hra se v posledních minutách vyrovnala, hraje se spíš ve středu pole.

73

Rychlá akce českého týmu: na pravé straně se uvolnil Štajner a přihrál do středu Plašilovi, který mu míč rychle vrátil do běhu. Štajner poté centroval od koncové čáry, ale tento centr se mu vůbec nepovedl.

73

Střídání Lotyšsko: ze hřiště odešel Andrejs Pereplotkins, nahradil ho Genadijs Solonicins

74

Zdeněk Pospěch (Česko) vstřelil gól. Česko - Lotyšsko 3:0
Pěkná a rychlá akce přináší třetí gól českého týmu. Po šikovném uvolnění se do rychlého brejku dostal Necid, který míč skvěle předložil nabíhajícímu Pospěchovi. Proti jeho prudké střele z hranice vápna neměl brankář šanci.

77

Tomáš Necid (Česko) vstřelil gól. Česko - Lotyšsko 4:0
Skvělou kombinací teď Češi rozebrali lotyšskou obranu. Kadlec na jejím konci z levé strany přihrál do vápna Lafatovi, jehož střelu ještě ve skluzu usměrnil do brány Necid.

79

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jaroslav Plašil, nahradil ho Milan Černý

80

Střídání Lotyšsko: ze hřiště odešel Maksims Rafalskis, nahradil ho Alexandrs Fertovs

81

Zpoza vápna se snažil vystřelit Lafata, jeho tvrdá střela byla zblokována.

83

Na pravé straně dobře zpracoval míč Cauna a přihrával před bránu Grebisovi, který se ale do zakončení nedostal. A navíc stál v těsném ofsajdu.

85

Z pravé strany centroval ze standardní situace Solonicins, čeští obránci ale míč z pokutového území odvrátili a následnou střelu zblokovali čeští obránci.

87

Utkání se už spíš jenom dohrává, hraje se teď hlavně ve středu hřiště.

88

Drobného dlouhý výkop skončil až u Klavy, který míč nakopnul zpátky do českého pokutového území.

89

Po Štajnerově chybě ve středu pole mohli jít Lotyši ve dvou proti přesile, jejich akci přerušil dobrým zákrokem Hubník.

90

Štajner z hranice pokutového území obloučkem přihral nabíhajícímu Černému, který se dostal až před brankáře, z úhlu ho ale překonat nedokázal, Vanins míč vyrazil na rohový kop. Ten Češi rozehráli nakrátko, ale nakonec o míč přišli.

90

Nastavují se tři minuty.

90

Aleksandrs Cauna (Lotyšsko) vstřelil gól. Česko - Lotyšsko 4:1
Lotyšský záložník Cauna dostal na hranici šestnáctky přihrávku mezi stopery, vyhnul se brankáři Drobnému a zajistil tak svému týmu alespoň snížení.